Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 kwie 2014, o 18:08

Jeden pas w stronę Kalisza, jeden w stronę Ostrowa, po obu stronach drogi chodnik i ścieżka rowerowa. I będzie gitara.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5010
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 kwie 2014, o 19:34

tam gdzie się droga zwęża do 2 pasów nie ma sensu budowy z 2 strony rowerowej.
Tam nic niema po za linią kolejową :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 28 kwie 2014, o 21:32

Bzdury piszecie i tyle.
Co znaczy że na Wroławskiej nic nie ma?
Nie macie pojecia jaki na Wrocałwskiej jest ruch (ja też do momentu jak się przeprowadziłem do N.Skalmierzyc).
Wg pomiarów z załącznika ZDM-u wychodzi że:
W zależności od pory dnia w ciągu doby średnia natężenia ruchu w 2012 roku wynosiła:
rano - około 8000 pojazdów
w godzinach szczytu - okolo 12000
popołudnie/wieczór okołom 9500 pojazdów.
Prognozy na 2024 rok szacuja zwiększenie ruchu do ponad 18.000 aut na dobę w godzinach szczytu.

Trzeba mieć świadomość że:
Nowe Skalmierzyce na jakieś 15 lat staną się małą sypialnią Kalisza.
Ja mieszkam w nowym bloku Sando, za chwilę odda się kolejny i zacznie budowa kolejnych trzech.
Ten skrawek ziemi od Montexu do obwodnicy za te 15 lat to będzie po prostu blokowisko, czyli kolejne kilka tysięcy osób.
Ci co zdecyduja się mieszkać w N.Skalmierzycach - no cóż raczej mają świadomosc że beda potrzebowac auta aby się sprawnie dostac do Kalisza i z powrotem.
Dodatkowo dochodzi kupa hurtowni, rozwijające się COM40, nowe ogódki działkowe w Szczypiornie i garstka ludzi, którz chcą się w Szczypiornie i Skalmierzycach budowac indywidualnie.

Najlepiej napisać żeby zaorać - nie mając planów rozwoju i po prostu nie będąc związanych z tym kawałkiem ziemi i ulicy.
Jakie to Polskie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 kwie 2014, o 21:47

Tak, zaiste, typowo to polskie, itd., itp. Tak się składa, że długo mieszkałem w Szczypiornie, często tam przebywam. Z własnych obserwacji wynika, że ruch tam raczej jakoś mniejszy się trochę wydaje, no ale może opinie moje i sporej części mieszkańców się nie liczą, ok. W każdym razie, mi tak naprawdę bardziej niż o zwężenie drogi chodzi o zrobienie miejsca na ścieżki rowerowe i porządne chodniki, których ta ulica nie widziała od czasów swego powstania. Więc jak się da zmieścić to niech nawet tam autostrada pojedzie, tylko niech zrobią porządną organizację dla ruchu pieszych i rowerzystów, i będzie spoko. :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3284
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 kwie 2014, o 22:33

Szkoda że nie zrobiono zjazdu z obwodnicy wykorzystując wiadukt drogi do Gniazdowa, wyjeżdżało by się w centrum Skalmierzyc. Zjazd od strony Kalisza jeszcze bardziej by obniżył ruch na Wrocławskiej. Często jestem w Skalmierzycach i wolałbym jechać obwodnicą niż Wrocławską na której stale czyhają misiaczki.
Ruch w Skalmierzycach znacznie się zmniejszył, kiedyś trudno było przejść na drugą stronę ulicy. Wystarczy popatrzeć na śmigające obwodnicą auta.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 29 kwie 2014, o 15:55

JA tez musze niestety sie nie zgodzic ze ruch tam jest mały w Godzinach szczytu auta jada kazdym pasem pawie jeden z a drugim .... Nie wiem czmu tak jest skoro obwodnica powstyala ale tam ruch jest na prawde zajebisty ... a przeciez mozna zostawic 4 pasy i jeszcze od cholrty miejsca jest na chodnik i sciezke i to jak by sie ktos uparł po obu stronach nawet... Czyli to ma byc po remoncie po jednym pasie w kazda strone ? czy pozostanie 4 pasmowa wyjasni mi ktos w koncu jakie sa plany ?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5010
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 kwie 2014, o 17:46

Przemek po prostu to wielki kochanek Poznania i liczy że Wrocławska będzie jak wjazd na rondo Rataje...
że rano czasem będziemy stać 5 razy aż dojedziemy do tych świateł...

Przemku ruch na pewno opadł w porównaniu jak tej całej obwodnicy nie było...
Ale tak jak mówię myślmy w przyszłość...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9020
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 kwie 2014, o 14:18

Wybrano Skanskę. Chyba dobrze, bo zdaje się że to porządna firma i chyba zyskuje zaufanie mieszkańców i władz (budowała przecież już AP czy onkologię)
http://www.calisia.pl/articles/22428-zo ... zie-tansza" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: R. » 30 kwie 2014, o 17:40

Wybrano firmę Skanska, bo złożyła najtańszą ofertę. Reszta nie ma tu nic do rzeczy. Mam nadzieję, że mimo szaleńczo krótkiego terminu uda im się zakończyć to zadanie terminowo.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 30 kwie 2014, o 18:46

Napiszcie mi czy wrocławska ma pozostac 4 pasmowa czy zwezaja ja do 2 pasow:)!!

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 kwie 2014, o 19:29

Pozostaje taka jaka jest.

http://zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2014-011" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 maja 2014, o 15:21

http://www.faktykaliskie.pl/umowa-podpi ... lki-remont" onclick="window.open(this.href);return false;

Umowa podpisana.
Firma zobowiązała się przeprowadzić remont sprawnie i szybko, a Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu już przygotowuje funkcjonariuszy kaliskiej drogówki i Kaliskie Linie Autobusowe na reorganizację ruchu.
Miejmy nadzieję, że faktycznie będzie szybko i sprawnie, ale nie na odwal się.
Na czas robót zakładamy wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Poznańskiej i na ulicy Harcerskiej, co najmniej do ulicy Kopernika. Na odcinku ulicy Harcerskiej - pomiędzy Rogatką a ulicą Kopernika - prawdopodobnie ruch będzie dwukierunkowy. Jeśli chodzi o ulice Górnośląską i Wrocławską to chcielibyśmy cały czas utrzymać ruch dwukierunkowy - mówi Krzysztof Gałka, Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
To jest ważna informacja, ciekawe jak bardzo wpłynie to na zakorkowanie tej części miasta.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 12 maja 2014, o 15:23

rusza pelna para, beda pracowac po 16 godzin 6 dni w tygodniu a moze i 7 dni w tygodniu. Modlmy sie zeby wszystko szlo zgodnie z planem.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3284
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 maja 2014, o 13:03

Nie bardzo rozumiem o jaki odcinek Wrocławskiej w tym chodzi. Chyba o tę część wyremontowaną bo ona ma ok.2km patrząc na mapie. A pozostała część ma mieć kapitalkę.

"Na odcinku 2 km w ciągu ul. Wrocławskiej wykonamy ultracienki dywaniki asfaltowy „Slurry Seal” – mówi Maciej Widerowski, kierownik budowy Skanska. - Jest to wysokiej jakości warstwa zimnego asfaltu, która umożliwia szybkie układanie. W tej technologii wiązanie masy jest tak sterowane, że po upływie od 20 do 40 minut można już nawet wznowić ruch ciężarówek. Dodatki uszlachetniające występujące w masie asfaltowej są całkowicie nieszkodliwe dla środowiska."
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/in ... ,t,id.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 maja 2014, o 13:38

Ja już nie wiem, raz piszą, że nowa Wrocławska nie będzie remontowana, innym razem tak z tego wynika. Nie byłoby w sumie w tym nic dziwnego, poza tym, że droga ta ma 7 lat i wygląda jak nowa, więc jaki byłby sens jej modernizacji.

majkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 paź 2009, o 14:25
Lokalizacja: centrum

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: majkens » 13 maja 2014, o 14:08

<Przemek> pisze:Ja już nie wiem, raz piszą, że nowa Wrocławska nie będzie remontowana, innym razem tak z tego wynika. Nie byłoby w sumie w tym nic dziwnego, poza tym, że droga ta ma 7 lat i wygląda jak nowa, więc jaki byłby sens jej modernizacji.
Wrocławska ma być remontowana od Wojska Polskiego do granic miasta.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 13 maja 2014, o 21:32

majkens pisze:
<Przemek> pisze:Ja już nie wiem, raz piszą, że nowa Wrocławska nie będzie remontowana, innym razem tak z tego wynika. Nie byłoby w sumie w tym nic dziwnego, poza tym, że droga ta ma 7 lat i wygląda jak nowa, więc jaki byłby sens jej modernizacji.
Wrocławska ma być remontowana od Wojska Polskiego do granic miasta.
Dziękuję, doceniam Twoją pomoc, ale akurat to, że stara część Wrocławskiej będzie remontowana to ja wiem. :D Inna sprawa, że z różnych dokumentów, materiałów, artykułów wynika czasem, że nowy odcinek Wrocławskiej również mają zrobić, a sensu w tym raczej nie ma. Mam nadzieję, że to tylko jakieś niedomówienia i błędy, ot co.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 maja 2014, o 10:29

http://rc.fm/polityczne/bedzie-trudno.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Teoretycznie do rozpoczęcia prac zostało 11 dni. :) Co lepsze, do zakończenia 4 miesiące. :)

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: tomash » 15 maja 2014, o 14:45

wroclawska.JPG
wroclawska.JPG (69.96 KiB) Przejrzano 7039 razy
wro.JPG
wro.JPG (99.07 KiB) Przejrzano 7039 razy
tak będzie wyglądał odcinek Ulicy Wrocławskiej od al. Wojska Polskiego do granic miasta.
Na odcinku wyremontowanym będzie jedynie likwidacja torów kolejowych. Stąd też w projekcie ten odcinek drogi.
W końcu... Obawiam się tylko jednego, że będzie szybko i niestarannie.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 15 maja 2014, o 15:35

zauwazylem jeden blad projektu, skoro rowerzysci maja pierwszenstwo to jak sa wyjazdy z posesji to sciezk arowerowa powinna je przecinac i byc tez oznaczona kolorem czerwonym by kierowca wiedzial ze musi ustapic pierwszenstwa rowerzyscie. To jest proste rozwiazanie musi sie rzucac w oczy ze jest tu sciezka rowerowa za kazdym razem rowerzyscie sie bedzie cieplo robic jak bedzie przejezdzac. tak jak tu na zdjeciu http://www.szczecin.mm.pl/~rower64/temp ... landia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; by kierowca widzial ze jest na sciezce rowerowej, Jesli juz tworzymy prawo wygodne dla rowerzystow zrobmy tez rozwiazania architektoniczne i infrastrukturalne tak by to prawo moglo funkcjonowac tak jak jest zapisane i by bylo widoczne dla kazdej ze stron

ODPOWIEDZ