Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 31 lip 2014, o 21:12

Tablica korkowa i pinezki ;)

Pewne rzeczy przerastają widać szanowne KPT.Zero poczucia estetyki.Zamiast to zrobić w jakiś ładnych ramkach na wsuwkę,obok zamieścić schemat linii z zaznaczonym przystankiem,podświetlenie na ledach to mamy prowizorkę na taśmie klejącej :lol:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 sie 2014, o 10:02

Cris twoje foto zagościło na fanapge "Zdania, których kaliszanie nigdy nie mówią" :mrgreen:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 2 sie 2014, o 11:04

W końcu KLA na google :)
http://rozklad.com/maps/mm7v2.php?IDKlienta=KALISZ_KLA" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 sie 2014, o 10:18

http://www.faktykaliskie.pl/nowe-przystanki-nowe-nazwy" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: dybek » 9 sie 2014, o 22:12

Nie jeżdżę dużo autobusami ale dziś działająca klimatyzacja w 19E to była bardzo miła sprawa :) Oby tak było zawsze :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 sie 2014, o 12:53

Na wyświetlaczach autobusów też pozmieniali nazwy na te dłuższe?

Zawsze mnie dziwiły te oznaczenia przystanków w mieście. Ja bym zrobił według osiedli. 1: os.Dobrzec - os. Winiary itd. Na pewno byłoby to bardziej klarowne i bardziej czytelne.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 21 sie 2014, o 15:45

Kolejny MAN poszedł na gillette ;)
jasiek20 pisze:Na wyświetlaczach autobusów też pozmieniali nazwy na te dłuższe?
Niestety nie za dużo było by roboty by to wszystko zaprogramować w starych autobusach :) W nowych to z automatu idzie.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 21 sie 2014, o 18:30

foryza pisze:Kolejny MAN poszedł na gillette ;)
Zapewne 801?

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 22 sie 2014, o 00:12

Dokładnie szkoda tego autobusu fajną miał historie :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 sie 2014, o 18:09

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... przystanki" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie potrafią porządnie przymocować rozkładów jazdy, a chcą jeszcze bardziej "uatrakcyjniać" wiaty.
Dokupią taśmę, przykleją ulotkę "Kalisz na Weekend" i ot, tyle roboty, taka burza mózgów :D
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 wrz 2014, o 18:11

Na nowych wiatach pojawiły się panele do energii słonecznej.
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3280
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 wrz 2014, o 19:08

gawronik13kalisz pisze:Na nowych wiatach pojawiły się panele do energii słonecznej.
Dorzucę fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać że jest podświetlana tylko ramka z rozkładem. Brakuje mi w dalszym ciągu schematu komunikacyjnego KLA aby przyjezdni i nie tylko mogli zorientować się co do tras poszczególnych linii, a zwłaszcza gdzie się można przesiąść.

Obrazek

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 1 wrz 2014, o 19:17

Na niektórych nowych przystankach schemat sieci komunikacyjnej jest. Widziałem taki na przystanku na Placu Jana Pawła II.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 00:14 przez ochotnik, łącznie zmieniany 1 raz.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 1 wrz 2014, o 23:38

Fajnie świeci w nocy ;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 wrz 2014, o 09:27

Tylko dlaczego te rozkłady nie wiszą w odpowiedniej kolejności ?

I na pewno oprócz tego o czym pisał Cristof, brakuje mi numerów linii gdzieś na górze przystanku.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 wrz 2014, o 18:33

Rozkłady powieszone może nie co schludniej, ale rzeczywiście bez głowy...

A tu mowa o panelach. Ale nie o to mi tym razem chodzi. Zwróćcie uwagę na zdjęcie wiaty z Armii Krajowej.
Raz że jest nie co zdewastowana bo już ktoś ponaklejał te paskudne wlepki, dwa znak przystanku jest przekrzywiony i... przemalowany w barwy KLA! A już myślałem że kolorystyka będzie przytłumiona...

http://www.faktykaliskie.pl/ekoenergia- ... przystanki" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 2 wrz 2014, o 19:11

W temacie transportu publicznego, widzę że dzień jak co dzień. Zamiast ułatwić pasażerom życie i poprawić czytelność rozkładów to układa się z nich puzzle, po prostu szkoda gadać. W kaliskim PKS-ie też dzieje się coraz gorzej. Przewoźnik przegrał kolejny przetarg na przewozy szkolne w Nowych Skalmierzycach, tym samym od 1 września 9 autobusów staje się bezrobotnych a do budżetu wpływa znacznie mniejsza ilość pieniędzy. Ludzie z zarządu nie panują już nad sytuacją i widząc straty rozkładają bezsilnie ręce. Komfort na trasach dalekobieżnych również się nie poprawi, unieważniono kolejny przetarg na zakup autobusu, co oznacza że nie doczekamy się w tym roku nowych pojazdów. PKS traci również stałych pasażerów na trasach do Poznania i Wrocławia, gdzie znacznie przegrywa z koleją, chociaż ta notuje dłuższy czas przejazdu. Po prostu TRAGEDIA.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 wrz 2014, o 22:01

Trochę na temat transportu publicznego się nie wypowiadałem, a i trochę przez ten czas rzeczy się działo, tak więc po kolei:
1. Cieszą mnie nowe wiaty, niekoniecznie ich estetyka, ale to nie jest jakiś ogromny problem.
2. Podświetlane rozkłady jazdy to fajna sprawa, ale faktycznie brakuje jakiegoś porządku ułożenia, brakuje numerów linii nna wiatach no i schematu komunikacyjnego miasta.
3. Ostatnio jechałem "nowym" MANem z Poznania do Kalisza i szczerze nie była to zbyt komfortowa podróż, duchota jak 102, zero nawiewów, zero klimatyzacji, kierowca na każdych możliwych postojach, również na czerwonych światłach, otwierał drzwi żeby przewietrzyć. Dobrze, że korzystam z usług PKP.
4. I tu dochodzimy do kwestii poruszonej powyżej, mianowicie sprawy spadku liczby studentów korzystających z autobusów PKS. Busem po prostu się nie opłaca, koniec kropka. Nadal wielu ludzi korzysta z autobusów do Poznania, ale z samych biletów kupowanych przez starszych ludzi jadących na badania do naszej stolycy regionu, daleko nie ujadą w KPT. Osobiście wolę wydać 22 czy 24 PLN (dokładniie nie pamiętam) na podróż w dwie strony pociąiem niż 37 PKSem.
5. Mam nadzieję, że w KLA kiedyś pójdą po rozum do głowy i zaonwestują w porządny system informacji pasażerskiej, tak aby każdy autobus wyposażony był w sprawne tablice LEDowe pokazujące aktualny kurs, przebieg trasy.oraz następny przystanek a do tego miły głos zapowiadający te przystanki. O tablicach informujących gdzzie jest obecnie nasz bus i kiedy do nas dojedzie nie wspomnę, bo o tym już raz było głośno a chyba o tym zapomniano.

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 3 wrz 2014, o 08:41

3. Ostatnio jechałem "nowym" MANem z Poznania do Kalisza i szczerze nie była to zbyt komfortowa podróż, duchota jak 102, zero nawiewów, zero klimatyzacji, kierowca na każdych możliwych postojach, również na czerwonych światłach, otwierał drzwi żeby przewietrzyć. Dobrze, że korzystam z usług PKP.
Już dawno, po pierwszej mojej jeździe (na trasie z Poznania) jednym z tych cudownych MANów A01 (czerwonym) dały się odczuć: hałas, niewygoda, słabiutka wentylacja, brak ochrony przed słońcem, spartańskie wyposażenie. Przecież płaskie jak decha siedzenia i bez podłokietników, to dyskwalifikacja na dłuższych trasach.
Te „nowe” MANy powinny kursować np. do Błaszek, Pleszewa, a wręcz świetnie by się spisały na trasie do Skalmierzyc i to raczej Nowych niż Starych.
Tydzień temu o godz. 8.00 widziałem Autosana H10-10 (niegdysiejsze Grześki), jak turlał się do Poznania. To jest wstyd i kpina z pasażerów.
Dziwiłem się Mikiemu, że tak zatwardziale bronił tego swojego PKSu. Przecież każdy pasażer gołym okiem widział i widzi tą biedę z nędzą PKSu Kalisz. Wydaje mi się, iż często problemem są również gburowaci kierowcy. Im gorszy autobus tym bardziej gburowty jego kierowca.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 wrz 2014, o 09:42

Wydaje mi się, iż często problemem są również gburowaci kierowcy. Im gorszy autobus tym bardziej gburowty jego kierowca.
Haha, a ja właśnie stwierdzam odwrotną zależność :) Chociaż i tak staram się jakoś na to nie zwracać uwagi, ludzie są jacy są, a mnie interesuje tylko i wyłącznie szybkie przemieszczenie się z punktu A do punktu B. Już bardziej od gburowatości denerwuje mnie niebezpieczna jazda kierowców, zwłaszcza takich, którzy wybitnie uzdolnieni zostali talentem do rajdowej jazdy po wąskich i niebezpiecznych polskich ulicach :)

ODPOWIEDZ