Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9029
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 paź 2013, o 13:19

Kosmetyczne zmiany w rozkładzie:
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... ja-rozklad" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 paź 2013, o 12:06

KLA zastanawia się nad wprowadzeniem biletomatów... niestety albo stety, tylko w autobusach.

http://rc.fm//polityczne/biletomaty-pomoga.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9029
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 paź 2013, o 14:53

Kusząca propozycja :D
http://www.rc.fm/polityczne/karty-za-darmo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 18 paź 2013, o 14:35

A myślałem, że tych autosanów H10 już nie będą puszczać do Poznania po zakupie MANów A01. A tu nagle kurs pośpieszny o 6.45 (wyjazd z Kalisza) w wykonaniu H10 :shock: . No i oczywiście przyjazd do Poznania z opóźnieniem, bo o 9.36 (planowo miał być o 8.50) :x . O komforcie jazdy nie będę wspominał :oops: .
Proponuję dyrekcji PKS Kalisz przejażdżkę takim kursem :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 paź 2013, o 16:57

Koen
Jeśli chodzi o spóźnienia PKS'u to standard :)

Przez 2 lata miałem praktyki w miejscowości Dębniałki Kaliskie

Wsiadałem u siebie na Widoku (Supersamie) czyli pierwszy przystanek po dworcu autobusowym...

No i w 90% na ten 2 przystanek zawsze przyjeżdżał autobus opóźniony o 6-10min
a w 9% 10-25 min
1% punktualnie :lol:

A o taborze na tą trasę lepiej nie wspominać :twisted:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 paź 2013, o 10:52

koen pisze:A myślałem, że tych autosanów H10 już nie będą puszczać do Poznania po zakupie MANów A01. A tu nagle kurs pośpieszny o 6.45 (wyjazd z Kalisza) w wykonaniu H10 :shock: . No i oczywiście przyjazd do Poznania z opóźnieniem, bo o 9.36 (planowo miał być o 8.50) :x . O komforcie jazdy nie będę wspominał :oops: .
Proponuję dyrekcji PKS Kalisz przejażdżkę takim kursem :mrgreen: .
To H10 w ogóle jeżdżą do Poznania? Może chodziło Ci o A10? Bo jak dla mnie to właśnie A10 to zdecydowanie najgorsze autobusy. Jakieś takie twarde zawieszenie, przynajmniej w tych, którymi ja jechałem, strasznie trzęsie, usiąść wygodnie się nie da, bo siedzenia są ustawione w taki sposób, aby pomieścić jak najwięcej ludzi, a nie zapewnić komfort podróży. Ja na szczęście ostatnimi czasy jeżdżę częściej Mercedesem, raz też zdarzyło mi się jechać tym nowym MANem zdaje się. :) A co do spóźniania to nie byłoby problemu, gdyby kierowcy podjeżdżali na peron tak 20-15 minut przed czasem, żeby wszyscy mogli wejść i móc odjechać na czas. Szczególnie kierowcy nie biorą tego do siebie w Poznaniu, kiedy w piątek chce jechać dużo ludzi, którzy z pewnością będą jeszcze chcieli kupić bilety, to kierowca sobie podjeżdża za 5 odjazd, a potem rzeczywisty odjazd jest 15 po. :wink:

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 19 paź 2013, o 12:00

<Przemek> pisze: To H10 w ogóle jeżdżą do Poznania? Może chodziło Ci o A10?
Potwierdzam, że chodziło mi o H10-10, a nie o Lidera. Ta H10-tka już nie pierwszy raz leciała do Poznania.
Taki model jeździł kiedyś oklejony w Grześki, trząsł się cały i wył, że można było dostać mdłości i stracić słuch.
:oops:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 paź 2013, o 16:26

koen pisze:
<Przemek> pisze: To H10 w ogóle jeżdżą do Poznania? Może chodziło Ci o A10?
Potwierdzam, że chodziło mi o H10-10, a nie o Lidera. Ta H10-tka już nie pierwszy raz leciała do Poznania.
Taki model jeździł kiedyś oklejony w Grześki, trząsł się cały i wył, że można było dostać mdłości i stracić słuch.
:oops:
To musiała być tragedia. Ale domyślam się, że te H10 obsługują tylko jakieś kursy poranne i to w środku tygodnia. Ja z Kalisza i do Kalisza jeździłem już o wszystkich godzinach, zarówno w sobotę, niedzielę, piątek i poniedziałek i co najwyżej jechałem A10, co i tak było straszne. :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 paź 2013, o 10:08

http://rc.fm//polityczne/z-majkowskiej- ... awska.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A zatem już niebawem przenosiny na nową lokalizację. :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9029
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 paź 2013, o 14:59

Miejmy nadzieję, że teraz to pociągnie za sobą inne inwestycje, tj. przenosiny rynku i budowa parkingu ;)
g13k

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 24 paź 2013, o 17:58

Co się stało z flagowym złotym MAN-em FRH402 Lion's Star? Ostatnio w ogóle go nie widać. Zawsze obsługiwał pierwszy kurs do Poznania. Czyżby otrzymał służbowe zgniłe barwy kaliskiego PKS-u i ginie mi w tłumie H9-tek, H10-tek i tym podobnych? :shock: Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 paź 2013, o 19:59

gawronik13kalisz pisze:Miejmy nadzieję, że teraz to pociągnie za sobą inne inwestycje, tj. przenosiny rynku i budowa parkingu ;)
Również mam taką nadzieję. Ale znając kaliskie układy i układziki, nieprędko dojdzie do przeprowadzki targowiska spod tęczy...

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 26 paź 2013, o 14:05

Dzisiejszy (sobotni, wyjazd o godz. 13.00) kurs do Poznania. Wyrazy współczucia dla pechowych podróżnych.
A tymczasem MAN-y stoją na placu z tabliczkami „przewóz dzieci”.
Obrazek

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 26 paź 2013, o 23:07

Sandalki + skarpetki idealne połączenie trolla

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 27 paź 2013, o 08:55

foryza pisze:Sandalki + skarpetki idealne połączenie trolla
To nie trollowanie, to po prostu krytyka kaliskiego PKSu, zresztą uprawniona i uzasadniona. Oczywiście niektórym może się to nie podobać np. pracownikom KPT, co jest zresztą zrozumiałe. Ale czego się tu spodziewać po ich pianiu z zachwytu nad kilkunastoletnimi ostatnimi nabytkami. Mnie jako pasażera interesuje komfort podróży i punktualność. No ale PKS ma nawet problemy z punktualnością odjazdu z samego dworca.
Co do skarpetek i sandałów, nic złego w tym nie widzę. Raczej nie powinno to nikomu przeszkadzać. Zawsze lepsze to niż tytoniowy zapach od niektórych kierowców, paradujących wcześniej z papierosem po stanowiskach. A przecież niby obowiązuje zakaz palenia na terenie całego dworca.

Proponuję zamiast na skarpetkach i sandałach skupić się na sprawach KPT, bo tu jest dużo jeszcze do zrobienia. Wstawiona postać ma tylko ubarwić zdjęcie. Wszystko poza tą postacią, to niestety smutna rzeczywistość.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 27 paź 2013, o 10:54

koen pisze:Dzisiejszy (sobotni, wyjazd o godz. 13.00) kurs do Poznania. Wyrazy współczucia dla pechowych podróżnych.
A tymczasem MAN-y stoją na placu z tabliczkami „przewóz dzieci”.
Obrazek
Miałem nic nie pisac, bo zaraz znów byłbym posądzony o bronienie PKS-u, ale wytłumacz mi jaki jest ekonomiczny sens puszczania dużego MAN-a na sobotni kurs z 13:00 gdzie jedzie garstka ludzi? Co do złotego Man-a, to po raz enty się popsuł i stoi w tej chwili na Majkowskiej.

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 27 paź 2013, o 15:14

MIKI pisze:ale wytłumacz mi jaki jest ekonomiczny sens puszczania dużego MAN-a na sobotni kurs z 13:00 gdzie jedzie garstka ludzi?
Dużo większy niż wykonywanie regularnych kursów , np. do Liskowa turystycznym złotym MANem. Zapewne wszyscy mieszkańcy Liskowa nagle wracają do domów, no i oczywiście jak najbardziej uzasadnione jest puszczanie takiego „turystyka”. Tak naprawdę jest to kurs w przybliżeniu jednoosobowy, jakich wiele. Często autobusy (oczywiśce puste) traktowane są przez kierowców jako środek dojazdu i powrotu z pracy. Taka prywata w mniejszym lub większym stopniu legalizowana jest potrzebą utrzymania tych „dochodowych i sensownych ekonomicznie” kursów. Wiele autobusów parkowanych jest w zagrodach i na stacjach benzynowych, zamiast na terenie kaliskiego PKSu.
Lepsze i wygodniejsze autobusy powinny być eksploatowane przede wszystkim na trasach dalekobieżnych. Ale póki autobusy przypisane są do kierowców, to będzie dochodzić do takich sytuacji. Myślę, iż w pierwszym rzędzie można poczynić oszczędności w poruszonym przeze mnie obszarze, a dopiero później zabierać się do obniżania komfortu jazdy dalekobieżnym podróżnym.

Nie mam nic przeciwko temu, aby sobotnie dalekobieżne kursy były obsługiwane przez mniejsze autobusy, ale jednak bardziej komfortowe jakieś nowsze konstrukcyjnie nabytki. Dzięki temu takie kursy mogą okazać się jeszcze bardziej ekonomiczne. Ale skoro PKS nie ma kasy i czyni oszczędności już w momencie kupna „nowego” taboru, to nie ma się co dziwić, że tak to wygląda w eksploatacji.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 31 paź 2013, o 07:27

MAN ma remontowana skrzynie biegów. A kierowca owego Man-a jest z Koźminka a po co MAN ma jechać po kursie z Poznania na pusto do Koźminka robić zbędne kilometry na pusto to weźmie ludzi jadących z pracy/szkoły i nie widzę nic w tym dziwnego każdy PKS tak robi. Np o 16:30 zawsze jeździe białe Volvo B12 do Chocza które o 8mej rano jedzie do Poznania. I radze tobie się przejechać tym kursem wg Ciebie jednoosobowym kursem do Liskowa nawet po mieście ;) A co do owego autobusu który jechał o godzinie 13stej nadaje się on znakomicie do tego typu trasy do Poznania ponieważ jest to autobus miedzy-miastowy.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 5 lis 2013, o 19:21

Dzisiaj przegubowa Solaris się popsuł :lol:
na Kursie 1A bodajże planowo na Podmiejskiej o 7:30 w relacji do Opatówka ...

Pierwszy niepokojący postój był na Kalincu trwał on 3-4 min

Później było dobrze...

No i na Chopinie jak staną tak już nie ruszył najgorsze w tym wszystkim brak informacji...
Jedni wychodzą z autobusu inni siedzą więc ze strony kierowcy 0 mowy było...
Dopiero ktoś po jakiś 5 min postoju poszedł do kierowcy czemu stoimy....
No to już był znany powód że popsuł się no i czekam na kolejny autobus osobiście wyszedłem po jakiś 8 min szedłem na nogach jeszcze przez planty no i ten 2 autobus jeszcze nie dojechał :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 21 lis 2013, o 11:46

Cała prawda o taborze PKS w Kaliszu. Tak bywa jak kupuje się tylko używane autobusy, a nie nowe.
"PKS w Kaliszu: Dlaczego autobusy psują się na trasach?"
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/20 ... 8353,1,3,5

ODPOWIEDZ