Z ostatniej chwili.....

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 mar 2015, o 13:39

Super http://www.calisia.pl/articles/bedzie-k ... rk-miejski" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 mar 2015, o 15:41

K-man pisze:Super http://www.calisia.pl/articles/bedzie-k ... rk-miejski" onclick="window.open(this.href);return false;
No to dobra wiadomosc. Przynajmniej jest duza szansa, ze ewentualna koncepcja bedzie sporzadzona rzetelnie i nie bedzie kolejnym projektanckim bublem.

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 13 mar 2015, o 18:00

Się u nas robi jak w nowojorskim Bronxie :twisted:

Nastolatek celował do strażników miejskich z pistoletu

http://www.faktykaliskie.pl/nastolatek- ... -pistoletu" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 mar 2015, o 16:59

https://www.facebook.com/kaliszrip" onclick="window.open(this.href);return false;

Wyjaśniło się skąd te pojawiające się wszędzie znicze. Co da taka akcja?

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 14 mar 2015, o 23:59

<Przemek> pisze:https://www.facebook.com/kaliszrip

Wyjaśniło się skąd te pojawiające się wszędzie znicze. Co da taka akcja?
Akcja daje dużo do myślenia i nawet jest nie głupim pomysłem :)
zawodziak pisze:Się u nas robi jak w nowojorskim Bronxie :twisted:

Nastolatek celował do strażników miejskich z pistoletu

http://www.faktykaliskie.pl/nastolatek- ... -pistoletu" onclick="window.open(this.href);return false;
czy ktoś wie pod jakim adresem www na youtube jest ten filmik nagrany przez tych dwóch 16 latków ?
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: klocek » 15 mar 2015, o 19:58

damianfarba pisze:Akcja daje dużo do myślenia i nawet jest nie głupim pomysłem
Z czym da do myślenia? Że właścicielowi nie opłacało się utrzymywać lokalu? Jak to ktoś określił ;) sorry, takie mamy warunki. Niestety; wysokość pensji w porównaniu do cen piwa przekłada się na ilość chętnych. Kiedyś, jako uczeń liceum, było mnie stać (a raczej moich rodziców), by kupić sobie paczkę fajek i kilka piw na jeden wieczór. A teraz? Ilu jest takich?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: milo » 16 mar 2015, o 11:59

klocek pisze:Kiedyś, jako uczeń liceum, było mnie stać (a raczej moich rodziców), by kupić sobie paczkę fajek i kilka piw na jeden wieczór. A teraz? Ilu jest takich?
W Kaliszu w wieku 18-45 lat ( bo taki przekrój wychodzi na miasto np. w poznaniu ) jest ca 30 tyś ludzi.
Gdyby każdy choć raz w miesiącu wyskoczył na kilka piw do knajpy , a nie powiesz mi że nie stać ludzi na wydanie raz w miesiącu 50 zł , to w piątek/sobotę dałoby to 2-3 tyś ludzi w knajpach.

Kaliszanie po prostu prowadzą domowy tryb życia i taka jest smutna prawda , oczywiście niskie dochody ograniczają ich możliwości , ale nie na tyle by powtarzam - choć raz na miesiąc wyskoczyć "w miasto".
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 mar 2015, o 17:31

I milo ma racje i klocek ma racje. Fakt, ze Kaliszanie prowadza malo rozrywkowy tryb zycia chyba nikogo juz nie dziwi. Spierac sie mozna o geneze takiej sytuacji. Jak ktos chce to wychodzi na miasto i nie musi w cale z tego tytulu doznac uszczerbku finansowego. Ja ze znajomymi w Kaliszu czesto spotykam sie np w znanej picerii i nie wydaje wiecej niz 15 PLN i tez jest fajnie. Z drugiej strony pewnie dla niektorych wydanie takiej sumy to duze poswiecenie. Choc to dotyczy raczej ludzi starszych, tak mysle, ktorzy do lansera raczej nie chodza. Jest jak jest, ja zawsze, cos na miescie znajde, ale dlatego, ze nie pije alkoholu, wiec nie jestem tez wybredny. Choc pare nowych restauracji, jak np Manekin, czy nawet Pica Hat, by sie przydalo.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: klocek » 16 mar 2015, o 18:19

Ale po co iść raz w miesiącu do knajpy i wydać 100zł; jak można co tydzień spotkać się u kogoś na chacie i wydać tyle samo. W bonusie wpiernicz na starówce nie dostaniesz.
Z innej beczki - nie wiem czy indywidualne odczucie; ale ostatnio w centrum widzę coraz więcej "elyty" miejskiej w stanach różnych - począwszy od alkoholu na dopalaczach kończąc. Co się dzieje wieczorem - nie wiem.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 mar 2015, o 23:41

Po co wydawać na pizze na Starówce jak można kupić na Dobrzecu ;)
Do centrum trzeba za coś dojechać,za coś wrócić a często nie ma czym :) itd.Kółko się zamyka.Peryferyjne osiedla stały się smowystarczalne i do centrum ludzi nic nie ciągnie.Okolice GR wypchane samochodami że dla pieszego miejsca już nie starcza,chodniki krzywe że można nogi połamać.To musiała by być wspólna akcja knajp w centrum,komunikacji itp.Obniżyć cenę,paragon uprawniający do powrotu KLA itp.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 mar 2015, o 08:33

Pawle podobne stwierdzenia padały wczoraj w ratuszu na temat rewitalizacji. Było więcej osób niż Cafe Calisia :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 mar 2015, o 09:11

klocek pisze:Ale po co iść raz w miesiącu do knajpy i wydać 100zł; jak można co tydzień spotkać się u kogoś na chacie i wydać tyle samo. W bonusie wpiernicz na starówce nie dostaniesz.
No można....tylko nie narzekać że "na mieście" pusto i niepotrzebnie też dorabiać ideologię biedy , że "kogo stać".

Zgadzam się z przemkiem i pawłem , że uwiąd centrum to mieszanka wielu czynników.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

zawodziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 20 sty 2015, o 04:48

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: zawodziak » 17 mar 2015, o 10:49

Wojciech Bachor, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu niespodziewanie otrzymał dzisiaj wypowiedzenie umowy o pracę. Jako powód wiceprezydent Piotr Kościelny podał „nienależyte wykonywanie powierzonych obowiązków”. Bachorowi nie dano nawet szansy na odniesienie się do zarzutów. Swoją funkcję przestaje pełnić niezwłocznie tj. od jutra.

http://www.faktykaliskie.pl/dyrektor-mzmb-zwolniony" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 17 mar 2015, o 22:36

Widzial ktos dzis nad Kaliszem lub w okolicy zorze polarna? :) Tak, pytam sie na serio :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 mar 2015, o 08:10

Nie ma szans i nie chodzi tylko o szerokość geograficzną, ale i zanieczyszczenie miasta światłem. Powiem wam, że przez lata sam powidziwiałem kaliskie niebo, myśląc jakie jest piękne. Do czasu. Wybrałem się na nocke na ryby z bratem i kumplami i wtedy po raz pierwsz zobaczyłem Mleczną Drogę. Ludzie stałem tak oczarowany tym widokiem, że do dziś to pamiętam. Chcecie zobaczyć jak wygląda prawdziwe nocne niebo, to trzeba wyjechać, gdzieś na zadupie. Im ciemniej tym lepiej, ale pewnie o tym wiecie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 mar 2015, o 08:18

K-man pisze:Nie ma szans i nie chodzi tylko o szerokość geograficzną, ale i zanieczyszczenie miasta światłem. Powiem wam, że przez lata sam powidziwiałem kaliskie niebo, myśląc jakie jest piękne. Do czasu. Wybrałem się na nocke na ryby z bratem i kumplami i wtedy po raz pierwsz zobaczyłem Mleczną Drogę. Ludzie stałem tak oczarowany tym widokiem, że do dziś to pamiętam. Chcecie zobaczyć jak wygląda prawdziwe nocne niebo, to trzeba wyjechać, gdzieś na zadupie. Im ciemniej tym lepiej, ale pewnie o tym wiecie.
No to jest racja, zanieczyszczenie nieba swiatlem (jakkolwiek dziwnie to brzmi) to powazny problem. Rowniez raz w zyciu udalo mi sie zobaczyc Mleczna droge i widok byl niesamowity. Ale musialem pojechac nad rejon Prosny w okolicach Aleksandrii, dawnej Lysej Palki, czyli naprawde na wygwizdowie totalne. Ale wrazenia swietne. A pytanie a propos zorzy nie bez powodu, wczoraj i dzis w nocy w calej Polsce ludzie mieli okazje podziwiac blyski swiatel polnocy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10974
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 mar 2015, o 08:24

Przed chwilą czytałem na gazeta.pl
To dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć Drogę Mlaczną w całej okazałości, uwierzcie mi warto.
http://odkrywcy.pl/kat,111402,page,2,ti ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 mar 2015, o 09:18

K-man pisze:Przed chwilą czytałem na gazeta.pl
To dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć Drogę Mlaczną w całej okazałości, uwierzcie mi warto.
http://odkrywcy.pl/kat,111402,page,2,ti ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fajny material. Ale jak mowie, nawet w naszym regionie mozna zaznac niemal dzikiej natury i to wcale nie bardzo daleko od miasta. A tam juz tylko mozna podziwiac! :)

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 18 mar 2015, o 18:19

https://www.youtube.com/watch?v=tk1afb_Sm2s&t=34" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 mar 2015, o 19:07

Bez przesady Panowie ... - te słowa to już widzę - przyszły hit w internecie :D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ