Galeria Amber

To co już wybudowano.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 lip 2011, o 13:39

Skoro nie wiesz, to ci napiszę, że Decahlon to market sportowy :) A serio, ja tego tam nie zmieściłem. Tak, że znów twoje pretensje wobec mojej osoby są chybione. Ale już się do tego przyzwyczaiłem :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 17 lip 2011, o 19:40

andre pisze:A Decathlon K-man to co??? Czy to jest innego rodzaju inwestycja? Jeszcze tam płotu nie było, teren nie był zniwelowany, a już trafiła do działu "inwestycje realizowane".
Decathlon trafił do realizowanych dopiero kiedy zaczęto budować wjazdy i wyjazdy (czyli elementy inwestycji), a nie w fazie przygotowania terenu.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 17 lip 2011, o 23:32

Ciekawią mnie wypowiedzi niektórych osób odnośnie zadrzewienia tego terenu? Myśleli, że inwestor będzie budował na tych drzewach? :shock:

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 18 lip 2011, o 00:22

kaliszanin 2- bardzo ciekawa teoria, tylko że te wjazdy i wyjazdy w galerii Amber już są, bo zostały jeszcze po PKS-ie, a nowe powstaną gdy galeria Amber będzie już na ukończeniu.Idąc twoim tokiem myślenia, galeria Amber będzie w dziale "Inwestycje w trakcie realizacji" , gdy już będzie się zbliżał czas otwarcia.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 lip 2011, o 09:17

faust pisze:Ciekawią mnie wypowiedzi niektórych osób odnośnie zadrzewienia tego terenu? Myśleli, że inwestor będzie budował na tych drzewach? :shock:
Faust , wprost przeciwnie! Ci Twoi wyimaginowani oponenci nie mają klapek na oczach. Zważ, że wyżej wyraziłem swoje obawy związane z częściowo bezmyślną wycinką tak dużej ilości drzew, li tylko w trosce o o s ł o n o w ą ich rolę w relacji do osiedla im.Asnyka. Moja troska może urosnoąć niebawem do wielkiego problemu. Nie wolno bowiem także bagatelizować osłonowej roli działek wzdłuż ulicy Południowej, które wyrudowano pod budowę TB, pozostawiając Kalisz na łasce nieubłagalnej Przyrody. Swojego czasu mieszkańcy zachodnich częśći osiedla Dobrzec podnieśli larum w sprawie budowy szerokiego pasa zieleni stanowiącego pas ochronny na granicy z polami powiatu Ostrów. Miasto cos tam obiecało i przez 4 lata nowej kadencji rządząca koalicja nic w tej materii nie robi. Za to umiejętnie fotografuje się u boku przedstawicieli Nestle przy sadzeniu jarząbków, chociażby. Podobnie jest i w centrum. Drzewa znikają, albo straszą wyschnięte ich kikuty. Zauważam nowe nasadzenie , ale to kropla w morzu potrzeb. Wydział Srodowiska, dba głównie o swoje przybiórkowe środowisko w Ratuszu, bo planowej polityki Miasta w tej sferze ochronnej nie widać. Czy Lasy Państwowe i Nadleśnioctwo Kalisz jeszcze istnieją, bo nic o nich nie słychać. O gołuchowskich a i ofszem, ale głównie z okazni wszelkiej maści konkursików i plenerów. Nie mówię, że są niepotrzebne, ale ,,nie szkoda róż, gdy płoną (czyt.giną) lasy''!
Meteorolodzy już nie ukrywają faktu, że grozi nam ocieplenie, które z pewnością przyniesie zwiększone w ilości i w sile opady. Betonowe budowle ich nie powstrzymają , a tylko spotęgują ich działanie. Nie walczmy z Matką Naturą, walczmy o budowę zrównoważonego środowiska naturalnego człowieka, bo w końcu on jest jego najważniejszą częścią.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 lip 2011, o 10:36

Na pewno masz sporo racji.Terenów zielonych nigdy za dużo.Jednak to jest teren prywatny i jedynie można mieć nadzieję ze poza betonowym klocem powstaną nowe nasadzenia.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 18 lip 2011, o 12:11

Rozpoczęła się budowa linii SN od ronda Dobrzeckiego do Galerii Amber. Zaczęli kopać wzdłuż Podmiejskiej na terenie Mazka.

Obrazek

rafcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2009, o 20:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rafcio » 18 lip 2011, o 13:54

Linia SN ? co to takiego ?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 lip 2011, o 14:00

rafcio pisze:Linia SN ? co to takiego ?
Chodzi o ,,Średnie Napięcia'' - pewnie 110 KV?

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 18 lip 2011, o 14:01

rafcio pisze:Linia SN ? co to takiego ?
Linia średniego napięcia

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: nowy obiekt

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 lip 2011, o 15:54

rob2011 pisze:Myślę, że pojawi się niedługo nowy temat....
Takowy już istnieje 8) :wink:

viewtopic.php?t=1850&postdays=0&postorder=asc&start=0
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 18 lip 2011, o 20:59

powolutku idzie to do przodu, mam nadzieję że do końca Lipca pojawi się informacja jaka firma będzie głównym wykonawcą, Galerii Amber

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 19 lip 2011, o 10:18

sobieray-3 pisze:
rafcio pisze:Linia SN ? co to takiego ?
Chodzi o ,,Średnie Napięcia'' - pewnie 110 KV?
15 kV

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 lip 2011, o 12:47

Proszę, drzewka będą i czyste powietrze też:
http://www.rc.fm/node/70578
g13k

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 20 lip 2011, o 15:52

Pytanie tylko gdzie te drzewka posadzą, bo nie ma tam napisane że zostaną posadzone w obrębie Galerii Amber. Pewnie jak wybudują tą Galerie to nikt nie będzie płakał po drzewach, które tam były. Tylko będziemy się cieszyć tym że mamy porządną Galerię.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 20 lip 2011, o 16:10

schizo1986 pisze:Pytanie tylko gdzie te drzewka posadzą, bo nie ma tam napisane że zostaną posadzone w obrębie Galerii Amber. Pewnie jak wybudują tą Galerie to nikt nie będzie płakał po drzewach, które tam były. Tylko będziemy się cieszyć tym że mamy porządną Galerię.
Echo zobowiązało się posadzić 140 drzew (70 już w tym roku) w miejscach wskazanych przez Miasto.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lip 2011, o 17:28

jp pisze:
schizo1986 pisze:Pytanie tylko gdzie te drzewka posadzą, bo nie ma tam napisane że zostaną posadzone w obrębie Galerii Amber. Pewnie jak wybudują tą Galerie to nikt nie będzie płakał po drzewach, które tam były. Tylko będziemy się cieszyć tym że mamy porządną Galerię.
Echo zobowiązało się posadzić 140 drzew (70 już w tym roku) w miejscach wskazanych przez Miasto.
gawronik13kaliusz napisał:
Proszę, drzewka będą i czyste powietrze też:
http://www.rc.fm/node/70578
A jednak warto było! Cieszę się, że swoim fotoreportażem w części przyczyniłem się do tej burzy i wynikających z niej zobowiązań firmy Echo. Jak wcześniej wyżej pisałem mnie chodziło o wycięte topole, ale o brak troski władz miejskich i samorządowych o zrównoważony rozwój Miasta. Schizo wykazuje się podobną ,,troską'', ale przypisuję to jego małemu doświadczeniu życiowemu i młodzieńczej ,,nadpobudliwości''. Zważ schizo, że niektóre firmy używają drzewek i rroślin do dekoracji wnętrz swoich firm i wynajmuja do tych spraw fachowców, którym słono płacą. Niepokoi mnie co innego . Niepokoi mnie argumentacja i podpieranie się ,,prawem'' z okresu, kiedy Kalisz był województwem, kiedy Kalisz ,,żył'' w poprzedniej epoce. Cieszę się, że niejako ,,zarobiłem'' 140 drzew dla Kalisza, ale nie moim , waszym - schizo i jp zmartwieniem jest , gdzie drzewa te będą posadzone? To powinno być zmartwieniem pani Naczelnik Wydziału Środowiska, jej pracowników, radnych ds środowiska i współpracujących(o ile takie współpracują?) organizacji pozarządowych. Zatem, niech pani Naczelnik przysiądzie fałdów, zakasa rękawy i ... myśli! Niech myśli, aż wymyśli - albo ... niech ustąpi miejsca młodszym.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 lip 2011, o 17:36

Sobieray chyba nie myslisz, że Echo posadzi nowe drzewa, bo było o tym na naszym forum. Bez przesady.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lip 2011, o 17:56

Sądzę, że Echo jest poważną firmą, firmą odpowiedzialną za swój wizerunek słowa i czyny. Podobnie sądzę, że Wielkopolskowschodnie Stowarzyszenie Ekologiczne pomoże tej firmie zobowiązanie dotrzymać. Towarzystwo Opieki nad Zabytkami - Koło w Kaliszu chętnie Was wesprze podobnie jak i reszta dyskutantów naszego Forum, którym na sercu leży zrównoważony rozwój Kalisza.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2011, o 21:27 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 20 lip 2011, o 19:46

sobieray-3 pisze: A jednak warto było! Cieszę się, że swoim fotoreportażem w części przyczyniłem się do tej burzy i wynikających z niej zobowiązań firmy Echo. .
Rozbawiła mnie ta megalomania, Sobieray-3 udowodnij tą tezę, bo w/g mojej wiedzy zobowiązanie Echa było zanim zorientowałeś się, że drzewa są wycinane, ale rozumiem, że masz potrzebę sukcesu :)

ODPOWIEDZ