Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 lut 2015, o 20:39

Gdzie te wyswietlacze LEDowe beda jeszcze staly poza Wroclawska? Rozumiem, ze beda tam projektowane standardowe informacje nt natezenia ruchu, korkow, wypadkow, ale i temperatury, ograniczen, etc.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 lut 2015, o 22:45

<Przemek> pisze:Gdzie te wyswietlacze LEDowe beda jeszcze staly poza Wroclawska? Rozumiem, ze beda tam projektowane standardowe informacje nt natezenia ruchu, korkow, wypadkow, ale i temperatury, ograniczen, etc.
Z tego co widziałem na prezentowanej mapce są tylko dwa ekrany. Drugi na zjeździe z obwodnicy N.S. koło Castoramy. Więc dla mieszkańców Kalisza mało przydatne. Prosiło by się o nie np. na wjeździe na Rondo Westerplatte od strony oś. Dobrzec aby wybrać optymalną trasę do miasta. Czy jechać al.W.P. czy Podmiejską w zależności od nasilenia ruchu. Może się mylę ale te ekrany mogą być też powiązane z automatycznymi wagami które tam mają się znajdować i wyświetlać wskazówki dla kierowców przeładowanych aut.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 23 lut 2015, o 23:20

Cristof pisze:
<Przemek> pisze:Gdzie te wyswietlacze LEDowe beda jeszcze staly poza Wroclawska? Rozumiem, ze beda tam projektowane standardowe informacje nt natezenia ruchu, korkow, wypadkow, ale i temperatury, ograniczen, etc.
Z tego co widziałem na prezentowanej mapce są tylko dwa ekrany. Drugi na zjeździe z obwodnicy N.S. koło Castoramy. Więc dla mieszkańców Kalisza mało przydatne. Prosiło by się o nie np. na wjeździe na Rondo Westerplatte od strony oś. Dobrzec aby wybrać optymalną trasę do miasta. Czy jechać al.W.P. czy Podmiejską w zależności od nasilenia ruchu. Może się mylę ale te ekrany mogą być też powiązane z automatycznymi wagami które tam mają się znajdować i wyświetlać wskazówki dla kierowców przeładowanych aut.
Chyba się nie mylisz Cristof - będą mieli szanse w ten sposób zaprzestać dalszej jazdy lub zmienić na inną drogę - ewentualnie po dotarciu informacji o znaczącym przeładowaniu to ITD zjawi się i zapewne stosowanie wystawi mandat.
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lut 2015, o 18:38

Dzisiaj ekran ledowy na Wrocławskiej już działał,ale było już ciemno i fotka nie wyszła jak należy.Napis głosi,że jest test systemu.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 24 lut 2015, o 20:17

Gumiś pisze:Dzisiaj ekran ledowy na Wrocławskiej już działał,ale było już ciemno i fotka nie wyszła jak należy.Napis głosi,że jest test systemu.

Obrazek
Wyjątkowo dobrze "to nazwali" - faktycznie testy są bardzo skrupulatne i bardzo długo prowadzone :D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

kubas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 7 maja 2012, o 00:04
Lokalizacja: Południowa

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kubas » 24 lut 2015, o 22:55

Gumiś pisze:Dzisiaj ekran ledowy na Wrocławskiej już działał,ale było już ciemno i fotka nie wyszła jak należy.Napis głosi,że jest test systemu.

Obrazek
Ten wyświetlacz działa już od czwartku, o czym pisalem na poprzedniej stronie :wink:

kubas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 7 maja 2012, o 00:04
Lokalizacja: Południowa

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kubas » 26 lut 2015, o 18:07

Dzisiaj na tablicy na Wrocławskiej zamiast "testu systemu" był znak ostrzegawczy o śliskiej nawierzchni.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 lut 2015, o 20:45

kubas pisze:Dzisiaj na tablicy na Wrocławskiej zamiast "testu systemu" był znak ostrzegawczy o śliskiej nawierzchni.
pewno to jest wlasnie ten test system ze testuja ten napis :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 lut 2015, o 11:22

Problemy z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Wojska Polskiego w Kaliszu. "Czas oczekiwania na zielone światło jest wyjątkowo długi, tworzą się korki, a to utrudnia dojazd choćby do szpitala" - poinformowali słuchacze za pośrednictwem Linii Interwencyjnej Radia Centrum
"Wszelkie niedogodności wynikają z doskonalenia zintegrowanego systemu sygnalizacji" - powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
http://www.rc.fm/polityczne/na-fali.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fakt ostatnio przejeżdżałem tam kilkakrotnie przecinając al.W.P na wprost, to się załapałem na przejazd po kilkukrotnej zmianie świateł. I to nie były godziny szczytu. Chociaż jest też trochę winy kierowców którzy ruszają spod świateł żółwim tempem. Mam mały samochód a zdążyłem ruszyć i przejechać przez skrzyżowanie, gdy następne za mną auto dopiero wjeżdżało na nie.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 27 lut 2015, o 15:18

https://vimeo.com/120798031" onclick="window.open(this.href);return false;

Identyczna sytuacja jest 2 skrzyżowania dalej, tylko w przeciwnym kierunku.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 27 lut 2015, o 15:22

obywatel pisze:https://vimeo.com/120798031

Identyczna sytuacja jest 2 skrzyżowania dalej, tylko w przeciwnym kierunku.
wrzuć jeszcze raz ten materiał bo coś nie chce sie odtworzyć
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 27 lut 2015, o 15:23

damianfarba pisze:
obywatel pisze:https://vimeo.com/120798031

Identyczna sytuacja jest 2 skrzyżowania dalej, tylko w przeciwnym kierunku.
wrzuć jeszcze raz ten materiał bo coś nie chce sie odtworzyć
Za 39 minut tam wejdz, to będzie dostepny :P

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 27 lut 2015, o 16:17

obywatel pisze:https://vimeo.com/120798031

Identyczna sytuacja jest 2 skrzyżowania dalej, tylko w przeciwnym kierunku.
Masakra identycznie czekałem pełne dwie kolejki jak ty na tym nagraniu ale ja a skrzyżowaniu AWP z Poznańską .. masakra.. inteligentne.. chyba za czasów starożytnych inteligencja to jest
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9023
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 lut 2015, o 17:25

Cały ten system to o dupę roztrzaskać!
Dlaczego auta skręcające bezkolizyjnie (jadąc Górnośląską w dół - w lewo, a w górę - w prawo) nie jadą jednocześnie? Nikt nikomu by drogi nie zajechał. Każdego po kolei sobie puszcza. I to na większości skrzyżowań z tym szajsowym oprogramowaniem. Coś czuję, że prędzej, niż dotrze się ten system, zdenerwowani kierowcy 'otrą' twarz komuś z ZDMu...
g13k

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 27 lut 2015, o 17:59

haha, ha ha. ha?
I co Pan zrobisz? Nic nie zrobisz. Niestety. Ja też mam dosyć inteligentnego systemu. Tak jak większość Kaliszan. Kurcze, jak nie dają sobie rady to zrobić jak dawniej a nie takie rzeczy.
Ale my sobie tu poplujemy i tak to do nikogo nie dotrze; a jeśli dotrze to będzie miał to w pompie.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 lut 2015, o 14:17

obywatel pisze:https://vimeo.com/120798031

Identyczna sytuacja jest 2 skrzyżowania dalej, tylko w przeciwnym kierunku.
Zglaszam to do Sprawy dla Reportera! ;) to jest kpina ze za tyle milionow, system w ogole nie dziala (nie wiadomo czy w ogole bedzie dzialal). Za ta inwestycje w ZDM powinny poleciec stolki. Tez mialem takich sytuacji kilka ale bez dowodow ;) nie dziala zadna zielona fala...

mysle ze jakbys pojechal w to samo miejsce 15 minut pozniej to bylaby calkiem inna sytuacja, co chwile samochody sa puszczane inaczej na skrzyzowanie. Kiedys jak byly stare swiatla to na pamiec sie znalo kto bedzie teraz jechal. Korki byly jak w kazdym miescie ale nie az takie jak teraz sie tworza.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lut 2015, o 14:45

mysle ze jakbys pojechal w to samo miejsce 15 minut pozniej to bylaby calkiem inna sytuacja
Ja myślę, że "nie myślę", a nawet na pewno była by inna sytuacja! :) Tak na razie działa ten cały system. Wystarczy odnotować komentarze uczestników ruchu umieszczanych na portalach społecznościowych, na stronach, forach. Raz jedni piszą, że działało wszystko super, była zielona fala, a potem znowu, że wszystko szlag trafił. No i tak faktycznie jest, system ma takie przebłyski inteligencji (wszak głośno zapowiadanej), niestety na przebłyskach często się kończy. Obawiam się tylko, że takie nagrywanie, wysyłanie do mediów i tak nic nie da. Obecna władza już dawno powinna zrobić co trzeba żeby rozliczyć ZDM, ale jak do tej pory tego nie zrobiła i z pewnością nie zrobi i tu przeeeeogromny minus dla obecnej koalicji. Ale cóż. Pozostaje jedynie liczyć, że to w końcu kiedyś zadziała. Ale co jak nie zadziała? Strajk generalny? Co tu zrobić...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3288
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 lut 2015, o 16:49

Cristof pisze:Problemy z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Wojska Polskiego w Kaliszu. "Czas oczekiwania na zielone światło jest wyjątkowo długi, tworzą się korki, a to utrudnia dojazd choćby do szpitala" - poinformowali słuchacze za pośrednictwem Linii Interwencyjnej Radia Centrum
"Wszelkie niedogodności wynikają z doskonalenia zintegrowanego systemu sygnalizacji" - powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
http://www.rc.fm/polityczne/na-fali.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fakt ostatnio przejeżdżałem tam kilkakrotnie przecinając al.W.P na wprost, to się załapałem na przejazd po kilkukrotnej zmianie świateł. I to nie były godziny szczytu. Chociaż jest też trochę winy kierowców którzy ruszają spod świateł żółwim tempem. Mam mały samochód a zdążyłem ruszyć i przejechać przez skrzyżowanie, gdy następne za mną auto dopiero wjeżdżało na nie.

Korki na Poznańskiej - drogowcy chcą temu zaradzić
Skrzyżowanie aleja Wojska Polskiego z ulicą Poznańską, podobni jak 90 procent skrzyżowań w Kaliszu, to tzw. inteligentne sygnalizacje, co oznacza, że nie ma stałego cyklu zmiany świateł. - Sygnał zielonego światła ulega zmianie i jest dostosowany do rzeczywistego natężenia ruchu w danym momencie – tłumaczy Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu. Co nie zmienia faktu, że drogowcy problem również dostrzegają i jak twierdzą mają już gotowe rozwiązanie. - W nocy ze środy na czwartek zlikwidujemy sygnalizator kierunkowy na prawoskręcie. Umieścimy tam sygnalizator kierunkowy z wyświetlaną strzałką warunkowej jazdy w prawo. Jestem przekonany, że to usprawni ruch i przepustowość na tym skrzyżowaniu – mówi Gałka.
Jak obiecują drogowcy wszystkie skrzyżowania płynnie i bez zastrzeżeń zaczną funkcjonować, jak tylko zakończą się prace nad kalibracją Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem Drogowym. A ma to nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia.
http://www.faktykaliskie.pl/korki-na-po ... u-zaradzic" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 lut 2015, o 19:30

<Przemek> pisze:
mysle ze jakbys pojechal w to samo miejsce 15 minut pozniej to bylaby calkiem inna sytuacja
Ja myślę, że "nie myślę", a nawet na pewno była by inna sytuacja! :) Tak na razie działa ten cały system. Wystarczy odnotować komentarze uczestników ruchu umieszczanych na portalach społecznościowych, na stronach, forach. Raz jedni piszą, że działało wszystko super, była zielona fala, a potem znowu, że wszystko szlag trafił. No i tak faktycznie jest, system ma takie przebłyski inteligencji (wszak głośno zapowiadanej), niestety na przebłyskach często się kończy. Obawiam się tylko, że takie nagrywanie, wysyłanie do mediów i tak nic nie da. Obecna władza już dawno powinna zrobić co trzeba żeby rozliczyć ZDM, ale jak do tej pory tego nie zrobiła i z pewnością nie zrobi i tu przeeeeogromny minus dla obecnej koalicji. Ale cóż. Pozostaje jedynie liczyć, że to w końcu kiedyś zadziała. Ale co jak nie zadziała? Strajk generalny? Co tu zrobić...

Te komentarze w stylu 'wszystko super' to kazdy patrzy se swojego punktu widzenia, bo nie patrzy ze z innych ulic sa zatory. Swiatla puszczaja po 3 razy jedna strone a druga stoi jak te dupy i patrzy...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lut 2015, o 21:39

kaczorkalisz pisze:
<Przemek> pisze:
mysle ze jakbys pojechal w to samo miejsce 15 minut pozniej to bylaby calkiem inna sytuacja
Ja myślę, że "nie myślę", a nawet na pewno była by inna sytuacja! :) Tak na razie działa ten cały system. Wystarczy odnotować komentarze uczestników ruchu umieszczanych na portalach społecznościowych, na stronach, forach. Raz jedni piszą, że działało wszystko super, była zielona fala, a potem znowu, że wszystko szlag trafił. No i tak faktycznie jest, system ma takie przebłyski inteligencji (wszak głośno zapowiadanej), niestety na przebłyskach często się kończy. Obawiam się tylko, że takie nagrywanie, wysyłanie do mediów i tak nic nie da. Obecna władza już dawno powinna zrobić co trzeba żeby rozliczyć ZDM, ale jak do tej pory tego nie zrobiła i z pewnością nie zrobi i tu przeeeeogromny minus dla obecnej koalicji. Ale cóż. Pozostaje jedynie liczyć, że to w końcu kiedyś zadziała. Ale co jak nie zadziała? Strajk generalny? Co tu zrobić...

Te komentarze w stylu 'wszystko super' to kazdy patrzy se swojego punktu widzenia, bo nie patrzy ze z innych ulic sa zatory. Swiatla puszczaja po 3 razy jedna strone a druga stoi jak te dupy i patrzy...
Coś w tym jest kaczor, co piszesz. Ale nie da się ukryć, że raz na jakiś czas naprawdę zdarzy się i tak, że system zadziała (w niektórych miejscach) tak jak działać powinien. Niestety są to tylko wyjątki :)

ODPOWIEDZ