Galeria Amber

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 01:19

Mirek poświęciłem chwile czasu i przyjrzałem się dokładnie tym planom co Mi wysłałeś.Widzę że w planach jest przebudowane skrzyzowanie Górnośląska i Podmiejska,ciekawie to wygląda,a także na terenie dzisiejszego pareczku jest jakies oczko wodne czy coś w tym stylu.Ten amfiteatr też jest niczego sobie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 wrz 2008, o 09:34

A ja mam nadzieję i czuję, że nie tylko ja, że ta inwestycja odmieni tę część miasta.Że Wrocławska stanie się bardziej "żywą " ulicą.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 09:38

Oj K-man masz dobrego czuja,z planów które dostałem od Marka będzie tam bardzo ładnie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 wrz 2008, o 11:00

Gumiś pisze:Mirek poświęciłem chwile czasu i przyjrzałem się dokładnie tym planom co Mi wysłałeś.Widzę że w planach jest przebudowane skrzyzowanie Górnośląska i Podmiejska,ciekawie to wygląda,a także na terenie dzisiejszego pareczku jest jakies oczko wodne czy coś w tym stylu.Ten amfiteatr też jest niczego sobie.
Co do skrzyzowania Górnoslaskiej z Podmiejską, to nie sugerowal bym się tym co przedstawiła firma "Echo". To jeszcze nie są plany, nie jest to nawet wizka, tylko radosna twórczosc ww firmy. Zwróc uwagę jak przedstawili skrzyzowanie Górnosląskiej z TB. Odbiega od rzeczywistosci, pomimo tego, ze plan przebudowy skrzyzowania znany był zanim przedstawiono koncepcję budowy galerii.
Ja tylko mam nadzieje (wiem, powtarzam to z uporem maniaka przy kazdej okazji :wink: ), ze skrzyzowanie Górnoslaskiej z Podmiejska, oraz dojazd do galerii i nowego dworca PKS, zostaną tak rozwiazane, aby mozliwe było w przyszlosci przedłuzenie Podmiejskiej poprzez tory do Piwonickiej, zgodnie z tym co zapisano w "Strategii Rozwoju Transportu"

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 wrz 2008, o 11:11

Masz całkowitą racje, miasto powino wymusić tę inwestycje na inwestorze.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 4 wrz 2008, o 11:31

Powiem szczerzę, że mi się marzy tunel pod torami na przedłużeniu podmiejskiej jak wiadomo galeria będzie miała podziemne garaże tak, więc nożna by połączyć wjazd do garaży z tunelem można by wtedy podzielić koszty na miasto i inwestora

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 wrz 2008, o 11:49

K-man pisze:Masz całkowitą racje, miasto powino wymusić tę inwestycje na inwestorze.
Jestem realistą, więc nie robię sobie nadziei, ze wybudują nam wiadukt Będzie dobrze, jesli tylko uwzglednia go przy projektowaniu galerii i dojazdów. Chyba, ze miasto znalazło by jakąs kasę, wtedy inwestycję w tym rejonie mozna by potraktowac kompleksowo.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 14:49

Nie można dusić inwestora który będzie budował galerie aby jeszcze robił przebudowe skrzyżowania,to chyba nie jest w jego gestii???Jak miasto będzie naciskało to jeszcze nam inwestor pokaże 4-ry litery i tyle go będziemy widzieli.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 wrz 2008, o 15:36

Tak jest, inwestorów nalezy do miasta przyciągać a nie dusić :P
A powaznie, to chodzi jedynie i aż o mądre zaprojektowanie dojazdu do dworca i galerii, aby nie spier...na wieki wieków ukladu komunikacyjnego w tym waznym rejonie miasta.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 15:50

Więc co proponujesz???Kto powinien się zająć racjonalną przebudową krzyżówki,chyba ZDM a nie inwestor??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 wrz 2008, o 16:43

^^Oczywiscie, ze przebudowa skrzyzowania, przedłuzenie Podmiejskiej i budowa wiaduktu lezy w gestii ZDM. Natomiast zadaniem inwestora jest dostosowanie wewnetrznego ukladu komunikacyjnego galerii do układu drogowego miasta.
Idealem byłoby połaczyc obie inwestycje, ale na to miasto pewnie nie ma w tej chwili pieniędzy. Dlatego cały czas staram sie wykazac, ze przy projektowaniu galerii inwestor powinien uwzględnic docelowy uklad komunikacyjny w tym rejonie. Nie wiem nawet czy ze strony miasta w ogole istnieje taka wola.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 18:43

Jestem za.Inwestor niech dostosuje swoją inwestycję pod ZDM a resztą niech się zajmie ZDM.Tylko żebyśmy nie musieli chodzić pieszo do galerii bo się okaże że inwestor się wywiązał ze swojej części umowy a ZDM nie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 4 wrz 2008, o 19:26

^^ No właśnie! jestem ciekaw czy ta "koncepcja" co jest na rzucie to jest aktualna. Woda wzdłuż chodnika do stacji kolejowej... Porządek z parkingim (mogliby tam zrobić P&R)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 4 wrz 2008, o 19:51

Gumiś pisze:Jestem za.Inwestor niech dostosuje swoją inwestycję pod ZDM a resztą niech się zajmie ZDM.Tylko żebyśmy nie musieli chodzić pieszo do galerii bo się okaże że inwestor się wywiązał ze swojej części umowy a ZDM nie.
W "Strategii Rozwoju Transportu" miasta Kalisza zapisane jest:
"Budowa ciągu komunikacyjnego od dworca kolejowego (wraz z wiaduktem nad torami) w ciągu ul. Podmiejskiej i Piwonickiej, a następnie ul. Piwonicką na południe trasą przecinającą ul. Celtycką i Romańską i łączącego się z drogą 450 w rejonie Żydowa.
Uzasadnienie: Trasa ta przewidziana w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego usprawni ruch w południowej części miasta, a w szczególności odciąży ul. Częstochowską. Przyczyni się też do poprawy obsługi transportowej giełdy owocowowarzywnej oraz strefy aktywności gospodarczej".


Ja nie wiem, jaką obecnie koncepcję ma ZDM. Chciałbym tylko, aby powyzszy zapis był brany pod uwagę przy projektowaniu galerii. Jesli galeria miałaby uniemozliwić w przyszłosci połaczenie Podmiejskiej z Piwonicką i tym samym pozostawić tereny na południe od torów oraz strefę gospodarczą odcięte od miasta, jak to ma miejsce obecnie, to ja pier... taką galerię.
Chyba, ze wolimy aby przeprawa przez tory odbywała sie do konca swiata i jeden dzien dłuzej poprzez przejazd kolejowy na Dworcowej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 wrz 2008, o 19:57

JP pięknie żeś to ujął nie ma co jestem z tobą i popieram Cię.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 wrz 2008, o 10:54

Obrazek

zrodlo NFK

No to przyszly rok , to ten rejon miasta wielki plac budowy :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 wrz 2008, o 16:47

Wszystko pięknie ładnie opisane,ale nie kumam ostatniego akapitu artykułu.GDY UDA SIE DOKOńCZYć TB.Co ma na myśli autor???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 11 wrz 2008, o 00:08

Przypomniały mi się czasy liceum ;) (co poeta miał na myśli ;) ) .
Autor napisał tak bo TB jeszcze nie istnieje, więc można sobie gdybać ;) Jak wiadomo budowa ma ruszyć na początku przyszłego roku :)
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 wrz 2008, o 01:15

1-szy etap jest ukończony.Zastanawiająca jest kwestia;GDY SIę UDA czyżby jakieś ciemne chmury zawisły nad tą inwestycją???Mnie to zastanowiło a Was nie???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 11 wrz 2008, o 11:23

dla mnie to jest jasne. okolica sie zmieni a zmieni się jeszcze bardziej gdy powstanie dalszy ciąg tb;)

ODPOWIEDZ