Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

To co już wybudowano.
Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 14 kwie 2015, o 11:40

Z tego co czytałem na taki stan rzeczy składa się kilka spraw.
Pierwsza i myślę, że najbardziej oczywista jest kwestia finansowa. Koszt budowy takiego budynku jest znacząco tańszy dla dewelopera.
Kolejna sprawa to kwestia bezpieczeństwa, bez instalacji gazowej całkowicie wyeliminowane jest zagrożenie wybuchu gazu.
Znalazłem taką wypowiedź jakiegoś prezesa łódzkiej spółdzielni:
Gmachy prezentują się też estetyczniej bez rur, których nie można zabudować. Poza tym w mieszkaniach jest czyściej, bez tłustego osadu, który powstaje, gdy używa się kuchenek gazowych. Ma to duże znaczenie ze względu na coraz popularniejsze łączenie kuchni z salonem. Zresztą lokatorzy i tak coraz częściej decydują się na kuchenki indukcyjne, zasilane prądem.
Kolejny cytat:
- Budynek bez instalacji gazowej oznacza dla jego lokatorów niższe opłaty eksploatacyjne - tłumaczy Łukasz Hołub z działu marketingu inwestora, do którego należy osiedle Nowe Polesie. - Nie ma bowiem potrzeby przeprowadzania jej corocznych kosztownych przeglądów.

Andrzej Owczarek, właściciel jednego z łódzkich biur architektonicznych podkreśla, że brak instalacji gazowej w budynku oznacza także niższe koszty dla stawiającego go dewelopera.
Szukałem jakiś informacji na ten temat, tutaj kilka linków do artykułów:
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/nowe ... id,tm.html
http://mojafirma.infor.pl/budzet-domowy ... azowa.html
http://mieszkam.gratka.pl/artykul/2030- ... epiej.html

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 14 kwie 2015, o 11:49

Drexler pisze:Z tego co czytałem na taki stan rzeczy składa się kilka spraw.
Pierwsza i myślę, że najbardziej oczywista jest kwestia finansowa. Koszt budowy takiego budynku jest znacząco tańszy dla dewelopera.
Kolejna sprawa to kwestia bezpieczeństwa, bez instalacji gazowej całkowicie wyeliminowane jest zagrożenie wybuchu gazu.
Znalazłem taką wypowiedź jakiegoś prezesa łódzkiej spółdzielni:
Gmachy prezentują się też estetyczniej bez rur, których nie można zabudować. Poza tym w mieszkaniach jest czyściej, bez tłustego osadu, który powstaje, gdy używa się kuchenek gazowych. Ma to duże znaczenie ze względu na coraz popularniejsze łączenie kuchni z salonem. Zresztą lokatorzy i tak coraz częściej decydują się na kuchenki indukcyjne, zasilane prądem.
Kolejny cytat:
- Budynek bez instalacji gazowej oznacza dla jego lokatorów niższe opłaty eksploatacyjne - tłumaczy Łukasz Hołub z działu marketingu inwestora, do którego należy osiedle Nowe Polesie. - Nie ma bowiem potrzeby przeprowadzania jej corocznych kosztownych przeglądów.

Andrzej Owczarek, właściciel jednego z łódzkich biur architektonicznych podkreśla, że brak instalacji gazowej w budynku oznacza także niższe koszty dla stawiającego go dewelopera.
Szukałem jakiś informacji na ten temat, tutaj kilka linków do artykułów:
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/nowe ... id,tm.html
http://mojafirma.infor.pl/budzet-domowy ... azowa.html
http://mieszkam.gratka.pl/artykul/2030- ... epiej.html

Tak wlasnie myslalem ze glowny powod to koszty budowy takiej instalacji. Bo tlumaczenie sie ze lokatorzy zaoszczedza na przegladach jest nonsensem bowiem za takie cos placi sie w czynszu, to po prostu nie oszczedza lokator tylko spoldzielnia :) Podobnie jest z tym ze rury szpeca, jest to tlumaczenie o dupe :)

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 14 kwie 2015, o 12:10

Co my tu możemy polemizować, w nowych blokach nie ma instalacji i już. Nic się na to nie poradzi.
Nie dotyczy to tylko kaliskich inwestycji, ale tak dzieje się w całej Polsce, nie ubolewałbym nad tym zbytnio.

Całe życie gotowałem na kuchence gazowej więc najwidoczniej nadszedł czas przestawić na indukcje :D , miejmy nadzieję ze rosół i schabowy będą smakowały tak samo.

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 14 kwie 2015, o 17:13

Na stronie spółdzielni zamieszczone zostały wizualizacje klatek schodowych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 kwie 2015, o 09:04

Drexler pisze:Co my tu możemy polemizować, w nowych blokach nie ma instalacji i już. Nic się na to nie poradzi.
Nie dotyczy to tylko kaliskich inwestycji, ale tak dzieje się w całej Polsce, nie ubolewałbym nad tym zbytnio.

Całe życie gotowałem na kuchence gazowej więc najwidoczniej nadszedł czas przestawić na indukcje :D , miejmy nadzieję ze rosół i schabowy będą smakowały tak samo.
Znam sytuacje ze starych bloków KZN-ów w Skalmierzycach. Mam tam znajomych . Bloki te nie posiadają instalacji gazowej, gdyż dwadzieścia lat temu nie było w tym rejonie pociągniętego gazu. Zrobiono instalacje trójfazową i zwykłe kuchnie elektryczne. O indukcjach wtedy mało kto słyszał. Skutek jest taki że sporo lokatorów korzysta z gazu butlowego do dziś , jako tańszej alternatywy kuchenki elektrycznej. Jest to poza wszelką kontrolą . Na dodatek instalacja wentylacyjna jest nieprzystosowana, bo przy gazie propan -butan jako cięższym od powietrza wywiewy powinny być przy podłodze. I czy brak gazu oznacza w tym przypadku poprawę bezpieczeństwa. Jak ktoś się uprze to zainstaluje butlę i nikt mu nie zabroni co ma trzymać w domu.

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 15 kwie 2015, o 10:31

Cristof pisze:Skutek jest taki że sporo lokatorów korzysta z gazu butlowego do dziś , jako tańszej alternatywy kuchenki elektrycznej.
Pozostaje tylko wierzyć, że w nowych blokach nikt nie będzie targał ze sobą butli gazowej do mieszkania...

Z resztą ciężko cokolwiek z takim tematem zrobić, mój sąsiad na balkonie robił sobie przechowalnie paliwa, które gdzieś tam taniej kupił i trzymał z 15 kanistrów 20- litrowych pełnych BENZYNY, nie ropy :D

Na ludzi się nie wpłynie niczym, większość lokatorów wyznaje zasadę "Wolność Tomku w swoim domku".

Jednak w przypadku ogólnej dostępności płyt indukcyjnych, które można kupić w rozsądnej cenie wydaje mi się, że nikt nawet nie wpadnie na pomysł zakupu kuchenki gazowej ;)
Poniżej zamieszczam artykuł który w prosty sposób wylicza co bardziej się opłaca.
http://zaradnyfinansowo.pl/plyta-indukc ... ej-oplaca/

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 kwie 2015, o 11:17

Drexler pisze:
Cristof pisze:Skutek jest taki że sporo lokatorów korzysta z gazu butlowego do dziś , jako tańszej alternatywy kuchenki elektrycznej.
Pozostaje tylko wierzyć, że w nowych blokach nikt nie będzie targał ze sobą butli gazowej do mieszkania...

Z resztą ciężko cokolwiek z takim tematem zrobić, mój sąsiad na balkonie robił sobie przechowalnie paliwa, które gdzieś tam taniej kupił i trzymał z 15 kanistrów 20- litrowych pełnych BENZYNY, nie ropy :D

Na ludzi się nie wpłynie niczym, większość lokatorów wyznaje zasadę "Wolność Tomku w swoim domku".

Jednak w przypadku ogólnej dostępności płyt indukcyjnych, które można kupić w rozsądnej cenie wydaje mi się, że nikt nawet nie wpadnie na pomysł zakupu kuchenki gazowej ;)
Poniżej zamieszczam artykuł który w prosty sposób wylicza co bardziej się opłaca.
http://zaradnyfinansowo.pl/plyta-indukc ... ej-oplaca/

Co tych butli gazowych to slyszalem ze w tych blokach w okolicy Armii Krajowej rowniez ludzie targaja butle gazowe do mieszkan. Zgodnie z prawem butla moze byc uzywana tylko do 4 kondygnacji naziemnej.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 16 kwie 2015, o 07:25

Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 kwie 2015, o 16:15

Widoki z góry ;) (chyba 5 piętro...)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dobrzec.pl
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 16 kwie 2015, o 21:29

Bardzo przyjemny widoczek.
5 pietro i juz milo wyglada sie przez okno.

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 18 kwie 2015, o 15:40

kaczorkalisz pisze:
Drexler pisze:Z tego co czytałem na taki stan rzeczy składa się kilka spraw.
Pierwsza i myślę, że najbardziej oczywista jest kwestia finansowa. Koszt budowy takiego budynku jest znacząco tańszy dla dewelopera.
Kolejna sprawa to kwestia bezpieczeństwa, bez instalacji gazowej całkowicie wyeliminowane jest zagrożenie wybuchu gazu.
Znalazłem taką wypowiedź jakiegoś prezesa łódzkiej spółdzielni:
Gmachy prezentują się też estetyczniej bez rur, których nie można zabudować. Poza tym w mieszkaniach jest czyściej, bez tłustego osadu, który powstaje, gdy używa się kuchenek gazowych. Ma to duże znaczenie ze względu na coraz popularniejsze łączenie kuchni z salonem. Zresztą lokatorzy i tak coraz częściej decydują się na kuchenki indukcyjne, zasilane prądem.
Kolejny cytat:
- Budynek bez instalacji gazowej oznacza dla jego lokatorów niższe opłaty eksploatacyjne - tłumaczy Łukasz Hołub z działu marketingu inwestora, do którego należy osiedle Nowe Polesie. - Nie ma bowiem potrzeby przeprowadzania jej corocznych kosztownych przeglądów.

Andrzej Owczarek, właściciel jednego z łódzkich biur architektonicznych podkreśla, że brak instalacji gazowej w budynku oznacza także niższe koszty dla stawiającego go dewelopera.
Szukałem jakiś informacji na ten temat, tutaj kilka linków do artykułów:
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/nowe ... id,tm.html
http://mojafirma.infor.pl/budzet-domowy ... azowa.html
http://mieszkam.gratka.pl/artykul/2030- ... epiej.html

Tak wlasnie myslalem ze glowny powod to koszty budowy takiej instalacji. Bo tlumaczenie sie ze lokatorzy zaoszczedza na przegladach jest nonsensem bowiem za takie cos placi sie w czynszu, to po prostu nie oszczedza lokator tylko spoldzielnia :) Podobnie jest z tym ze rury szpeca, jest to tlumaczenie o dupe :)
O czym Wy ludzie w ogóle dywagujecie?.
Ta wymiana zdań na temat wyższości "dupczywa" nad "pieczywem" jest bez sensu.
Nikt teraz nie buduje bloków z doprowadzeniem gazu do lokali mieszkalnych ponieważ nie można, albo są duże ograniczenia związane z bezpieczeństwem co mocno podnosi koszty.
Druga sprawa tak bardzo podobają Wam się rurki od gazu na wierzchu pociągnięte przez pół mieszkania + gazomierz na wierzchu?, instalacji gazowej nie można zabudować, lub trzeba udostępnić miejsca do instalacji.
Kuchenki gazowe to przeżytek, archaizm i nieopłacalna inwestycja i koszty.
Już mówię dlaczego.
Przez całe życie mieszkałem na Kalińcu w bloku gdzie kuchenka i Junkers do ciepłej wody były na gaz.
Co 2 miesiące płaciłem oddzielnie za energie elektryczną i gaz ziemny rachunki średnio wychodziło około 150pln za każde medium x2 co daje 300pln. W tych opłatach połowa stawki to przecież tak zwane należności administracyjno - przesyłowe (czyli w mojej nomenklaturze - frajerskie). Zawsze chciałem skasować kuchenkę gazową i przejść na elektryczną abym płacił tylko "frajerskie" energetyce, ale w moim przypadku było to nierealne ze względu na grzanie wody gazem.
Teraz mieszkam w jednym z bloków w Nowych Skalmierzycach, gdzie są indukcje- płacę energetyce za światło + gotowanie około 200pln co dwa miesiące. Jestem 100pln do przodu. A kotlet schabowy smakuje tak samo i robi się dużo szybciej, zresztą jak wszystko z indukcji. O kwestii bezpieczeństwa (w szczególności małych dzieci) nie będę już wspominał. Żona też jest zadowolona (zresztą ja też) bo czyszczenie płytki ogranicza się do pociągnięcia ścierką w tą i z powrotem (pamiętam czyszczenie tych przypalonych krateczek od kuchenki gazowej-masakra).
Co do bliskości jakiejś przepompowni gazu itp.
Mój blok ma ogrzewanie i CWU z gazu - kotłownia znajduje się na ostatnim piętrze i dzieli mnie od niej kilka ścian i może z 20-25 metrów. Są tam 2 duże kotły i całe ustrojstwo doprowadzające gaz ziemny i ogrzewające wodę. Jakoś nigdy nie pomyślałem o tym, że coś wybuchnie itp, bardziej - czy będę słyszał pracę tego ustrojstwa - na szczęście jest bezgłośne. System jest najnowocześniejszy, z odcięciem medium, stałym monitoringiem i okresowymi przeglądami serwisowymi.
Jak nie przyjedzie koparka i nie uszkodzi rury to będzie ok - tylko jak miałaby wjechać na te ostatnie piętro.

Problemy zawsze można sobie stworzyć....a niektórzy nawet to kochają.

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 18 kwie 2015, o 16:56

W tym momencie nie pozostaje mi nic innego niz wstac i zaczac bic brawo dla autora powyzszego postu. Duzo osob sztucznie szuka problemu wymyslajac takie bzdury jak bliskosc tej stacji gazowej czy braku gazu. Nikt do zakupu mieszkania nie zmusza, z mojej perspektywy jest to dobra inwestycja, wygodna lokalizacja i zaufany deweloper, gdzie nie boje sie oddac im moich pieniedzy, widzac narazie surowe mury. Uwazam ze za kilka lat, mieszkanie bez problemu sie sprzeda, podobnie jak w przypadku mieszkan w starym Kalpo u Mazka.
Pozdrawiam kolege z gory i zgadzam sie z Twoim zdaniem w 1000%.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 18 kwie 2015, o 17:08

do kolegi Skovrona: ja nie twierdze ze indukcja jest zla, ja tylko mowie ze ludzie nosza butle z gazem i to stwarza niebezpieczenstwo. Te ich kuchenki i zlacza nikt nie kontroluje.

A co do kosztow jakie piszesz to placisz 200 zl za prad ale bez cieplej wody. Dodaj do tego koszt cieplej wody to chyba nie wyjdziesz tak na plus jak na Kalincu.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 18 kwie 2015, o 17:10

Z budową jadą równo lokalizacja świetna, tak z innej beczki mogliby udrożnić przejazd przy Podgrodziu i tych nowo budowanych blokach i tym samym powstał by kolejny wyjazd z H.S, ale to się pewnie nie zdarzy :P

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: klocek » 18 kwie 2015, o 21:51

oj staaary, jakby zrobili tam wyjazd z Dobrzeca to już w ogóle by się nie dało wyjechać.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 kwie 2015, o 10:27

Obrazek Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 maja 2015, o 19:19

Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 1 maja 2015, o 21:33

kaczorkalisz pisze:
Drexler pisze:
Cristof pisze:Skutek jest taki że sporo lokatorów korzysta z gazu butlowego do dziś , jako tańszej alternatywy kuchenki elektrycznej.
Pozostaje tylko wierzyć, że w nowych blokach nikt nie będzie targał ze sobą butli gazowej do mieszkania...
Na ludzi się nie wpłynie niczym, większość lokatorów wyznaje zasadę "Wolność Tomku w swoim domku".
Co tych butli gazowych to slyszalem ze w tych blokach w okolicy Armii Krajowej rowniez ludzie targaja butle gazowe do mieszkan. Zgodnie z prawem butla moze byc uzywana tylko do 4 kondygnacji naziemnej.
Wybuch gazu w bloku w Słupcy. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala
http://wiadomosci.onet.pl/poznan/wybuch ... ala/w4lmm0" onclick="window.open(this.href);return false;

Taki tragiczny news a pro po niedawnej gorącej dyskusji.
Brak instalacji gazowej nie gwarantuje, że sąsiad nie zainstaluje sobie sam butli z gazem. Szczególne starsi ludzie mają swoje przyzwyczajenia i ciężko ich przekonać no nowych technologii. Jest to tym bardziej niebezpieczne, że nie podlega żadnym sprawdzeniom szczelności instalacji. A z samodzielne pewne i szczelne podłączenie butli niektórych przerasta. To osiedle było pozbawione instalacji gazowej a doszło do tragedii.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2312
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 2 maja 2015, o 00:09

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 maja 2015, o 11:31

Tempo mają zawrotne ;)
Obrazek

Obrazek

widoki też fajne ;)
Obrazek

Obrazek

dobrzec.pl
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ