Przebudowa ul .ks. Jolanty oraz Starożytnej

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 20 lip 2011, o 15:57

Gumiś
Geometria ronda nie ulegnie zmianie. Nie będzie też dodatkowego pasa obok ronda- tak jak to narysowałeś. Dodatkowy pas ma powstać na odcinku od ronda (od zjazdu z ronda w ul.Częstochowską) do wjazdu na giełdę. Ten "prawoskręt" to nic innego jak dodatkowy pas ul. Częstochowskiej w kier. giełdy.

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 20 lip 2011, o 20:24

No to koniec parkingu przy działkach.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 lip 2011, o 21:52

jp pisze:Gumiś
Geometria ronda nie ulegnie zmianie. Nie będzie też dodatkowego pasa obok ronda- tak jak to narysowałeś. Dodatkowy pas ma powstać na odcinku od ronda (od zjazdu z ronda w ul.Częstochowską) do wjazdu na giełdę. Ten "prawoskręt" to nic innego jak dodatkowy pas ul. Częstochowskiej w kier. giełdy.
Moje pytanie brzmi---dlaczego opóżni się cała inwestycja :?: Pytam się po raz wtóry dlaczego :?: Jaki to ma związek z przesunięciem otwarcia K.Jolanty :?:
Gałka pisze: "Planujemy rozszerzyć zadanie o wykonanie dodatkowego pasa ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na giełdę. Pojazdy, które będą zjeżdżały z ronda w kierunku giełdy będą miały swój pas, prawoskręt tylko dla jadących właśnie w tym kierunku. Czyli pozostałe samochody będą mogły swobodnie poruszać się pozostałymi dwoma pasami."
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się we wrześniu tego roku.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 20 lip 2011, o 22:07

Księżnej Jolanty otworzą na pewno wcześniej a opóżnienie może dotyczyć ogólnie całej inwestycji.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 20 lip 2011, o 22:23

arko pisze:Księżnej Jolanty otworzą na pewno wcześniej a opóżnienie może dotyczyć ogólnie całej inwestycji.
Dokładnie to dzisiaj powiedział mi operator maszyny do wylewania asfaltu

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 20 lip 2011, o 22:23

Gumiś pisze:dlaczego opóżni się cała inwestycja :?: Pytam się po raz wtóry dlaczego :?:
http://www.youtube.com/watch?v=HY_V53lGpoY Taki filmik mi się skojarzył :D
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 20 lip 2011, o 23:52

Wszystko wszystkim ale jezeli dokładnie przeanalizować to wszystko to rzeczywiscie rozkorkuje sie trooche to wszystko, ZDM miał dobry pomysł z tą 3-pasmówką od ronda do giełdy..

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 21 lip 2011, o 08:57

ale ja mam takie samo pytanie co kolega, co z samochodami jadacymi na gielde od Szalego? Zapewne zapchaja ten drugi pas

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 lip 2011, o 21:32

kaczorkalisz pisze:ale ja mam takie samo pytanie co kolega, co z samochodami jadacymi na gielde od Szalego? Zapewne zapchaja ten drugi pas
Zapewne nie będzie tak żle :wink: rondo na pewno pomoże w usprawnieniu ruchu :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 21 lip 2011, o 22:14

Obrazek

NFK

Przez dwa tygodnie skończą , chyba by się koń uśmiał , po terminie po winny być kary
Andrzej

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 21 lip 2011, o 23:13

Zostało im zrobienie wysepek, połowa chodników zagospodarowanie zieleni i środka ronda i wylanie asfaltu
czy to tak wiele ?, wg. mnie wyrobią sie bez problemu ..

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2011, o 09:57

Anto fajnie by było jakbyś kilka fotek strzelił :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Anto » 24 lip 2011, o 13:10

No wyprzedziłeś mnie bo właśnie taki zamiar miałem
Obrazek
REgulowali wysokość włazów do studzienek bo chyba nie zabardzo by było gdyby napotkać 20cm dziure
Obrazek
Oczywiście wszystkie drzewa zostaną w najblizszym czasie wywalone
Obrazek
i tutaj chodniki będą inaczej niz w planach mianowicie po prawej stronie pas zieleni i chodnik patrząc od ulicy, a po lewej stronie od ulicy 0,5m pas zieleni, potem 2 m chodnika i do posesji znowu pas zieleni w sobote tydzien temu sie ZDM zebrał po raz któóóys tam i znowu zmieniali wszystko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kabelki wystające pod latarnie
Obrazek
Wszystko juz poosadzane, i szły juz 2 warstwy asfaltu pierwsza 8cm, druga 6cm i przyjdzie jeszcze trzecia na sam koniec 4 cm
Obrazek
I oto brak nieszczęsnych torów
Obrazek
no i ładnie odwalony przejazd kolejowy, częśc zrobiona płytami a bocznica prowadząca do elektrociepłowni wyasfaltowana (jak narazie 1 warstwa)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
taka studzienka ze 2m głębokości ma, troche nie fajnie by było tam wpaść zwłaszcza ze wgl. nic nie jest zabezpieczone ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przechode teraz przez most który nawet odbioru oświetlenia nie ma bo było zrobione inaczej niz jest w planach (itp)
Obrazek
No i drugie rondo do któego nie doszedłem bo jakis pies był i mnie pogonił i zdązyłem tylko to zrobić
Obrazek
A na samym lisie nie wiele się zmieniło bo wczesniej byłem więc sensu zdj. robienia nie ma ..

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 24 lip 2011, o 21:36

Mam pytanie czy na tej ulicy będą dwa ronda ?? jedno przy wjeżdzie w stronę giełdy, a drugie w stronę szałe ??

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 24 lip 2011, o 21:43

schizo1986 pisze:Mam pytanie czy na tej ulicy będą dwa ronda ?? jedno przy wjeżdzie w stronę giełdy, a drugie w stronę szałe ??
Tak

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 24 lip 2011, o 21:47

Dzięki MirekDB

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 24 lip 2011, o 22:15

Wreszcie przejazd kolejowy doczekał się remonciku. Nowy most fajnie komponuje się ze świeżą drogą.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lip 2011, o 23:27

Anto pisze:Obrazek
Ciekawi Mnie jak zostanie rozwiązane pierwszeństwo przejazdu na tym rondzie.....bo jak widać na zdjęciu droga w kierunku Lisa jest główną drogą.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 24 lip 2011, o 23:33

Na rondach nie ma czegoś takiego jak pierwszeństwo przejazdu.W miejscu tego znaku pojawi się znak Ustąp pierwszeństwa przejazdu.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 25 lip 2011, o 00:08

Pawel na rondzie istnieje takie coś jak pierwszeństwo przejazdu, ma je pojazd wjeżdżający na rondo chyba, że przed wjazdem na rondo stoi znak drogowy ustąp pierwszeństwa przejazdu, osobiście nie spotkałem ronda bez takiego oznaczenia.

ODPOWIEDZ