Inwestycje w regionie

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 9 paź 2010, o 10:16

Ok! W takim razie przedstawiam Państwu BLASZAK, który nie tak dawno otwarto w Lubinie - Coprum Arena.

http://img99.imageshack.us/f/dsc03559r.jpg/

Wg definicji Pawła obiekt zalicza się bezapelacyjnie do blaszaków, ponieważ ma elewacje z BLACHY :P
Konkretnie:
"Zewnętrzną powłokę elewacji pokryto płytami z perforowanej blachy aluminiowej w kolorach naturalnej i patynowanej miedzi"
http://dom.money.pl/design/architektura ... 45254.html
Ostatnio zmieniony 9 paź 2010, o 12:04 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 paź 2010, o 10:19

I taka jest z tobą dyskusja.Wiesz dokładnie co miałem na myśli a palisz głupa.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 9 paź 2010, o 10:25

No i zgodzę się w zupełności z ostatnim postem Pawła ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 9 paź 2010, o 10:30

We Wrocławiu na Koronę nikt nie mówi Galeria, chociaż jest dużo większa i z większą ilością usług (kręgielnia, Cinema City, pasaż restauracyjny). Jest to tak jak GK czy GO jednopoziomowy ciąg handlowy. To po prostu centrum handlowe.

Galerie handlowe to PG, Renoma, GD czy Arkady. Tego typu obiekty są póki co planowane w Kaliszu czyli Tęcza, Amber czy Calisia. Magnolia w mojej ocenie łączy obie funkcje tzw. hybryda;)

Centrum handlowe - to obiekt o charakterze podmiejskim, przestrzenny z parkingiem przed budynkiem, zazwyczaj jednopoziomowe. Nie jest tak skoncentrowana jak Galeria.

Galerie - tak jak w architekturze, zazwyczaj wielopoziomowe, otwarte na centralną przestrzeń na każdym poziomie. Jednorodna bryła, parking wewnętrzny. Dopasowana do struktury miasta, znajdująca się w ciągu komunikacyjnym/handlowym/spacerowym. Budowana na małym terenie.

A to, że ktoś coś nazywa galerią, a faktycznie jest C.H. to już inna kwestia. Przykład GK.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 9 paź 2010, o 12:09

Ja chiałem tylko przez to powiedzieć, że te wszystkie definicje co jest blaszakiem, co centrum handlowym, a co galerią nie są ware funta kłaków. Zwyczajnie każdy inwestor nazywa swój obiekt jak chce. Zresztą to samo dotyczy tych "generacji" galerii/centrów handlowych.
Każdy obiekt jest inny, budowany w różnych okresach i aby je porównać trzeba je odwiedzić i ocenić.

Możemy sobie przyjąć, że obiekt, który inwestor nazwał "Galeria Ostrovia" będzie demem handlowym i mi to zwisa :P Najważniejsza i tak będzie jego rola w regionie i to jak wpłynie na istniejące już obiekty oraz te planowane.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 9 paź 2010, o 12:37

W rejonie ostrowskim na pewno duży, czyli miasto i powiat :) Natomiast w regionie zapewne taki sobie, nie ma w tym centrum nic co mogłoby wymusić na ludziach dalekie podróże. W pierwszym etapie najwyżej ciekawość może zwiększyć ilość odwiedzających, bo przecież nie Tesco czy Obi. Tylko nie pisz, że H&M bo umrę ze śmiechu :)

A wracając do kwestii nazewnictwa, czyli nie ma dla Ciebie znaczenia kto, jak co nazywa. Dla mnie ma znaczenie, po to są tworzone pewne sformułowania, żeby min nie wprowadzać błąd przeciętnych ludzi. To tak jakby zacząć mówić na wieś miasto, bo jakie to ma znaczenie, jak się nazywa. Jednak każdy średnio inteligentny człowiek wie, czym się rożni wieś od miasta.

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 9 paź 2010, o 13:17

Rozpatrzcie ten spór sprawdzając do której generacji można zaliczyć poszczególne świątynie konsumpcji ;)

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 9 paź 2010, o 13:43

TESCO I i TESCO II i kilka mniejszych w Kaliszu to centra pierwszej generacji,
GK i GO centra handlowe drugiej generacji,
Tęcza to coś pośredniego między drugą i trzecią, nie wiem ile w niej będzie rozrywki, chociaż skoro specjaliści zaliczają Galerię Dominikańską do trzeciej generacji, to można stwierdzić, że Tęcza to trzecia generacja.
Amber, Calisia typowe galerie trzeciej generacji.
Czwarta generacja charakteryzuje się tym, że ma jeszcze biura, hotele i dominującą część rekreacyjną.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 9 paź 2010, o 16:21

Zaraz zaraz! Faust, twierdzisz, że Tęcza to centrum handlowe, a nie galeria? Tak samo jak wirtualny Amber czy jeszcze bardziej wirtualna Calisia? W ddatku twierdzisz, że Tesco I i II w Kaliszu to nie BLASZAKI, tylko centra handlowe pierwszej generacji?
To ja już sie pogubiłem :P :P :P

Naprawdę nie widzicie, że to wszystko to jest tylko marketing ? :)
Kiedyś duży sklep to był "dom handlowy". Póżniej nazwano je "marketami", chwile póżniej "hipermarketami". Moda się zmieniła i nazwano je "centrami handlowymi". Póżniej modne zaczęły być "galerie handlowe". Ostatnio niestety też już stają się niemodne i coraz częściej mówi się o "parku handlowym". Kto wie co przyniesie przyszłość. Ludziom się nudzą stare nazwy, a nowe określenia przyciągają jak magnes. Możemy sobie licytować jakie nazwy będą niebawem. Może "gejzery handlu", albo "projektory społecznościowo-zakupowe"? Czas pokaże.

"Natomiast w regionie zapewne taki sobie, nie ma w tym centrum nic co mogłoby wymusić na ludziach dalekie podróże. W pierwszym etapie najwyżej ciekawość może zwiększyć ilość odwiedzających, bo przecież nie Tesco czy Obi. Tylko nie pisz, że H&M bo umrę ze śmiechu"

Przekonamy się kto ma rację za około rok. Ja twierdzę, że PK na parkingu Ostrovii będzie równie sporo jak obecnie POS w Kaliszu.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 9 paź 2010, o 16:30

Kogo obchodzi to co twierdzisz? Mi jest do Ostrovi nie po drodze, dlatego nazwet z ciekawości tam nie zajrzę. Zaraz powiesz, że całe ESI, EWE, EWI i PTU, EZD oraz EPD będą robić zakupy w Kaliszu, a kaliskie sklepy splajtują. Puknij się i opanuj człowieku!

Bycie blaszakiem nie wyklucza generacji pierwszej, tak samo jak bycie kwadratem nie wyklucza bycia prostokątem przez figurę.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 9 paź 2010, o 16:37

Sector rozumiem, że wielu rzeczy nie pojmujesz, przywykliśmy do tego. To co jest centrum pierwszej czy drugiej generacji nie wymyśliłem ja, poczytaj trochę, bo masz braki jak widzę.

Centrum handlowe to nazwa ogólna dla działalności związanej z koncentracją handlu. Takie podstawowe rzeczy powinieneś wiedzieć. Galeria handlowa nawiązuje architektonicznie do galerii, jako pojęcia architektonicznego.

Dokładnie marketing. Niebawem ryneczek z warzywami nazwiecie galerią i będziesz się chwalił, że macie dwie :lol:

Ja nie twierdzę, że nie będzie rejestracji PK, będzie ich natomiast 100 razy mniej niż teraz POS w Kaliszu.

Niebawem w Kaliszu powstanie Amber z 9 salowym kinem, innymi rozrywkami, dużo większą ilością sklepów, będą jeżdzić pielgrzymki, żeby zobaczyć nowości w kinie 3D czy kupić markowe ubrania.

Musisz przywyknąć, że Ostrów jest za Kaliszem w dziedzinie handlu o paręnaście lat. U nas GK istnieje od dawna, centrum pierwszej generacji od 12 lat. To, że GO będzie dużo ładniejsza od GK to inna sprawa, ale to to samo, zobacz sobie na plan, nie na wizualizację i zobaczysz to samo.

U nas teraz budują GT - III generacja. W przyszłym roku Amber, zapewne u was też za jakiś czas coś powstanie.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2010, o 16:46 przez faust, łącznie zmieniany 2 razy.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 paź 2010, o 16:44

sector-ostrow pisze:Ja chiałem tylko przez to powiedzieć, że te wszystkie definicje co jest blaszakiem, co centrum handlowym, a co galerią nie są ware funta kłaków...
Między innymi przez takich mieszaczy jak Ty :)

Cytat: "Zaraz zaraz! Faust, twierdzisz, że Tęcza to centrum handlowe, a nie galeria? Tak samo jak wirtualny Amber czy jeszcze bardziej wirtualna Calisia? W ddatku twierdzisz, że Tesco I i II w Kaliszu to nie BLASZAKI, tylko centra handlowe pierwszej generacji?
To ja już sie pogubiłem
:P :P :P"

Tak zamieszałeś, że sam się pogubiłeś :lol: , a przecież Faust sensownie i zrozumiale napisał.

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 9 paź 2010, o 18:23

tak sekatorku ludzie z Kalisza beda walic drzwiami i oknami do was zeby sobie poczytac napisy jebac kalisz i tym podobne . ja tam na pewno nie pojade i nie znam nikogo kto by chciał bo i czemu?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 paź 2010, o 18:37

Kondzior pisze: nie znam nikogo kto by chciał bo i czemu?
No właśnie Mnie nie znasz ,Ja pojadę tam z czystej ciekawości 8)
Tak poza tematem to mam kilku znajomych z Ostrowa i okolic właśnie w Irlandii i pytałem się ich co sądzą o stosunkach pomiędzy Naszymi miastami,(każdy wie o jakie stosunki chodzi) powiedzieli Mi wprost---tylko głupcy tak się zachowują 8)
Tyle w temacie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 paź 2010, o 18:41

Dla mnie za daleko. Jechać 20 km do trochę większego sklepu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 9 paź 2010, o 19:21

Ale macie problemy blaszak czy nie blaszak czy pojeżdzisz na zakupy czy nie , dyskusja bez sensu
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 paź 2010, o 19:58

Dyskusja ma sens.Po raz kolejny widać że Sector wyznaje zasadę Kalego a obiektywizm nie jest jego mocną stroną.Ja już się do tego przyzwyczaiłem.
Żal mu dupę ściska a nie ma na tyle odwagi aby się do tego przyznać dlatego wylewa swoją żółć w internecie.I nie chodzi tutaj o same markety ale wszystko co się dzieje w Kaliszu.
To jest chory z zazdrości człowiek z alergią na słowo Kalisz.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 9 paź 2010, o 20:10

Każdy kto ma choć odrobinę obiektywizmu widzi, że jest dokłądnie odwrotnie. Wystarczy przeczytać kilkanaście postów wstecz w tym wątku. Jaka ogromna zawiść w stosunku do Ostrowa panuje wśród użytkowników tego forum.
Zresztą sam nie wiem po co ja się z Wami wdaje w te durne duskusje. Waszego stosunku do Ostrowa i tak nic nie zmieni. Nawet w specjalnym dziale dotyczącym inwestycji w regionie (a więc nie dotyczącym Kalisza) musicie wtrącać swoje mądrości. Z mojej storny to wszystko :)
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 paź 2010, o 20:36

Pewnie większość forumowiczów ma złe skojarzenia z Ostrowem, Ostrowiakami (czy przynajmniej z tobą) m.in. przez ciebie Sector, bo ciągle gdy coś powstaje w Kaliszu rozgłaśniasz na lewo i prawo, że w Ostrowie będzie to samo, ale lepsze, większe, ładniejsze i wogóle wasze miasto będzie NAJ...
g13k

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 9 paź 2010, o 20:50

sector-ostrow pisze:Każdy kto ma choć odrobinę obiektywizmu widzi, że jest dokłądnie odwrotnie. Wystarczy przeczytać kilkanaście postów wstecz w tym wątku. Jaka ogromna zawiść w stosunku do Ostrowa panuje wśród użytkowników tego forum.
Zresztą sam nie wiem po co ja się z Wami wdaje w te durne duskusje. Waszego stosunku do Ostrowa i tak nic nie zmieni. Nawet w specjalnym dziale dotyczącym inwestycji w regionie (a więc nie dotyczącym Kalisza) musicie wtrącać swoje mądrości. Z mojej storny to wszystko :)

najlepsze to ten tekst z mojej strony to wszystko ile razy juz tak pisałes? rozumiem ze stosunek do ostrowa jest tożsamy ze stosunkiem do ciebie. ale jestes smieszny z ta swoja megalomania pajacu.

ODPOWIEDZ