Galeria Amber

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 11 lip 2011, o 00:35

Idzie lepsze?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rob2011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:39
Lokalizacja: Na zawsze na Hanki :-)

Nieprzeczytany post autor: rob2011 » 12 lip 2011, o 00:48

schizo1986 pisze:Trochę terenu do rozbiórki mają, zanim wywiozą gruz i wytną kilkanaście, może kilkadziesiąt drzew to trochę minie do tego pewnie będą musieli rozkopać cały plac.
Witam. Od dłuższego czasu zaglądam do Waszego forum.
Dziś postanowiłem się zarejestrować i od razu zabrać głos w sprawie, wydawać by się mogło, mało istotnej. Chodzi mi o fakt, o którym napisał schizo1986, a mianowicie, ewentualnym wycięciu kilkunastu lub kilkudziesięciu drzew.
Miasto wyjdzie pewnie z założenia, że trzeba zachować ich jak największą ilość, co powinno być podparte poważnymi dyskusjami z projektantami i architektami zieleni. Pod uwagę powinny być brane aspekty, przyrodnicze, kompozycyjne czy nawet ekologiczne.
Niemniej, osobiście jestem za wycięciem znacznej ilości drzew, przede wszystkim tych wielkich i wielgachnych. Drzewa te, z racji swojego wieku, przypominają raczej dżunglę, czy lasy tropikalne a rosną zupełnie "na dziko".
W przyszłości miejsce to, powinno być bardziej reprezentacyjne, gdzie ważnym, aspektem będzie architektura i zagospodarowanie zielenii wokół całego obiektu. Efektem tego, powinno być posadzenie nowych, małych drzew i krzewów. Wycinka starych drzew, pozwoli na odsłonięcie bryły galerii, by nie szukać daleko, za przykład niech posłuży galerii Malta w Poznaniu.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 lip 2011, o 08:42

Widzę, że teraz to już nawet drzewa mamy za duże w Kaliszu :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 12 lip 2011, o 12:28

rob2011 pisze: Miasto wyjdzie pewnie z założenia, że trzeba zachować ich jak największą ilość, co powinno być podparte poważnymi dyskusjami z projektantami i architektami zieleni. Pod uwagę powinny być brane aspekty, przyrodnicze, kompozycyjne czy nawet ekologiczne.
No niestety tak powinno być :wink: przykład z Łodzi.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,19645.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 12 lip 2011, o 17:43

Dzisiaj przy skrzyżowaniu Górnośląskiej, Wrocławskiej i Podmiejskiej krążyło dwóch panów z projektami skrzyżowania oraz z częściowym planem przyszłej galerii. Panowie chodzili też po terenie byłego dworca. Na projektach widniały pieczątki ZDM Kalisz. Być może niedługo coś się ruszy z przebudową tego skrzyżowania.

Tymczasem rozbiórka zakończona:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 12 lip 2011, o 21:27

Teraz czekać na wycinkę drzew. Adi może chcą wybudować tutaj jakieś rondo przy skrzyżowaniu Górnośląskiej, Wrocławskiej i Podmiejskiej z uwzględnieniem dojazdu do dworca PKS, albo będą budować coś związanego z dojazdem zaopatrzenia przecież według zdjęć od strony dworca PKP będzie dojazd dla zaopatrzenia galerii

rob2011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:39
Lokalizacja: Na zawsze na Hanki :-)

Nieprzeczytany post autor: rob2011 » 13 lip 2011, o 15:56

Gumiś pisze:
rob2011 pisze: Miasto wyjdzie pewnie z założenia, że trzeba zachować ich jak największą ilość, co powinno być podparte poważnymi dyskusjami z projektantami i architektami zieleni. Pod uwagę powinny być brane aspekty, przyrodnicze, kompozycyjne czy nawet ekologiczne.
No niestety tak powinno być :wink: przykład z Łodzi.

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,19645.html
Niemniej, cały czas jestem, za częściową wycinką, tych największych drzew, co tu dużo mówić, najbrzydszych ... dla przykładu, wsytarczy porównać zdjęcia na poniższych linkach.

PRZED:
viewtopic.php?t=442&postdays=0&postorder=asc&start=100

PO:
viewtopic.php?t=442&postdays=0&postorder=asc&start=120

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lip 2011, o 21:05

Te miniaturki mają byc ładniejsze od dorodnych drzew :) To Ty chyba wogóle nie przepadasz za naszym PM. Przecież tam jest tyle dużych drzew :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lip 2011, o 00:08

Dzisiaj rozpoczęto masową wycinkę drzew na terenie byłego dworca PKS.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 09:07

Trzeba zmusić inwestora do nasadzeń po zakończeniu inwestycji. Niech złoży deklaracje na piśmie. W przeciwnym wypadku należy ... ,,przyblokować'' roboty, bo na nich nie ma innej rady. Pamiętamy wszyscy, że w rejonie ul.Dworcowej był już ładny, wyrośnięty parczek. Teraz pozostało nam , kaliszanom zwykłe ,,gó..o'' !!! Miasto i my potrzebujemy drzew do produkcji tlenu, zwykłego ,,O'' do oddychania!

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 14 lip 2011, o 10:19

sobieray-3 pisze:Trzeba zmusić inwestora do nasadzeń po zakończeniu inwestycji. Niech złoży deklaracje na piśmie. W przeciwnym wypadku należy ... ,,przyblokować'' roboty, bo na nich nie ma innej rady. Pamiętamy wszyscy, że w rejonie ul.Dworcowej był już ładny, wyrośnięty parczek. Teraz pozostało nam , kaliszanom zwykłe ,,gó..o'' !!! Miasto i my potrzebujemy drzew do produkcji tlenu, zwykłego ,,O'' do oddychania!
Z tym "O", a właściwie "O2" to nie przesadzajmy. Głównym producentem O2 są lasy deszczowe, które niestety znikają w zastraszającym tempie. W tym przypadku liczy się głównie estetyka.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2011, o 10:36

Mała poprawka. Głównym producentem tlenu, a jednocześnie pochłanieczem CO2 są oceany. I jeszcze jedno. Ostatnio wyczytałem, że erupcje wulkanów w ubiegłym roku, wyrzuciły do atmosferę więcej CO2, niż ludzi od początku ery przemysłowej. Tak, że wszystkie te zabiegi zmniejjszające wytwarzanie CO2 przez ludzi jest smieszne i załosne. Sobieray ma racje, inwestor powinien posadzic tyle drzew ile wyciął.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 14 lip 2011, o 10:58

Zgadzam się z Wami, że trzeba sadzić drzewa, ale to tylko dla celów estetycznych. Trzeba tak zaprojektować zieleń żeby była uzupełnieniem inwestycji budowlanej i tyle. A gadanie o O2, CO2 to zostawmy może ekologom.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

rob2011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:39
Lokalizacja: Na zawsze na Hanki :-)

Nieprzeczytany post autor: rob2011 » 14 lip 2011, o 11:10

Dokładnie, od samego początku to miałem na myśli, by inwestor zasadził, czy "obsadził" póżniej cały teren, młodymi drzewkami, to logiczne.

Dziś miałem okazję jechać ulicą Dworcową około godziny 10:00 i widziałem już kilka wyciętych drzew, od strony Trasy Bursztynowej.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 14 lip 2011, o 15:32

K-man pisze:Mała poprawka. Głównym producentem tlenu, a jednocześnie pochłanieczem CO2 są oceany. I jeszcze jedno. Ostatnio wyczytałem, że erupcje wulkanów w ubiegłym roku, wyrzuciły do atmosferę więcej CO2, niż ludzi od początku ery przemysłowej. Tak, że wszystkie te zabiegi zmniejjszające wytwarzanie CO2 przez ludzi jest smieszne i załosne. Sobieray ma racje, inwestor powinien posadzic tyle drzew ile wyciął.
Zgadza się, miałem na myśli lądowych producentów. Co do liczby to nie bądżmy tacy rygorystyczni, lepsze 20 drzew posadzone rozsądnie niż 50 w kompletnym nieładzie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2011, o 16:01

Dziwna masz filozofię. Lepsze 20 drzew, niż 50 :) Dobre.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 16:20

Ja wiem jedno. Wiek mam tzw.,,słuszny'', wychowałem się tuż po wojnie na kozim mleku, cukrze, zdrowych warzywach, owocach i nabiale. Alergii żadnych przez pół wieku nie miałem nawet po proszku ,,ixi''. Pokrzywkę - od czasu do czasu - mama octem 6%-owym smarowała ... i tyle. Teraz byłem 2 tygodnie nad polskim morzem - najczystszy kawałek naszego wybrzeża; Gąski - Sarbinowo, gdzie plaża nigdy w powojennej historii nie była zamykana. Po powrocie w kaliskie ,,klimaty'' cały czas mnie dusi, gardło skrzypi. Dłonie swędzą. Boję się , że mogę trafić do Sokołówki, bo alkohol tylko pomaga :)
Cheers!!

PS.
Prośba do Gumisia. Bądż tak dobry i wstaw satelitarne zdjęcie okolic starego dworca PKS. Porównamy sobie okolicę za parę lat. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 16:26 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 14 lip 2011, o 16:23

K-man pisze:Dziwna masz filozofię. Lepsze 20 drzew, niż 50 :) Dobre.
Brawo za zrozumienie :wink: Myślałem, że nie muszę dodawać, że liczby są przypadkowe :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2011, o 16:33

A jednak musisz. Wiem, że są ludzie, którzy z chęcią by zaadoptowali twój pomysł. Mam tu na myśli zmniejszanie liczby drzew w mieście. Jako, że wróżką nie jestem, nie potrafię czytać w twoich myślach ;) . A z twojego postu za nic bym się nie domyślił, że liczby sa przypadkowe :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lip 2011, o 16:56

Wycinka dzisiaj rozpoczęła się już przed 6, widziałem jak ścinano najwyższe drzewa. Wybrałem się tam teraz żeby ocenić spustoszenie. Poległo dużo drzew ale niektóre z nich były zgniłe w środku, więc może lepiej że je wycięto.

Ciekawe co z zielenią od strony Górnośląskiej tam akurat przydałoby się wykosić ten busz i uregulować to jakoś:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ