Budowa dwupoziomowego parkingu przy ul. Łaziennej

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 6 sie 2008, o 15:22

Ten rejon jest pełen zabytków. Miasto nie powinno się godzić na pierwszą lepszą propozycję(parking), byle tylko zagospodarować szpecący, zarosnięty chwastami teren.
Wielopoziomowe parkingi są potrzebne w centrum i tak jak napisał Gumiś, nie muszą wyglądać jak kloce, ale niech powstają poza obrębem miasta lokacyjnego, ewentualnie pod ziemią.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sie 2008, o 15:41

Pisałem o parkingach przy centrach handlowych,ale nie pisałem o parkingach w środku miast w ścisłym centrum.Miasto Limerick bardzo stare miasto,tam ten problem jest rozwiązany w inny sposób a mianowicie;parking na kilka tysięcy miejsc a wygląda jak zabytkowa kamienica,Irlandczycy potrafią połączyć jedno z drugim aby się nie gryzło,dlaczego w Polsce nie ma takich koncepcji architektonicznych,czyżby w Polsce pokutowało jeszcze komunistyczne badziewiarstwo???nie mamy żadnych zdolnych architektów z polotem i wyobrażnią????????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 6 sie 2008, o 15:55

Z tego co się orientuje to jest to inwestycja urzędu marszałkowskiego.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sie 2008, o 15:56

To znaczy że pójdą po kosztach i wybudują jednym słowem bunkier tak???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 6 sie 2008, o 20:47

Niestety, ale tak mi się wydaje :(

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 sie 2008, o 22:46

Poczekajmy na projekt tego parkingu i zobaczym jak bedzie wygladal , moze naprawde bedzie fajny i bedzie sie komponawal w tym miejscu , ale parking w tym miescu jest bardzo potrzebny :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sie 2008, o 22:56

Ja poczekam Andrzej jak zdobędziesz jakieś plany albo dotrzesz do potwierdzonych żródeł. 8) :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 sie 2008, o 19:31

andrzej pisze:Poczekajmy na projekt tego parkingu i zobaczym jak bedzie wygladal , moze naprawde bedzie fajny i bedzie sie komponawal w tym miejscu , ale parking w tym miescu jest bardzo potrzebny :wink:
to jest jeden z najładniejszych i najcennniejszych w zabytki fragmentów miasta. Obok znajduje się zespół budynków pojezuickich, jest tylko zaniedbany. W tym miejscu raczej żaden dwupoziomowy parking nie bedzie się komponował z otoczeniem.

Jeśli zamiarem inwestora jest głównie ułatwienie zycia pracownikom pobliskich urzędów, to nawet boję się pomysleć jaki gniot powstanie. Obym się mylił. Bardzo chciałbym się mylić.
A co na to konserwator zabytków?

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2008, o 20:25

Pani konserwator jest obecnie na wakacjach, ale widać, że jest do wszystkiego bardzo przychylna. Dowody: 1.Dwór Pedów na Częstochowskiej, granitowe krawężniki na Pułaskiego itd itd. :( Ciemno to widzę :(

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2008, o 20:43

Jest do wszystkiego przychylna??Znaczy się jest sk.........a inaczej to nazwę;opłacana za przychylność.Tak mam to rozumieć :?: :?: :?: :?:To wyczytałem między wierszami
Ostatnio zmieniony 7 sie 2008, o 21:05 przez Gumiś, łącznie zmieniany 2 razy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2008, o 20:58

Ja nic o korupcji nie napisałem. To już by był zarzut, a za takie coś można trafić do sądu, jeśli jest bezpodstawny. Może jej po prostu nie zależy na kaliskich zabytkach. Bo jak wytłumaczyć to, że Dwór Pedów najpierw został wyburzony, a dopiero póżniej wpisano go na listę zabytków, jako nieistniejący już ? Wszystko zrobiono dla platformy widokowej, która do dzisiaj nie powstała. W kwestii krawężników wszystko jest opisane tutaj. Zastanawiający jest znowu fakt wydania zgody na wstawienie betonowych krawężników w miejsce zabytkowych. Gdzie znajdują się te usunięte krawężniki które zostały zapakowane i wywiezione ? Niestety nikt nie jest w stanie tego wyjaśnić. Ślad po nich zaginął.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2008, o 21:03

Sorki za mój post,ale jak czytam o takich ludziach co zajmują wysokie stanowiska i garną kasę za nic to nóż mi się otwiera w kieszeni.Może faktycznie olewa nasze miasto.O krawężnikach też się już wypowiedziałem w innym temacie.Ale mam jedno pytanko jeszcze.Gdzie się znajdował ten dwór o którym piszesz??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2008, o 21:06

Na przeciwko hotelu 7. Dokładnie w tym miejscu, w którym robią platformę widokową.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2008, o 21:10

Napisz Mi bardziej przybliżoną lokalizacje jak możesz???Napewno znam to miejsce ale za nic nie mogę skojarzyć.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2008, o 21:17

del
Ostatnio zmieniony 7 sie 2008, o 21:25 przez rym-ek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 sie 2008, o 21:19

rym-ek pisze:Na przeciwko hotelu 7. Dokładnie w tym miejscu, w którym robią platformę widokową.
nie przesadzajmy. To nie jest na przeciwko hotelu 7. Zdziwiło mnie to że ostatnio zauważyłem w tym miejscu tablicę o terenie na sprzedaż powierzchnia 2000mkw. Czyżby plany co do platformy się zmieniły?? Teren zarasta chwastami a ludzie ciągle dowożą tam gruz.

Gdyby ktoś chciał podyskutować na temat platformy zapraszam do tematu o Zawodziu. ;) Nie róbmy tu syfu.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 7 sie 2008, o 21:24

Podaje namiary na tematy. LINK1 i LINK2

Ps. Przepraszam jeśli podałem złą lokalizacje, ale słabo znam ulicę Częstochowską.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2008, o 21:24

Rymek dzięki,Adi przeskoczmy do Zawodzia.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2008, o 21:35

Rymek a teraz wracając do tematu dlaczego jesteś sceptycznie nastawiony do budowy parkingu w formie budynku??Nie musi on wcale być bóg wie jak duży,myslę że świetnie by się spisał gdyby architektonicznie przypominał budynki które będą go okalały,no i oczywiście nie może górować nad pozostałymi budynkami bo wtedy faktycznie będzie przypominał kloc.Powiedzmy że pozostanie na poziomie budynków istniejących wtedy będzie okej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 7 sie 2008, o 21:54

rym-ek pisze:Dowody: 1.Dwór Pedów na Częstochowskiej, granitowe krawężniki na Pułaskiego itd itd. :( Ciemno to widzę :(
A pamiętacie jakie argumenty były przedstawiane podczas przywracania kostki na ul. Parczewskiego? Konserwator mówiła, że kierowcy muszą przywyknąć do niedogodności, ponieważ jest to ścisłe centrum miasta i wygląd jest w tym przypadku ważniejszy.

Mniej więcej w tym samym czasie nowy dywanik asfaltu otrzymała ul. Narutowicza. Ot logika :)

ODPOWIEDZ