Budynek mieszkaniowo-usługowy przy ul. Czaszkowskiej

To co już wybudowano.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 cze 2011, o 14:50

Zanim powstaną ,,złote dachy'' może porzypomnimy sobie co w tym miejscu wcześniej było :)?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 cze 2011, o 17:48

Budynek rozebrany.Plac pod budowę wyrównany i przygotowany ;)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 1 lip 2011, o 14:55

Można przenosić do realizowanych. Widać już kawałek wykopu z warstwą chudego betonu na dnie.

emil_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 24 sie 2010, o 07:20
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: emil_p » 3 lip 2011, o 10:33

Taki mały OT:
sobieray-3 pisze:Zanim powstaną ,,złote dachy'' może porzypomnimy sobie co w tym miejscu wcześniej było :)?
Z dzieciństwa pamiętam, że stał tu budynek i jego oficyny :) Miał prawdopodobnie jedno piętro, usługowy parter od ul. Czaszkowskiej i niezwykle klimatyczne podwórko od tyłu z bramą i drzewem na środku. Już wtedy mnie ciekawiło, niestety jako uczeń podstawówki nie chodziłem po mieście z aparatem :( Front obiektu zajmowały sklepy i mieszkania, a oficyny (z wejściem od podwórka) ... fabryka bombek ;) Układ zabudowy był mniej więcej taki:
Obrazek

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 4 lip 2011, o 19:51

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
troszkę wody się uzbierało :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 lip 2011, o 21:38

tomash pisze:troszkę wody się uzbierało :wink:
Uboższa wersja aquaparku :lol: :lol: a tak na poważnie to w końcu która koncepcja wygrała i będzie tutaj miała zastosowanie :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lip 2011, o 23:21

Gdzie Społem tam woda ;) Przy wykopach w Tęczy też się woda zbierała, tam było Społem, tu było Społem też woda jest :twisted:
g13k

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 6 lip 2011, o 22:11

jp pisze:Można przenosić do realizowanych. Widać już kawałek wykopu z warstwą chudego betonu na dnie.
Na chudym betonie to się tam jednak nie skończy.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 8 lip 2011, o 22:30

Inwestycja ruszyła:
Obrazek

Obrazek

Niestety, sprzęt budowlamy zniszczył pobliskie rondo :(

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 lip 2011, o 22:47

A czego się spodziewaliście .
A to wina jest UM bo pozwala wjeżdżać ciężarówką z dużym tonażem tam gdzie nie powinny wjeżdżać są lekkie ciężarówki , póżniej podatnicy i tak zapłacą, typowe podejście urzędników

ciekawe czy ustawia żurawia czy będzie przyjeżdżać żuraw kołowy i dopełni dzieła niszczenia
Andrzej

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 8 lip 2011, o 23:35

Żeby dowież na budowę 12 metrowy pręt zbrojeniowy jednak potrzebny jest większy samochód.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 lip 2011, o 10:25

Zastanawiam się po co i w jakim celu swojego czasu pani Konserwator Zabvytków interweniowała w kształt tego terenu, który uznała za krajobraz kulturowy? Przypuszczam, że chciała wyeksponować relikty modernizmu kaliskiego z ul.Pułaskiego i Bankowej oraz relikty socrealizmu ulic Pułaskiego i Wału Staromiejskiego. Przyszła , nowa zabudowa chyba przeczy tym założeniom? A może pani KZ miała inną , odrębną ideę i wizję tego miejsca???
Osobiście widziałbym ten teren jako niezabudowany teren zielony - kontynuacja pasa zieleni pomiędzy Parkiem Miejskim i zielenią okolic Rogatki. To Miasto musi przecież mieć ,,kanały wentylacyjne'' ! Musi czymś o d d y c h a ć. Przypomnę tylko, że całkiem bo tuż onok zabetonowano ogromny plac pod parking dla UAM. Dlaczego dopuszcza się do żywiołowej , pozbawionej sensu urbanistycznego zabudowy centrumn Kalisza???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 9 lip 2011, o 10:59

Tu się z tobą Sobieray nie zgodzę. Ja akurat widzę sens takiej zabudowy. Jedynie poziom arichitektury jest żenujący :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 lip 2011, o 13:25

A ja mam inne spojrzenie na tę kwestię. Zauważ, że spadło parę litrów wody na m2 i i podłoże jej nie przyjmuje! Znaczy to, że wysoki poziom wód gruntowych ( ślad po zasypanym strumyku Mniszka, który kiedyś tędy odwadniał teren aż po ogrody reformackie), bliskość kanału Rypinkowskiego i ,,zabetonowana'' okolica spraweią w niedługim czasie spore kłopoty mieszkańcom tych obiektów. Piwnice ich będą pływały, choć nie życzę im przysłowiowej ,,stopy wody pod kilem'' :")!

Przypomnę tylko, że III LO ledwo uporało się z podobnym kłopotem ostatni raz tej wiosny.Wody gruntowe wykorzystuję osłabioną miąższość zakopanych dawnych cieków wodnych - Babinka i Mniszka przypominają się kaliszanom. W przyrodzie nic nie ginie :)!
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, o 20:11 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Chips
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 1 maja 2010, o 18:40
Lokalizacja: Zawodzie

Nieprzeczytany post autor: Chips » 9 lip 2011, o 18:21

A powiem Wam, że racja, iż budowa ruszyła, jak i to, iż na chudziaku się nie skończy. Projekt przewiduje wylanie pod nowym obiektem płyty fundamentowej, co oznacza ni mniej ni więcej, że betoniarnia novum w najbliższą środę wypluje z siebie 600 ( słownie : sześćset) m3 betonu. Przewiezie ją istna defilada 70 betoniarek i wyleje u podstaw nowej budowli. Pozostaje współczuć mieszkańcom przy drogach dojazdowych...no i samym drogom.
Te siatki prętów ze zdjęć wyżej to zbrojenie płyt.

Utopmy to wszystko w betonie!! :D

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 lip 2011, o 17:02

Budowa idzie pełną parą. Wczoraj zablokowane było mini rondo u zbiegu pobliskich ulic bo ruch tamowały gruszki. Jedna odjeżdżała druga podjeżdżała kolejne już się ustawiały żeby dojechać na Nowy Świat trzeba było jechać rondem pod prąd a póżniej połową auta po chodniku ;)

Podobno w którejś lokalnej gazecie jest wzmianka o inwestycji. Na parterze budynku ma znajdować się sklep PSS Społem.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 14 lip 2011, o 18:47

Może znowu społem jest inwestorem w ten budynek heheh tak jak to ma miejsce z Tęczą

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1886
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 lip 2011, o 19:28

tak tak społem będzie się znajdować na 100% w tym budynku. Z tego co mi wiadomo, to sprawa wygląda podobnie jak przy budowie Tęczy. Teren społem a inwestor stawia budynek z umowa że po oddaniu będzie sklep społem.

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 lip 2011, o 19:42

ale zasłonią Mazka zupełnie, a taka ładna architektura

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2011, o 20:35

Najgorzej się mają lokatorzy kamienicy z ul.Pułaskiego 33, tej sąsiadującej z dawną dmuchalnią bombek Sp.Pracy ,,Millenium''. Popękały im ściany w mieszkaniach na I i II-gim piętrze. Niektórzy z nich dopiero co zdążyli skończyć remont swoich mieszkań. Teraz, jak pisze Marzena Grygielska w dzisiejszym Życiu Kalisza ,,narzekają lokatorzy kamienicy bo budowa naraża ich na koszty i niebezpieczeństwo''. Osobiście nie byłbym taki pewien i raczej drżałbym o całość tej kamieniczki. Pamietam przeróżne przypadki ,,wczesnokapitalistycznego'' taniego budownictwa. Obawiam się, że może nie wytrzymać siły wspólczesnego sprzętu budowlanego i finezyjnej pracy budowlańców :wink: . Jest to jednak zmartwienie dbajacej o swój nieskazitelny wizerunek firmy Novum Management Sp. z o.o. i władz miejskiej spółki MZBM.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ