Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lut 2015, o 11:52

Licho widzę tę naszą rewitalizację na razie, oj licho. Skąd tu teraz pieniądze na to zebrać? Nie widzę zaangażowania u nikogo poza wąską grupką osób, aktywistów, którzy nie chcą tak tej sprawy zostawić.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lut 2015, o 12:47

Ja zadałem kilka nurtującyh mnie pytań Maciejowi Błachowiczowi.
Czy jest jakieś konkretne opracowanie dotyczące kaliskich kamienic, a zwłaszcza ich fasad. Mam na myśli oczywiście odbudowe Kalisza, ale jak się dowiedziałem nie ma czego takiego. Choć pan Maciej powiedziała, że taka praca byłaby bardzo przydatna. Podobno są pojedyńcze projekty kamienic w AP, ale sporo przepadło.
Kolejne pytanie, czy był oglosozny jakiś konkrus na fasady dla kamienic z GR. Pan Maciej powiedziała, że każda kamienica w zniszczonym Kaliszu miała własny projekt odbudowy.
Zapytałem także, czy nie można by przy remoncie kamienic, a szczególnie ich fasad przywrócić im wygląd jaki mają w projektach konkursowych. Oczywiście usłyszałem, że to wielkie koszty. Ale serio ile może kosztowac ozdobienie fasady na kamienicy, które jest raczej dość skromne. To nie kamienice Przybyłów w Kazimierzu Dolnym do diaska.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 19 lut 2015, o 13:04

K-man pisze:Cały lokal pełen :) ja widziałem czterach forumowiczów. :)
nie mogłem się stawić ale następnym razem będę :)
przygotuje jeśli trzeba będzie jakieś plakietki czy identyfikatory z naszymi loginami i logiem inwestycjikalisza.pl - nie znam Was osobiście i z takimi łatwiej było by poznać i wiedzieć kto od Nas :) pytanie czy wypada i czy warto takie coś zrobić, pozdrawiam
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: milo » 19 lut 2015, o 14:07

damian - krzyknij że jesteś z inwestycji to cię znajdziemy. :D
<Przemek> pisze:Licho widzę tę naszą rewitalizację na razie, oj licho. Skąd tu teraz pieniądze na to zebrać? Nie widzę zaangażowania u nikogo poza wąską grupką osób, aktywistów, którzy nie chcą tak tej sprawy zostawić.
Przecież nowa władza obiecywała się tym zająć , więc chyba nie zapomną co ? ;-)

Ze spotkania widać , że rewitalka będzie powolna i przez to mało widoczna dla przeciętnego człowieka. Nie należy spodziewać się jakiegoś wielkiego uderzenia z całościowym konkursem obejmującym miasto lokacyjne i szybkim wdrożeniem projektu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 19 lut 2015, o 14:24

"Na razie jedynym realizowanym kosztem związanym z rewitalizacją jest wypłacane co miesiąc wynagrodzenie specjalisty od tego zdania." :shock:

http://www.faktykaliskie.pl/pomyslowy-d ... ez-pomyslu" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lut 2015, o 15:11

Zawodziak tekst jak z "Faktów" facet pracuje od 3 miesięcy, czego się ludzie spodziewacie? Trzeba było by i posłuchać o zaległościach i trudnościach jakie stoja przed tym człowiekiem. Ta gazetak tak się troszczy o los kaliskiego śródmieścia. a co zorbił cih umiłowany JPIII? Zmarnował 12 lat, powatarzam 12 lat stracnacyh. Nie było żadnych prac, żadnych projektów godnych realizacji.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 19 lut 2015, o 15:28

K-man pisze:Zawodziak tekst jak z "Faktów" facet pracuje od 3 miesięcy, czego się ludzie spodziewacie? Trzeba było by i posłuchać o zaległościach i trudnościach jakie stoja przed tym człowiekiem. Ta gazetak tak się troszczy o los kaliskiego śródmieścia. a co zorbił cih umiłowany JPIII? Zmarnował 12 lat, powatarzam 12 lat stracnacyh. Nie było żadnych prac, żadnych projektów godnych realizacji.
Tekst jest z Faktów :D dlatego ma cudzysłów. Osobiście liczyłem na to, że specjalista od rewitalizacji po to tyle szkół skończył, żeby nam powiedział co trzeba zrobić i przedstawił swoją wizję. A ja ciągle słysze, że on słucha ludzi, zbiera opinie, itd. Czyje opinie? Jednego Błachowicza? Może o rewitalizacji ma decydować Marian spod sklepu z piwem. 90% ludzi g..wno obchodzi rewitalizacja i takie spotkania kółka wzjamnej adoracji.

Rafi2981
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 13:38
Lokalizacja: Kalisz-Tyniec

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Rafi2981 » 19 lut 2015, o 16:00

Jak przeczytałem o tym, że Pan Ziental zbiera opinie to parsknąłem śmiechem. Rewitalizacją powinien się zająć niedawno powołany architekt miasta, a Pan Ziental powinien zostać zwolniony. To jest poprostu wyrzucanie pieniędzy w błoto.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 lut 2015, o 17:22

Wy chyba nie wiecie jak wielkim wyzwaniem jest rewitalizacja i jakie to koszty. Na dziś miasto nie ma kasy, aby zrobić to z większym rozmachem. Co nie znaczy, że zgadzam się na ściemnianie, jakie mieliśmy u poprzedniej ekipy. Na dodatek pan od reitalizacji nie jest osobą, która ma jakiś wielki wpływ na to co się dzieje w Kaliszu. Od tego są prezydenci i radni do nich z pretensjami. Czy w byliście na tym spotkaniu? Czy swoją wiedze czerpiecie z mediów? :lol: :lol: :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 mar 2015, o 16:31

Mam nadzieję że dotrzymają słowa, i ten zjazd rzeczywiście będzie tymczasowy...
http://www.rc.fm//polityczne/zjazd-do-wymiany.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie pasuje on ani do ratusza ani do paskudnych płyt na chodnikach. Kto wgl. wpadł na pomysł żeby wykorzystać tam kostkę?
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3279
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 mar 2015, o 16:38

Cristof pisze:Wkoło gmachu ratusza trwa montaż lamp podświetlających budynek. Patrząc na ilość lamp efekt może być ciekawy.


Obrazek

Przechodząc koło ratusza zauważyłem że elementy iluminacji obniżono prawie do gzymsu wskutek czego już tak nie rzucają się w oczy.
Widać dodano dystanse pod górne śruby uchwytów lamp, dzięki czemu położyły się prawie na gzymsie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 mar 2015, o 16:40

Ciekawe kiedy w końcu uruchomią tę iluminację? Bo jak do tej pory można ją było oglądać okazyjnie ;)
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 mar 2015, o 23:39

Może na prądzie oszczędzają? :) No a poprawa tej iluminacji to też zasługa po części Pana Maćka Błachowicza, który wielokrotnie apelował w tej sprawie, i dobrze. Teraz faktycznie wygląda nieco mniej "inwazyjnie".

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3279
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 mar 2015, o 12:00

Wybierz obszar do rewitalizacji
Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu w sprawie rewitalizacji Kalisza. Konsultacje powadzone były w temacie wyznaczenia obszaru miasta do objęcia programem rewitalizacji. Od dziś do 22 marca w Urzędzie Miejskim w można składać swoje propozycje takich terenów.
Od dziś na stronie internetowej UM dostępny będzie formularz, w którym znajduje się mapka z propozycjami 9-ciu obszarów miasta. Trzeba wybrać jeden z nich lub podać swoją propozycję, uzasadniając w kilku zdaniach, dlaczego właśnie ten teren powinien zostać objęty rewitalizacją. Ważne jest, żeby podpisać się pod swoim postulatem, aby urząd mógł wziąć go pod uwagę i odpowiedzieć na ewentualne pytania.
Uzupełniony formularz, do 22 marca, należy przesłać pod adres: [email protected] (w formacie możliwym do edycji – doc., docx., rtf.), w tytule e-maila wpisując: Obszar rewitalizacji, ewentualnie dostarczyć osobiście albo przesłać pocztą: Stanowisko pracy ds. rewitalizacji, ul. Kościuszki 1a, 62–800 Kalisz, p. 415 (p. IV) lub faksem: 62 7654 446.
Do 30 marca będzie podana informacja o wynikach ankiety.
http://www.calisia.pl/articles/wybierz- ... alizacji-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 mar 2015, o 14:16

Bardzo fajnie, ze sa specjalne formularze, za raz sie biore za wypelnianie. Ciekawe tylko co potem sie z nimi stanie. Chociaz w sumie rewitalizacja to tak odlegly dzis czas, ze nawet takie akcje konsultacyjne mozna brac pod uwage. W kazdym razie dobry pomysl.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 mar 2015, o 14:28

Inne miasta już dawno zrobiły coś w tym temacie, choćby porównywalna z Kaliszem Legnica. Tam robili, nie gadali... w Kaliszu idzie to tylko w kierunku gadania...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 mar 2015, o 15:50

Ktoś wie co się dzieje z oświetleniem ratusza? Po pierwsze - to nadal nie działa.
Po drugie - na lampach wmontowanych w ziemię zostały przykręcone blachy (?) Ani to ładne, ani to pożyteczne. Bo chyba nie montowano oświetlenia po to, by je teraz zasłaniać?
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 mar 2015, o 18:04

Wczoraj pewien pan z Majkowa powiedział kilka mądrych rzeczy. Wspomniał o Zgierzu, który zmienił się niesamowicie w kilka lat. Wypromował się na oryginalnym pomyślę i według mnie wygląda świetnie. http://www.miastotkaczy.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 18 mar 2015, o 20:49

Działa już podświetlenie kaliskiego ratusza. Co prawda jeszcze coś tam grzebali, ale widać że jest już właściwie gotowe.

https://www.flickr.com/gp/99135266@N08/Nwa0k0" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 mar 2015, o 21:52

Na tym zdjęciu nie powala. Wydaję się wręcz za mocne, świeci niczym pochodnia.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ