Galeria Amber

To co już wybudowano.
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 15 lip 2011, o 17:04

a że na cmentarzu na Rogatce wycięli to jakoś nie narzekacie, a też sporo zniknęło:(

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 lip 2011, o 17:04

Ta sama ilość drzew nie wróci bo 3/4 placu zajmie budynek.

anna795
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 22:51
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: anna795 » 15 lip 2011, o 18:21

PKS doprowadzil do sytuacji ze zamiast zagospodarowanej zieleni wyrósl "malpi gaj".
Mam nadzieje ze zamiast tego bédziemy mieli w Kaliszu przemyslany i estetycznie zagospodarowany teren, niezaleznie ile bedzie drzew. Mam nadzieje ze nie bede sie bala juz wiecej przejs tamtedy z dzieckiem.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 lip 2011, o 18:29

modlmy sie zeby nie bylo sytuacji ze teren posprzatano i zostawi sie go jak teren przy Mlynarskiej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2011, o 20:00

ANewDay pisze:a że na cmentarzu na Rogatce wycięli to jakoś nie narzekacie, a też sporo zniknęło:(
A co mają cmentarze przy Rogatce do wątku o Galerii Amber? A sprawdx sobie co pisałem o drzewach, które padły na CE-A, ile fot tam zamieściłem?
Zauważyłeś coś nie tak na Cm.Miejskim, napisz pls w oddzielnym temacie, udokumentuj fotami. Ja narazie z kolegami szukam nagrobku babki malarzy Kossaków!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 lip 2011, o 20:55

Oj robiąc zdjęcia nasłuchałem się komentarzy, że popełniono zbrodnię itd:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 lip 2011, o 22:40

...ale się łyso zrobiło.

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 15 lip 2011, o 23:53

Miejmy nadzieję, że warto było.
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 16 lip 2011, o 00:01

Niech czyszczą ten teren i zaczną już budować jak w Tęczy która będzie o połowę mniejsza znajdzie się miejsce dla 800 osób to w Galerii Amber coś koło półtora tysiąca miejsc pracy się znajdzie. No i takie dwie galerie spowodują zmniejszenie bezrobocia o 2 % to już dużo. Oby zatrudniali Kaliszan i osoby z powiatu kaliskiego, a nie ludzi z innych rejonów.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 10:08

schizo1986 pisze:Niech czyszczą ten teren i zaczną już budować jak w Tęczy która będzie o połowę mniejsza znajdzie się miejsce dla 800 osób to w Galerii Amber coś koło półtora tysiąca miejsc pracy się znajdzie. No i takie dwie galerie spowodują zmniejszenie bezrobocia o 2 % to już dużo. Oby zatrudniali Kaliszan i osoby z powiatu kaliskiego, a nie ludzi z innych rejonów.
Twój rachunek wydaje się być niekompletnym. Jak się liczy ,,zyski'', to trzeba także policzyć straty! Dolicz więc utracone miejsca i dochody u kaliskich kupców i sklepikarzy. Dolicz utracone podatki, bo takie ,,instytucje'' zwykły się wymigiwać od ich płacenia. A czy wywiązują się do końca z tzw. ,,offsetami'' ?
W jednym przyznam ci rację. Najwyższa pora zrobić w Kaliszu urbanistyczny i architektoniczny porządek. Bo nawet budowa starego dworca PKS - ,,mistera budownictwa 1975'' (stał tylko 35 lat!) tego przykładem nie była . Front prezentował się w miare dobrze, ale tyły były zwykłym pekaesowskim syfem. Sam skwer też był syfem, ale ... miejskim :wink:!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 16 lip 2011, o 10:33

Sobieraj-3 nie wiem czy Kaliscy kupcy tak ucierpią dam Ci przykład kupiłem ostatnio sobie dwie pary krótkich spodenek jedne kupiłem w Galerii Kalisz nie napisze nazwy sklepu bo ktoś mógłby pomyśleć że robię tutaj jakąś reklamę, a drugie kupiłem pod tęczą, za te co kupiłem w sklepie zapłaciłem 40 złotych, a te na rynku za 60, uważam że tego typu centrum handlowe na pewno wprowadzi jakaś konkurencję, co będzie dla kupujących dobrym rozwiązaniem jak na razie Kaliszan nie stać na kupowanie w sklepach ubrań dlatego chodzą na rynek i tam kupują, a nie sprawdzają cen w sklepach kiedyś za jeansy oryginalne trzeba było zapłacić około 100 złotych, a na rynku 30. Dzisiaj oryginalne jeansy kosztują nadal 100 zł, a jeansy na rynku już 50 - 60 złotych. Jeżeli martwisz się o kaliskich kupców i sklepikarzy, to ja bym się zastanowił bo oni co rok są coraz drożsi, a wykorzystują to że na naszym rynku nie ma takiego miejsca gdzie można znależć taki asortyment w jednym miejscu więc ludzie tam przychodzą i kupują. A co do tych terenów przy dworcowych to rzeczywiście Galeria Amber będzie dawała jasny punkt w okolicy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 10:44

No wiesz, mnie ,,dzinsy'' nie w głowie , tylko sprawy poważniejsze :)! Dam ci przykład z własnego życia. Miałem ci sklep - filię moję firmy na os.Dobrzec. Kiedy się pojawił HIT , momentalnie mnie wykasował ,,dumpingowymi'' cenami. Podatki płacił wg taryfy ulgowej, potem się ,,przepoczwarzył'' w ,,Tesco'', ale nie wiem czy już płaci normalnie? Chodziły tylko słuchy, że kasjerki pracowały zaopatrzone w pampersy, pracvowały na dziwne umowy o pracę czy cos takiego, a Ty mówisz, że wszystko jerst OK. Ja odczuwam, że kraj nasz przerabia powtórkę z ,,krwiożerczego kapitalizmu'' - faza początkowa!
Ja tam wolę zapłacić drożej, ale wolę kupować u Polaka czy polskiego Żyda, polskich i czy kaliskich autochtonów. Nikt mi nie wrobi, że coca cola i chipsy są lepsze i zdrowsze od polskiego żurku i napojów z Łowicza czy Tymbarka :).

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 16 lip 2011, o 11:34

Wiesz dumping jest nie legalny w Polsce, ale nikt z tym nie walczy bo na głównych szczeblach idą łapówki. Ja np nie lubię napojów Tymbarka czy Łowicza, ja kupuję napoje Helleny :) W moim sklepie są i je pijam heheh :) A co do Chipsów to nie jadam ich, ale np zgodzę się z Tobą że Polskie jest lepsze, moja babcia pracowała przez bardzo wiele lat w Kaliszance, ja do dziś wole zjeść Grześka niż kupić sobie snickersa czy marsa. Ja np zawsze chodzę kupować warzywa i owoce pod tęczę bo wiem że są od nas, a nie sprowadzone z Holandii z naklejają "kraj pochodzenia Hiszpania". Nasz Kraj zmieni się wtedy kiedy ludzie zaczną inaczej podchodzić do tego że człowiek człowiekowi jest równy, a nie "Ja jestem prezesem to jestem ważniejszy niż Kowalski który sprząta", tak nie jest. Niestety dopóki rząd będzie podchodził tak jak podchodzi to nam będzie się tak żyło:( Najbardziej denerwujące jest to że dzisiaj tylko w Warszawie można myśleć realnie o znalezieniu pracy, chociaż i tam łatwo nie jest :(

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 16 lip 2011, o 14:59

dumping - dumpingiem, chipsy - chipsami a warzywa... warzywami? ok, w każdym bądż razie to jest temat o Galerii Amber więc proszę nie schodżcie z tematu robiąc niepotrzebny offtopic.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 16 lip 2011, o 21:49

Myślę że już najwyższy czas, przenieść ten temat do inwestycji realizowanych, może wtedy, niektórzy z tego forum przyjmą do wiadomości, że ich walka o zachowanie drzewostanu, jest mocno spóżniona. Analizuje to wszystko i widzę, że jest parę osób którym plany pewnych inwestycji są obojętne, ale etap realizacji już nie. Podobnie było z parkingiem przy ul. Łaziennej.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 lip 2011, o 22:25

To chyba masz coś ze wzrokiem, ewentualnie masz problem z analizą. Ja nie wdzię na tym forum nikogo, kto jest przeciw tej inwestycji. No i jak można przenieść do realizowanych, jak jeszcze się budowa nie zaczęła :) Nawet nie wiadomo kto będzie wykonawcą.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 22:28

ADI, nie można tak generalizować i wrzucać ,,do jednego wora''. Widziałem co zniszczono na Łaziennej i jaki osiągnięto efekt. To była decyzja polityczna, obliczona na poklask. Tutaj , w przypadku GA będą inne skutki - zminimalizowanie zieleni miejskiej, której z każdym rokiem jest coraz mniej. Te zalane betonem 3,5 ha + zaasfaltowane drogi dojazdowe spowoduja zalewanie terenu. Przypomnę tylko Zawodzie, gdzie zalanie takie powoduje raz a nawet dwa razy w roku zalewanie jego mieszkańców. Teraz przy byle burzy zalewane są ulice spoza centrum. Ostatnio pływała nawet Harcerska. Asfalt i betony nie sprzyjają wchłanianu wód opadowych, tereny zielone napewno tak. Pamiętaj, że doszło ileś tam ha asfaltu na dwóch nitkach TB, a systemy odwadniające są niesprawne.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 16 lip 2011, o 22:46

Sobieray nie Adi tylko Andre ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 16 lip 2011, o 22:56

Adi pisze:Sobieray nie Adi tylko Andre ;)
Sorry, zwracam honor. Oczywiście mój post dotyczy postu andre.
:oops:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 17 lip 2011, o 10:14

A Decathlon K-man to co??? Czy to jest innego rodzaju inwestycja? Jeszcze tam płotu nie było, teren nie był zniwelowany, a już trafiła do działu "inwestycje realizowane".

ODPOWIEDZ