II odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
iwanex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 mar 2007, o 18:20

Nieprzeczytany post autor: iwanex » 4 lip 2008, o 07:27

Ile to jeszcze się będzie ciągnąć. Taka robótka a pieprzą się jak z autostradą.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 lip 2008, o 17:02

Uwielbiam relacjonować tą inwestycję. Zawsze mam tam jakieś incydenty. Zastanawiam się czy niedługo nie zabierać ze sobą jakiś narzędzi z samochodu w celu obrony przed pracownikami.

Dzisiaj robiąc zdjęcia na ul. Dworcowej doskoczył do mnie jakiś kopacz rowów (przeleciał specjalnie z drugiego końca budowy aby ze mną podyskutować) i spytał się mnie czy mam pozwolenie na robienie zdjęć w tym miejscu :D Odrzekłem mu czy mi zabroni ;) no i zaczęło się wykłócanie. Skończyło się na tym, że powiedziałem mu żeby zmienił robotę jeśli się jej wstydzi i zbluzgałem go żeby sobie poszedł. :) Póżniej jeszcze go poddenerwowałem udając że patrzę jak się obija i zacząłem dzwonić przez komórkę :) Cała ekipa zebrała się wtedy w kupę i patrzyli się na mnie ze złością :)

No ale co do budowy. Ikar, w końcu zmienił miejsce choć nie widzę żeby go odnowili.

Oto kilka zdjęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki że zdjęcia są powklejane w nieodpowiedniej kolejności

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 lip 2008, o 21:46

Adi moje gratulacje,dodałeś bodżcca naszym kochanym drogowcom.W końcu może wezmą się za robote jak się należy,bo niestety juz zbyt długo się grzebią z tym remontem.A z drugiej strony to myślę że powinieneś zrobić sobie plakietke w rodzaju NADZóR BUDOWLANY czy coś w tym stylu.Dzięki za zdjęcia,nieważne że są nie pokolei.Pozdrawiam
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 lip 2008, o 22:10

Gdybym wiedział że spotka mnie taka sytuacja to bym przygotował sobie gadkę że mam zlecenie z ratusza zrobić zdjęcia powodów dlaczego inwestycja jest tak do tyłu. Tym bardziej że gostek który podleciał stał z drugim takim i opierał się o kij od szpadla ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lip 2008, o 06:46

Adi ja tez bylem porobic fotki i tez sie do mnie przyczepili , ze nie wolno robic zdjecie, ze tu jest zakaz wchodzenia, bo to jest plac budowy, a ja im na to komuna sie skończyla i zakaz fotografowania też i też powiedzialem ze bede robic fotki tam gdzie mi sie poboda .Ciekawe czego tak sie boja????

Mam pomysl, poróbym im fotki z ukrycia jak ciezko pracuja pracownicy tej firmy , ale jeden fakt mnie juz ciszy, że ul. Pulaskiego nie bedą oni modernizowac :wink:
Tych fotek nie zamieszcz co zrobilem, bo teraz bede zamieszczal fotki jak oni ciezko pracuja niech sie tlumacza pózniej .:lol:

Widocznie chcą takiej reklamy ta bedą ja mieli :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lip 2008, o 12:24

Po pierwsze plac budowy powinien być odgrodzony tak aby osoby postronne nie miały wstępu.A po drugie dobrze im wyjechałeś że komuna się skończyła.I czekam z niecierpliwością na zdjęcia z ukrytej kamery,jak to pracują nasi drogowcy.Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro, 16.07.2008, 12:30 ]
Aha jeszcze jedno,jeżeli masz jakieś kontakty w lokalnej prasie to może było by dobrze zamieścić zdjęcia jak faktycznie pracują kaliscy drogowcy pod jakimś żenującym artykułem.Może zwróciłoby to uwagę ludzi z Ratusza.I być może zostałyby podjęte jakieś odpowiednie kroki w celu przyśpieszenia tej bądż następnych realizacji?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lip 2008, o 13:31

To chyba juz wiadomo czego sie boja pracownicy? Pracuja na czarno, nic dziwnego ze ta firma wygrla przetarg bo byla natańsza, aż mnie dziw ogarnia ze takie firmy wygrywaja , mam nadzieje ze w Kaliszu są oni już skończeni.
W prasie jest taki artykul NFK

Obrazek

No i jest drugi artykuł co budowy kolejngo etapu Trasy Bursztynowej

Obrazek

zródło NFK

Czekamy juz na ten trzeci etap budowy tej trasy :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lip 2008, o 13:44

Andrzej a czy jest możliwość przeczytania tego artykułu w necie??Pytam z prostego względu-jestem zbyt daleko i nie mam możliwości fizycznego kontaktu z prasą.Jeżeli tak to daj mi jakiś namiar na strone. Z góry dziękuję.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 16 lip 2008, o 13:54

Klikinj to zdjecie to Ci sie otworzy w pelnym rozmiarze
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 lip 2008, o 14:05

Okej już mam dzięki.

[ Dodano: Sro, 16.07.2008, 14:10 ]
Oooooo bardzo to interesujące muszę przyznać.Ale muszę przyznać że potraktowali ich bardzo łagodnie.

[ Dodano: Sro, 16.07.2008, 14:19 ]
Mam jeszcze jedno pytanko??Andrzej masz może jakieś namiary na aktualne zdjęcia satelitarne??Odrazu piszę że szukałem w necie i nie znalazłem nic co mogłoby zobrazować podgląd.Znalazłem następujące strony ale one są bardzo nieaktualne.Google Earth,Geoportal,Zumi,Geoserwer,ten ostatni ma zresztą koszmarne wczytywanie danych także odradzam.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 16 lip 2008, o 20:03

Uwaga! Dworcowa zamknięta

Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu informuje, że od dnia 17 lipca (czwartek ) wyłączona zostanie całkowicie z ruchu kołowego ul. Dworcowa na odcinku pomiędzy ul. Górnośląską a wjazdem na teren Dworca PKP.
Dojazd od strony ul. Górnośląskiej i ul. Podmiejskiej oraz ul. Wrocławskiej do ul. Obozowej, Dworca PKP i Urzędu Celnego odbywał się będzie ul. Podmiejską – odcinkiem przebiegającym obok Dworca PKS z wyjazdem w ul. Dworcową w pobliżu przejazdu kolejowego PKP. Dojazd pojazdów od strony ul. Obozowej, Urzędu Celnego i Dworca PKP w kierunku ul. Górnośląskiej odbywał się będzie tą samą trasą. Ul. Ostrowska od strony ul. Serbinowskiej w kierunku ul. Dworcowej stanie się tzw. ulicą ślepą - bez przejazdu.

Powyższe utrudnienia w ruchu związane są z realizowaną inwestycją drogową w zakresie przebudowy ul. Górnośląskiej i ul. Dworcowej – w ramach realizacji II etapu Trasy Bursztynowej.

żródło http://www.kalisz.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 lip 2008, o 01:07

Tylko szkoda że nie podali przybliżonego czasu ukończenia,to nie jest chyba aż tak trudne, a na pewno ułatwiło by to życie kierowcom,każdy z góry byłby w stanie zaplanować sobie alternatywną trasę przejazdu pasującą do jego potrzeb.Ale jak to w Polsce bywa wszystko robi się na odwrót.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 19 lip 2008, o 11:31

Ostatnio wracając z pracy rowerkiem zapytałem robotników, kiedy koniec to powiedzieli mi, że w sierpniu.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 lip 2008, o 20:32

No to już jest coś,podejrzewam że też podał termin w przybliżeniu??
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 lip 2008, o 10:58

Wiadomości z regionu

Kalisz: Remont Dworcowej – dlaczego tak wolno ? -30.lipca.2008
--------------------------------------------------------------------------------


Mieliśmy sygnały od internautów zaniepokojonych postępem prac remontowych na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Górnośląskiej. Pojawiło się też konkretne pytanie: dlaczego pracuje tam tylko jedna zmiana robotników ?


- Jest to jedna zmiana, ale wydłużona, od godz. 7.00 do 17.00 – poinformował Jacek Rabiega reprezentujący firmę Trakt, która sprawuje nadzór inspektorski nad budową. Wykonawca widocznie ma tak ustawioną pracę. To wszystko, co z naszej strony udało się uzyskać – dodał J. Rabiega.
Wykonawcą inwestycji jest kaliska firma Budkom. Jej przedstawiciel inż. Harendaś początkowo nie chciał na ten temat rozmawiać, ponieważ media – jak się wyraził – „często wszystko przekłamują i z takiej informacji jest zwykle więcej szkody niż pożytku”. W końcu jednak wyjaśnił:
- Ludzie często postrzegają różne rzeczy bardzo płytko posądzając od razu o złą wolę. Tymczasem sytuacja jest zwykle bardziej złożona. Nie pracujemy wieczorami, bo okoliczni mieszkańcy nie życzą sobie żadnych hałasów w godzinach wieczornych, a już, nie daj Boże, nocnych. Od razu wzywają policję. Poza tym są ogromne upały, musimy to uwzględniać przy ustalaniu czasu pracy, robotnicy to tylko ludzie, których zresztą nie mamy zbyt wielu. Obecna organizacja pracy gwarantuje wywiązanie się z umowy, to chyba najważniejsze – powiedział Harendaś.
Termin oddania do użytku inwestycji był kilka razy przesuwany, lecz według inspektora nadzoru, nie była to wina wykonawcy. Co rusz natrafiano na jakieś rury kanalizacyjne czy kable, co z kolei wymuszało zmiany w projekcie i przestoje. Poważnym utrudnieniem była też konieczność przebudowy instalacji gazowej. Do tych robót można było się zabrać dopiero po zakończeniu okresu grzewczego.
Nieco inaczej widzi problem dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu, Zbigniew Gałka:
- Nie jesteśmy zbyt zadowoleni z tego wykonawcy, choćby ze względu na częste przesuwanie terminu ukończenia prac– mówi dyrektor. To prawda, że natrafiono w ziemi na różne instalacje, które trzeba było nanieść na podkłady geologiczne, ale bez przesady... Jeżeli o czas pracy robotników, to należy podkreślić, że dopiero po naszej interwencji na spotkaniu u prezydenta miasta, został on wydłużony do godz. 17. Według aktualnych uzgodnień po dziesiątym sierpnia ruch kołowy na skrzyżowaniu powinien się już odbywać bezkolizyjnie. Jednak termin ten najprawdopodobniej nie zostanie dotrzymany, ponieważ wpłynął wniosek od wykonawcy o przedłużenie go do końca sierpnia. Decyzja zostanie podjęta w uzgodnieniu w prezydentem.
Nawet jeżeli po 31 sierpnia po remontowanym odcinku Górnośląskiej i Dworcowej samochody będą mogły poruszać się bez utrudnień, to i tak prowadzone będą jeszcze prace związane z budową przejść dla pieszych i chodników, które potrwają co najmniej kolejny miesiąc

portal www.ipw24.pl

Dobrze ze oni nie buduja obwodnicy Nowych Skalmierzyc bo nie wiem czy w ciągu 10 lat by skończyli.:?
Aż mi sie niechce tam chodzić i fotek robic , chociaz wczoraj montowali sygnalizacje świetlną. :?
Andrzej

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 lip 2008, o 11:29

Strasznie dużo jest tych portali Kalisza.
Puls Kalisza
Calisia.pl
Portal Kaliski
Informacje Płd. Wielkopolski
rc.fm
7 dni Kalisza
Fakty Kaliskie
Życie Kalisza (coś jeszcze przeoczyłem?)
Ale to dobrze, że mamy takie zaplecze newsowe!

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 lip 2008, o 16:50

Na dworcowej postęp prac i tak jest duży w porównaniu do całej inwestycji. Zrobiłbym zdjęcia ale nie chce mi się szarpać z robotnikami. Może kiedyś wyskoczę tam po 17 ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 lip 2008, o 20:52

wogole tam sie zdziwilem zrobili jakis taki teren moze zielony lub pod parking tam gdzie kiedys biegla droga....

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 2 sie 2008, o 13:48

A mnie dziwi tylko jedno. Dlaczego od początku nie projektowano (lub chociaż nie zmieniono planów) tak aby TB stała się przedłużeniem Podmiejskiej i póżniej tuż obok dworca, tak jak jest teraz poprowadzony objazd. Wtedy w przyszłości cała obwodnica stanowiłaby obwód zamknięty, a teraz aby wjechać na TB trzeba będzie z Podmiejskiej przejechać przez dwa skrzyżowania.
© Tomek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 sie 2008, o 15:25

Od początku projekt zakładał wpięcie TB w okolicy Podmiejskiej.Niestety problem właśnosci gruntów przed dworcem PKP spowodował skrócenie trasy i włączenie jej w Dworcową.

ODPOWIEDZ