Galeria Amber

To co już wybudowano.
dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: dybek » 2 sie 2014, o 11:33

<Przemek> pisze:Nie wiem czy ktoś zauważył, ale dziś wieczorkiem na naszej bursztynowej galerii handlowej pojawiły się jakieś animacje i obrazki rzucane na elewację galerii przez specjalnie zamontowane rzutniki. Wcześniej nie widziałem ani rzutników ani żadnych pokazów, niestety było dość ciemno i nie miałem przy sobie aparatu, więc nie udało mi się tego uchwycić. Ale nie powiem, wyglądało ciekawiej niż tak jak zawsze po zmroku, a więc szaro i buro. :)
Koleżanka zrobiła zdjęcie tego o czym piszesz. Wygląda ciekawie.

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 sie 2014, o 16:34

A ten śnieg to tak na ochłodę? :D
g13k

AkoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2006, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: AkoS » 3 sie 2014, o 16:35

Dyrekcja ogłosiła przetarg na oświetlenie i wystrój galerii na święta. Z tego co wiem, po rozmowie z Panią Dyrektor, Galeria ma wyglądać jak jedna wielka świecąca choinka :)
...:::AkoS:::...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 sie 2014, o 23:14

Kilka zdjęć z otoczenia galerii.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 sie 2014, o 00:07

A Lamp na wysepkach przy drodze jak niema tak niema...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 sie 2014, o 16:30

Nowe sklepy w Galerii Amber

Douglas, Wójcik, Simple, Lupa - to marki, które poszerzają ofertę Galerii Amber w Kaliszu, zrealizowanej przez spółkę Echo Investment.

Największe centrum handlowo-rozrywkowe w aglomeracji kalisko-ostrowskiej otwarte zostało 20 marca br. W ciągu zaledwie 3 miesięcy od otwarcia, klienci odwiedzili Galerię Amber aż milion razy.

Oferta Galerii Amber jest stale uzupełniana. 20 sierpnia br. miało miejsce otwarcie salonu Simple - cenionej marki odzieżowej należącej do Grupy Gino Rossi. Sklep dysponuje powierzchnią blisko 80 mkw.

Jeszcze w sierpniu klienci Galerii Amber będą mogli zrobić zakupy w perfumerii Douglas (240 mkw.), a także w sklepie sieci Wójcik (75 mkw.) oferującej odzież dla dzieci i młodzieży. Wkrótce do grona najemców dołączy sklep obuwniczy Lupa (Maciejka Footwear - 100 mkw.)

http://www.echo.com.pl/press-room/infor ... mber-3631/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 wrz 2014, o 15:22

i co? jakoś wszystko przycichło.. niby w 100% była wynajęta, a jak kilka/kilkanaście boksów stało pustych, tak stoi.

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: A » 7 paź 2014, o 21:58

a co z tym placem miedzy galerią a dworcem PKP?
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 paź 2014, o 23:30

A pisze:a co z tym placem miedzy galerią a dworcem PKP?
Będzie parking
http://www.faktykaliskie.pl/parkingi-z- ... -miejskimi" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 8 paź 2014, o 21:23

Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 paź 2014, o 22:04

Przy budowie domyślaliśmy się czyj jest teren koło socjalnego...
ODP była na ik
http://i106.photobucket.com/albums/m245 ... c9c478.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 paź 2014, o 22:56

W galerii otworzył się nowy sklep LU.PA - sklep obuwniczy.
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 lis 2014, o 17:17

Ciekawy materiał.

Dramat najemców galerii handlowych: koszmarne wspomnienia i długi

Bielszczanin Daniel Dziewit wypowiada wojnę "krwiożerczemu kapitalizmowi galerii handlowych". Popadł w długi, zmaga się z przewlekłą chorobą. By przestrzec najemców centrów handlowych przed mechanizmami działania galerii, założył Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ochrony Najemców.
Mężczyzna przez trzy lata wynajmował lokale w jednym z centrów handlowych naszego województwa. Dziś po wielkim biznesie pozostały koszmarne wspomnienia i dług sięgający 200 tysięcy złotych. Do pieniędzy doszedł ciężką pracą - biznesy prowadzi od 10 lat, zapewnia, że nie zdarzyło mu się nie zapłacić faktury w terminie.

By wesprzeć innych najemców, którzy stali się bankrutami założył Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ochrony Najemców. - Będziemy pozywać galerie handlowe o zadośćuczynienia i odszkodowania. Ludzie są oszukiwani przez inwestorów stawiających kolejne galerie, pozostawieni samym sobie, skazani na społeczną śmierć - nie przebiera w słowach Daniel Dziewit.

Były biznesmen bezpardonowo obnaża sposoby działania centrów handlowych. - Firmy PR-owe specjalizują się w podawaniu fałszywych danych dotyczących liczby klientów, nie ma podziału na organizowane wycieczki, pseudoeventy czy losowania nagród, które przyciągają tłumy - zauważa dawny najemca. Z wydumanych, jego zdaniem, danych wynikało, że od poniedziałku do piątku galerię odwiedza 10 tys. klientów, a w weekendy nawet 15 tys. Biznesplan budował w oparciu o fałszywe dane.

Członkowie stowarzyszenia wyliczyli, że w Polsce istnieje 400 galerii handlowych. Jeśli wziąć pod uwagę frekwencję podawaną przez zarządców, wynika z tego, że każdy taki obiekt odwiedza sześć milionów osób rocznie. - Gdyby te dane były prawdziwe, oznaczałoby to, że w naszym kraju są dwa miliardy mieszkańców albo każdy odwiedza galerię trzy razy dziennie - dziwi się Daniel Dziewit.

- Ludzie boją się działać, obawiają się kar, nie walczą o swoje. Ostatnio, tuż przed emisją reportażu na ten temat dwóch najemców w ostatniej chwili zażądało usunięcia swojego wizerunku - wspomina Dziewit.

Sam stracił wiele - pieniądze i zdrowie. Wspomina, jak przed podpisaniem umowy z galerią handlową, podano mu nieprawdziwe informacje. - Na moje nieszczęście nie zmierzyłem lokalu. Efekt? Płaciłem o 800 złotych miesięcznie więcej, niż powinienem. Nawet interweniowałem, ale rozłożyli ręce i przekonywali mnie, że nie da się tego problemu rozwiązać - relacjonuje w rozmowie z Onetem.

Dziewit osobiście zna biznesmena-rekordzistę, który w tej samej co on galerii wynajął lokal. - Proszę sobie wyobrazić, że popłynął zupełnie - zadłużył się na dwa miliony złotych - zdradza.

Z tego co mi wiadomo, mężczyzna targnął się na własne życie, bo galeria handlowa doprowadziła go do bankructwa. Nie zostawię tego tak. Będę pokazywał cały ten syf, który wyniszcza polskie rodziny
Daniel Dziewit

Stowarzyszenie zamierza uderzyć w słabe punkty galerii, zwrócić uwagę na powszechne już dziś zjawisko wyniszczania polskich, małych, rodzinnych biznesów. Dziewit gromadzi właśnie informacje dotyczące samobójstwa z Krakowa. - Z tego co mi wiadomo, mężczyzna targnął się na własne życie, bo galeria handlowa doprowadziła go do bankructwa. Nie zostawię tego tak. Będę pokazywał cały ten syf, który wyniszcza polskie rodziny - denerwuje się założyciel stowarzyszenia.

Mężczyzna każdego dnia odbiera telefony od zrozpaczonych przedsiębiorców. Wielu z nich przy życiu trzymają bliscy. - Gdyby nie oni, już dawno wziąłbym sznur i na drzewo - płaczą do słuchawki.

Olbrzymi problem stanowi także okres, na jaki trzeba podpisać z galerią umowę. W większości przypadków - na pięć lat, ale bywają i takie sytuacje, gdzie centra handlowe żądały podpisania umów na 30 lat, zaś kara za zamknięcie sklepu wynosi nawet 10 tys. złotych dziennie!

- W galeriach panuje kult sukcesu, wbija nam się do głowy, że skoro interes się nie kręci to my - właściciele ponosimy za to winę. Mówią nam: - Zmieńcie personel albo wystrój. Dajcie reklamę. Zaszczuty najemca szuka błędu w sobie. A tymczasem głównym powodem klapy były pustki w galerii. Trzeba położyć temu kres - konkluduje.

http://wiadomosci.onet.pl/slask/dramat- ... lugi/gxbv5" onclick="window.open(this.href);return false;
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 lis 2014, o 09:02

dybek pisze:
<Przemek> pisze:Nie wiem czy ktoś zauważył, ale dziś wieczorkiem na naszej bursztynowej galerii handlowej pojawiły się jakieś animacje i obrazki rzucane na elewację galerii przez specjalnie zamontowane rzutniki. Wcześniej nie widziałem ani rzutników ani żadnych pokazów, niestety było dość ciemno i nie miałem przy sobie aparatu, więc nie udało mi się tego uchwycić. Ale nie powiem, wyglądało ciekawiej niż tak jak zawsze po zmroku, a więc szaro i buro. :)
Koleżanka zrobiła zdjęcie tego o czym piszesz. Wygląda ciekawie.

Obrazek
Ustroili galerię Amber ZDJĘCIA
http://www.faktykaliskie.pl/ustroili-ga ... er-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;


Iluminacja galerii robi wrażenie. Wewnątrz wszystko się skrzy od palących się lampek. Brakuje jeszcze lecących z głośników świątecznych melodii. We wczorajszą niedzielę parking podziemny był praktycznie pełny. A co to będzie przed samymi świętami?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 24 lis 2014, o 09:33

moze ktos opisac jak z ruchem w Teczy bo powiem szczerze nie bylem tam juz dawno dawno

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 lis 2014, o 14:03

Mowa o tej samej iluminacji, o ktorej mowilem w sietpniu? Juz w wakacje trwaly gorace przygotowania do swiatecznego szalu?:D

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 24 lis 2014, o 15:18

Ruch w Tęczy (nie znam danych o odwiedzalności) nie specjalnie się zmniejszył. Jest podobnie jak przed otwarciem Amber. Różnica na jest w przypadku mniej "popularnych" godzin np. przed południem w dzień powszedni czy pod wieczór, gdzie rzeczywiście są pustki i hula wiatr po korytarzach co znacznie rzadziej miało miejsce przed otwarciem amber. Ale w inne pory dnia i tygodnia nie jest jakoś gorzej. Dobrym symptomem, że jest to, że nie znikają sklepy od dłuższego czas, a nawet się otwierają, a niektóre przenoszą na większą powierzchnię (no chyba, że właściciele są szaleni i ryzykują:) ). Podsumowując wg moich obserwacji, a jestem często w galerii, co prawda głownie w Społem ruch co prawda się nieco zmniejszył, ale w moim odczuciu nie jest to jakoś zauważalne na pierwszy rzut oka.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, o 17:29 przez ochotnik, łącznie zmieniany 3 razy.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: jp » 24 lis 2014, o 16:49

ochotnik pisze:Ruch w Tęczy (nie znam danych o odwiedzalności), ale nie specjalnie się nie zmniejszył. Jest podobnie jak przed otwarciem Amber.
W Amber we wczorajszą niedzielę parking podziemny był praktycznie pełny. A co to będzie przed samymi świętami?
A niektórzy twierdzą, że w Kaliszu jest za dużo galerii handlowych... Nie wiem, czy dwie to dużo, ale byli i tacy, co twierdzili, że galerii jest zbyt dużo, kiedy nie było jeszcze Amber, a Tęcza dopiero w budowie :lol:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 gru 2014, o 16:47

Wewnątrz galerii wręcz magicznie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia pochodzą z Facebooka Galerii Amber.
g13k

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: klocek » 2 gru 2014, o 18:30

jp pisze:
ochotnik pisze:Ruch w Tęczy (nie znam danych o odwiedzalności), ale nie specjalnie się nie zmniejszył. Jest podobnie jak przed otwarciem Amber.
W Amber we wczorajszą niedzielę parking podziemny był praktycznie pełny. A co to będzie przed samymi świętami?
A niektórzy twierdzą, że w Kaliszu jest za dużo galerii handlowych... Nie wiem, czy dwie to dużo, ale byli i tacy, co twierdzili, że galerii jest zbyt dużo, kiedy nie było jeszcze Amber, a Tęcza dopiero w budowie :lol:
Ruch może jest, ale kupujących coraz mniej. Wydaje się, że ludzie wydają kasę w marketach by nie przepłacać. Eh... ubożejemy.

ODPOWIEDZ