Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 15 cze 2014, o 11:28

Miki to dla tych którzy sądzą że takie rozwiązanie możliwe tylko w Komunie...

Skoro Kalisza nie stać na bezpłatną komunikację to może na Solidarną?
Miasto w Alzacji od czterech lat testuje tzw. taryfę solidarnościową. O cenie biletu miesięcznego decyduje wiek pasażera i jego dochody.

W półmilionowym Strasburgu standardowy bilet miesięczny, pozwalający jeździć komunikacją w granicach aglomeracji
kosztuje 46,40 euro. Ale najstarsi i najmłodsi mieszkańcy płacą o połowę mniej. Jeśli mają minimum 65 lat, albo najwyżej 25, zapłacą za miesięczny 23,20 euro.

Ale to nie wszystko władze miasta postanowiły też uzależnić cenę biletu od dochodu który liczy się w dość skomplikowany sposób. Pasażerowie z rodzin w których dochód na osobę nie przekracza 750 euro w miesiącu płacą o połowę mniej niż powinni. Jeśli ten dochód nie przekracza 550 euro mają zniżkę w wys. 75 proc. a jeśli wynosi najwyżej 350 euro na osobę – 90 proc. W efekcie nastolatek z biednej rodziny zapłaci za bilet miesięczny… 2,30 euro czyli 10 proc. ceny ulgowego biletu.

Nowe ceny biletów (odpowiednio zmieniono też ceny biletów rocznych) wprowadzono 1 lipca 2010 r. Władze Strasburga tłumaczyły, że to rozwiązanie sprawiedliwe, które jednocześnie buduje społeczną solidarność. Każdy dokłada się do wspólnego transportu publicznego w takim wymiarze, na jaki go stać. Chwaliły się również tym, że nowa taryfa na dobrą sprawę jest przejrzysta i intuicyjna.

Okazuje się, że pomysł okazał się sukcesem z kilku powodów. Według danych z grudnia zeszłego roku komunikacją miejską jeździ zauważalnie więcej osób, a wpływy z biletów wzrosły. Między 2009 a 2012 r. Liczba osób korzystających z kart miejskich wzrosła o ponad 20,2 proc. a 54,6 proc. z nich korzysta z jednej z ulg związanych z dochodem. W 2012 r. zanotowano w Strasburgu 113,9 mln podróży, czyli o 19,5 proc. więcej niż trzy lata wcześniej, a zyski z biletów w tym czasie wzrosły o 16 proc. (wyniosły 42 mln euro).
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 20 cze 2014, o 16:42

http://www.faktykaliskie.pl/nowe-przystanki-juz-stoja" onclick="window.open(this.href);return false;

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 21 cze 2014, o 13:55

Mrc86 pisze:
Zabieranie pieniędzy do kieszeni to na pewno nie był powód zawieszenia tej linii. Powody uwalenia tego kursu były trzy: kompletnie nieatrakcyjny czas przejazdu, brak ulg dla studentów oraz brak wjazdu na dworzec w Sieradzu. Właśnie to spowodowało że w ostatnich dwóch latach kurs przynosił same straty.
A ja rozmawiałem ze źrodłem (kilkoma kierowcami PKS-u i własnie ten powod mi podali jako głowny ;) Kierowca ten ktory to obsługiwał juz nie pracuje ale nie ze go zwolnili tylko przeszedł na emeryture kim on był tego nie wiem
Kierowca który obsługiwał ten kurs to zwykły partacz i złodziej w przeciągu 4 lat zwolnili go z PKSu , KLA , Pleszewskich Lini Autobusowych i z jakiejś firmy transportowej teraz kantuje ludzi na taryfie jeżdżąc rozwalonym Oplem Vectrą A.



A tymczasem w PKSie cięcia http://www.kpt-kalisz.pl/wydarzenia,323" onclick="window.open(this.href);return false; daje jeszcze dwa lata i PKS będzie obsługiwał tylko połączenia pospieszne.

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 23 cze 2014, o 11:36

foryza pisze:
Mrc86 pisze:
Zabieranie pieniędzy do kieszeni to na pewno nie był powód zawieszenia tej linii. Powody uwalenia tego kursu były trzy: kompletnie nieatrakcyjny czas przejazdu, brak ulg dla studentów oraz brak wjazdu na dworzec w Sieradzu. Właśnie to spowodowało że w ostatnich dwóch latach kurs przynosił same straty.
A ja rozmawiałem ze źrodłem (kilkoma kierowcami PKS-u i własnie ten powod mi podali jako głowny ;) Kierowca ten ktory to obsługiwał juz nie pracuje ale nie ze go zwolnili tylko przeszedł na emeryture kim on był tego nie wiem
Kierowca który obsługiwał ten kurs to zwykły partacz i złodziej w przeciągu 4 lat zwolnili go z PKSu , KLA , Pleszewskich Lini Autobusowych i z jakiejś firmy transportowej teraz kantuje ludzi na taryfie jeżdżąc rozwalonym Oplem Vectrą A.
Nie on jedyny. Wielu kierowców bawi się w kurierów, biorąc pieniądze do własnej kieszeni za usługę przewozu paczek. Kilka miesięcy temu widziałem nawet jak rano podjechał na PKS Kalisz samochód dostawczy. Jego kierowca wraz z kierowcą (Bolkiem) srebrnego Volvo turystycznego (kurs: Zielona Góra) przeładowywali kartony z dostawczaka do luku bagażowego autobusu. Trochę to trwało. Następnie kierowca PKS-u otrzymał kasę do łapy. Widać było, że robią to nie po raz pierwszy, bo jak było słychać tym razem ojca zastępował synuś. Nie zauważyłem, żeby Bolek wydał jakiś paragon klientowi. Zaznaczam to nie była torba o wymiarach 40x30x20cm, ale wiele kartonów.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 23 cze 2014, o 12:37

Z tego co się orientuje na tego typu przesyłki nie ma biletów a że ktoś dał coś kierowcy to dobrze tego wymagają dobre maniery.

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 23 cze 2014, o 12:40

koen pisze: Nie on jedyny. Wielu kierowców bawi się w kurierów, biorąc pieniądze do własnej kieszeni za usługę przewozu paczek. Kilka miesięcy temu widziałem nawet jak rano podjechał na PKS Kalisz samochód dostawczy. Jego kierowca wraz z kierowcą (Bolkiem) srebrnego Volvo turystycznego (kurs: Zielona Góra) przeładowywali kartony z dostawczaka do luku bagażowego autobusu. Trochę to trwało. Następnie kierowca PKS-u otrzymał kasę do łapy. Widać było, że robią to nie po raz pierwszy, bo jak było słychać tym razem ojca zastępował synuś. Nie zauważyłem, żeby Bolek wydał jakiś paragon klientowi. Zaznaczam to nie była torba o wymiarach 40x30x20cm, ale wiele kartonów.
Widzisz coś w tym złego? Przy tak marnej pensji też byś szukał innych możliwości zarobku, ale oczywiście ty nie potrafisz tego zrozumieć i narażasz człowieka na problemy w pracy (typowa polska mentalność). Sam bardzo często podaje paczki kierowcy bo uważam że to najszybszy i najprostszy sposób dostarczenia przesyłki do odbiorcy.

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 23 cze 2014, o 13:03

Dokładnie MIKI ;)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 cze 2014, o 14:34

Taniej do Szałego
http://www.faktykaliskie.pl/taniej-do-szalego" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: Niech jeszcze 6S przywrócą :lol: :lol: :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 23 cze 2014, o 15:34

Gmina Opatówek jak da hajs to otworzą.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5009
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 cze 2014, o 15:39

Foryza powiedziałem to w żartach....
Nic tam nie istnieje od lat a KLA myśli że to kurort
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 23 cze 2014, o 18:30

MIKI pisze:
koen pisze: Nie on jedyny. Wielu kierowców bawi się w kurierów, biorąc pieniądze do własnej kieszeni za usługę przewozu paczek. Kilka miesięcy temu widziałem nawet jak rano podjechał na PKS Kalisz samochód dostawczy. Jego kierowca wraz z kierowcą (Bolkiem) srebrnego Volvo turystycznego (kurs: Zielona Góra) przeładowywali kartony z dostawczaka do luku bagażowego autobusu. Trochę to trwało. Następnie kierowca PKS-u otrzymał kasę do łapy. Widać było, że robią to nie po raz pierwszy, bo jak było słychać tym razem ojca zastępował synuś. Nie zauważyłem, żeby Bolek wydał jakiś paragon klientowi. Zaznaczam to nie była torba o wymiarach 40x30x20cm, ale wiele kartonów.
Widzisz coś w tym złego? Przy tak marnej pensji też byś szukał innych możliwości zarobku, ale oczywiście ty nie potrafisz tego zrozumieć i narażasz człowieka na problemy w pracy (typowa polska mentalność). Sam bardzo często podaje paczki kierowcy bo uważam że to najszybszy i najprostszy sposób dostarczenia przesyłki do odbiorcy.
Niech zarejestrują firmę przewozową i zarabiają w ten sposób. Też uważam, że podawanie paczek kierowcy to najszybszy i naprostszy sposób przewozu paczek (ja akurat często korzystam z PKP), jednak "kwity" to rzecz podstawowa, a nie nakręcanie cwaniaczków starających dorobić pod stołem (to dopiero typowa polska mentalność).

Awatar użytkownika
koen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 16:57

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: koen » 23 cze 2014, o 22:12

MIKI pisze: Widzisz coś w tym złego?
Absolutnie nic złego w tym nie widzę.
MIKI pisze: Przy tak marnej pensji też byś szukał innych możliwości zarobku, ale oczywiście ty nie potrafisz tego zrozumieć i narażasz człowieka na problemy w pracy (typowa polska mentalność).
Dokładnie to rozumiem i postępowałbym podobnie, a nawet tak jak wasz kolega od Vectry na taryfie.
MIKI pisze: Sam bardzo często podaje paczki kierowcy bo uważam że to najszybszy i najprostszy sposób dostarczenia przesyłki do odbiorcy.
Ja również, gdy mam wysłać paczkę, sprawdzam godziny odjazdu pekaesów. Jadę na dworzec PKS i dzięki moim dobrym manierom nadaję paczkę u kierowcy.

A tak z innej beczki. Czy to prawda, że nasz PKS ma nowe logo?

Obrazek

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 23 cze 2014, o 23:14

Nic mi o tym niewiadomo jest jakaś dokładniejsza informacja ?

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 24 cze 2014, o 12:14

koen pisze:
A tak z innej beczki. Czy to prawda, że nasz PKS ma nowe logo?

Obrazek
Bardzo zabawne :wink: Poza tym obawiam się że autor tego zdjęcia (użytkownik tego forum) nie będzie zadowolony jak zobaczy że ktoś bezprawnie wykorzystuje jego zdjęcia...

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: foryza » 24 cze 2014, o 12:29

To napewno :wink:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2014, o 17:31

W jednym z przegubowych solarisów młotek do tłuczenia szyb trzyma się na... wygiętej agrafce.
Mam nadzieję, że nie będzie nigdy potrzebny, i ta agrafka nikomu kłopotów nie sprawi przy wyciąganiu.
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 cze 2014, o 14:45

Stare przystanki walczą o swój byt. Dobrze że mężczyźnie nic się nie stało.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ml#galeria" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 28 cze 2014, o 21:14

http://www.calisia.pl/articles/23069-mi ... -miejskiej" onclick="window.open(this.href);return false; - Polecam mój artykuł na portalu calisia.pl na temat mitu darmowej komunikacji miejskiej. :) Ktoś tutaj z forumowiczów to propsował, więc naprawdę warto zachować chłodną głowę jeśli chodzi o takie pomysły. :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 lip 2014, o 13:47

Już od miesiąca każdy może nocną porą przejechać się "limuzyną" za jedyne 2,70 po Kaliszu :D
W weekendy limuzyna wręcz przepełniona ;) Ale dobrze, że ją przywrócili, przyda się podczas większych imprez.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ka ... 7d31,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9019
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 1 lip 2014, o 23:02

Czytałem gdzieś ostatnio że nowe przystanki nie podlegają tak często dewastacją, jak te stare i już zniszczone.
Jednak to nie może być reguła, szczególnie w Kaliszu... smutne:
http://www.faktykaliskie.pl/wiaty-jeszc ... zniszczone" onclick="window.open(this.href);return false;

No i wreszcie media poruszyły temat tych obleśnych szyb. Pleśń, glony, i nie wiadomo jakie niezidentyfikowane formy życia tam jeżdżą :D
http://www.faktykaliskie.pl/autobus-smutny-bo-brudny" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

ODPOWIEDZ