Superszybka kolej z Kalisza do Wrocławia, Poznania, Łodzi - Y

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 18 maja 2010, o 16:54

riczi o czym ty piszesz ? Że nas to boli ja jakos w Kaliszu nie widze napisow ostrow ku.. , antyostrow . A w Skalmierzycach takich napisow wiele wiec kogo cos boli ? a twoje [pisanie "regionu kalisko-Ostrowskiego " z obowiazkowa mala litera przy Kaliszu swiadczy o tym ze ciebie rowniez boli . Mam nadzieje ze te plany to mżonki bo jesli stacja bedzie w ns to Kalisz nie bedzie miał przyszłosci .

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10976
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 maja 2010, o 19:03

Riczi o czym ty piszesz. Każde normalne miasto ma DG praktycznie w centrum, a nie pod miastem. Wskaż mi miasto w Polsce wielkości Kalisza, lub wieksze, które ma, lub bedzie miało stację tak daleko od centrum. Proszę wskaz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
sector-kalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 gru 2009, o 13:18
Lokalizacja: KALISZ

Nieprzeczytany post autor: sector-kalisz » 18 maja 2010, o 19:13

Stacji nie bedzie w nowych skalmierzycach poniewaz zaduze koszty budowy :D

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 18 maja 2010, o 20:11

Przepraszam wszystkich których uraziłem tym że regionu "Kalisko-Ostrowskiego"napisałem nazwę Kalisko z małej litery (zwykłe przejęzyczenie).Natomiast co do stacji to nie trzeba jej budować bo ona już od wielu lat stoi wystarczy tylko konkretny remont,No i ten magiczny tunel.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 18 maja 2010, o 20:30

A pasażerowie będą wysiadali w tunelu szerokim na 2 tory, żeby potem przejść wzdłuż szyn i po schodach albo skarpie wyjść na dworzec w NS? Sorry, ale żaden normalny projektant nie zaprojektuje ponad kilometrowego tunelu pod jakimś miasteczkiem po to tylko, żeby przywrócić do życia stację wybudowaną dla szpanu. Gdyby była ona w Kaliszu to można by było przynajmniej zrobić jakieś centrum handlowe a tak... nic! Ten przystanek będzie podupadał i w końcu się rozpadnie w pył, a to że Gmina nic z budynkiem dworca nie robi to nie znaczy, że ludzie mają płacić nie mniej niż za tunel pod prawie milionową Łodzią, żeby tylko uleczy wielkomiejskie aspiracje.

Grabowowi nad Prosną wystarczy rondo a wam kilometrowy tunel. I jak tu traktować prusaków poważnie? [retoryczne w szczegolności dla mieszk. pow. ostrowskiego]

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 18 maja 2010, o 20:41

Ja wiem że go nie będzie ale fajnie jest pomarzyć zresztą tej kolei też za szybko nie będzie to nie ma się co podniecać,ale pomarzyć fajna rzecz i nic nie kosztuje.Ale jedno jest raczej pewne wasz wiceprezydent będzie miał blisko na stacje.No chyba że jeszcze się coś pozmienia.Ale prezydent Ostrowa Wlkp i prezydent Kalisza oraz nasza Pani Burmistrz wszyscy Ci trzej decydenci zgodzili się co do jednego że stacja musi być w takim miejscu żeby dla tych trzech miast był dogodny dostęp do korzystania ze stacji KDP w naszym regionie.I na logikę innego miejsca nie widzę jeśli mają być spełnione warunki tych trzech decydentów.A miasta będą się rozwijać i to we wszystkich kierunkach nie tylko północnym.Za jakieś 1,5 roku już wszystko będzie wiadomo oczywiście tylko w dokumentacji.Pozdrawiam forumowicz z NS.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 maja 2010, o 21:32

Artur pisze: Fazik bez propagandy i jak już to trzymaj się faktów. Jak już to obok prezydenta Kalisza, to PO ponosi częściowo winę za to, że nie ma w Kaliszu przystanku szybkiej kolei. Przecież to oni rządzą i nie lobbowali dobrze za Kaliszem,
I co - mieli kontestować wspólne ustalenia kalisko-ostrowskie czyli opowiadać się przeciwko rozwiązaniu popieranemu MOCNO przez władze Kalisza ?
W tej sytuacji już nie ma żadnego argumentu za stacja Kalisz-Północ - skoro władze miasta są przeciwko to sprawa z tą chwila stała się przegrana...
riczi1977 pisze:.Stacja KDP o ile w ogóle taka kolej u nas powstanie umiejscowiona w Nowych Skalmierzycach będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszego regionu..
Czy obok dworca w NS jest miejsce na duży parking samochodowy ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 maja 2010, o 21:54

Tam już jest duży parking ... rowerowy :):):) dla 2,3 tysiąca skalmierzyckich kolejarzy z KZN-ow. ZADASZONY, eternitem - o ile dobrze pamiętam, heh. A za rogiem stary bunkier !

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 18 maja 2010, o 23:08

milo pisze:Czy obok dworca w NS jest miejsce na duży parking samochodowy ?
Nie ma i dopóki będzie Vossloh z Halfenem to nie ma pewnie co liczyć na większe miejsce niż to, które jest tam obecnie.

szycha-ns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 sie 2009, o 20:32
Lokalizacja: brak

Nieprzeczytany post autor: szycha-ns » 18 maja 2010, o 23:15

Włodarzom Grabowa nad Prosną wystarczy rondo, włodarzom powiatowego Kalisza wystarczą drogi krajowe, prowincjonalna stacja kolejowa i fontanna nastroje, a my lobbujemy za szybką koleją. Jeszcze 10 lat temu nikt nie chciał wierzyć w obwodnicę z kasy państwa lub bezrobocie w gminie nie przekraczające 5%, a dzisiaj to po prostu fakt. Efekt długofalowej polityki. Nie uda się z koleją? Za wysokie progi? Oczywiście może tak być, to w końcu projekt rządowy, ale robi się dosłownie wszystko, aby ułatwić lokalizację tej inwestycji. Można nas oskarżyć o fantazjowanie, ale lepsze to niż całkowity marazm i motto życiowe wielu Polaków pt. "niedasie". Nie będę tutaj podawał korzyści, które już dzisiaj płyną z dyskusji o KDP w Nowych Skalmierzycach. Spokojna głowa, wiemy co robimy. Wariant tunelowy nie jest jedyny, naziemny oczywiście również istnieje. Wszelkie propozycje wraz z dokumentami przekazano komu trzeba.
Co do dworca, pamiętajmy, że nie jest własnością gminy. Marzenia o jego remoncie są wielkie, ale niestety sporo czynników stoi temu na przeszkodzie. Tak jak gmina ma szczęście w dobieraniu dobrych gospodarzy obiektów zabytkowych, patrz np. na odnowiony dwór w Chotowie i właśnie remontowany pałac w Śliwnikach, tak z tym obiektem nie można wiele zrobić. Pojawił się cień szansy na jego wykorzystanie to z niego korzystamy. Wiem, że w Kaliszu łatwiej i taniej wartościowe obiekty nieodwracalnie niszczyć, co niejednokrotnie obserwowaliśmy, ale my mamy jednak inne podejście do sprawy.Na dzisiaj dworzec jest użytkowany, prowadzone są także niezbędne prace konserwujące. Co do pytania o parking, takie miejsce oczywiście spokojnie znalazłoby się w promieniu kilkuset metrów, ale do tego samo obserwowanie mapek na Google jednak nie wystarczy. Kryty parking rowerowy oczywiście też istnieje, nic nie robiąc sobie z "postępowców" uważających, że tylko samochód to środek transportu.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 18 maja 2010, o 23:19

Buahahahahaha

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3667
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 18 maja 2010, o 23:25

riczi1977 pisze:(...) uraziłem tym że regionu "Kalisko-Ostrowskiego"napisałem nazwę Kalisko z małej litery (...)
Jeśli chodzi o "kalisko-ostrowski", to pisze się to małymi literami. Nie ma jednak niczego takiego jak "region kalisko-ostrowski", to zupełnie ahistoryczne pojęcie. Można mówić o takim rejonie, czyli okolicy.
Nie można się dziwić walce NS o stację. Dla nich to szansa wyrośnięcia na trzecie centrum kalisko-ostrowskiego zespołu miejskiego. Ciekawe jednak, że nie starają się przy tym zwiększyć szans radykalnie powiększając granice miasta. Gra idzie o dużą stawkę, a dotychczasowe zyski z "sielskości" niekoniecznie sprzyjają wygranej.
Jeśli Kalisz tę rozgrywkę przegra, to znaczy, że miasto zasłużyło na degradację.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, o 23:31 przez kaliszanin2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 maja 2010, o 23:27

Wszystko fajnie szycha , sam uważam że władze NS znacznie lepiej sobie radzą w tej rzeczywistości niż inne , lecz dobrze byłoby nie wpadać w zadufanie.
Chyba dobrze zdajesz sobie sprawę , że te możliwosci NS wynikają wyłącznie z położenia pomiędzy dwoma znacznie większymi miastami ( które władze NS zręcznie trzeba przyznać wykorzystują ).
Gdyby nie one , to gmina NS byłaby "zapyziałą" jak wiele innych , które takich sąsiadów nie mają i nikt nawet by się nie zastanawiał nad lokalizacją tu przystanku KDP.
Tak poza tym - to nie wy lobbujecie bo zdania NS ( samodzielnego ) nikt nie bierze pod uwagę tylko lobbują Kalisz (niestety ) i Ostrów.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szycha-ns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 sie 2009, o 20:32
Lokalizacja: brak

Nieprzeczytany post autor: szycha-ns » 18 maja 2010, o 23:41

Oczywiście, że nie ma co popadać w samozadowolenie, mój tekst miał być tylko prowokacją na wulgarną odpowiedż szymkalisza. Wiem, nie powinienem reagować na wypociny jak domniemam niepełnoletniej osoby, ale forum czyta wiele osób, które również w ten sposób wyrabia sobie opinie. Lokalizacja to tylko jeden z atutów, albo się potrafi z niej korzystać albo nie. Wiesz jak to jest z gdybaniem, kiedyś impulsem do rozwoju była granica a teraz zupełnie inne czynniki. Mówiąc o KDP wiadomo, że mamy na myśli stację dla regionu, jakkolwiek byśmy go nie nazywali, ale koncepcji lokalizacji początkowo było co niemiara. Udało się ustalić wspólne stanowisko i to cieszy. Rozżalenie ze strony kaliszan naturalnie rozumiem, ale jak przeradza się to w zwyczajne pieniactwo to jedyne uczucie jakie pozostaje wyrazić to zażenowanie.

Edit:
kaliszanin2 pisze:Ciekawe jednak, że nie starają się przy tym zwiększyć szans radykalnie powiększając granice miasta. Gra idzie o dużą stawkę, a dotychczasowe zyski z "sielskości" niekoniecznie sprzyjają wygranej.
Bardzo ciekawa koncepcja, ale włączanie na siłę sąsiednich wsi nie przyniesie zapewne wymiernych korzyści, tym bardziej np. rezygnując z funduszy unijnych na rozwój wsi. Plany zagospodarowania przestrzennego oczywiście zakładają nowe osiedla w Mącznikach i Śliwnikach.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 maja 2010, o 23:45

szycha-ns pisze:Włodarzom Grabowa nad Prosną wystarczy rondo, włodarzom powiatowego Kalisza wystarczą drogi krajowe, prowincjonalna stacja kolejowa i fontanna nastroje, a my lobbujemy za szybką koleją. Jeszcze 10 lat temu nikt nie chciał wierzyć w obwodnicę z kasy państwa lub bezrobocie w gminie nie przekraczające 5%, a dzisiaj to po prostu fakt. Efekt długofalowej polityki. Nie uda się z koleją? Za wysokie progi? Oczywiście może tak być, to w końcu projekt rządowy, ale robi się dosłownie wszystko, aby ułatwić lokalizację tej inwestycji. Można nas oskarżyć o fantazjowanie, ale lepsze to niż całkowity marazm i motto życiowe wielu Polaków pt. "niedasie". .
Tutaj zgadzam się z kolegą z NS.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szycha ostrów
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2010, o 23:47
Lokalizacja: ostrów

Nieprzeczytany post autor: szycha ostrów » 19 maja 2010, o 00:06

Szym kalisz a ty jak taki gówniarz zaczynasz wpisy o prusakach. Tobie wystarczy każdy temat aby rozkręcić kłótnie między miastami , a póżniej zarzucasz innym ze wypisują bzdury na murach. Wiadomo że każdy mieszkaniec czy to Kalisza czy Ostrowa i Ns będzie za umiejscowieniem stacji w swoim mieście, dokumenty o lokalizacji złożone, procedury planistyczne rozpoczęte, zobaczymy jak zdecydują fachowcy. Każde miasto ma równe szanse

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 maja 2010, o 00:34

Co kilka tygodni ktoś odkopuje ten wątek i kolejna dyskusja a raczej kłótnia o lokalizacje stacji zaczyna się od nowa.
Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenie w Europie na 99% ta kolej nigdy nie powstanie.My jesteśmy za biedni a Unia ma nowe problemy i zapewne nie szybko sobie z nimi poradzi.Niebawem zacznie się krojenie dotacji dla nowych członków unii bo trzeba będzie ratować starych:)
Na dzień dzisiejszy naprawdę nie ma o co kruszyć kopii.
Ewentualne decyzje o lokalizacji zapadną daleko stąd a decydujący aspekt będzie miała ekonomia a nie to gdzie władze samorządowe widziałyby to i owo.Ta inwestycja ma przynosić dochód.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 19 maja 2010, o 16:47

szycha ostrów pisze:Szym kalisz a ty jak taki gówniarz zaczynasz wpisy o prusakach. Tobie wystarczy każdy temat aby rozkręcić kłótnie między miastami , a póżniej zarzucasz innym ze wypisują bzdury na murach. Wiadomo że każdy mieszkaniec czy to Kalisza czy Ostrowa i Ns będzie za umiejscowieniem stacji w swoim mieście, dokumenty o lokalizacji złożone, procedury planistyczne rozpoczęte, zobaczymy jak zdecydują fachowcy. Każde miasto ma równe szanse
Uwarunkowania historyczne mówią wyrażnie: my Kongresówka, wy Prusy więc czego się wstydzicie? Sami przecież wyzywacie nas od bosych antków i cebulorzy. Jeśli coś Ci nie pasuje - nie pisz na tym forum. Z mojej strony zrozumienia dla Ostrowa nie będzie , a by robicie wszystko, żebyście nawet sobie na to zasłużyli. Jeżeli mam traktować miasto, którego nadrzędnym celem jest postawienie McDonald-u oraz pokazanie Kaliszowi, że macie nas w dolnym poważaniu no to sorry. Mój dziadek wraz ze swoimi kolegami podczas delegacji do Ostrowa został przez Was pobity więc co ja mam o Was sądzić? Dumni, uczciwi Wielkopolanie?

Ale nie chce mi się już pisać tego wszystkiego z resztą nie mam zamiaru czytać też tych ksenofobiczno-małomiasteczkowych wypowiadzi ludzi myślących, że żyją nie wiadomo w jak wielkiej metropolii.

Myślę, że ostatnie posty (bez tego w którym cytowałem stronę internetową są do usunięcia), a temat na ajkiś czas do zamknięcia bo do momentu w którym nie mamy żadnych dokumentów - nie ma sensu pisać.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 maja 2010, o 17:03

Masz rację - szymkalisz. Wystarczy 76 stron ,,bicia piany''! Ta kolej może powstanie w XXII wieku :wink:?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Kondzior
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 16:18
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: Kondzior » 19 maja 2010, o 17:15

odezwał sie szycha ostrow nastepny kolega sekatora ? po idiotycznym pisaniu mysle ze pewnie brat. to ze jest taka dyskusja wynika tylko i wyłacznie z debilnej postawy władz Kalisza to pierwszy przypadek w historii ze priorytetem rozwoju jednego miasta jest rozwoj innego miasta.

ODPOWIEDZ