Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 10 lis 2014, o 08:33

Pewności siebie dodaje mu słabość kontrkandydatów.Głównym argumentem pana Sapińskiego - obwodnica, ktoś przebąkiwał o zadłużeniu miasta i braku miejsc pracy.Pan Plichta jest rodowitym kaliszaninem i ma rodzinę . Trochę to mało w starciu z "osiągnięciami" obecnego prezydenta. Złudzenia na bok , szykuje się kolejna kadencja JP.
JP - WRÓĆ !!!!!!

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: A » 10 lis 2014, o 12:44

Piekarz pisze:Złudzenia na bok , szykuje się kolejna kadencja JP.
tfu tfu. wg. mnie z wszystkich debat ktore były przeprowadzone (cafe Calisia, TVP Poznan, Villa Calisia, RC) najlepiej wypadl Sapiński i dlatego ma mój głos. radna z mojego okręgu z z tej partii również.
i mam nadzieję, że się nie zawiodę tak jak 4 lata temu..
pozdrawiam
A.

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: aldi » 10 lis 2014, o 19:12

Jest sporo przysłów na temat nadziei.
Raczej nie nastrajają optymistycznie:-(

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 10 lis 2014, o 19:15

http://www.calisia.pl/articles/panie-pr ... cu-mieszka" onclick="window.open(this.href);return false;

foryza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 19 paź 2011, o 12:55
Lokalizacja: Kalisz / Koźminek

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: foryza » 11 lis 2014, o 10:26

Sapiński też ma u mnie mój głos pora się pozbyć rządów pana Janusza bo już to trwa zbyt długo. Ale wydaje mi się że raczej p.Janusz nadal będzie pełnił role prezydenta przecież każdy moher pójdzie na Pęcherza.

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: A » 11 lis 2014, o 11:30

mamy jeszcze kilka dni, żeby namawiać rodzinę i znajomych do tego, aby poszli na wybory i zagłosowali na Sapińskiego lub innego kandydata - byleby nie na Pecherza.
ja tak wlasnie robię.
więc nie marudzmy tylko tez wezmy sie do pracy, skoro chcemy odsunac Pęcherza od wladzy.
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 lis 2014, o 12:13

Duża część osób po prostu nie będzie chciała w wyborach uczestniczyć, nie tylko dlatego, że twierdzą, iż ich głos nic nie znaczy, ale również dlatego, że nie chce im się specjalnie przyjeżdżać z Wrocławiów, Poznaniów, Warszawów i innych, głównie chodzi tu o młodych. Z jednej strony ludzie chcą zmian, z drugiej tak naprawdę mało kogo to obchodzi. A ja zawsze powtarzam, nie ważne na kogo, ważne żeby w ogóle iść do tych wyborów.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: tomash » 11 lis 2014, o 13:25

Najważniejsze aby doprowadzić do drugiej tury. Wtedy wszystko może się zdarzyć :) O moich sympatiach raczej mówić nie będę bo pewnie wszyscy wiedzą na kogo zagłosuje :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 11 lis 2014, o 14:07

Zgadza sie, pierwsza i najwazniejsza rzecz dla wszystkich kandydatow to zmobilizowac elektorat aby doprowadzic do ''dogrywki'', bo chyba nikt nie ma watpliwosci, ze Prezydent wygra pierwsza ture, co najmniej. Wiecz drugiej strony tylu kandydatow po stronie przeciwnej Prezydenta to duze zagrozenie. Ale niestety nie mozna bylo sie porozumiec, a jedyna inicjatywa polegala na zadaniu Pani Pawliczak aby Sapinski zrezygnowal z kandydatury. O ile dojdzie do drugiej tury to moim zdaniem wszystkie komitety, ktorych kandydaci odpadna, powinny skrzyknac sie razem i poprzec kontrkandydata Prezydenta. Ciekaw jestem jak to bedzie.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 11 lis 2014, o 18:37

Dokładnie najważniejsze jest doprowadzić do II tury nawet jeśli i tak wygra pan Pęcherz. Jak pan Sapiński kandydował z PO do rady miasta w 2010r. każdy słup był oblepiony, no ale to partia finansowała wtedy..

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 lis 2014, o 15:41

<Przemek> pisze:Duża część osób po prostu nie będzie chciała w wyborach uczestniczyć, nie tylko dlatego, że twierdzą, iż ich głos nic nie znaczy, ale również dlatego, że nie chce im się specjalnie przyjeżdżać z Wrocławiów, Poznaniów, Warszawów i innych, głównie chodzi tu o młodych. Z jednej strony ludzie chcą zmian, z drugiej tak naprawdę mało kogo to obchodzi. A ja zawsze powtarzam, nie ważne na kogo, ważne żeby w ogóle iść do tych wyborów.
Ja specjalnie przyjeżdżam do Kalisza na wybory - to mój obowiązek i wewnętrzna potrzeba, żeby ratować moje miasto rodzinne. liczę na to, że moi znajomi z Wrocławia i Warszawy także przyjadą :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 lis 2014, o 16:30

Ciekawy list pokazujący politykę p. Pęcherza:
http://www.calisia.pl/articles/panie-pr ... a-pecherza" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: fernir » 13 lis 2014, o 16:50

Trochę prawdy, trochę niedorzeczności...taka twórczość wyborcza :))))

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 lis 2014, o 17:20

gawronik13kalisz pisze:Ciekawy list pokazujący politykę p. Pęcherza:
http://www.calisia.pl/articles/panie-pr ... a-pecherza" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tą estetyką to może nie tyle wina naszego Prezydenta, ale wina szeroko pojętej władzy w skali ogólnokrajowej. Oszpecanie krajobrazu zawdzięczamy nieudolnym władzom i niewydolnemu prawu. Ale muszę się zgodzić z Panem Pacholskim, widok wszechobecnej kostki wywołuje u mnie drgawki, zwłaszcza jeśli chodzi o tak piękne chodniki jak te na Górnośląskiej.

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 13 lis 2014, o 22:15

Nie idę na wybory bo mamy gorzej jak za cara.W czasie zaborów też mieliśmy guzik do gadania ale przynajmniej car bardziej dbał o Kalisz jak dzisiejsi włodarze. Jeśli się mylę to dlaczego ciągle te same dupy na stołkach, nawet sąd jest bezsilny,bo mi jak się ktoś sprzeniewierzył to drugi raz na niego nie głosowałem. A co do cara,to jak budowano kolej kalisko-wiedeńską miasto dało łapówkę Prusakom,by połączyć ze Skalmierzycami ,a pamiętacie jak nasi włodarze ochoczo pracowali by wyprowadzić z Kalisza na zachód planowaną stacje KDP. Tym razem będę głosował nogami, to też jest forma głosowania,wystarczy że ręce mnie bolą od roboty a nie chcę by jeszcze od klaskania.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 14 lis 2014, o 00:56

gawronik13kalisz pisze:Ciekawy list pokazujący politykę p. Pęcherza:
http://www.calisia.pl/articles/panie-pr ... a-pecherza" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja proponuję zlikwidować jedną jezdnię Wojska Polskiego i zmienić ją w ścieżkę rowerową. Albo w ogóle zakazać wjazdu samochodami do Kalisza. Wtedy Pacholski będzie chyba wreszcie zadowolony. Facet pierdzieli o zacofaniu bo na 1000 mieszkańców przypada 900 samochodów. To w takim razie najbardziej zacofanymi krajami na świecie są San Marino, Monako, Liechtenstein, Luksemburg, Szwajcaria a najbardziej rozwinięte to Bangladesz, Etiopia, Somalia, Lesotho czy Sierra Leone.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 16 lis 2014, o 10:57

obywatelski obowiazek spelniony.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3662
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 16 lis 2014, o 11:26

Maciek62800 pisze:Pacholski (...) pierdzieli o zacofaniu bo na 1000 mieszkańców przypada 900 samochodów.
Najwidoczniej nie dość uważnie przeczytałeś tekst Pacholskiego. W Berlinie na 1000 mieszkańców przypada trzy razy mniej samochodów niż w Kaliszu, a ręczę Ci, że to nie Berlin jest zacofany. O komunikacji w mieście myślisz marzeniami mieszkańca bantustanu.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 lis 2014, o 14:24

Kudlaty pisze:obywatelski obowiazek spelniony.
Rowniez. Mam nadzieje, ze frekwencja bedzie w miare dobra.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 lis 2014, o 21:45

A więc za wynikami z Kalisza jeszcze czekamy, ogólnie natomiast:
http://www.calisia.pl/articles/pis-wygr ... orzadowych


Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Zablokowany