Inwestycje w regionie

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 9 paź 2010, o 21:04

ale widziałem sekatorku jak sie udzielasz na rc jak to zgoda buduje i takie tam głodne kawałki ale co trzeba ci przyznac masz siłe moze niedługo siebie przekonasz.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 paź 2010, o 22:17

Sector jak zwykle niewinny a czarny PR Kaliszowi na innych forach ( ze szczególnym uwzględnieniem ostrowskiego) to ja robię.
Piszesz o zawiści a na swoim forum taką samą zawiść tolerujesz ?Gdzie twój obiektywizm bohaterze ?Wracaj skąd przyszedłeś,zajmij się inwestycjami w Ostrowie a nam daj w końcu raz na zawsze święty spokój.Naprawę nikt tutaj za tobą tęsknić nie będzie.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 10 paź 2010, o 12:31

Ciekawe ile POS będzie na parkingu GT:) Przeglądałem dziś listę najemców w GO, nie wiem na ile jest to aktualizacja, ale większość lokali jeszcze ich nie posiada.

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 10 paź 2010, o 14:03

ja słyszałem ze za niesamowite zasługi dla miasta stołecznego ostrowa , pecherz ma tam miec sklepik z pamiatkami .

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 paź 2010, o 14:12

ja słyszałem od osoby z ostrowa że powierzchnia jest wynajęta w GO w 40% jednak nie wiem ile w tym jest prawdy.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 10 paź 2010, o 20:54

Stan najmu z marca:
http://www.imgboot.com/image.php?u=doct ... 322101.jpg

Wtedy było wynajęte zdaje się 70%. Jaki jest stan na dziś - nie wiem.
Nie zapomnijmy, że tam z boku jest jeszcze (nie widoczne na planie) OBI, mające 11 tysm2.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 10 paź 2010, o 23:10

Znowu mamy pełen obiektywizm Sectora.
Wg strony oficjalnej www.galeriaostrovia.pl market OBI ma mieć 10330 m2.Do 11 tysięcy brakuje niemal 700 metrów:lol:

Ten skan zawiera najemców z którymi zarówno podpisano umowy jak i listy intencyjne.Nie brałbym tego za pewnik.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 10 paź 2010, o 23:23

Pawel pisze:Ten skan zawiera najemców z którymi zarówno podpisano umowy jak i listy intencyjne.Nie brałbym tego za pewnik.
Ale ja nie biorę za pewnik. Choć przez ponad pół roku pewnie się coś zmieniło.
70% to tylko te podpisane umowy (już wtedy).
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 11 paź 2010, o 00:00

Rynek ostrowski wydaje się być tak głodny WOH, że nie zapełnienie całej powierzchni GO byłoby bardzo dziwne, wręcz nieprawdopodobne i zle wróżyło dalszym handlowym inwestycjom, także w Kaliszu.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 11 paź 2010, o 00:13

Mnie również dziwi zaledwie 70% (oficjalne) obłożenie GO.Dla porównania Tęcza oficjalnie podaje 90% sprzedanej powierzchni a jest to zupełnie inna galeria od ostrowskiej w której dominują mniejsze sklepy (brak hipermarketów).
Co do sprzedania reszty powierzchni GO to nie powinno być z tym problemów.Budowa ruszała w wielkich bólach a jak już będzie stał obiekt najemcy inaczej patrzą na taką inwestycję.

Jest jeszcze jedna kwestia.Jest pewna lista najemców która nie wchodzi do miast wielkości Ostrowa uznając taki rynek za zbyt mały.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 11 paź 2010, o 07:47

Pawel pisze:Co do sprzedania reszty powierzchni GO to nie powinno być z tym problemów.Budowa ruszała w wielkich bólach a jak już będzie stał obiekt najemcy inaczej patrzą na taką inwestycję.
Dokładnie tak. Zauważcie, że ten plan z najemcami, który podałem jest z marca, a budowa ruszyła w maju. Lista najemców powstała zatem zanim wbito pierwszą łopatę. Jak dziś wygląda budowa wie każdy, kto tamtęndy przejeżdżał.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 paź 2010, o 22:44

Nowa Inwestycja w Kępnie http://budownictwo.wnp.pl/polak-wybuduj ... 1_0_0.html

__________________
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 16 paź 2010, o 19:41

20 pażdziernika "Wielkie otwarcie" marketu E.LECLERC w Ostrowie.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 paź 2010, o 19:58

gratuluje :twisted:
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 17 paź 2010, o 00:58

Będzie Święto w Ostrowie ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 paź 2010, o 11:25

sector-ostrow pisze:20 pażdziernika "Wielkie otwarcie" marketu E.LECLERC w Ostrowie.
Ale też wydarzenie,przerobili Bille na E.LECLERCA i tyle :lol:
Kiedyś w Kaliszu przerobili Hita na Tesco i nikt się tym nie przejął :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 17 paź 2010, o 12:49

"Wielkie otwarcie" to tylko cytat z gazetki promocyjnej i bilbordów.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 17 paź 2010, o 14:45

pewnie będą mieli dzień wolny od pracy bo za darmo będą rozdawać:D:D:D
Andrzej

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 17 paź 2010, o 17:12

sector-ostrow pisze:Każdy kto ma choć odrobinę obiektywizmu widzi, że jest dokłądnie odwrotnie. Wystarczy przeczytać kilkanaście postów wstecz w tym wątku. Jaka ogromna zawiść w stosunku do Ostrowa panuje wśród użytkowników tego forum.
Zresztą sam nie wiem po co ja się z Wami wdaje w te durne duskusje. Waszego stosunku do Ostrowa i tak nic nie zmieni. Nawet w specjalnym dziale dotyczącym inwestycji w regionie (a więc nie dotyczącym Kalisza) musicie wtrącać swoje mądrości. Z mojej storny to wszystko :)
Jedyna pozytywna rzecz sorry za okreslenie wiem ze nie wypada ale jedyna rzecza a raczej miekszkancami bardziej pasuje mieszkankami Ostrowa to fajne dziewczyny z Ostrowa i nic wiecej szczerze Ostrów mnie odrzuca pod wzgledem urbanistyki i mieszkanców ale jak wczesniej wspominałem macie fajne dziewczyny :wink:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 19 paź 2010, o 23:29

http://tvproart.pl/aktualnosc/9054/Najlepsi!

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim najlepszy w Wielkopolsce. Rzeczpospolita ogłosiła dziś Ranking Szpitali 2010. W kategorii szpitali niepublicznych najlepszą placówką w Polsce jest Pleszewskie Centrum Medyczne.


To niewątpliwie duży sukces, zarówno dla ostrowskiego jak i pleszewskiego szpitala. Ten pierwszy w rankingu Rzeczpospolitej bierze udział od 7 lat. Pierwsze rankingi nie były dla niego korzystne. Ostrowski szpital raczej zamykał listę najlepszych placówek w Polsce. Samorząd powiatowy pod który należy ostrowski ZOZ wspólnie z załogą szpitala nie patrząc na miejsca wziął się ostro do pracy. Oceniając szpitale pod uwagę brano miedzy innymi zarządzanie, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta, certyfikaty i skargi.


Jeszcze trzy lata temu, w tym samym rankingu szpital w Ostrowie zajmował 116 miejsce, dziś w opublikowanym zestawieniu jest 34 najlepszym szpitalem publicznym w Polsce. W Wielkopolsce uplasował się na miejscu pierwszym.

Jedną z wizytówek szpitala od dwóch lat jest oddział położniczy. Nowoczesne sprzęt na salach porodowych i komfortowo wyposażone pokoje dla przyszłych mam, tak w dużym skrócie można opisać ostrowską porodówkę, na której coraz częściej trafiają pacjenci z odległych miejscowości.


Dla ostrowskiego personelu takie słowa od pacjentów są chyba najpiękniejszym podziękowaniem i motywacją.

W ciągu ostatnich kilku lat na remonty ostrowskich oddziałów, zakup sprzętu wydano 37 milionów złotych. To środki z budżetu powiatu, szpitala a także pieniądze zewnętrzne. Na remont czeka jeszcze oddział ginekologiczny, chirurgii dziecięcej, laryngologii oraz oddziały wewnętrzne. Natomiast w kategorii szpitali niepublicznych najlepszą placówką w kraju już po raz trzeci okazało się Pleszewskie Centrum Medyczne.


Jak dodaje prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Agnieszka Pachciarz to sukces wszystkich pracowników szpitala. Teraz pracuje w nim około 500 osób. Ranking opublikowany przez rzeczpospolitą to jedyna obiektywna ocena szpitali w Polsce firmowana przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Zatem ocena szpitali to nie sprawa gazety a centrum rządowego.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

ODPOWIEDZ