Budynek mieszkalny - SM Dobrzec

To co już wybudowano.
KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 26 lip 2011, o 10:09

Dzwoniłam dziś do Urzędu Miasta - tam zdecydowanie więcej informacji mają - otóż od pozowlenia na budowę odwołał się mieszkaniec jednego z bloków sąsiadujących z naszym. Chodzi o drogę dojazdową do bloku nr 38 - podobno plan zagospodarowania jest niekorzystny dla mieszkańców właśnie tego bloku. Pani z Wydziału powiedziała, że niestety takie są procedury administracyjne i wniosek z odwołaniem trafił do Wojewody, który ma 30 dni na wydanie decyzji. Niestety jest okres urlopowy, więc wydanie decyzji może się przedłużyć. Pozostaje nam czekać. Pani stwierdziła, że ona jest dobrej myśli i pewnie wszystko zakończy się pozytywnie. Pytanie tylko: na jakiej podstawie spółdzielnia sprzedaje mieszkania, skoro nie ma prawomocnego pozowlenia na budowę. A kolejna rata jest do 30.09.2011 - to absurd. A jeśli ktoś chce finansować mieszkanie na kredyt to nie ma nan niego szans, bo bank sprawdza umowę i pozwolenie. Nie ma prawomocnego pozowolenia, nie ma kredytu.

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 26 lip 2011, o 13:05

Szkoda, że spółdzielnia ze zwykłych informacji robi tajemnicę najwyższej wagi. Ciekawe czego się boją? Podejrzewam, że mają setki telefonów każdego dnia. A wystarczyłoby na stronie internetowej umieścić wpis o bieżącej sytuacji. Dla mnie też wpłacenie pieniędzy we wrześniu jest absurdem. Za co?? Na ładne oczy... W poniedziałek o 14 idę do prezesa i w takiej sytuacji zażądam zmiany terminów wpłat poprzez aneks do umowy, bo przeciez ta umowa jest nieważna. Istnieje w niej numer pozwolenia na budowę, które prawdopodobnie cofnięto administracyjnie. Już nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Serdecznie dziękuję wam za informację. Czy nowe pozwolenie na budowę (już uprawomocnione) nie będzie miało czasami innych znamion administracyjnych??

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 26 lip 2011, o 13:16

Spezynka, czy mogłabyśpodać mi jakieś swoje namiary na priv (adres e-mail, telefon)? Będziemy na bieżąco z informacjami.

krzysiek18314
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:48
Lokalizacja: HANKI SAWICKIEJ

Nieprzeczytany post autor: krzysiek18314 » 26 lip 2011, o 22:07

Dobry wieczór panstwu po przeczytaniu waszych postów zaczołem sie martwic Tez wpłaciłem rate na mieszkanie 25 ale nie dostałem jeszcze umowy pani w spółdzielni powiedziala mi ze jak narazie licza sie dowody wpłaty a na umowe mam czekac-tylko ile mam czekac??Jezeli cos sie panstwo dowiedzieliscie albo dowiecie bardzo proszeo kontakt !!!Pozdrawiam


[email protected]

















2

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 27 lip 2011, o 08:56

Kryzsytof, wysłałam info na Twojego maila.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 lip 2011, o 16:25

Urządzajcie sobie pogaduszki na PW
Andrzej

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5010
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 30 lip 2011, o 18:19

Urządzajcie sobie pogaduszki na PW
Zgadzam się z tobą.
Po za tym jak patrze bodajże tutaj na 2 userow.
To tylko z tworzyli konto dla tej inwestycja.
przykładem jest KasiaMirek w sumie tylko wypowiada się w tym temacie :D
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 lip 2011, o 22:51

Jak ją interesuje ta inwestycja, to się tu wypowiada. Tu są moderatorzy, jak im to nie przeszkadza, to co wy do nich macie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 lip 2011, o 23:37

Wyluzujcie dzięki tym użytkownikom znamy chwilowo większość szczegółów inwestycji. Zaostrzymy zasady gdy inwestycja ruszy ;) Wydzielę osobny temat dla mieszkańców tego bloku.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 1 sie 2011, o 15:53

Nie wiem, czy wolno mi pisać, bo niektórzy mają pretensje o to, że dzielimy się informacjami. Ale trudno .. spróbuję. Po pierwsze zwracam honor prezesowi, bo myślałam, że nas zlekceważy. A przyjął i faktycznie udzielił nam wyczerpujących informacji. Budowa się opóżni ze względu na odwołanie od decyzji pozwalającej na budowę obiektu (info zgodne z tym, co nam już przecież pisali Kasia i Mirek). Komuś nie podoba się to, że w tym miejscu będzie blok. Zwłoka wynika z postępowania administracyjnego. W związku z tym wszyscy inwestorzy będą musieli podpisać aneksy do umowy. Termin wybudowania bloku nastąpi do dnia 15.11.2012r. Zmienione też będą terminy płatności kolejnych rat (każda rata przesunięta zostanie mniej więcej o trzy miesiące).
Kochana z Pani pokoju 15! Proszę się już na nas nie gniewać, bo my na panią nie kablowaliśmy. Przykro nam, że tak to pani odebrała i w ten sposób odczytała naszą wizytę u prezesa. Chcieliśmy tylko uzyskać jakieś informacje. Pozdrawiamy!

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1887
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 1 sie 2011, o 16:15

spezynka pisze:Nie wiem, czy wolno mi pisać, bo niektórzy mają pretensje o to, że dzielimy się informacjami. Ale trudno .. spróbuję.
wolno pisać byle na temat :wink: mam nadzieje że będziecie nam dostarczać dużą porcję zdjęć w tym temacie jak już zacznie się budowa

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 6 sie 2011, o 20:25

tomash pisze:
spezynka pisze:Nie wiem, czy wolno mi pisać, bo niektórzy mają pretensje o to, że dzielimy się informacjami. Ale trudno .. spróbuję.
wolno pisać byle na temat :wink: mam nadzieje że będziecie nam dostarczać dużą porcję zdjęć w tym temacie jak już zacznie się budowa
Będziemy z pewnością, pod warunkiem, że rozpoczną budowę. Niestety sprawa ciągle nierozstrzygnięta.

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 17 sie 2011, o 21:16

Dziś kosili trawę na działce - ciekawe, czy oznacza to rozpoczęcie prac?

albert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2009, o 14:55
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: albert » 19 sie 2011, o 20:15

Obrazek

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 2 wrz 2011, o 14:14

Jeśli tym razem wszystko dobrze pójdzie, to w pażdzierniku w końcu ruszą...OBY!!!

kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:57
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: kalisz » 8 wrz 2011, o 19:27

Może lepiej skorzystac z oferty w rozpoczętej budowie P. Kolańskiego - Budynek przy Hanki Sawickiej w końcu cena podobna, wykonawca ten sam, miejsce spokojniejsze :lol: :lol:

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 9 wrz 2011, o 18:06

kalisz pisze:Może lepiej skorzystac z oferty w rozpoczętej budowie P. Kolańskiego - Budynek przy Hanki Sawickiej w końcu cena podobna, wykonawca ten sam, miejsce spokojniejsze :lol: :lol:
O jakiej inwestycji piszesz?

KasiaMirek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2011, o 11:21
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: KasiaMirek » 9 wrz 2011, o 18:07

Pozwolenie na budowę - podejście 2.
UM Kalisz potwierdził, że pozwolenie na budowę zostało wydane 6 września 2011. Teraz czekają na zwrotki i od momentu ostatniej zwrotki liczymy 14 dni do uprawomocnienia.
A ja chyba kupię sobie szpadel i sama tam zacznę kopać.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5010
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 wrz 2011, o 18:36

Kolega chyba mówi o tej inwestycji:
viewtopic.php?t=1993&postdays=0&postorder=asc&start=0
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

spezynka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17 kwie 2011, o 23:12
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: spezynka » 20 wrz 2011, o 18:47

No to zaczynamy budowę. Chyba:)
Obrazek
spezynka

ODPOWIEDZ