Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 16 mar 2017, o 18:21

Storczyk pisze:A czy jest ktos kto ma mieszkanie na parterze? W akcie jest wpisane ze ogrodek ma miec 40m2 ale po zjeciach widac ze to o wiele mniej ma...
mieszkania mają różną wielkość więc pewnie "ogródki" też? (czy tam są przewidziane tarasy z kostki cyz tylko trawa zaraz za oknem?)
zewnętrzne są większe a ciekawa jestem ile mają te między alejkami?

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 16 mar 2017, o 19:43

Ja mam mieszkanie na parterze i ogródek ma mieć 36m2. Czyli wychodzi na to że będzie miał 9m szerokości bo tyle ma szerokość całego mieszkania i 4m długości. I w rozmowie z kierownikiem budowy uzyskałem odpowiedź że skoro na projekcie jest 36m2 to i tyle musi być. Także mam nadzieję że tyle będzie.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 16 mar 2017, o 20:09

edwardos pisze:
kaczorkalisz pisze:koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.
TAK dokładnie o to mi chodzi :)
Dla mnie to nieporozumienie, dla Tych AniuR tak jak Ty co kupili jest wszystko ok, nie ja tam będe mieszkal.... ale forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie i je wyrażam.
Już kiedyś wymieniałem minusy tego osiedla i nie będe się powtarzał , największym jest włąsnie to co zacytowałem jeszcze z opalaniem to ujdzie ale jak się grill rozpali a pranie na balkonie sąsiad rozwiesi to wspomnisz moje słowa że to niewypał i tyle w temacie.
Jak ktoś kupował mieszkanie na tym osiedlu z myślą o grilowaniu latem w ogródku to musi mieć niezły defekt mózgu :)

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 16 mar 2017, o 20:19

No racja o grillowaniu to można raczej zapomnieć na takim osiedlu no chyba że ma się grilla bezdymnego i problem z głowy.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 mar 2017, o 20:26

Piob pisze:
edwardos pisze:
kaczorkalisz pisze:koledze raczej nie chodzi o to czy, jak i kiedy bedzie to oddane. Koledze chodzi o koncepcje tego osiedla, ze w jednym domku mieszkaja dwie rodziny, jedna w ogrodku sie opala i griluje a druga z tarasu na nich oglada.

Szczerze to mnie tez to zastanawia jak kto bedzie funkcjonowac. Pozyjemy zobaczymy. Niewatpliwie lokalizacja tego osiedla jest dobra jak nie bardzo dobra.
TAK dokładnie o to mi chodzi :)
Dla mnie to nieporozumienie, dla Tych AniuR tak jak Ty co kupili jest wszystko ok, nie ja tam będe mieszkal.... ale forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie i je wyrażam.
Już kiedyś wymieniałem minusy tego osiedla i nie będe się powtarzał , największym jest włąsnie to co zacytowałem jeszcze z opalaniem to ujdzie ale jak się grill rozpali a pranie na balkonie sąsiad rozwiesi to wspomnisz moje słowa że to niewypał i tyle w temacie.
Jak ktoś kupował mieszkanie na tym osiedlu z myślą o grilowaniu latem w ogródku to musi mieć niezły defekt mózgu :)
gwarantuje Ci ze bedziesz swiadkiem takiego nie jednego 'defektu mozgu' na tym osiedlu. Gdy zobaczysz sasiada z grilem.

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: JQu » 16 mar 2017, o 20:47

Wojtek 86ww pisze:No racja o grillowaniu to można raczej zapomnieć na takim osiedlu no chyba że ma się grilla bezdymnego i problem z głowy.
Grilujący są zagwarantowani jak nic i imprezy na ogródkach do rana. Są ludzie i ludziska. Jedni myślą i szanują spokój innych a inni moją wszystko w głębokim poważaniu. Żyją na zasadzie "wolnoć Tomku w swoim domku". I wcale nie jest ich tak mało.
Mam w bloku dwa tarasy. Na jednym i drugim sobie grilują. Jedni na klasycznym grillu, drudzy na gazowym. Obydwa tak samo uciążliwe. Gazowy może nie kopci ale swąd przypalonego mięsiwa się niesie :D

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 16 mar 2017, o 20:50

nie sądzę żeby ktoś w ogródkach miał zamiar uprawiać warzywa:)

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 16 mar 2017, o 21:45

Wojtek 86ww pisze:Ja mam mieszkanie na parterze i ogródek ma mieć 36m2. Czyli wychodzi na to że będzie miał 9m szerokości bo tyle ma szerokość całego mieszkania i 4m długości. I w rozmowie z kierownikiem budowy uzyskałem odpowiedź że skoro na projekcie jest 36m2 to i tyle musi być. Także mam nadzieję że tyle będzie.
do odbioru musi byc wszystko zgodnie z projektem więc jesli tyle masz w umowie to tyle musi być :) tyle mają te wewnętrzne między segmentami?

Kasieńka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2017, o 17:48

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Kasieńka » 16 mar 2017, o 22:23

W drugim segmencie mój ogródek ma mieć akurat 31m

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 mar 2017, o 22:48

Hm...odnoszę wrażenie, że liczba tych którzy kupili te segmenty, jest większa niż ilość segmentow w ofercie developera :D
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 16 mar 2017, o 23:08

milo pisze:Hm...odnoszę wrażenie, że liczba tych którzy kupili te segmenty, jest większa niż ilość segmentow w ofercie developera :D
więcej w tym wątku się wypowiada osób,które nie mają tam mieszkań niż mieszkańców a szkoda ;)

Kasieńka pisze:W drugim segmencie mój ogródek ma mieć akurat 31m
w końcu konkrety :) jakas kostka jest tam uwzględniona czy wychodzi się prost na trawę? :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 mar 2017, o 23:18

AniaR pisze:
milo pisze:Hm...odnoszę wrażenie, że liczba tych którzy kupili te segmenty, jest większa niż ilość segmentow w ofercie developera :D
więcej w tym wątku się wypowiada osób,które nie mają tam mieszkań niż mieszkańców a szkoda
Być może nadal zastanawiają się nad zakupem. ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 16 mar 2017, o 23:54

ja mam narożnikowe więc koło 80 m2 ogródka.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 mar 2017, o 00:43

szczepan pisze:ja mam narożnikowe więc koło 80 m2 ogródka.
patrzę na plany dewelopera i widzę,że te te większe rozkładają się wzdłuż budynku- dużo Wam zostanie miejsca przy samym wyjściu (szer) ?
(będzie u kogo grilla robić :D )

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 17 mar 2017, o 00:46

milo pisze:
AniaR pisze:
milo pisze:Hm...odnoszę wrażenie, że liczba tych którzy kupili te segmenty, jest większa niż ilość segmentow w ofercie developera :D
więcej w tym wątku się wypowiada osób,które nie mają tam mieszkań niż mieszkańców a szkoda
Być może nadal zastanawiają się nad zakupem. ;-)
to neich się spieszą bo chyba tylko 2 mieszkania sa na sprzedaż jeszcze 8)

Basia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 5 sty 2017, o 12:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Basia » 17 mar 2017, o 09:06

Nam babka z biura mówiła że będzie zakaz grillowania na ogródkach , poza tym kilka osob z biura kupilo tam mieszkania a nawet dyrektor czy kierownik ,nie wiem kim on tam dokładnie więc nie wiadomo czy w ogóle będzie można

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 17 mar 2017, o 13:20

Zakaz grillowania, ciekawa informacja :D

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: JQu » 17 mar 2017, o 14:09

szczepan pisze:Zakaz grillowania, ciekawa informacja :D
Wspólnota może wprowadzić zakaz grillowania. Z resztą nawet jak nie wprowadzi a ktoś będzie grillował w sposób uciążliwy dla sąsiada, to ten sąsiad na podstawie kodeksu cywilnego może sądownie doprowadzić do przymusowego zlicytowania mieszkania miłośnika grilla. Nie dotyczy to zresztą grilla, ale i imprez, głośnego słuchania muzyki i innych uciążliwych działalności.

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 17 mar 2017, o 14:42

Ale to chyba mieszkańcy tworzący wspólnotę będą decydować :) a nie Pani z biura :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 mar 2017, o 15:12

JQu pisze:
szczepan pisze:Zakaz grillowania, ciekawa informacja :D
Wspólnota może wprowadzić zakaz grillowania. Z resztą nawet jak nie wprowadzi a ktoś będzie grillował w sposób uciążliwy dla sąsiada, to ten sąsiad na podstawie kodeksu cywilnego może sądownie doprowadzić do przymusowego zlicytowania mieszkania miłośnika grilla. Nie dotyczy to zresztą grilla, ale i imprez, głośnego słuchania muzyki i innych uciążliwych działalności.
Srodek prawny, o ktorym wspomniales wynika z ustawy o wlasnosci lokali. Na podstawie Kodeksu cywilnego mozna wystapic z tzw. roszczeniem negatoryjnym, w przypadku tzw. immisji. I tutaj zgoda, niekoniecznie immisja musi byc uciazliwe korzystanie z grilla, ale rowniez inne czynnosci sprzeczne z tzw. "prawem sasiedzkim".

ODPOWIEDZ