Galeria Amber

To co już wybudowano.
cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 14 lip 2011, o 17:26

Adi pisze:Wycinka dzisiaj rozpoczęła się już przed 6, widziałem jak ścinano najwyższe drzewa. Wybrałem się tam teraz żeby ocenić spustoszenie. Poległo dużo drzew ale niektóre z nich były zgniłe w środku, więc może lepiej że je wycięto.
Szkoda tych najstarszych i największych. Nowe będą potrzebowały wielu lat, żeby osiągnąć tę wielkość, ale takie często są losy drzew w miastach. Skoro część z nich była zgniła, dziwne, że ktoś już wcześniej się nimi nie zajął... Mogły stanowić niebezpieczeństwo dla przypadkowych przechodniów.

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 14 lip 2011, o 18:37

Trochę za szybko to robią, przy tym tempie za tydzień teren będzie wyczyszczony i gotowy do robót, a przecież zapowiedzieli rozpoczęcie budowy na koniec sierpnia i co plac będzie stać pusty przez miesiąc, głupota totalna. Niech zaczną jak najszybciej tą budowę i tyle jak szybciej zaczną tym szybciej skończą

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 lip 2011, o 19:21

od strony Górnośląskiej wezmą się zapewne jutro lub w najbliższych dniach. Od początku wiadomym było że większość tego "parku" zostanie wycięta, wiec nie wiem dlaczego tutaj takie zdziwienie. Albo wybieramy ciekawie architektonicznie galerię z nowymi nasadzeniami drzew albo ciekawie architektonicznie galerię ze starymi niepasującymi do otoczenia drzewami zasłaniającymi bryłę galerii.
IKARA TRZEBA PRZENIEŚć tylko gdzie? macie jakieś pomysły?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 20:06

W Kaliszu juz nic nie jest w stanie mnie zadziwić, nawet ten ,,bursztynowy ekosposób'' ! Widzieliśmy jak niszczono średniowieczne mury miejskie. Taklie stare topole to juz zwykły p r y s z c z .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... to be continued!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapytałm ,,ładowacvzy'', gdzie trafi to drewno kaliskich podatników. Zgodnie odparli : ,, na Tartak'' :). Pytam więc - na który? Do Jarocina? Przytaknęli zgodnie , że tak. Po wzroście widzę jednak, że to nie chłopy z Jarocina. Po rejestracji widać przecie , że to ,,koziki'' spod Opoczna :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet nie zdążyliśmy jeszcze nazwać tego Ikarowego Skweru, heh. Teraz wypada tylko wystąpić do władz Miasta o nadanie nazwy ,,Łysa Polana''. Mają swoją w gminie podhalańskiej, to i mogą mieć mieszkańcy gminy miejskiej Calisii!

Kończąc zapytam tylko nieśmiało. Kto zgarnął kasę za tyle kubików drewna kominkowego ?
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 20:59 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lip 2011, o 20:51

Topola to niezbyt mile widziane drzewo w mieście. ;)

A poważnie to inwestor na pewno zadba o odpowiednie zazielenienie okolicy więc nie przesadzajmy.
Każda inwestycja to większa lub mniejsza ingerencja w otoczenie.Tak było,jest i będzie.Praw fizyki nie zmienimy.Nie może w jednym miejscu stać jednocześnie drzewo i być ulica.Gdyby nie zmieniono plany przebiegu Trasy Bursztynowej i tak te drzewa by poległy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 21:12

Paweł, nie czaruj, pls. Spróbój wyciąć na cm.komunalnym niekochaną przez leśników brzozę. Zobaczymy czy Ci się uda?
Zaleją betonem i nie będzie miejsca na taką ilość drzew. Zdaję sobie sprawę, że to topole. Pamiętaj, że topolami włoskimi pierwotnie obsadzono aleję Józefiny, które potem zastapiono kasztanowcami. Nikt nie mówi, że inwestor musi posadzić topole. Ja nawołuję tylko, żeby posadził taką samą ilość drzew jaką wyciął. Dodam tylko, że taki p o w a ż n y inwestor powinien zadbać o swój wizerunek i postarać się o jakieś szlachetniejsze odmiany. OKL w Gołuchowie może być doradcą :).
A co na to nasz Wydział Środowiska? Czy wyjechał na zasłużony wypoczynek?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lip 2011, o 21:37

Nie sądzisz chyba że wycinają drzewa bez zezwolenia.

Ja mam nadzieję ( dlaczego miałbym jej nie mieć ?) że będą nowe drzewa ładniejsze niż te topole i cały teren po dziesięcioleciach zaniedbań zyska nowy blask.Tylko musimy uzbroić się w cierpliwość.;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2011, o 22:02

Topole mają miękkie drzewo, przez co są mało cenione. Dlatego dziwi mnie ten tartak. Zgadza się Topole, Rubinia(akacja) to gatunki drzew które nie pasuja do miasta. Mają silny system korzenowy i niszczą chodniki. Także są bardzo łamliwe.
Tomash nie przesadzajmy z tą ciekawą architekturą :)
Gdybym chciał być upierdliwy napisałbym, że drzewa tam były zanim komukolwiek się przyśniła ta galeria. Tak, że to projektant powinien dopasowac obiekt do tego lasku i starych drzew. Ale jak pisałem są to kiepskie gatunki drzew, dlatego można znieść tą wycinke w miarę spokojnie.
Tak, że teraz trzeba czekac cierpliwie na dalsze ruchy inwestora. Mam nadzieję, że inwestycja ruszy jak najszybciej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 22:26

Z lekka OT. Ale co to za pocieszenie. Straciliśmy kolejną oazę zieleni! Zbyt szybko jej się pozbywamy. Na domiar złego po dzsiejszej burzy ucierpiał Park Miejski. Przypominam - zabytek z 1798 roku. Kształtowany przez takie sławy sztuki dendrologicznej jak prof. E.Jankowski, Fr.Szanior czy A.Nestrypke - rodowity kaliszanin. Za to ,,troska'' o zasoby miejskiej zieleni i ,,kaliski'' sposób ogławiania drzew chwały pani M. nie przynosi. Zobaczcie i policzcie właśnie teraz , we wakacje ile suszu sterczy w Mieście. Istny horror!!!

anna795
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:51
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: anna795 » 14 lip 2011, o 22:58

Podobno Inwestor dobrowolnie zlozyl oswiadczenie ze nasadzi drzewa w Kaliszu.
To zbyt powazna firma i napewno wie co robi w przeciwienstwie do firmy krzaka która ma wybudowac Galerie Calisia.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lip 2011, o 23:35

Apeluje o cierpliwość a czy dana firma jest poważna czy nie wkrótce osądzimy sami.

BTW nie wiem jaka firmę krzaka masz na myśli ale Antan który planuje wybudować Calisie właśnie rozpoczął inwestycję w Bolesławcu :

http://www.retailnet.pl/Ruszyła-budowa- ... ,2011.aspx

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 23:53

Pawel pisze:Nie sądzisz chyba że wycinają drzewa bez zezwolenia.

Ja mam nadzieję ( dlaczego miałbym jej nie mieć ?) że będą nowe drzewa ładniejsze niż te topole i cały teren po dziesięcioleciach zaniedbań zyska nowy blask.Tylko musimy uzbroić się w cierpliwość.;)
A ja czekam na głosy mieszkańców os.Asnyka, dla których ,,park'' ten był osłoną. W zimę wszystko się wyjaśni.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 lip 2011, o 01:39

Osłona dla pijaków w większości ;( Spokojnie widziałem tuż przed 22 że odgrodzono taśmą drzewostan od ulicy Górnośląskiej w końcu okoliczne ćpuny i pijaki nie będą mieli gdzie leżeć przez całe dni ;)

Nie ma co spekulować o tym czy będą drzewa czy nie skoro na planach są zaznaczone miejsca zielone zapewne wszystko się dobrze skończy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 lip 2011, o 06:59

jestem rowniez za zielenia ale nie za topolami. Zauwazycie co sie stalo po terenie basenu przy Mlynarskiej, zostaly wyciete topole ale dawaja sobie rade i rosna same od nowa, teren jest juz sporo zarosniety.

Teren dworca jest spory i na pewno znajdzie sie miejsce na ciekawsze gatunki drzewostanu niz topole

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 15 lip 2011, o 07:51

Ja wiedziałem od samego początku i od pierwszych wizualizacji tej galerii, że niektóre drzewa nie mogą rosnąć wewnątrz galerii. Myślę że wy również to wiedzieliście, dlatego po co ten lament jak zwykle wtedy, gdy już jest za póżno.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2011, o 10:48

Adi pisze:Osłona dla pijaków w większości ;( Spokojnie widziałem tuż przed 22 że odgrodzono taśmą drzewostan od ulicy Górnośląskiej w końcu okoliczne ćpuny i pijaki nie będą mieli gdzie leżeć przez całe dni ;)

Nie ma co spekulować o tym czy będą drzewa czy nie skoro na planach są zaznaczone miejsca zielone zapewne wszystko się dobrze skończy.
Ad. pierwszy fragment Twojej wypowiedzi.
ADI, nie tedy droga. ćpunów i pijaczków lężących po zaroślach, a nawet pod parasolami i na posesjach tuż obok Ratusza jest pełno. Chyba z tego powodu zmuszeni będziemy wyciąć w Kaliszu cały drzewostan i krzaczory czy wyburzyć dworzec PKP :)?
Pytam więc, po jakie licho utrzymujemy armię strażników miejskich i policjantów. Dlaczego płacimy za dodatkowe patrole? Pan kierownik profilaktyki SM fotografuje się przy kompie , zamiast profilaktycznie zajrzeć do stanicy wodnej dla młodzieży przy Wale Piastowskim. Właśnie wczoraj byłem świadkiem jak ,,bosman'' w obecności grupy dzieciaków i mojej( a byłem z wnukiem)wyzywał od najgorszych chłopaka w wieku 12-13 lat , za to tylko, że mu łódkę ustawił nie tak jak trzeba. Tego CHAMA trzeba jak najszybciej wyeliminować z przystani!!!
Przepraszam, za ten OT, ale po wywołaniu jednego temaciku, na usta (i klawiature) cisnie się masa następnych. O latarniach parkowych i chnących lipach trzeba napisać w odpowiednim wątku/ach. To zaszłości powodują, że w porę nie reagujemy na to co wynika z bierzących potrzeb.

Wcale nie spekuluję. Temat został wywołany. Pojechałem w ramach wolnego czasu, zrobiłem fotodokumentację i przedstawiłem ją na Forum. Wynika to z troski o stan - naszego przecież Miasta.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2011, o 13:28 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 lip 2011, o 12:16

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2011, o 13:40

W Stolicy walczą o kazdą roślinkę, a my , w Kaliszu mamy ich w nadmiarze ? Od dzisiaj wzrosły ceny za gaz. W ŻK ukazał się artykuł reklamowy ,,Gazowników'' reklamujący bogactwo złóż gazu ziemnego w Wielkopolsce :). O podwyżce oczywiście ani słowa. Drewno, które mogłoby posłużyć choćby najuboższym kaliszanom wywieziono w Opoczyńskie nowiutkim MAN-em 2. To sie nazywa chichotem biznesu ,,okołogaleriowego'' :(!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 15 lip 2011, o 15:59

Ludzie, nie popadajmy w paranoję! Przecież te drzewa musiały zwyczajnie zostać wycięte skoro niedługo ma tam być plac budowy, a poza tym tak jak napisał Adi niektóre były zgniłe i stanowiłyby tylko zagrożenie dla ludzi. Martwmy się lepiej o lasy w Amazonii które znikają w zastraszającym tempie.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2011, o 16:57

O jakiej paranoi mówisz? Nie podkręcaj temperatury. Nikt tu nie żałuje topoli, a żałujemy tylko zieleni jaka znikła z naszego Miasta. Sam widzisz, że pozostała nam ,,Łysa Polana'' i tyle.Życzymy tylko sobie żeby ta sama ilość drzew powróciła. Wg mnie , to mogą być nawet Ginkgo biloba

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 1029195553

albo odmiany Acer'a czy tulipanowece amerykańskie. Tylko czy wytrzymają kaliskie spaliny?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ