Budowa AQUAPARKU

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 13 maja 2009, o 18:53

Ja bym tylko prosił o jedno, żeby miasto albo jakiś prywatny przedsiębiorca wybudował porządny basen i nie chodzi mi tu o jakieś wodne miasteczko, a tylko miejsce gdzie mogę spokojnie popływać i popatrzeć na rozgrywane zawody.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 13 maja 2009, o 19:02

Nie popadajcie w skrajność, miastu potrzebny jest nowoczesny obiekt basenowy z rozsądnym programem atrakcji. Problem w tym, że słowo rozsądny ni jak nie pasuje do tego czym nas próbują uraczyć włodarze. Za duży, żle zlokalizowany i za drogi jak na nasze potrzeby. Najbardziej dziwią mnie radni którzy bezkrytycznie poparli tak wysoki budżet inwestycji, prasa też już się poddała, ale myślę, że inwestycja umrze śmiercią naturalną, bo żaden bank tego nie skredytuje. Dotychczasowe prognozy wpływów , jeśli takowe w ogóle istniały w co wątpić zaczynam ni jak się nie sprawdzą w sytuacji, gdy pobliskie miasta zamierzają przytrzymać mieszkańców własnymi obiektami. Upada więc koncepcja obiektu pełniącego funkcję regionalną. Gdyby zarząd miasta był rozsądny , sam się uśmiałem w tej chwili pisząc to, natychmiast zweryfikował by skalę planowanej inwestycji, tak by dopasować ją do lokalnych potrzeb. Zakładając , że będzie to obiekt nowoczesny, który spokojnie odbierze klientów istniejącym obecnie pseudo basenom , miał by on szanse się utrzymać. Ale niestety problem w tym, że rozsądku nie widać, w związku z tym powtórzę za Szymonem Majewskim , "końca nie widać" tych śmiesznych ruchów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 maja 2009, o 23:11

Może się mylę, ale wydaję mi się, że jest kilka nowych wizualizacji kaliskiego aquaparku
http://www.kalisz.pl/_portal/1240582112 ... akcje.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 maja 2009, o 23:14

Faktycznie jakoś tak inaczej to wygląda. Może wprowadzili więcej kolorów.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 maja 2009, o 23:28

Chodziło mi bardziej o nowe ujecia zew. częsci aquaparku
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 maja 2009, o 23:48

Nie jestem pewien czy sam budynek też się nie zmienił. Wszystkie wizualizacje są nowe.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 maja 2009, o 23:53

Środek wydaje się podobny do poprzedniego a zmiany na zewnątrz. Na 1 stronie jest pierwsza wizualka od arcziego. Czyli to jest trzecia ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 maja 2009, o 12:14

Wizualki są a na placu cisza jak makiem zasiał.....byłem w pobliżu ale zdjęć nie robiłem bo po co?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 maja 2009, o 17:11

...ale betonu już nie ma . Za to pojawił sie w okolicach Rogatki, na słupach - taki nieogolony :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 29 maja 2009, o 19:01

sobieray-3 pisze:...ale betonu już nie ma . Za to pojawił sie w okolicach Rogatki, na słupach - taki nieogolony :).
Czy ty sobieray mówisz o całowaniu Ziemi Kaliskiej?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 cze 2009, o 17:12

Może nie będzie aquaparku?

Przedłużający się pat w sprawie budowy parku wodnego skłonił niektórych radnych do głębszego namysłu nad sensem tej inwestycji

Redakcja ŻK od lat konsekwentnie opowiada się przeciwko budowie aquaparku w naszym mieście. Jest to przedsięwzięcie, którego realizacja byłaby bardzo droga (według ostrożnych szacunków już ok. 70 mln zł) i którego utrzymanie co roku także kosztowałoby miliony. Pieniądze te czerpane byłyby z naszego wspólnego budżetu, pomniejszając tym samym kwoty, które można by przeznaczyć na inne cele. Zamiast drogiego aquaparku proponowaliśmy budowę kilku mniejszych basenów. Nie zyskaliśmy wówczas posłuchu, a kaliscy radni prawie jednomyślnie poparli prezydencką propozycję budowy basenowego molocha. Dopiero potem zaczęli liczyć pieniądze, czemu sprzyjała pogarszająca się sytuacja gospodarcza, rosnąca niechęć banków do udzielania kredytów i przedłużające się procedury związane z powstającą spółką, mającą poprowadzić budowę i eksploatację aquaparku. W końcu także prezydent zapowiedział, że musi się jeszcze zastanowić nad tą inwestycją. W ślad za tym pojawiają się coraz głośniejsze przypuszczenia, że być może parku wodnego w ogóle nie będzie. – Jestem pewien, że nawet cztery małe baseny byłyby tańsze niż jeden aquapark, a obłożenie i pożytek na pewno byłyby większe – przyznał ostatnio wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Plichta, jeden z nielicznych, którzy już wcześniej dopuszczali myśl o wyższości kilku małych obiektów nad jednym dużym. Prezydent Janusz Pęcherz poproszony został przez radnego Filipa Żelaznego, przewodniczącego Komisji Budżetu, o przedstawienie swojego ostatecznego stanowiska w tej sprawie.
(kord)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 cze 2009, o 20:37

racja bezsensu budowac cos co bylo by nie rentowne. to juz bym wolal by wybudowali tam basen ten odkryty ten ktory byl

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Toji » 25 cze 2009, o 08:34

na tym basenie spędzałem naprawdę piękne chwile swojego dzieciństwa, zawsze było tam pełno ludzi a co za ty idzie również dziewczyn :P
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 cze 2009, o 10:29

Toji, tylko ,,nasze'' dziewczyna tak nie bluzgały, a i chłopaki byli gentelmanami :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Toji » 26 cze 2009, o 11:38

sobieray, no coś jest w tym co piszesz :(
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 cze 2009, o 22:47

Przy pomocy Luka natrafiłem na jakieś chyba nowe wizualizacje aquaparku.Oficjalne dane ze strony sugerują,że są świeże.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 cze 2009, o 13:44

Wizualizacje są dużooo tańsze niż budowa.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 27 cze 2009, o 14:18

I ładniejsze :-D

riczi1977
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 4 cze 2009, o 19:50
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Nieprzeczytany post autor: riczi1977 » 27 cze 2009, o 15:06

Trzeba tylko teraz zainteresować tym projektem jakiegoś bardzo bogatego człowieka lub grupę bardzo bogatych ludzi i wmówić im że w Kaliszu idzie na tym zarobić bo inaczej to tylko wizualizacje będziemy oglądać,i nie wierzę już że miasto coś takiego wybuduje.W prywatnym kapitale tylko nadzieja lecz obawiam się że na nadziejach się skończy.A przypomnę że takie mniejsze miasto od Kalisza jak Tarnowskie Góry ma bardzo ładny park wodny a my niestety nie!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 cze 2009, o 16:55

Park w Tarnowskich Górach obsługuje klientów z Górnego Śląska. Wielkosć tego miasta nie ma tu znaczenia.
Bogaci nie zainteresują się tym projektem za 70 mln bo na nim nie zarobią. Natomiast mniej ambitny projekt mógłby odnieść powodzenie. Delfin jest przecież prywatny.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ