Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 kwie 2009, o 11:39

Z jednej strony władza wie, że aquapark to worek bez dna.No ale wyborcy czekają.K.Majewska to juz wgóle jest smiechu warte.Jestem pewny, że jydna rzeczą w następnych wyborach jaka będzie się chwaliła będzie to.Kaliszanie dzięki mnie macie aquapark.Nie ważne, że poza tym ta pani kompletnie nie istnieje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 25 kwie 2009, o 17:46

K-man pisze:Z jednej strony władza wie, że aquapark to worek bez dna.No ale wyborcy czekają.K.Majewska to juz wgóle jest smiechu warte.Jestem pewny, że jydna rzeczą w następnych wyborach jaka będzie się chwaliła będzie to.Kaliszanie dzięki mnie macie aquapark.Nie ważne, że poza tym ta pani kompletnie nie istnieje.
Idz geniuszu wyslij kase na Rydzyka bo cie czytac juz nei moge zostan paslem i zrob cos dla Kalisza demagogu!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 kwie 2009, o 19:35

K-man - K.Majewska raczej nie będzie się mogła pochwalic bo wybory za blisko :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 kwie 2009, o 19:56

Seeker.Zawiodę cię nie jestem katolikiem, a więc rydzyk mi zwisa.Tak samo jak TY.
Twa głupota wręcz rozbraja.Czy wiesz kto to jest demagog.Jesli ktoś jest demagogiem to pani Majewska, i inny którzy chcą aquaparku.A nie wiedzą jak go sfinansować.Juz pisałem. że jak znajdą sposób na to, aby miasto nie traciło na tej inwestycji, to proszę bardzo.A więc, gdzie Ty tu widzisz demagogie.Stary masz niezłe urojenia :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 25 kwie 2009, o 23:19

IMHO: parku wodnego nie powinno się budować w postaci, jaką proponuje pręzydęt Pęcherz. Bo albo będziemy budować park, który będzie ponadregionalny (vide: Termy Uniejów, Termy Maltańskie w Poznaniu) i ściągnie użytkowników (i wpływy do kasy miasta) z połowy województwa, albo w ogóle. Bo wyjdzie to, co z halą Omega vel Arena: za duża dla szkoły, za mała, żeby pełnić odpowiednie funkcje widowiskowo-sportowe i zarabiać na siebie (choć ostatnio z trudem trochę zarabia).

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 10:52

Jeżeli będą w Kaliszu drużyny które graja w pierwszej lidze o koszt utrzymania hali nie ma się co martwić , jest dużo przecinków budowy parku wodnego , to gdzie mamy jeżdzić się kąpać do Uniejowa i Poznania , w Uniejowie to tam jest mały grajdołek byłem rok temu tydzień po otwarciu i ludzie czekają w kolejce po kilka godzin dla mnie to paranoja , to może inni maja lepsze pomysł i niech wskażą gdzie kaliszanie maja się relaksować zostaje brudne szałe i zalew w Gołuchowie gdzie można się choroby nabawić
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 kwie 2009, o 10:57

Uniejów wykorzystuje geoterme.Poznań także ma w planach wykorzystanie geotermy, a Kalisz co.No chyba, że jestesmy bogatsi od Poznania.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 11:05

no to w Kaliszu już nic nie może być , no nie przesadzajmy będzie park wodny to Kalisz zacznie też być inaczej widziany bo w Kaliszu będzie to i tamto, jestem optymistycznie nastawiony do tej inwestycji
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 26 kwie 2009, o 11:10

andrzej pisze:Jeżeli będą w Kaliszu drużyny które graja w pierwszej lidze o koszt utrzymania hali nie ma się co martwić , jest dużo przecinków budowy parku wodnego , to gdzie mamy jeżdzić się kąpać do Uniejowa i Poznania , w Uniejowie to tam jest mały grajdołek byłem rok temu tydzień po otwarciu i ludzie czekają w kolejce po kilka godzin dla mnie to paranoja , to może inni maja lepsze pomysł i niech wskażą gdzie kaliszanie maja się relaksować zostaje brudne szałe i zalew w Gołuchowie gdzie można się choroby nabawić
Macie odkryte baseny w Ostrowie czy Ostrzeszowie. Sporej wielkosci. Do czasu az w Kaliszu cos nie powstanie mozna przeciez na nie jezdzic.
No i na plaze do Ostrowa na Piaski tez mozna podjechac. Woda czysta, wpompowywana do zalewu z 8 studni glebinowych. Duza plaza z piaskiem przywiezionym znad morza. Zreszta sporo osob z Kalisza tu przyjezdza.

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 26 kwie 2009, o 11:21

sector-ostrow pisze:Macie odkryte baseny w Ostrowie czy Ostrzeszowie. Sporej wielkosci. Do czasu az w Kaliszu cos nie powstanie mozna przeciez na nie jezdzic.
No i na plaze do Ostrowa na Piaski tez mozna podjechac. Woda czysta, wpompowywana do zalewu z 8 studni glebinowych. Duza plaza z piaskiem przywiezionym znad morza. Zreszta sporo osob z Kalisza tu przyjezdza.
Jest o tym jakieś lepsze info w Internecie? Zdjęcia itp.?

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 26 kwie 2009, o 11:30

imigas pisze:Jest o tym jakieś lepsze info w Internecie? Zdjęcia itp.?
http://www.mzz.com.pl/cache/5/132/738/_ ... _/832.html
http://www.mzz.com.pl/cache/5/132/738/_ ... _/831.html
http://www.mzz.com.pl/cache/5//909/957/

Niestety fotki bardzo male, ale da sie z nich ocenic te miejsca.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 26 kwie 2009, o 12:11

OFFTOPIC: co do Piasków w Ostrowie to szczerze żałuję że zalew Szałe nie jest tak zagospodarowany jak ostrowskie Piaski.
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 kwie 2009, o 12:22

Szale to nie wiadomo kogo bylo, czy Kalisza czy Opatowka. Kalisz chyba odpuscil i teraz cale Szale jest Opatowka juz chyba od ponad roku. Jak widac Opatowek nic z tym nie robi. Caly zbiornik dookola jes w smieciach, wedkarze, dzikie ogniska w srodku lasu przez mlodziez. Juz nie wspomne o PLATNYM kapielisko, gdzie nie ma doslownie nic, chyba tylko piasek i dziurawy pomost

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 kwie 2009, o 15:22

Andrzej Ty jesteś nastawiony pozytywnie do każdej inwestycji.Nawet jesli miasto na tm straci kupe forsy.A czemu Kalisz ma byc inaczej postrzegany poprzez aquapark, który niczym się nie bedzie wyrózniał.Jesli nasz aquaprk ma sciagac ludzi, MUSI się wybijać na tle innych aquaprków.Inaczej będzie jednym z wielu.A to nam załawti takiej ilości turystów, aby ta inwestycj na siebie zarabiała.To chyba normalne, ze chce, aby miasto nie straciło na tym interesie, dla wielu to się nie liczy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 15:56

K-man liczysz na ponadprzeciętność???Z tą ekipą rządzącą to chyba niemożliwe.Może kiedyś.....to brzmi tak jak; Dawno temu w odległej galaktyce...
I chyba się nie pomyliłem z tym stwierdzeniem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 16:00

K-man pisze:Andrzej Ty jesteś nastawiony pozytywnie do każdej inwestycji.Nawet jesli miasto na tm straci kupe forsy.A czemu Kalisz ma byc inaczej postrzegany poprzez aquapark, który niczym się nie bedzie wyrózniał.Jesli nasz aquaprk ma sciagac ludzi, MUSI się wybijać na tle innych aquaprków.Inaczej będzie jednym z wielu.A to nam załawti takiej ilości turystów, aby ta inwestycj na siebie zarabiała.To chyba normalne, ze chce, aby miasto nie straciło na tym interesie, dla wielu to się nie liczy.
Wieszcz jeżeli chcesz w Kaliszu zatrzymać turystów muszą mieć miejsca rekreacji , brak takich miejsc w Kaliszu to miasto staje się mało konkurencyjne w stosunku do innych miast gdzie turystę potrafią zatrzymać. Kalisz ma duży potencjał tylko jest słabo wykorzystywany od czegoś trzeba zaczynać
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 16:03

andrzej pisze:Kalisz ma duży potencjał tylko jest słabo wykorzystywany od czegoś trzeba zaczynać
Chciałeś napisać MIAŁ po tym jak Kalisz utracił Szałe to wszystko się zmieniło.Aquapark nie jest sam w stanie przywrócić tego potencjału....tutaj brakuje czegoś jeszcze....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 kwie 2009, o 16:08

Gumiś pisze:
andrzej pisze:Kalisz ma duży potencjał tylko jest słabo wykorzystywany od czegoś trzeba zaczynać
Chciałeś napisać MIAŁ po tym jak Kalisz utracił Szałe to wszystko się zmieniło.Aquapark nie jest sam w stanie przywrócić tego potencjału....tutaj brakuje czegoś jeszcze....
Gumiś jeszcze nie wszystko stracone tylko dobrej woli żeby iść do przodu i pozwolić miastu się rozwijać dbając o zabytki i historię Kalisza
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 kwie 2009, o 16:23

Ale ja doskonale wiem, że ludzie poza pracą, nauką, chcą tez gdzies odpocząć.I ja to rozumiem doskonale,.Tylko róbmy to z głową, a nie na szybko pod publiczkę.Z głowa panowie z głową.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 kwie 2009, o 16:36

andrzej pisze: Gumiś jeszcze nie wszystko stracone tylko dobrej woli żeby iść do przodu i pozwolić miastu się rozwijać dbając o zabytki i historię Kalisza
Tak nie wszystko jeszcze stracone,ale obawiam się że z tą ekipą co rządzi Kaliszem to niedługo zgaśnie i ten ostatni promyk nadziei :cry:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ