Budowa dwupoziomowego parkingu przy ul. Łaziennej

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 sie 2008, o 19:49

Pomysł budowy tego parkingu w tym miejscu,to pomysł rodem z PRL.Żadnego poszanowania dziedzictwa historycznego,tylko dbanie o własne wygodnictwo
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 16 sie 2008, o 00:44

Rozumiem, że niektórzy dmuchają na zimne, ale poczekajmy aż pokażą, co tam chcą wybudować i dopiero można coś powiedzieć

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 16 sie 2008, o 10:04

Najpierw to powinni przeprowadzić badania archeologiczne na tym terenie, a dopiero póżniej brać się za ja koncepcje budowy parkingu. Ja jestem jemu przeciwny. Nie w tym miejscu!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 sie 2008, o 20:01

Większość jest przeciwna temu projektowi,ale muszą coś zrobić żeby rozład ować problem parkowania chociaż 40 miejsc to nie jest jakaś zawrotna ilość.Wyłączenie tego obszaru z ruchu kołowego uznaję za bardzo mało realne a nawet niemożliwe w przeciągu najbliższej dekady jak nie w dłuższym okresie czasu.Pozostaje nam tylko modlić się żeby wybudowali chociaż w stylu który będzie miły dla oka i architektonicznie nie będzie odbiegał od reszty budynków.Pozostaje nam tylko czekać.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 16 sie 2008, o 20:38

Problem parkowania trzeba oczywiście rozwiązać, ale czy właśnie nie w tym celu ma powstać parking pod Nowym Rynkiem (kilka razy bardziej pojemniejszy)? Te 40 miejsc to śmieszna ilość, która praktycznie zawsze będzie zajęta, a ulica zablokowana przez kierowców mających zamiar wjechać na parking.
© Tomek

sharkikalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 24 sie 2006, o 17:27
Lokalizacja: Kalisz - Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: sharkikalisz » 16 sie 2008, o 22:27

Z tego co przeczytałem na forum wynika, że parking ma być dwupoziomowy, ale nikt nie mówi, że mają to być dwie kondygnacje nad poziomem gruntu. Możliwe, że co najmniej jedno piętro będzie pod powierzchnią. W takiej sytuacji nawet zwykły betonowy parking będzie moim zdaniem lepiej wyglądał niż ten płot i zaniedbany teren. A kłopot z dojazdem można rozwiązać wprowadzając ulice jednokierunkowe. Chociaż bez sygnalizacji świetlnej na Kolegialnej zapewne by się nie obyło.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 sie 2008, o 23:18

Do Tomka;tutaj w Irlandii gdzie obecnie przebywam ten problem rozwiązano w nastepujący sposób;100 metrów przed parkingiem umieszczono tablicę świetlną która informuje kierowców ile jest miejsc wolnych np;100 free spaces a jak parking jest pełny wyświetlany jest komunikat; CAR PARK FULL który na dodatek świeci się na czerwono,i dla wszystkich jest jasne że muszą szukać miejsca gdzie indziej.I jest porządek.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10978
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 sie 2008, o 23:54

Tylko,że tu jest Polska.Irlandia to inny swiat,nie mówię,że lepszy,ale na pewno inny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 sie 2008, o 00:55

Zbyt wiele sie nie różni,ale Kalisz też jest moim miastem i chciałbym żeby nasi samorządowcy brali przykład z innych napewno wyszłoby to na dobre.Trzeba iść z duchem czasu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 17 sie 2008, o 10:48

Gumiś pisze:Do Tomka;tutaj w Irlandii gdzie obecnie przebywam ten problem rozwiązano w nastepujący sposób;100 metrów przed parkingiem umieszczono tablicę świetlną która informuje kierowców ile jest miejsc wolnych np;100 free spaces a jak parking jest pełny wyświetlany jest komunikat; CAR PARK FULL który na dodatek świeci się na czerwono,i dla wszystkich jest jasne że muszą szukać miejsca gdzie indziej.I jest porządek.
Podobnie zorganizowane sa podziemne parkingi w Polsce. Np. we Wroclawiu parking Pasazu Grumwaldzkiego. Ale dodatkowo oprocz tego co piszesz, to nad kazdym miejscem parkingowym jest lampka, ktora informuje czy miejsce jest wolne (zielona) czy zajete (czerwona). Z daleka juz widac gdzie sa miejsca wolne.
ps. hmmm... a moze to byly Arkady Wroclawskie?

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 17 sie 2008, o 11:28

^Tak, te oznaczenia są w AW.
*All Rights Reserved*

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 sie 2008, o 12:17

Mnie ciekawi inna dotąd nieporuszona kwestia.Czy to będzie parking platny czy nie.Jego lokalizacja w strefie oznacza ze raczej nie bedzie darmowy.Płatnych miejsc w centrum raczej nie brakuje.Bardziej potrzebne są parkingi przed strefą parkowania.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 sie 2008, o 20:33

Sector ja nawet nie wiem gdzie są te AW przez Wrocław to ja tylko przejeżdżam jak przylatuję i to jadę bokami aby nie pchać się bez potrzeby w korki.Odnośnie parkingu cały czas piszę o parkingach w formie budynku,ale podałem tylko kilka przykładów zaobserwowanych przezemnie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 sie 2008, o 18:25

Jozef powyzej napisal o piwnicach pod ,,margaryna''( przypuszczam,ze sredniowiecznych!). Skadinad mam info, potwierdzajace ta teze. Ponadto dziwnym jest fakt pieczolowitego obudowywania przyziemia margaryny plotem z desek, przez tyle lat. Skoro Miasto chce tam budowac, to niech tam wpuszcza ARCHEOLOGOW !!! ,niezaleznych archeologow, bo nie zyczylbym Kaliszowi by powtorzyla sie sytuacja z Zawodziem. :wink:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 25 sie 2008, o 19:33

Dokładnie. Popieram Cię Sobieraj! Po coś te mury zostały zachowane, a badania niezależnych archeologów są w tym miejscu potrzebne. Trzeba przycisnąć miasto i nie pozwolić na doszczętne zniszczenie naszej historii!! W tym mieście nikt się z nią nie liczy. To jest coś strasznego ;(

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 sie 2008, o 19:40

Ludzie!!Archeologia i cytaty z Piłsudzkiego Wam nie pomogą miasto i tak zrobi swoje co uważa za stosowne.Ja osobiście zaproponowałbym ludziom z Ratusza aby rozważyli budowe parkingu przy ul.Warszawskiej w miejscu gdzie kiedyś stał samolocik i po przeciwnej stronie gdzie kiedyś rozbijało się wesołe miasteczko,chyba ta lokalizacja jest dobra :?: :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 25 sie 2008, o 20:13

Wg mnie bardzo dobra lokalizacja. A ten kawałek to każdy sobie przejdzie na nogach. Pytanie tylko czy urzędnikom się będzie chciało, bo oni wolą podjechać pod sam ratusz. Nie wiem czy wiecie, ale kiedyś w Kaliszu był deptak. Zniknął tylko dlatego, że nie podobał się ekipie rządzącej. ;(

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 sie 2008, o 20:21

Rymek oświeć mnie gdzie to było :?: :?: :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 25 sie 2008, o 20:36

"Bez względu na porę roku niemal codzienną rozrywką kaliszan chwilą odprężenia od pracy czy nauki - były przechadzki, a przede wszystkim ulubione spacery po deptaku. Zwyczaj ten był w Kaliszu mocno zakorzeniony. Rodzice opowiadali mi, że już przed I wojną istniał w mieście tradycyjny deptak, obejmujący północną pierzeję Starego Rynku zwaną "czynklówką" (od nazwiska Czynkla, właściciela sklepu, znajdującego się po tej stronie rynku), ulicę Mariańską, plac św. Józefa i ulicę Warszawską. Spacerowało się więc od rynku do cerkwi i z powrotem. W latach dwudziestych ta część miasta była w ruinie, więc deptak przeniósł się na ulicę Wrocławską i aleję Józefiny (nieco póżniej ulicę Wrocławską nazwano imieniem Marszałka Piłsudskiego, a aleję - Aleksandry Piłsudskiej, ale dla nas pozostała ona nadal "Józefiną"). Deptak biegł więc szerokim chodnikiem alei od teatru do "Złotego rogu", skręcał w ulicę Wrocławską do rogatki. W pogodne dni całymi godzinami spacerowaliśmy właśnie tą trasą, w tę i z powrotem, z podziwu godną wytrwałością. Tu można było spotkać wszystkich kolegów, no a przede wszystkim koleżanki, a zwłaszcza tę jedną, którą najbardziej pragnęło się zobaczyć, dla której wracało się i dziesięć razy, aby tylko popatrzeć na nią raz jeszcze."
Źródło

Ps. Sorry za [OT]

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Budowa parkingu 2-poziomowego ul.Lazienna

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 sie 2008, o 21:34

Masz racje Gumis, na Pierwszym Marszalku trzeba sie znac. Zmienilem na W.Szymborska.Zaczalem zamieszczac fotki zwiazane z tym rejpnem Kalisza - uznanym za Zabytkowa Strefe Srodmiejska( jako calosc).

http://www.calisia.pl/galleries/81--mar ... nna/photos

Zapraszam.

[ Dodano: Pon, 25.08.2008, 21:43 ]
Sorry za OT.
Boje sie tylko,ze ta marionetkowa ,,ekipa rzadzaca'' Miastem spaskudzi klimat ul.Laziennej tak, jak spaskudzono klimat ul.Kosciuszki rzadowym budownictem. Za lpkalizacja na zakrecie , po PZMocie. jestem ,,oboma recamy'' za!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ