przebudowa ulic Lipowej , Handlowej i Rzemieślniczej

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 lip 2008, o 18:27

iwanex pisze:Paweł odpowiedz mi ile aut wiecej zdazy przejechac przy nowym ukladzie jesli swiatla beda bez zmian (mnie sie wydaje ze ani jedno) sznur aut na wprost zablokuje krzyzowke tak czy inaczej.
Adi ma swieta racje odblokowac pasy Nowego Światu i to szybko.

[ Dodano: Pią, 04.07.2008, 14:01 ]
Znaki i oznakowanie poziome juz sa naniesione drogi Adi.
Oczywiście z chwilą zmian na skrzyżowaniu winien iść zakaz parkowania po obu stronach NS.Nie bardzo rozumiem dlaczego auta jadącą na wprost mają blokować krzyżówkę ?Dla nich nic się nie zmienia poza tym że muszą trzymać się prawego pasa (co zresztą powinno być naturalne).Takich skrzyżowań jest wiele gdzie z jednego pasa skręcamy a z drugiego jedziemy prosto.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 lip 2008, o 19:40

Cieszy mnie że na rogu ul. Rzemieślniczej usunięto w końcu ten kurnik, szkoda że nie całą chałupę ale zawsze to jakiś postęp. Sama przebudowa jest już praktycznie zakończona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 lip 2008, o 17:34

Proszę napiszcie Mi jak obecnie wygląda ruch na Nowym świecie,bo z tego co widzę jakie są znaki to od krzyżówki NS i Czaszkowskiej ruch jest chyba jednokierunkowy w stronę Rogatki. Nie chciałbym się zdziwić jak przyjadę do Kalisza że coś się zmieniło,bo jak wszystkim wiadomo kierowcy czasami jeżdżą na pamięć,miałem kiedys taką sytuację na Asnyka,jak ją zrobili jednokierunkową.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 23 lip 2008, o 18:01

A kto w tak idiotyczny sposób zaprojektował wysepkę przy wylocie Rzemieślniczej do Nowego Światu? Przejazd Nowym Światem w kierunku Rogatki zwęża się w tym miejscu do jednego pasa! A przecież przebudowa była m.in. po to, żeby w każdym kierunku były wszędzie dwa pasy. Porażka!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 lip 2008, o 18:18

Tu się z tobą zgadzam idiotyzm lubi dominować w naszym kraju,ale cóż mamy tak wykształconych ludzi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 23 lip 2008, o 19:07

Nowy Świat i Lipowa jednokierunkowa
Aga
23/07/2008 12:13

Od kilku dni ruch na ulicach: Nowego Światu i Lipowej jest zreorganizowany. Ulice te stały się jednokierunkowe.

Ul. Lipowa jest już jednokierunkowa – z ruchem od Rogatki w górę do ul. Handlowej. Ul. Nowy Świat z kolei z ruchem jednokierunkowym od skrzyżowania z ul. Handlową do skrzyżowania z Rogatką.

Obowiązuje nas zakaz wjazdu od strony Rogatki w ulicę Nowy Świat. By z tego miejsca dostać się do Nowego Światu musimy wjechać w ulicę Lipową, a następnie w Handlową.

Nowa organizacja ruchu ma usprawnić przemieszczanie się samochodów, szczególnie w okolicach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie do tej pory tworzyło się tzw. wąskie gardło.

Skrzyżowanie Lipowej z ul. Nowy Świat zostało przebudowane. Wzdłuż ulicy Lipowej kierowcy znajdą więcej miejsc parkingowych.

Przebudowane zostały nawierzchnie dróg na odcinku – ul. Lipowa od ul. Nowy Świat do skrzyżowania z ul. Handlową; ul. Handlowej do Rzemieślniczej oraz Rzemieślniczej do ul. Nowy Świat. Oprócz nawierzchni dróg wymieniono także oświetlenie.

www.calisia.pl
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 lip 2008, o 19:30

Adi dziękuję Ci za wyczerpujaca informację.Myślę że pomoże Mi to w bezproblemowym przemieszczaniu się po ulicach Kalisza.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 23 lip 2008, o 23:19

Dokładnie, wysepkę musiał zaprojektować jakiś idiota, to co w temacie drogownictwa wyprawia się w naszym mieście woła o pomstę do nieba. Ja nadal utwierdzam się w przekonaniu, że cała ta przebudowa, jest jedną wielką porażką

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2008, o 20:23

Wydaje Mi się że już niedługo może się zdarzyć tak że będą tą wysepke przebudowywać bo okaże się że nie spełnia ona kryteriów,dotyczących płynności ruchu na tym odcinku drogi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 24 lip 2008, o 21:07

o co Wam chodzi z tą wysepką?? najpierw gumiś przyznajesz się, że jeżdzisz na pamięć i nie patrzysz na znaki a potem wydaje Ci się, że wysepka jest tam niepotrzebna... otóż do owej wysepki ruch jest jeszcze w 2 kierunkach także nie powoduje sytuacji, że najpierw jadąc lewym pasem musicie zmieniać pas na prawy po ty by ponownie wskoczyć na lewy!!

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 lip 2008, o 22:29

tak poza tym co napisał tatget to po prawej stronie i tak parkują auta więc raczej ruch dwoma pasami nie byłby tu możliwy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 25 lip 2008, o 00:05

^^^o ile dobrze pamiętam to postawili tam znak zakazu parkowania ale mogę się mylić

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2008, o 00:17

do 10 minut można parkować a to oznacza że i tak większość dnia pas ten zajmują samochody :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2008, o 01:06

Do Targeta; nigdzie nie napisałem że wysepka jest niepotrzebna to raz,a po drugie dziele się uwagami z wami wszystkimi,mam chyba takie prawo.To fakt czasami zdarza Mi się jeżdzić na pamięć ale jest to przypadłość zawodowych kierowców.Ale czytając wasze wypowiedzi sugeruję się nimi to po pierwsze i widzę zdjęcia które oddają nad wyraz znakomicie obraz sytuacji jaka panuje w Kaliszu i podzielam zdanie co niektórych forumowiczów.A tak na zakończenie Target wyczuwam że jesteś niezbyt przychylny do moich wypowiedzi nie wiem dlaczego Ja piszę tylko to co wiem i co Mi leży na wątrobie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 25 lip 2008, o 08:50

target pisze:o co Wam chodzi z tą wysepką?? (...)do owej wysepki ruch jest jeszcze w 2 kierunkach także nie powoduje sytuacji, że najpierw jadąc lewym pasem musicie zmieniać pas na prawy po ty by ponownie wskoczyć na lewy!!
Przy wysepce jest tylko JEDEN pas w kierunku Rogatki, więc trzeba tam będzie zmieniać pas, a tego nie powinno być. To powinno być inaczej zaplanowane, skręt w lewo z Rzemieślniczej powinien być wcześniej, jest dosyć miejsca.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2008, o 16:17

Ludzie nie ma co się spierać,jesteście na miejscu podejrzewam,że macie samochody zróbcie z nich użytek przejedżcie się tam i z powrotem może nawet kilkakrotnie a potem opiszcie swoje wrażenia z jazdy.Czekam na wasze opinie dotyczące tej inwestycji.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2008, o 17:08

Mi się jedzie dobrze. Wysepka jest tak specjalnie zrobiona żeby umożliwić szybkie włączenie się w ruch samochodów jadących z ul. Rzemieślniczej na Nowy Świat. Choć nie podoba mi się to że ludzie nie umieją tej sytuacji wykorzystać. Nawet L-ki żle uczą przyszłych kierowców ;)

Zwykli użytkownicy jadą po Nowym Świecie na wysokości PWSZ-tu na pamięć i trzymają się prawej strony gdy tymczasem tam tworzy się korek ja zjeżdżam na lewy pas i jadę przed siebie :)
Ostatnio zmieniony 25 lip 2008, o 17:42 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2008, o 17:33

Adi chwila chwila chyba Cię nie zrozumiałem,jak możesz zjechać na lewy pas skoro jest zakorkowany,czegoś tutaj nie rozumiem,oświeć mnie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 25 lip 2008, o 17:36

Gumiś pisze:Adi chwila chwila chyba Cię nie zrozumiałem,jak możesz zjechać na lewy pas skoro jest zakorkowany,czegoś tutaj nie rozumiem,oświeć mnie.
jak można tego nie rozumieć :?:

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2008, o 17:41

dobra chodziło o prawy pas ;) jeśli piszę że jeżdżą na pamięć to wiadomo o który chodzi :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ