» Kontakt » Reklama » Pliki cookies

Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.

Postprzez tomash » 2 lip 2009, o 02:19

Koperek napisał(a):Nie dziwi mnie sabotaz kolejnej inwestycji przez ŻK. W koncu czego mozna sie spodziewac od gazety broniacej homofoba

I bardzo dobrze robi. :!:
tomash
Site Admin
Site Admin

Postprzez K-man » 2 lip 2009, o 11:02

No cóz ja tez uważam, że zwiazek kobiety i męzczyzny jest naturalny.W przeciwieństwie do związku osób tej samej płci.Ale uwązam, że każdy ma prawo żyć jak chce.Właśnie na tym polega Wolność, a także na tym, że pan Tomczak ma swoje poglądy,i ma prawo do ich głoszenia.Tak samo jak Ty.Rozumiem, że w twoich oczach jestem wstrętnym homofobem.Dzis wystarczy, z czymś się nie zgadzać i zaraz człowiek dostaje jakąs łatke.I nie jestem moherem.
A ZK podaje argumenty z którymi trudno się nie zgodzić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz
K-man
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Koperek » 2 lip 2009, o 14:23

Nie widze w tym nic gorszacego. Homoseksualim jest prywatynm aktem, "popelnianym" przez dwie dorosle i swiadowe osoby. Jest to intymna i prywatna sprawa co oni robia swojej sypialni. Karanie za cos takiego to przyklad moralnosci inspirowanej przez wiare religijna. Czyli zlem jest wszystko co niezgodne z zapartwaniami chrzescijanskiej wiekszosci.

K-man napisał(a):Właśnie na tym polega Wolność, a także na tym, że pan Tomczak ma swoje poglądy,i ma prawo do ich głoszenia.

Wolnosc polega na tym ze mozesz pisac i mowic co chcesz ale z uszanowaniem godnosci drugiego czlowieka.
Koperek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Gumiś » 2 lip 2009, o 16:15

No to teraz aquapark już nie będzie chyba potrzebny.

Budują aquapark
2 lipca, 2009 - 15:19 — aleksandrzak@rc.fm

Ruszyła budowa nowoczesnego aquaparku w Jarocinie. Obiekt powstaje przy tamtejszym stadionie i hali widowiskowo-sportowej, w miejscu obecnie funkcjonującej krytej pływalni. Inwestycja kosztować ma ponad 12,5 mln złotych, które wspólnie wyłożą miejscowy samorząd i spółka Jarocin-Sport. "Prace rozpoczęto zgodnie z projektem i wizualizacją basenu" - mówi Sławomir Chrzanowski, prezes spółki Jarocin-Sport: "Muszę powiedzieć, ze widok jest imponujący. Powiem z całą pewnością, że w Południowej Wielkopolsce będzie to jeden z najlepszych i największych tego typu obiektów. Mamy wykonany projekt i wizualizację obiektu. Być może będzie jeszcze coś w nim zmieniane, ale po to aby ewentualnie poprawić zagospodarowanie tego. Na miejscu aquaparku już można zobaczyć jak pracują dżwigi i koparki, bowiem pierwsze prace już się rozpoczęły. Tak jak już wcześniej powiedziałem, jest to duża inwestycja i myślę, że godna dla mieszkańców miasta, gminy i powiatu jarocińskiego."
Z Aquaparku będą mogli korzystać mieszkańcy nie tylko powiatu jarocińskiego ale i ościennych gmin. Dziennie będzie mogło z niego korzystać nawet 1000 osób. Obiekt ma być gotowy na przełomie września i pażdziernika przyszłego roku.
W aquaparku będą m.in. dwie zjeżdżalnie oraz sauny: fińska, turecko-parowa, z wirem wodnym, zapachowa i relaksacyjna, a także bicze wodne. Nowy basen będzie się składał z trzech stref: tzw. "dzikiej rzeki" z wyspą, grotą i basenem rekreacyjnym. Ponadto projekt przewiduje też budowę siedzisk z masażem, gejzerem i małą zjeżdżalnią oraz brodzika dla dzieci, oddzielonego balustradą od pozostałych części basenu rekreacyjnego.

marciniak@rc.fm
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Obrazek
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wollny » 2 lip 2009, o 17:02

Super! Będziemy jeżdzić do Jarocina do aquaparku. Żenada.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.
wollny
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Gumiś » 2 lip 2009, o 17:26

wollny napisał(a): Żenada.

Żenada to jest ze strony naszych władz,oj dużo się jeszcze muszą uczyć,dużo.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Obrazek
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Pawel » 2 lip 2009, o 17:49

Aquapark za 12,5 miliona ?Bardzo mało jak na tego typu obiekt.
Moze są gdzies dostepne jakies wizualizacje ?
Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez milo » 2 lip 2009, o 17:57

Nigdzie się nie chwalą wizualką. Z całym szacunkiem dla Jarocina ale za tą kwotę to mozna wybudować miniaquapark a nie coś porządnego.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy
milo
Moderator
Moderator

Postprzez LUK » 2 lip 2009, o 17:59

Pawel napisał(a):Aquapark za 12,5 miliona ?Bardzo mało jak na tego typu obiekt.
Moze są gdzies dostepne jakies wizualizacje ?

To pewno będzie obiekt podobny do kaliskiego lodowiska.
LUK
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez milo » 2 lip 2009, o 18:05

Przebudować basen na łódżkiej : dodac 2 rury , saunę , bicze wodne i basenik na zewnątrz i też nazwiemy to aquaparkiem ;-)
autor anonimowy
milo
Moderator
Moderator

Postprzez kaczorek88 » 2 lip 2009, o 18:15

Niech wybudują coś takiego jak w Krotoszynie.Na Kalisz starczy.
kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Koperek » 9 lip 2009, o 21:55

Hah to juz nawet Jarocin bedzie miec aqupark. Tam budowa jest rentowna. W Kaliszu nie. U nas niestety ciagle goruje destrukcyjna filozofia Zycia Kalisza i K-mana.
Koperek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Gumiś » 9 lip 2009, o 21:58

Koperek napisał(a): U nas niestety ciagle goruje destrukcyjna filozofia Zycia Kalisza i K-mana.

Życie Kalisza to rozumiem ale co z tym wspólnego ma K-man to juz nie niestety nie rozumiem.
Gumiś

Obrazek
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez milo » 9 lip 2009, o 22:18

Ani ŻK , ani też k-man nie maja wpływu na filozofię władz Kalisza.
Jezeli ktos jest zwolennikiem projektu to pretensje , ze nie ma aquaparku może mieć do obecnej ekipy która robi to 3 rok.
autor anonimowy
milo
Moderator
Moderator

Postprzez andrzej » 9 lip 2009, o 22:33

Jarocin i Plszew także
Andrzej
andrzej
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez K-man » 10 lip 2009, o 06:19

koperek, mam pytanie skąd wiesz, że w Jarocin nie będzie dopłacał do tej inwestycji.Sądze, że jak w Kaliszu władze w Jarocinie nie mają się kompletnie czym pochwalić więc przed wyborami muszą mieć jakiś atut w ręce.Ja nie jestem przeciwnikiem budowy aquaparku, ale przeciw spłcaniu przez lata kredytu z naszych podatków i corocnych dopłat.Jak miasto znajdzie inwestora który zrobi to za swoja kasę, proszę bardzo.Budżet Kalisza nie jest z gumy, ja tez bym chiał, żeby miasto wybudowało piękne oceanarium(pisze serio), ale wiem, że miasta nie stać.A pewnie takie oceanarium przyciągłoby więcej turystów niż jakiś aquapark.

[ Dodano: Pią, 10.07.2009, 6:21 ]
O i jeszcze jedno.Według ciebie jeśli ja myślę o tym, aby miasto było jak najmniej zadłuzone, to jest myślenie destrukcyjne.Wytłumacz bo nie rozumiem :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz
K-man
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez milo » 10 lip 2009, o 13:08

K-man - istnieje u nas taki stary zwyczaj : zastaw się a postaw się...

Aquapark się swietnie sprzedaje wśród mieszkańców niczym igrzyska w Rzymie :-)
Więc władze budują zwłaszcza przed wyborami.

Tak poza tym - to w Jarocinie to będzie obiekt mini. Taki aquapark to może Kalisz postawic bez trudu.
autor anonimowy
milo
Moderator
Moderator

Postprzez Koperek » 10 lip 2009, o 13:26

Zalozylem ze niewielkie miasta jak Jarocin czy Olesnica decydujac sie na kilkunasto milionowa inwestycje nie wali na zywiol tylko zleca przeprowadzenie dokladnych kosztorysow. Co wydaje sie logiczne.
Wroclaw, Lodz, Olesnica maja aquparki, Uniejow ma baseny termalne, w Poznaniu powstaja termy maltanskie itd. Wszedzie mozna, wszystkim sie oplaca tylko Kaliszowi nie.
Koperek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez szymkalisz » 10 lip 2009, o 16:51

Ale kto powiedział, że im się opłaca? Po to są gminy aby utrzymywały obiekty, które dla prywatnego inwestora nie byłyby atrakcyjne.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inwestycje zrealizowane