Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 22 kwie 2009, o 14:30

Dzięki Bogu. Za to niewielki basen odkryty by się przydał.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 kwie 2009, o 15:23

Jakie ProrozwojoweWiele razy juz o ich pisałem.A aquapark się do nich nie zalicza.Oczywiście nie jestem przeciwnikiem budowy aquaparku w Kaliszu, niech go tylko wybuduje prywatny biznes na swój koszt i i na nim zarabia, lub Go utrzymuje.Miasta nie stac na finansowe eksperymenty.

[ Dodano: Sro, 22.04.2009, 15:24 ]
sory za literówki
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 kwie 2009, o 16:38

Chyba zmienię zdanie na temat Pęcherza , tą racjonalną decyzją naprawdę mnie zaskoczył. Być może zmusiły go do tego rozmowy z bankami , które zażądały konkretnego biznesplanu zamiast obietnic.
Możnaby się co najwyżej przyczepić do zatrzymywania w budżecie tych 2,5 zł na pokrycie wkładu w przyszłości ale to i tak pieniądze wirtualne bo wiadomo , że miasto nie uzyska 100 % zakładanych przychodów w tym roku.

[ Dodano: Sro, 22.04.2009, 16:39 ]
Miało być oczywiście 2,5 mln zł a nie 2,5 zł.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 22 kwie 2009, o 19:04

Ja bym poszedł z raz. Mnie do wody nie ciągnie. Niech lepiej wybudują tą bibliotekę regionalną to by było coś. I ewentualnie jakieś multikino.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 kwie 2009, o 19:47

Czyli nadal pozostaniemy powiatowym miastem bez basenu odkrytego bo nie zaproponowano nic w zamian.Tymczasem większa od Kalisza o jedno osiedle Zielona Góra buduje kompleks za 150 milionów.

Obrazek

Dla zainteresowanych całość tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=679498

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 22 kwie 2009, o 20:11

Paweł, i mniejsza od Kalisza Piła też już buduje park wodny z prawdziwego zdarzenia.

Szkoda, by inwestycja została wstrzymana. Jako miasto już ponieśliśmy koszty związane z wykonaniem projektu.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 kwie 2009, o 21:50

Czyli co z powrotem do planowanych???Bo nie wiadomo kiedy to się ruszy o ile się to kiedykolwiek ruszy.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 kwie 2009, o 22:37

Milo ja ze zmiana zdanie na temat Pęcherza bym poczekał.Po pierwsze prace nad aquaparkiem zostały tylko wstrzymane.A co do Zielonej Góry, ciekaw jestem ile załatwili sobie dofinansowania, bo watpie, aby finansowali z budzetu i kredytów bankowych.Jesli się nie myle w tym kompleksie bedzie hala na 5 tys. osób, lub jak w Kaliszu 3,5 tyś.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 23 kwie 2009, o 00:35

K-man pisze:Jakie ProrozwojoweWiele razy juz o ich pisałemi
Czyli jakie? Wymien kilka prorozwojowych inwestycji zrealizowanych za prezydentury Pecharza

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 23 kwie 2009, o 06:40

a czy nie sądzicie, że to wycofanie może mieć związek z pewnymi informacjami które pojawiły się w internecie , dotyczącymi śmierdzących zakupów terenów w rejonie aqupqrku . Pewnie chodzi o wyciszenie, by nikt nie sprawdził od kogo miasto w wielkiej tajemnicy, na utajnionej sesji nabyło w ubiegłym roku latem tereny ( ponoć od kogoś z SK ). Inne argumenty mnie nie przekonują . Jeśli prawdą jest , że są to powody podane przez prezydenta, to świadczy tylko o kompletnym braku profesjonalizmu ekipy, bo znaczyło by , że bez przygotowania i rozeznania wydatkowali setki tysięcy na przygotowanie , przekonywali radnych a jak zaczęli organizować spółkę to polegli bo nie potrafili . Żenada

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 kwie 2009, o 10:33

No właśnie chodzi, że takich w Kaliszu brak.A aquapark napewno do nich sie nie zalicza.

[ Dodano: Czw, 23.04.2009, 10:34 ]
I jeszcze to o czym pisze Look.Cała ta sprawa śmierdzi, jestem ciekaw, czy kaliska prasa podejmię ten temat.Watpie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 23 kwie 2009, o 15:45

Proponowalbym dodac do nazwy KALISZ czlon PUSTYNIA,zal w tym miescie nie ma nic kompletnie nic!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 kwie 2009, o 15:53

A mi żal Ciebie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 23 kwie 2009, o 16:51

O jakie tereny przyległe do starego basenu chodzi ?Przecież teren na którym ma stanąć Aquapark od dawna należy do miasta.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 23 kwie 2009, o 17:00

Kurde. Denerwuje mnie ten Kalisz.;/;/;/;/;/;/;/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 kwie 2009, o 17:13

Pawel pisze:O jakie tereny przyległe do starego basenu chodzi ?Przecież teren na którym ma stanąć Aquapark od dawna należy do miasta.
A może chodzi o ten teren pomiędzy TB a Sportową,i pomiędzy basenem a Łódzką??Tam jest ładny kawał terenu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 kwie 2009, o 13:40

Miało być tak pięknie
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 kwie 2009, o 16:08

Aquapark wciąż aktualny!

W związku z materiałem filmowym zrealizowanym przez TVP Poznań, zamieszczonym wczoraj na portalu telewizji regionalnej, dotyczącym budowy kaliskiego aquaparku:


http://ww6.tvp.pl/780,20090423901445.strona

Janusz Pęcherz, Prezydent Miasta Kalisza, oświadcza, że budowa aquaparku rozpocznie się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie jesienią. Obecnie trwają rozmowy z bankami, inwestorami zagranicznymi oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska - najbliższe spotkanie w tej sprawie odbędzie się w Warszawie jeszcze w pierwszych dniach maja. Dokładne rozważenie sposobów finansowania jest konieczne ze względu na spowodowane recesją utrudnienia w pozyskaniu inwestora. Konkludując, park wodny w Kaliszu powstanie, a jego budowa rozpocznie się za kilka miesięcy.



Jakieś zbieżne informacje są, pewna patria sieje plotki bo chcą przejąc władzę po przez propagandę
Andrzej

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 kwie 2009, o 17:53

Ja bym powiedział , ze informacje są bardzo rozbieżne , bo dla tv prezydent i urzędnicy mówią co innego a co innego mówią w oswiadczeniu. Faktem jest odłożenie całej budowy. No i to , ze ma kosztować 70 mln ( było 60 mln ? ).
A co za partia rozsiewa te plotki to ja nie wiem. W materiale filmowym występował Pęcherz i jego urzędnicy + K.Majewska. O nią chodzi że rozsiewa plotki ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 24 kwie 2009, o 22:06

Już się pogubiłem z tym aqaparkiem. Na stronie www.kalisz.pl jest napisane, że zaczną budować jeszcze w tym roku. Tymczasem nie jest jeszcze znany sposób finansowania całej inwestycji. Dziwne to wszystko.

ODPOWIEDZ