Galeria Amber

To co już wybudowano.
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1947
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 26 mar 2014, o 15:27

Ja też jeszcze nie byłem, ale co do kina, to patrząc po rezerwacjach na sale chciałem zauważyć, że aż 4 na 7 sal są miniaturowe... Nie wiem, czy nie mniejsze od tej małej w starym Apollo. W każdym bądź razie to średnio, że tylko 3 są "konkretnych" rozmiarów....

A co do marek, o których wszyscy marzą, jak mogą być one zająć puste jeszcze lokale skoro podobno wszystko jest już zajęte i ów grupy wśród nich nie ma? Co to w ogóle za argument ze strony galerii, że jak się przyjrzą funkcjonowaniu galerii, to zdecydują się wejść do Kalisza, ale że jak? Na korytarze? Bo o rozbudowie galerii chyba nikt nic nie mówił...

Ale za to Tęcza mogłaby na tym skorzystać, jeśli by się tam komuś chciało bardziej zabiegać o klienta...

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5013
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 26 mar 2014, o 15:33

Ile Miasto zyskało na Galerii Amber?
http://www.faktykaliskie.pl/jest-galeri ... -tego-mamy" onclick="window.open(this.href);return false;
"Gołębnik" na sprzedaż - za 600 tysięcy złotych
http://www.faktykaliskie.pl/golebnik-na-sprzedaz-1" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 26 mar 2014, o 19:10

Tak jak myślałem ta galeria to namiastka galerii z duzych miast i asortyment jak to zwykle bywa w okrojonym wydaniu :shock:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 mar 2014, o 23:08

Rozumiem że chciałeś coś kupić czego nie ma w tej namiastce a jest w dużym mieście Łodzi :lol:
Zdecydowaną większość zadowoli asortyment w tej namiastce galerii.A niezadowoleni będą jeździć do dużego miasta :D

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5404
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 mar 2014, o 18:39

Pawel pisze:.A niezadowoleni będą jeździć do dużego miasta :D
A kto dziś jeździ po galeriach ? ;-)
Wszystko kupuje się w sklepach netowych , galerie to już przeżytek.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 mar 2014, o 16:47

Zapomniałem dodać fotki z otwarcia co było na zewnątrz Galerii.Oto kilka z nich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9029
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 mar 2014, o 17:56

Film z otwarcia. Pojawia się w nim info "Ponad 140 sklepów renomowanych marek". :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=kn-Am256ma0" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 mar 2014, o 08:21

nad podswietleniem banerow juz pracuja, wiekszosc juz swieci. Bardzo szkoda ze nie ma tych paneli podswietlanych. Czy widzial ktos w galerii bank Pekao? bo w ulotce jest ze sa a ich nie widzialem, blisko bym mial do swojego banku ;)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3290
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 29 mar 2014, o 08:32

Bank ma być od strony Ikara, oddzielne wejście z ulicy Górnośląskiej. Jest nawet zalepiony reklamą z własna nazwą.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1947
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 29 mar 2014, o 12:39

a czy bursztynowa część ma się świecić i nie świeci czy w ogóle to im umknęło? Szkoda, wtedy w nocy galeria wygląda jak zwykły kloc, który jest nieczynny

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3290
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 mar 2014, o 11:56

ANewDay pisze:a czy bursztynowa część ma się świecić i nie świeci czy w ogóle to im umknęło? Szkoda, wtedy w nocy galeria wygląda jak zwykły kloc, który jest nieczynny
Z tego co widziałem w trakcie budowy nie zamontowano żadnego podświetlenia tych tafli. Szkoda technika LED jest już tania i energooszczędna .Mogło to wyglądać efektownie i być rozpoznawalne z daleka. Zwłaszcza stosując LED-y zmieniające barwę. Teraz pozostaje podświetlić tylko za pomocą reflektorów, bo w nocy wygląda jak jakiś bunkier a nie galeria. Wracałem wczoraj w nocy i dalej dwa banery od Górnoslaskiej nie były podświetlone a kilaka z niepełnym (uszkodzonym) podświetleniem. Coś licho z ich marketingiem.

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 678
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 30 mar 2014, o 20:11

Z drugiej strony, od Górnośląskiej też jakoś szaleć nie powinni z oświetleniem w nocy, jednak mieszkańcy bloku "Agromy" mogą mieć słabo.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3290
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 mar 2014, o 08:20

HARNAŚ pisze:Z drugiej strony, od Górnośląskiej też jakoś szaleć nie powinni z oświetleniem w nocy, jednak mieszkańcy bloku "Agromy" mogą mieć słabo.
W moim mieszkaniu mam coś takiego jak zasłony na okna. Poza tym mam jeszcze żaluzje wewnętrzne, które chronią głównie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pod samym balkonem stoi latarnia, która mi wcale nie przeszkadza. Jak zasłonię skutecznie okna to mam ciemno w mieszkaniu jak w d...
Więc nie rozumiem w czym to może przeszkadzać mieszkańcom. Co mają powiedzieć ludzie mieszkający w metropoliach, gdzie pełno neonów. Ludziom już wali w dekiel. Ostatnio był reportaż w TV. Sąsiad pozwał sąsiada za dachówkę ceramiczną powlekaną na dachu, która w jego mniemaniu za bardzo błyszczała i go ponoć oślepiała.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 kwie 2014, o 09:54

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3290
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 kwie 2014, o 21:39

Minęło dwa tygodnie od otwarcia galerii a część trawników przypomina klepisko. Jak na razie właściciele nie popisują dbałością o swój teren.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i coś ruszyło się w temacie.
Obrazek

rob2011
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:39
Lokalizacja: Na zawsze na Hanki :-)

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: rob2011 » 4 kwie 2014, o 23:36

Oto jest galeria, która z pewnością mogłaby nazywać się AMBER (BURSZTYN).

PS. Zwrócić proszę uwagę, że na kilku pierwszych zdjęciach nie widać żadnych znaków drogowych, drągów, sygnalizacji świetlnej i całego tego "śmietniska" które jest wokół naszego przybytku.
Projekt ten pochodzi ze Skandynawii. Widocznie tam panują inne zasady przy projektowaniu takich budynków. Z pewnością w tworzeniu i zagospodarowaniu przestrzeni, brali udział architekci i urbaniści. Efektem końcowym jest oryginalny obiekt użyteczności publicznej.

http://www.bryla.pl/bryla/51,85298,15272403.html?i=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2014, o 16:37 przez rob2011, łącznie zmieniany 1 raz.

Omen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2011, o 19:59
Lokalizacja: kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Omen » 5 kwie 2014, o 10:18

ladny, tylko kto by taki budynek postawił w kaliszu.... w Wawa moglo by byc ciezko... i koszt pewnie z 10razy wiekszy jak amber... jak nie lepiej

mattt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2013, o 15:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: mattt » 5 kwie 2014, o 20:43

Dziś zawitałem do galerii i spostrzegłem ,że cukiernia sowa jest już czynna a pepco otwiera się 12 kwietnia, wiecei cos na temat pozostałym pustych lokali ?;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9029
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 kwie 2014, o 21:52

Lokal Pepco w Amber będzie 500 tego typu sklepem w Polsce.
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3290
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 kwie 2014, o 22:37

gawronik13kalisz pisze:Lokal Pepco w Amber będzie 500 tego typu sklepem w Polsce.
I czym się podniecać. Niewiele się różni od sklepów prowadzonych przez Chińczyków. Sama kaszana. Nie wiem czy jest tam choć jeden polski produkt.

ODPOWIEDZ