Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 sty 2012, o 13:17

zamknięta
g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 6 sty 2012, o 13:20

centra handlowe oraz galerie na ogół w święta są zamknięte :)

bob88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2010, o 17:16
Lokalizacja: Srodmiescie

Nieprzeczytany post autor: bob88 » 6 sty 2012, o 17:57

W piatek przed sylwestrem z tego co czytałem w 7 dni Kalisza troche zalało parking w Teczy a nawet zbytnio nie padało i zaczyna sie tam robic problem bo chyba ktos za szybko to wybudowal.
Podobno Triumph juz chciałby sie wyniesc bo ma same straty ale nie moze chyba ze znajdzie na swoje miejsce innego najemce.
Mieszkam tu od urodzenia.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3667
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 6 sty 2012, o 18:39

Jeśli się okaże, że nie dają sobie rady z wodą, to może nie dojść do sprzedaży, a Amber ich potem rozniesie. Czyżby drugi budowniczy też dał ciała?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 sty 2012, o 13:21

Na fejsie pojawiła się wypowiedż niejakiego Rafała M.:
Nie otworzą kina w Tęczy dopóki nie zbudują multikina w Amberze. Apollo miałaby nieprzyjemnego konkurenta.
Na co C3D:
Więcej optymizmu...
Z kolei w innym komentarzu Patryk M.:
Dzwonie na centrale C3D, i nikt mi nie umie odpowiedziec, kiedy, lub czy są jakies informacje dot. otwarcia kina w Kaliszu.
Czy może ktoś mi powiedziec na ten temat????
A ktoś z kina:
Patryku, pisaliśmy już o tym kilka razy, trwają ostatnie procedury formalne związane z otwarciem, na które nie mamy wpływu i których nie komentujemy...to chyba oczywiste. Kino w Kaliszu jest przygotowane na przyjęcie widzów. Wierzymy, że już niedługo będziemy mogli Was do niego zaprosić.

A teraz ja:
Czekamy i czekamy, a doczekać się nie można :(
g13k

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 9 sty 2012, o 19:02

Mój znajomy pracował przy budowie/wykończeniu kina i dzisiaj się dowiedziałem że Kino NIGDY nie zostanie otwarte ... :? :?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 sty 2012, o 23:26

Wywiozą sprzęt do Świdnicy a niedoszłe kino przerobią na sklepy.Bo to będzie pierwsze w Kaliszu tak przerobione kino? :D

Pech nie opuszcza RP co do tej inwestycji.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 sty 2012, o 03:03

Anto nie panikuj ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 11 sty 2012, o 13:36

http://www.calisia.pl/articles/13047-ka ... erii-tecza

Nadal nic wiadomo, wszystko zaczyna się "od nowa".

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sty 2012, o 15:15

Niepoważna sytuacja.....ale może jest coś na rzeczy,bo jedna osoba napisała w komentarzach,że ratuszowi mogą wspierać czyjeś interesy,a jak wiadomo klika rządzi Naszym miastem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3667
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 sty 2012, o 17:56

Wiadomo kto jest powiązany z konkurencją w tej dziedzinie. Ostro wonieje.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 11 sty 2012, o 18:11

Niejasna dlatego, że ktoś chce ,,obejść'' przepiy. Przeciez Powiatowy INB wydał odmowną decyzję, której powoodem były odstępstwa od projektu - jak napisał p.Ocetkiewicz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
dawidborowiak.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2011, o 11:56
Lokalizacja: Widok

Nieprzeczytany post autor: dawidborowiak.pl » 11 sty 2012, o 18:46

Sprawa ma dwa oblicza. Jedno oficjalne i zapewne drugie nieoficjalne.
Problemem dla miasta są parkingi, które inwestor obiecał (ciekawe jaka umowa została podpisana?).
Z drugiej strony odstępstwo od projektu. Oficjalnie można mówić, że jest to odstępstwo, a nieoficjalnie można coraz częściej usłyszeć, że problemem są parkingi. Prawdy zapewne nie dowiemy się nigdy. ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 11 sty 2012, o 20:35

dawidborowiak.pl pisze:Sprawa ma dwa oblicza. Jedno oficjalne i zapewne drugie nieoficjalne.
Problemem dla miasta są parkingi, które inwestor obiecał (ciekawe jaka umowa została podpisana?).
Z drugiej strony odstępstwo od projektu. Oficjalnie można mówić, że jest to odstępstwo, a nieoficjalnie można coraz częściej usłyszeć, że problemem są parkingi. Prawdy zapewne nie dowiemy się nigdy. ;)
Sorry za OT. Problemem zarówno dla Kalisza, jak i dla kraju są najstarsze w Europie samochody ( średni wiek 15 lat) oraz ich nadmierna ilość - 1 szt.na dwóch Polaków! Ponoć to tylko osobowe . Brak parkingów, to sprawa wtórna. Do tego dodać trzeba bezwład transportowy Miasta i niechęć kaliszan do zbiorowego transportu publicznego. Poza tym offset inwestora, to chyba nie tylko obiecanka, a kontrakt z jego rygorami.

Odstąpienie czy zmiana projektu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi kino o dużej pojemności, to sprawa wręcz g a r d ł o w a ! A jak długo będzie jeszcze stał ten gniot budowlany vis a vis Runotexu ? Tam też zmieniono plan , dobudowując dodatkową kondygnację. W Ratuszu za jego tolerancję powinna polecieć jakaś odpowiedzialna za decyzje osoba.

Awatar użytkownika
dawidborowiak.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2011, o 11:56
Lokalizacja: Widok

Nieprzeczytany post autor: dawidborowiak.pl » 11 sty 2012, o 20:45

Zgadzam się Sobieray. Dlatego zastanawiam się, dlaczego z dość oficjalnych żródeł, coraz częściej słyszymy, że inwestor tego parkingu budować nie chce. Jesteś pewien, że taki zapis musi być w umowie? Jeśli nawet to zapewne jest jakaś kara umowna, co może się inwestorowi bardziej opłacać...

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 sty 2012, o 21:18

O zobowiązaniu dowiedziałem się kiedyś przeglądając prospekt emisyjny Rank Progress SA. Jest tam zawarta taka informacja :

"5.2.3. Informacje dotyczące głównych inwestycji Emitenta w przyszłości, co do których jego organy zarządzające podjęły już wiążące zobowiązania:
1. Zobowiązanie wobec Miasta Kalisz:
Na podstawie oświadczenia z dnia 11 września 2007 r. Spółka zobowiązała się do wybudowania podziemnego parkingu na minimum 250 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz do urządzenia placu publicznego na powierzchni działki w formie i na zasadach ustalonych w odrębnym porozumieniu, przy czym ww. parking zostanie wybudowany na nieruchomości położonej w Kaliszu, Plac Nowy Rynek, będącym własnością Miasta Kalisz. Warunkiem realizacji ww. zobowiązania jest przekazanie przez miasto przedmiotowej nieruchomości Spółki wraz z użyczeniem jej na cele budowlane. Po wybudowaniu parkingu Spółka przekaże go nieodpłatnie Miastu Kalisz, w zamian za co będą z niego mogli korzystać klienci budowanego przez Spółkę Centrum Handlowego Galeria Tęcza. Niniejsza inwestycja ma być zrealizowana w terminie 18 miesięcy od dnia przekazania przedmiotowej nieruchomości Spółce przez miasto. Do chwili obecnej nie nastąpiło przekazanie przedmiotowej nieruchomości Emitentowi. Ponadto w ocenie Emitenta nie nastąpi to również przed 2012 r. Jednocześnie Emitent na dzień zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego nie jest w stanie dokładnie oszacować kosztów przedmiotowej inwestycji, jednakżew jego ocenie nie będą one wyższe niż 7 500 tys. PLN."

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 sty 2012, o 21:27

dawidborowiak.pl pisze:...Dlatego zastanawiam się, dlaczego z dość oficjalnych żródeł, coraz częściej słyszymy, że inwestor tego parkingu budować nie chce...
Z jakich to oficjalnych zródeł słychać ? jeżeli to nie jest tajemnica :wink:
Też słyszałem, że inwestor nie chce budować, ale nie z oficjalnych żródeł, Dlatego miałem/mam nadzieję, że to tylko plotki ?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 sty 2012, o 23:50

Jak może zacząć coś budować jak Miasto nie przekazało terenu pod budowę ?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 sty 2012, o 10:29

Pawel pisze:Jak może zacząć coś budować jak Miasto nie przekazało terenu pod budowę ?
Uważam, że jak rośnie wrzód na d..pie, to wrzód wypadało by chirurgicznie wyciąć i miejsce oczyścić! Mam nadzieeję , że pan Prezydent wie, co robi się w takich przypadkach? Noo, chyba, że chodzi o ,,kolesiowy'' układ.
Tylko nie mówcie, że pan W.Grzelak zwolnił wszystkich chirurgów :wink: .
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
dawidborowiak.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 1 gru 2011, o 11:56
Lokalizacja: Widok

Nieprzeczytany post autor: dawidborowiak.pl » 12 sty 2012, o 11:08

jp pisze:
dawidborowiak.pl pisze:...Dlatego zastanawiam się, dlaczego z dość oficjalnych żródeł, coraz częściej słyszymy, że inwestor tego parkingu budować nie chce...
Z jakich to oficjalnych zródeł słychać ? jeżeli to nie jest tajemnica :wink:
Też słyszałem, że inwestor nie chce budować, ale nie z oficjalnych żródeł, Dlatego miałem/mam nadzieję, że to tylko plotki ?
Chętnie bym się podzielił, ale stracę cenne żródło informacji, z którego często korzystam pisząc na mojej stronie. :)

ODPOWIEDZ