Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 16 kwie 2015, o 12:14

jasiek20 pisze:Może po prostu przyjechali do kina? :roll:
Oj wycieczki po galeriach często widać....
Co prawda wiele z tych wycieczek rzeczywiście korzysta z kina ale nie wszystkie :)

Oj w sumie to przypomniał mi się jeden raz :)
Kiedyś w podstawówce, kiedy to w Kaliszu jeszcze takich rzeczy nie było to szkoła również nas zabrał do galerii ale w Poznaniu... Tez tylko po to by sobie pozwiedzać wielki handel w wielkim mieście :lol:

Widocznie Kalisz wraz z galeriami zyskał ten status...

Jakby nie było to akurat kino to moją w Turku :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 kwie 2015, o 20:31

Ale cudo :) widzę pierwszy raz. Szkoda, że nie wydrukowali.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/56,36001 ... sz,,2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 20 kwie 2015, o 21:44

K-man pisze:Ale cudo :) widzę pierwszy raz. Szkoda, że nie wydrukowali.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/56,36001 ... sz,,2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Świetny- nigdy go nie widziałem że tak powiem :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 maja 2015, o 12:22

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... do-kalisza" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 maja 2015, o 13:51

Miałem to wrzucić wieki temu, ale dopiero dziś to robię. Myślę jednak, że z tego pwoodu nikt nie będzie stratny. O spojrzałem na datę to ubiegły rok :) hahah. Pomysł poprzednich władz, ale myślę, że obecne mogłby go dokończyć.
Życie Kalisza fragment artykułu.
Kalisz i jego kulinarne tradycje.
Mało kto wie, że nasze miasto może się pochwalić tradycjami przygotowania potraw opartych na starych, regionalnych przepisach kulinarnych. Wśród takich propozycji znajdują się nie tylko andruty, ale także m.in. rosół kaliski. Dania te mają szansę zaistnieć wśród szerszego grona - Urząd Miasta pracuje właśnie nad współnym dla tutejszych restauracji, wyjątkowym menu, mającym promować regionalną kuchnię.
10 najciekawszych przepisów na potrawy z naszego regionu
Zupa cebulowa ( normalka :lol: ), Zupa Chłopska, Kwasówka, Zalewajka, Zupa z Maślanki z Boczkiem i Ziemniakami, Polewajka z Siadłoka, Wielkopolska zupa z Dyni, Prażucha Ziemniaczana, Pampuchy Po Kalisku, Żelazne Pierożki.
Kurczę czy to działa? Czy przepadło, wraz ze starą ekipą? Chyba część z nich wypróbuje w domu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 cze 2015, o 11:54

http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-w-ro ... druty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 cze 2015, o 11:57

Telewizja Puls...

Wolałbym City Placement - http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /150419866" onclick="window.open(this.href);return false; .
Sandomierz, Toruń albo Łódź bardzo na tym skorzystały.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 cze 2015, o 13:19

"W materiale TVN padają też mocne słowa o naszym mieście: - W ten sposób Kalisz staje się stolicą używek. Z biedy walutą jest tu wszystko."

K... przykre to jak nie wiem... . Niedługo nasze miasto będzie postrzegane w kraju jak Wałbrzych czy Sosnowiec ...

http://www.faktykaliskie.pl/dziennikarz ... opalaczami" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 cze 2015, o 14:45

Od pewnego czasu na stronie epoznan.pl praktycznie co drugi dzien pojawiaja sie informacje z Kalisza, bynajmniej niezbyt dobrze wplywajace na ogolna promocje miasta. Wszystkie ostatnie glosne wydarzenia, czyli rowerzysta celujacy z broni do policjanta, rowerzysta goniacy przechodniow po starowce z nozem w reku, czlowiek polnagi zaczepiajacy samochody na Ulanskiej, polnagi mezczyzna na Moscie Warszawskim, tancerz z ulicy Ciasnej, kilku mlodych chlopakow po dopalaczach walczacych ze SM, dziecko znajdujace dopalacze na Rozmarku, bony towarowe w zamian za dopalacze, CBA... i chyba jeszcze kilka, byly na epoznan.

Z jednej strony we wszystkich tych przypadkach SM zachowala sie dobrze i szybko, monitoring zadzialal jak nalezy a w PO o nas glosno bo po prostu nasza SM ma kontro na YT, a w Poznaniu chyba newsow nie maja wiec publikuja i naszesprawy. Z drugiej jednak strony trudno oprzec sie wrazeniu, ze stajemy sie narkotykowym rajem. Nie wiem czym to jest spowodowane, ze az taki popytna to mamy akurat w Kaliszu. A moze to tylko takie wyolbzymienie bo w innych miastach pewnie tez tak jest, ale monitoring tego nie wylapie? Nie wiem, nie ma na to danych. Natomiast cos ewidentnie jest na rzeczy. W Poznaniu nie boje sie wyjsc na miasto po 22, w Kaliszu zawsze musze miec oczy do okola glowy bo nawet za dnia lataja jacys synkowie szukajacy mocnych wrazen, naprawde. To sie robi powoli nieciekawa sprawa. Ilekroc przyjezdzam do Kalisza to natrafiam na takie ciekawe jednostki, ze czasem az strach. Z tego powoli robimy sie slynni i to jest w tym wszystkim najstraszniejsze...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 cze 2015, o 17:15

To efekt 12 wspaniałych lat, które z Kalisza stworzyły raj na ziemi. Albo coś w ten deseń, jak wmawiał nam SK z JPIII na czele.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 cze 2015, o 17:35

Jest dokładnie tak jak pisze Przemek.
Bezpieczniej czuje się chodząc nocą po Warszawie czy Wrocławiu, niż jak przyjeżdżam do Kalisza.
W sumie to nie przypominam sobie kiedy widziałem na ulicach straż miejską po godzinie 22..
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 cze 2015, o 13:07

<Przemek> pisze:Od pewnego czasu na stronie epoznan.pl praktycznie co drugi dzien pojawiaja sie informacje z Kalisza, bynajmniej niezbyt dobrze wplywajace na ogolna promocje miasta. Wszystkie ostatnie glosne wydarzenia, czyli rowerzysta celujacy z broni do policjanta, rowerzysta goniacy przechodniow po starowce z nozem w reku, czlowiek polnagi zaczepiajacy samochody na Ulanskiej, polnagi mezczyzna na Moscie Warszawskim, tancerz z ulicy Ciasnej, kilku mlodych chlopakow po dopalaczach walczacych ze SM, dziecko znajdujace dopalacze na Rozmarku, bony towarowe w zamian za dopalacze, CBA... i chyba jeszcze kilka, byly na epoznan.
Kolejne "ciekawostki" do kolekcji dla e-poznan...

http://www.faktykaliskie.pl/ubrania-na- ... ce-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;
"Męską garderobę znaleziono nad brzegiem Swędrni, między Trasą Bursztynową a ul. Sportową w Kaliszu. Przy ubraniach leżało opakowanie po dopalaczu. Po właścicielu nie ma śladu. Przez prawie trzy godziny poszukiwali go strażacy i policjanci."

http://www.calisia.pl/articles/mezczyzn ... kosciuszki" onclick="window.open(this.href);return false;
"Około godziny 10:00 na ulicy Kościuszki w Kaliszu zmarł mężczyzna. Na miejscu jest policja i prokurator."
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 cze 2015, o 16:54

W Kaliszu robi się co raz dziwniej... :?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 cze 2015, o 17:40

Jak znowu dziwniej? Przecież takie rzeczy są wszędzie, tylko ich tak nie pokazują.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 lip 2015, o 08:36

http://historia.org.pl/2015/07/01/aplik ... a-wakacje/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 8 lip 2015, o 17:36

Hah, dosłownie przed sekundą widziałem reklamę jednego z internetowych (angielskich) serwisów kredytowych, w której występuje Pan "Maciej z Kalisza", który opowiada o pobycie w Mielnie i o czymś tam jeszcze. :lol:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lip 2015, o 18:26

<Przemek> pisze:Hah, dosłownie przed sekundą widziałem reklamę jednego z internetowych (angielskich) serwisów kredytowych, w której występuje Pan "Maciej z Kalisza", który opowiada o pobycie w Mielnie i o czymś tam jeszcze. :lol:
Też to widziałem :D najpierw jest podpis na dole, a następnie pod koniec pan chwali się "Jestem Maciej z Kalisza i wziąłem kredyt w *reklamowanej firmie*" ;)
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5008
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 lip 2015, o 21:40

Nie wiem jak to tu jeszcze nie trafiło ale ciężko tego nie spotkać w sieci..
Mówię oczywiście o Kaliskich Popkach szczególnie o jednym.

Widnieje to chyba na każdej stronie typu demontywatory.
W nie jednych wiadomościach o tym było.
Powstało już wiele fanpage nawet.

Jednym słowem Karol Sekuła z Kalisza stał się sławny...
Jaki trzeba być mądrym by sakryfikować sobie twarz?

Obrazek
Obrazek

Wiadomość do Hejterów
https://www.facebook.com/86741083996202 ... 166607760/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek


Pojawiło się też sporo hejtów na sam Kalisz.
Że staje się miastem patologi od Dopalaczy po Popków.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lip 2015, o 09:58

A o czym mieliśmy tu pisać, tym ABSOLUTNYM DEBILU? Na początku myślałem ze to ściema, ale coraz bardziej zaczynam w to wierzyć.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Promowanie Kalisza

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 lip 2015, o 10:00

Dokładnie. Po co tutaj wrzucać zdjęcia tego dzieciaka z ranami po wycięciu resztek mózgu?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ