Promowanie Kalisza

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 24 lip 2011, o 22:36

Żart ;). Takie przytoczyłem z jednego forum.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 24 lip 2011, o 22:37

Ufff :)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 24 lip 2011, o 23:56

~Kefas Michał Lesień nie pochodzi z Kalisza on tu tylko mieszkał w czasie, gdy jego rodziciel zarządzał naszym przybytkiem Melpomeny ;)

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 25 lip 2011, o 00:25

Fakt, urodził się we Wrocławiu, ale tylko go zaproponowałem jako osobę, która moim zdaniem nadawała by się do tego klipu. Bo kto inny ze "znanych"? Kryszak :D, Kurzajewski, Wożniakowska-Witczak? ;-) Macie jakieś pomysły?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lip 2011, o 10:06

Polska to nie NIe,mcy, czy Hiszpania. Tub regiony nigdy nie miał takiej autonomii, i nie powinny. Co nie oznacza, że decentralizacja nie powinna być większa. Zresztą już widzę autonomię Wielkopolski, wtedy dopiero Kalisz dostałby w dupe od Poznania.[/code]
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 lip 2011, o 22:21

~Kefas pisze: Widząc te trzy teledyski doszedłem do wniosku, że może ciekawie by było zrobić coś takiego prezentując w tym nasze ukochane miasto. Jako najstarsze miasto w Polsce moglibyśmy mieć swój Projekt "Najstarszy"
Według mnie jest to znakomite pole do reklamy i promowania naszego regionu. Takie miejsca jak Ratusz, Katedra, Park Miejski, Teatr czy Gołuchów i Zawodzie mogły by znależć się w ujęciach w teledysku.
Ślązacy też tak myśleli :wink: a wyszło co wyszło......poczytać warto.... :wink:

http://www.portalsamorzadowy.pl/raport/,20196.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 sie 2011, o 20:31

Przed chwilą w MM mówili o nowym komiksie wydanym przez firmę która stworzyła Supermana i Batmana. W owym komiksie znaczna część akcji dzieję się, o dziwo w ... KALISZU :shock: ! TAK! Na razie komik jest wydawany tylko w USA, ale może kiedyś trafi na polski rynek. Pani prezenterka mówiła również że może znajdzie się ktoś kto chciałby przelać komiks na taśmę filmową, myślę że byłaby to extra sprawa 8) . Sceneria - Kalisz coś pięknego. No ale na razie mamy komiks (jeżeli kogoś to interesuje komik fantastyczny, na Kalisz najeżdżają amazonki czy coś w tym stylu ;) )
g13k

jantad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 4 sie 2011, o 22:05
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post autor: jantad » 5 sie 2011, o 22:17

Przy okazji sprawy książek.Czy ktoś wie, gdzie można kupić "Z dziejów historii 800-lecia Małego i Wielkiego Dobrzeca" Jana Każmierczaka wyd.Kalisz 2001?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sie 2011, o 23:14

Nie wiedziałem, że taka pozycja się ukazała!. Sam bym kupił dwa egzemplarze - jeden dla Bodo Harferta z Duisburga, któremu pomogłem odszukać groby przodków, którzy osiedli w Klein Dobrzec w I ćw.XIX wieku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 sie 2011, o 08:09

Ten komiks powinieni opowiadać jak Kalisz zostaje opanowany przez SK :). Jak się stacza po równi po chyłej gospodarczo, politycznie i urbanistycznie. I zjawia się wreście bohater, który ratuje miasto przed upadkiem :)
Ostatnio zmieniony 6 sie 2011, o 11:59 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 sie 2011, o 10:27

K-man, będziesz bajkopisarzem ;) Ale temat byłby dobry na kampanię wyborczą, ludzie może w końcu, poprzez taki komiks, przejrzeliby na oczy.
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9022
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sie 2011, o 09:22

http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... bc60783147
ooo, w w POZnan* się będziemy promować! O i czytam też że będziemy mieli nowe miasto partnerskie w Słowenii, ... A po tym mieście do stolicy tego państwa, a następnie.... Na otwarcie Galerii Tęcza hahahaha
No a póżniej Brukselę i inne duperele, i znów Kalisz, Kaliszan czekają we wrześniu wiele atrakcji, ciekawe co się zapowiada?
g13k

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 sie 2011, o 10:49

Gawronik13kalisz napisał/a :
O i czytam też że będziemy mieli nowe miasto partnerskie w Słowenii,

No właśnie! Szkoda, że nie zadałeś sobie trudu by nam to obecnie 29 tysięczne miasteczko leżące kiedyś w Panonii, a obecnie w NE Słowenii przybliżyć :wink:.
Pierwsza pisana wzmianka o nim pojawiła się już w ... 69 roku n.e.!!! Stąd ponoć pochodził św.Wiktoryn, jeden z ojców kościoła, także prawosławnego.

Obrazek

Tutaj, w Ptuj obrano na cesarza Rzymu Wespazjana :).

Obrazek

A obecne miasdteczko do złudzenia swoim kolorytem przypomina ... Calisię

Obrazek

Nie l- eży co prawda nad Prosną, ale nad trochę szerszym Dunajem :)!

Wszystkie fotki pochodzą z Wikipedii
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 sie 2011, o 12:25

Bardziej przypomina mi Sandomierz, lub Grudziądz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 8 sie 2011, o 17:23

jantad pisze:Przy okazji sprawy książek.Czy ktoś wie, gdzie można kupić "Z dziejów historii 800-lecia Małego i Wielkiego Dobrzeca" Jana Każmierczaka wyd.Kalisz 2001?
Pierwsze słyszę...
Śp. Janek KAZIMIERCZAK zbierał różne dokumenty na ten temat np. "Dobrzec w dziejach przeszłości" ks. Stanisława Szatki, ale nie słyszałem, żeby coś wydał.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 15 sie 2011, o 20:29

Nie mam niestety zdjęcia, ale na tegorocznym V Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku (http://www.ofds.pl/), podobnie jak w zeszłym roku, były andruty, reklamowane jako przysmak kaliszan :).
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1382
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 19 sie 2011, o 11:56

Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 sie 2011, o 22:09

Dziś słuchając RMF FM dowiedziałem się, że jutro będą gościć w pięknym regionie o nazwie Wielkopolska. Już dziś pani dziennikarka wspominała o mieście które było bardzo ważne na Szlaku Bursztynowym. Jak wiele znaleziono tam cennych eskponatów i pochówków z czasów rzymskich. Już myślę Kalisia, a tu słysze, że jedyne miasto z hutą aluminim w Polsce(Konin). A najlepsze na koniec, pani dziennikarka mówi, że zatrzymali się w Konine w "drodze do Wielkopolski" Kurcze a ja głupi myslałem, że Konin w to Wielkopolska. Teraz juz sam nie wiem, gdzie leży ten Konin. Pewnie ta relacja bedzie głównie dotyczyć poznanskiej części Wielkopolski.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 sie 2011, o 20:02

Najnowszy wywiad z Naszą kaliską gwiazdą Mietkiem Szcześniakiem :D :D :D

http://uwaga.tvn.pl/51276,wideo,286796, ... ortaz.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5010
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 wrz 2011, o 20:21

Szukamy najbrzydszych miejsc w Kaliszu. Zgłoś swoją propozycję
Zanim przemeblują nam śródmieście, postawią kolejne galerie i załatają wszystkie dziury w drogach - przyjrzyjmy się Kaliszowi uważniej, szczególnie tym miejscom, które raczej nie znajdą się na promujących miasto pocztówkach. Szukamy najbrzydszych miejsc w Kaliszu.
Mieszkacie w ich pobliżu, mijacie w drodze do pracy lub szkoły. Drażnią oczy, psują krajobraz, straszą mieszkańców i turystów. Wymagają szybkiego remontu lub są zwyczajnie brzydkie. Sfotografujcie je, a zdjęcia przyślijcie do nas na adres [email protected]. Możecie również dzielić się swoimi propozycjami w komentarzach do tekstu.

Na zgłoszenia itp. - czy to tekstowe, czy zdjęciowe - czekamy przez najbliższe dwa tygodnie, do 25 września włącznie. Opublikujemy je w galerii na portalu kalisz.naszemiasto.pl.
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/10 ... ,id,t.html

Nie wiedziałem gdzie to wkleić!
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ