Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 kwie 2011, o 23:49

Pawel pisze:Zdanie kaczorka na temat powyższej galerii jest znane od dawna.Wyraża je co kilka miesięcy trudno zrozumiałymi postami :lol:
Ja na miejscu Adiego,Harnasia,Tomasha,Milo,Hołka dawałbym takie zdjęcie na przestrogę 8)

Obrazek

za 3-cim razem ban na 6-ć miechów i wysyłka do szkoły na poprawkę z polskiego :twisted:
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2011, o 10:52 przez Gumiś, łącznie zmieniany 1 raz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 5 kwie 2011, o 01:39

wypraszam sobie :P hehe... jestem codziennie po kilka/kilkanaście razy ;) po prostu za dużo się nie udzielam ale kontroluje wszystko i wszystkich ;> poza tym - nie wstawiam żadnych fotek z inwestycji bo od 7 miesiący jestem w Irlandii :) - w sumie Gumiś, Ty również siedzisz w ROI ;>
Pomysł z kartkami - moim zdaniem idealny...
ot, taki mały mój offtop. <- sorki ;)

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 5 kwie 2011, o 11:23

Pawel pisze:Coś okrągłego lub półokrągłego powstaje na ostatnim piętrze.Kolejna wieża ?
Przecież na któryś tam wizualizacjach z początku tematu są te wieże wejściami.
Adi tylko usunął je z wizualizacji a nie z projektu ;)

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 5 kwie 2011, o 12:21

Gumiś pisze:
kaczorek88 pisze:Ciekawe czy to kino wogóle będzie?Narazie nie są znane jesce wszystkie sklepy które będą w Tęczy?Mnie najbardziej wkurza ze Tęcza będzie wykończona z płyty podobnej co jest bank na górnośląskiej koło karafki.Będzie to wygladać bardzo tadętnie.


Może jestem zbyt ascetyczny,ale Nasze forum nie trzyma poziomu jak kiedyś 8) co pomyśli sobie gość czytając takie postyJAK TEN :?: :?:
Ano pomyśli sobie,że w Kaliszu mieszkają ludzie o niskim poziomie wykształcenia.....resztę dopowiedzcie sobie sami....
Administracjo zrób wreszcie użytek ze swoich uprawnień :twisted:
A może pomyślą sobie ,że każdy ma prawo wypowiedzieć się na ogólnodostępnym forum, a nie tylko mistrzowie pióra?

Pomyśl trochę i zastanów się czy to ,że ktoś pisząc posta (być może w pośpiechu, na telefonie) zje kilka literek i zrobi pare błędów musi być odzwierciedleniem niskiego wykształcenia? Oczywiście osoby z niższym wykształceniem popełniają błędy ale ostatnio mieliśmy w mediach okazje podziwiać "byki" tych "bardziej" wykształconych na wysokich stanowiskach czyli reguły nie ma:)

Jeżeli ktoś miałby oceniać forum to niech ocenia je przez pryzmat częstotliwości odwiedzin i ilości wątków oraz postów ,a nie na podstawie popełnianych błędów... zresztą takie osoby są tu nieliczne więc nie rozumiem Twojego zdenerwowania.
Pozdrawiam.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 5 kwie 2011, o 17:01

dybek pisze:
Pawel pisze:Coś okrągłego lub półokrągłego powstaje na ostatnim piętrze.Kolejna wieża ?
Przecież na któryś tam wizualizacjach z początku tematu są te wieże wejściami.
Adi tylko usunął je z wizualizacji a nie z projektu ;)
Tak to jest jak ktoś nie cytuje całego posta.Do mojej wypowiedzi dołączona była fotka i nie chodziło mi o wieżyczki skrajne tylko to coś na środku obiektu.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 5 kwie 2011, o 18:57

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 kwie 2011, o 19:09

Zanim wstawię nowe zdjęcia z dzisiejszej wizyty koło tęczy chciałbym poruszyć kwestię chyba estetyki. Wkurza mnie że Tęcza a może właściwie chociaż ściana budowanej galerii nie jest dociągnięta do ściany budynku przylegającego do sukiennic. Skoro sukiennice można było dostawić do budynku dlaczego nie można było dociągnąć do niego kawałka imitacji budynku. Teraz nie dość że jest przerwa między ścianą narożnej kamienicy a kaflową ścianą to jeszcze galeria urywa się w 3/4 długości sukiennic.

Zrobiłem na szybko symulację 2 wariantów pozbycia się tego problemu. 1 to wyburzenie kawałka kaflowej ściany wystającej poza obrys galerii a 2 to dobudowanie pustej ściany i dołączenie jej do narożnej kamienicy. Gdy na budynku zamontują piaskowiec na pewno o wiele lepiej by to wyglądało.

Co o tym sądzicie??

Obrazek

Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 6 kwie 2011, o 19:22

Adi II wariat najlepszy. Faktycznie projektant wykazał się małą wyobrażnią. Mnie jeszcze zastanawia efekt końcowy ukośnego,czarnego (szarego) dachu.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 kwie 2011, o 20:26

No to jeszcze parę zdjęć z dzisiaj.

Dach chyba raczej będzie płaski. To co powstaje na ostatnim poziomie raczej nie będzie małe. Ponieważ są tam nawet okienka wyższy dach jest wykluczony. Albo będzie to kino albo opisywany kiedyś przeszklony fitness. Chyba że projektant utworzył restauracje na dachu galerii z możliwością popatrzenia na bazar. ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze widok z góry na zaznaczone na czerwono dodatkowe "piętro"

Obrazek

Na narożnej wieżyczce niestety tworzą owalne okienko. Nie wiem po co to.

Obrazek

Muszę zmienić swoje zdanie co do materiału z którego wykonana będzie elewacja. Te piaskowe płyty są dość grube może około 5cm także raczej nie powinny odpadać ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od strony bloków jest duża pełna ściana z tej strony raczej zobaczymy styropian niż piaskowiec:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem czy to jest związane z gazem czy to może pompy które będą wypompowywać nachodzącą wodę. Tak czy siak specjalnie dla tego urządzenia zrobiono dziurę w ścianie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2011, o 20:40 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 6 kwie 2011, o 20:39

W tym otworze w wieżyczce będzie otwór na działo artyleryjskie ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9031
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 kwie 2011, o 20:52

ochotnik pisze:W tym otworze w wieżyczce będzie otwór na działo artyleryjskie ;)
Nie p.Pęcherz będzie patrzył jak kupców przenoszą na 3 Maja :lol:
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3683
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 6 kwie 2011, o 22:49

Adi pisze:(...) Wkurza mnie że Tęcza a może właściwie chociaż ściana budowanej galerii nie jest dociągnięta do ściany budynku przylegającego do sukiennic. (...) Zrobiłem na szybko symulację 2 wariantów pozbycia się tego problemu. 1 to wyburzenie kawałka kaflowej ściany wystającej poza obrys galerii a 2 to dobudowanie pustej ściany i dołączenie jej do narożnej kamienicy. (...) Co o tym sądzicie??(...)
Trzeci wariant to zabudowanie przerwy przez właściciela kamienicy w celu powiększenia mieszkań od strony obecnego szczytu albo uzyskania dodatkowych.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 6 kwie 2011, o 22:56

Adi pisze:...
Dach chyba raczej będzie płaski. To co powstaje na ostatnim poziomie raczej nie będzie małe. Ponieważ są tam nawet okienka wyższy dach jest wykluczony. Albo będzie to kino albo opisywany kiedyś przeszklony fitness. Chyba że projektant utworzył restauracje na dachu galerii z możliwością popatrzenia na bazar. ;)
...

Część dachu (od strony ulicy) ma być pod skosem w ciemnej barwie. To będzie żle wyglądało. Patrząc na budowę można odnieść wrażenie, że nie będzie też przeszklonej częći odzielającej dach od elewacji.

Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 kwie 2011, o 23:17

Tyle że patrząc na zmiany jakie nastąpiły w projekcie w dach też nie można ufać ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 kwie 2011, o 15:17

Obrazek


ŻK
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2011, o 15:38 przez andrzej, łącznie zmieniany 4 razy.
Andrzej

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 7 kwie 2011, o 15:21

A miałem nadzieję, że tym trzecim będzie Galeria Calisia... :?

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10980
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 kwie 2011, o 23:13

No własnie jak market sportowy można nazywać Galerią. Nie wiemkto tym błysnął JPIII, czy dziennikarz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 kwie 2011, o 16:27

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9031
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 kwie 2011, o 18:00

Czyli skośny dach chyba będzie:
(fot. andrzej :) )
Obrazek

A tak z innej beczki. Bardzo się chwalą "sobą" tzn. bardzo dużo tych ERBUDów poprzyczepiali wszędzie. Szedłem przed chwilą obok to jeden się na pół odczepił i podarł. Stwarza niebezpieczeństwo :lol:
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 8 kwie 2011, o 18:03

Już żaden chyba nie wisi. Niestety widać chyba po tym zbrojeniu ze szykują się do skośnego dachu.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ