Śmierć w Smoleńsku

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 16 gru 2010, o 20:55

Miałem nie polemizować z niejakim koperkiem, ale raz uczynię wyjątek. W naszej kulturze o zmarłym należy się szacunek, dlatego nawet jakbym kogokolwiek z ponad 90 ofiar katastrofy nie lubił, to milczę. Po takich słowach koperka , popieram Alix.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 16 gru 2010, o 20:58

Artur pisze:Miałem nie polemizować z niejakim koperkiem, ale raz uczynię wyjątek. W naszej kulturze o zmarłym należy się szacunek, dlatego nawet jakbym kogokolwiek z ponad 90 ofiar katastrofy nie lubił, to milczę. Po takich słowach koperka , popieram Alix.
Zmarłym się należy szacunek, bo umarli; żywym natomiast niekoniecznie, bo żyją. Fajne mamy tradycje w naszej kulturze. Przy okazji zapytam: co to znaczy w NASZEJ kulturze? Naszej, czyli jakiej, czyjej?

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 16 gru 2010, o 21:06

Conrados, ale wydaje mi się, że nawet jeśli nie chcesz szanować prezydenta, to na pewno wśród ofiar był ktoś, kogo ceniłeś. Dla mnie wielkim człowiekiem był Maciej Płażyński. Mój dawny wojewoda. I nawet jeśli nie lubiłam prezydenta Kaczyńskiego uważam, że rany pozostałe po katastrofie są zbyt świeże. Nie uważam, że zmarłym należy się szacunek tylko dlatego, że umarli, bo gdyby tak było, musiałabym szanować Hitlera, Stalina, Lenina itd., ale poczekaj, rany muszą się zabliżnić. Poza tym, to był nasz prezydent i chociażby dlatego należy zachować jakiś poziom konwersacji w tej kwestii. A na Koperka to już mi szkoda słów.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 16 gru 2010, o 21:10

Rozumiem Artur ze tworcy CZEKA czerwonego kata rowniez mamy szanowac? W koncu to nasz zmarly rodak. A zmarlym nalezy sie szacunek. Chwaly Feliksa :!:

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 16 gru 2010, o 21:11

Alix, nie widzę najmniejszego powodu, by zmieniać mój stosunek do kogokolwiek tylko dlatego, że zginął w katastrofie lotniczej lub zmarł z jakiegokolwiek innego powodu. Nie ma dla mnie znaczenia, czy przedmiot dyskusji był prezydentem czy gościem z butelką piwa spod sklepu. Jeśli szanujemy kogoś za życia, możemy to robić również po jego śmierci. Jeśli natomiast nie darzymy kogoś sympatią czy szacunkiem za jego życia, nie widzę najmniejszego powodu, by zmieniać nastawienie po jego śmierci. Takie postępowanie to hipokryzja w najgorszej postaci.

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 16 gru 2010, o 21:15

Conrados pisze:Zmarłym się należy szacunek, bo umarli; żywym natomiast niekoniecznie, bo żyją. Fajne mamy tradycje w naszej kulturze. Przy okazji zapytam: co to znaczy w NASZEJ kulturze? Naszej, czyli jakiej, czyjej?
Hmmm, kolejny wyjątek w polemice, ale ok. Oczywiście, że mam na myśli polska kulturę i tradycję, te ofiary nie były zbrodniarzami, bandytami itp, więc szacunek jako zmarłym się im należy.
Widać J.Palikot tego swoim zwolennikom na wiecach nie powiedział.
Bez odbioru.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Conrados
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 paź 2006, o 13:01
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Conrados » 16 gru 2010, o 21:17

Artur pisze:Hmmm, kolejny wyjątek w polemice, ale ok. Oczywiście, że mam na myśli polska kulturę i tradycję, te ofiary nie były zbrodniarzami, bandytami itp, więc szacunek jako zmarłym się im należy.
Widać J.Palikot tego swoim zwolennikom na wiecach nie powiedział.
Bez odbioru.
Jaki Palikot? Arturze, co Ty w ogóle piszesz? Brakuje Ci argumentów, to nagle wspominasz o Palikocie i o jakichś wiecach? Jeśli chcesz, mogę wspomnieć o innego rodzaju wiecach organizowanych 10. każdego miesiąca; o wiecach, podczas których w towarzystwie pochodni i różnych okrzyków oraz transparentów przemawia prezes partii, która wspaniałym gestem przyjęła Ciebie, UPRowca na swoje listy. Może jakaś licytacja, które wiece są fajniejsze i bardziej osadzone w polskiej kulturze i tradycji?

Jeśli w polskiej kulturze zmarłym należy się bezwględny szacunek bez prawa do krytyki, to ja takiej kultury tradycji nie wyznaję. Jestem UBekiem, Żydomasonem i AntyPolakiem z wiecu Palikota.

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 16 gru 2010, o 21:49

Conrados pisze:Alix, nie widzę najmniejszego powodu, by zmieniać mój stosunek do kogokolwiek tylko dlatego, że zginął w katastrofie lotniczej lub zmarł z jakiegokolwiek innego powodu.
Nie powiedziałam, że masz zmieniać nastawienie, ale powinieneś się trochę opanować. To jest wciąż świeża rana dla narodu. Powtarzam po raz któryś z rzędu: nie jestem fanką zmarłego prezydenta, jestem też przeciwna nazywaniem go Mężem Stanu czy stawianiem mu jego pierwszego pomnika w moim rodzinnym miasteczku. Jednak uważam, że musi minąć trochę czasu, zanim ludzie się z tą katastrofą oswoją. Chyba nie jesteś aż tak nieczuły, żeby nie interesowało Cię cierpienie rodzin ofiar katastrofy? To chociażby przez szacunek dla żywych, mógłbyś powstrzymać się od niektórych komentarzy. Myślę, że gdybyś był na miejscu członka którejkolwiek z tych rodzin, cierpiałbyś strasznie a komentarze takie jak te, którymi nas karmisz, na pewno nie byłyby dla Ciebie miłe do czytania czy słuchania.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 16 gru 2010, o 22:35

AlixVonHessen pisze:To jest wciąż świeża rana dla narodu.
Jakżesz "my, naród" kochamy te nasze rany, wielbimy ich rozdrapywanie, żeby się przypadkiem nie zabliżniły, miłujemy lizanie tych ran, choć już strupy z nich odpadły.

W tym samym czasie inne narody nie dość, że już dawno opatrzyły i zagoiły swoje rany, to przeszły efektywną rekonwalescencję i patrzą na nas jak na chromych i ułomnych.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 gru 2010, o 14:22

g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 sty 2011, o 19:56

g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 mar 2011, o 19:13

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 13 mar 2011, o 21:17

Potwiedza się, że jeśli ktoś jest humanistą i ma "piękne pióro", część mózgu odpowiedzialną za nauki ścisłe ma gładką jak pupa niemowlaka. Innymi słowy brak wyobrażni fizyczno-matematyczno-przestrzennej.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 10 kwie 2011, o 01:43

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... a_pod.html

Czy radny Artur rowniez bedzie uczestniczyl w nowej katolicko-faszystowskiej tradycji?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 kwie 2011, o 01:56

Koperek kiedy przestaniesz czepiać się Artura?? Jeśli mu zazdrościsz to wystartuj w wyborach i po sprawie.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 kwie 2011, o 10:17

To już rok temu, jak ten czas leci...
Dla zainteresowanych obchodami w wielkopolsce
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/85 ... 661f,1,3,4
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 kwie 2011, o 23:34

Jeśli ktoś chce to może sobie obejrzeć film pt;MGŁA;

http://www.videobb.com/video/XKUHvF0RqCGF

Trzeba zbuforować pierwszych 5 minut filmu.

http://www.youtube.com/watch?v=fmNNeAhHG58&feature

http://www.nowyczas.co.uk/news.php?id=1140
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 21 kwie 2011, o 10:49

Smoleńsk, Smoleńsk i Smoleńsk to samo słysze od roku czasu codziennie. Po włączeniu TV Smoleńsk, po odpaleniu neta i wiejściu na Onet czy WP lub inne, Smoleńsk. Wiadomości w radiu, Smoleńsk... no oż piiiiiiii mać wyrzygać. Rozumiem spraa dziwna, niewyjaśniona, zginęła elita ale chyba są inne wiadomości w kraju niż Smoleńsk i jego sprawa.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9018
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 maja 2011, o 14:40

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl ... omosc.html

No pięknie. Czyli widać jaki mają sprzęt i jak dbają o polskie rzeczy, skoro im się "urywa"
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 maja 2011, o 15:05

Zginął człowiek, a Ty się jakims wrakiem przejmujesz,
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ