Sklep z dopalaczami

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 2 paź 2010, o 00:40

cheetah pisze:
MirekDB pisze:jak na razie to jest zabawa w kotka i myszkę państwo zabrania sprzedaży jakiegoś specyfiku to zmienia się nieco nazwę i hulaj duszo piekła nie ma.
Chyba raczej chodzi o małą zmianę w strukturze chemicznej związku (na przykład dodanie jakiegoś podstawnika). Właściwości pozostają bardzo podobne, a związek z chemicznego, a co za tym idzie z prawnego punktu widzenia, zupełnie inny.
Moja wina, bo nie napisałem tego dokładnie, ale o to właśnie mi chodziło pisząc o konieczności rejestracji gotowego specyfiku wtedy taka zmiana wymagałaby ponownej rejestracji.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 2 paź 2010, o 12:38

Co do akcyzy to dokładnie o to mi chodziło, tj. obłożyć akcyzą także dopalacze. Dzięki temu możnaby zdobyć pieniędzy na ewentualne leczenie zatrutych tymi specyfikami.
I jeszcze jedna sprawa, jasne, że to moje zdanie, a nie żadne prawdy objawione, jestem otwarty na argumenty innych ;)
Dyskusja jest kulturalna i mam nadzieję, że taka pozostanie :)
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 paź 2010, o 17:05

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 paź 2010, o 21:59

Chyba coś jest na rzeczy skoro podjęto takie a nie inne kroki.

Stolica: zamknięto 64 sklepy z dopalaczami

- Inspektorzy sanitarni zamknęli 64 sklepy z dopalaczami i zabezpieczyli towar, który w nich się znajdował - poinformował dyrektor warszawskiego sanepidu Dariusz Rudaś.

- Zgodnie z poleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego skontrolowaliśmy 66 punkty, w których sprzedawano dopalacze. 64 zostały zamknięte i oplombowane, dwa już wcześniej nie były czynne. Kontrole przebiegły bez incydentów, asystowała przy nich policja, ale nie było potrzeby używania siły - podkreślił Rudaś.

Dodał, że dalsze decyzje w sprawie sklepów i zabezpieczonych w nich produktów będą zależały od zarządzeń szefa GIS.

Około tysiąca sklepów i hurtowni z tzw. dopalaczami skontrolowało w sobotę w całym kraju kilkuset inspektorów sanitarnych, wspieranych przez ok. 3 tys. policjantów.
Kontrola była przeprowadzana na polecenie minister zdrowia Ewy Kopacz, w związku z licznymi przypadkami zatruć dopalaczami. Kontrola pozwalała - jak powiedział rzecznik GIS Jan Bondar - na wycofanie artykułów zagrażających zdrowiu publicznemu oraz zamknięcie sklepów, które je oferują. Zdecydowano o wycofaniu produktu o nazwie "Tajfun" i wszystkich podobnych do niego środków.

Dopalacze to substancje psychoaktywne, które mogą działać podobnie do narkotyków; można je legalnie kupować w Polsce. Są sprzedawane m.in. jako przedmioty kolekcjonerskie lub nawozy do roślin. Nie ma dokładnej statystki zatruć dopalaczami, w szpitalach kwalifikowane są one jako tzw. inne zatrucia.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/st ... omosc.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/uniki-sp ... omosc.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 4 paź 2010, o 16:02


Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 4 paź 2010, o 19:24

Witam wszysktich użytkowników.
Na początek pragnę wspomnieć, zarazem dziękując, że forum to jest dla mnie ogromnym żródłem informacyj na temat tego, co dzieje się w moim mieście, nie tylko w tematach inwestycyjnych, ale także jeśli chodzi o historię Kalisza, czy aktualne wydarzenia (choćby wieści związane z tegoroczną powodzią).

Teraz odnośnie tematu - idąc dziś ulicą Górnośląską usłyszałem urywek rozmowy jakiegoś mężczyzny przez telefon, mówił całkiem głośno, ale nie był specjalnie przejęty - twierdził coś na kształt tego, że zamknięto mu sklep, ale prokuratura musi go wypuścić, a wtedy ponownie go otworzy. Jedyny sklep, jaki w pobliżu był zamknięty, to jeden ze sklepów z tzw. artykułami kolekcjonerskimi. Nie byłem nigdy w środku, ale nie wydaje mi się, by były tam jakieś unikatowe monety czy innego rodzaju pamiątki ;). Niemniej jednak, mam nadzieję, że na powrót go nie otworzy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 paź 2010, o 21:59

Nie ładnie jest podsluchiwac rozmowy telefoniczne nawet przy niedomknietych drzwiach rozmownicy :wink:. Jednak jezli wyczuwasz, że facet mial zamiar popelnić przestepstwo, to twoim obowiązkiem jest zgłosic to do Prokuratury. W przeciewnym razie mozesz byc pociągnięty ,,za konsekwencje''!

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 4 paź 2010, o 22:15

Dziś ok. godziny 17 szedłem ul. Łazienną i pod "SmileShop" podjechały dwa radiowozy policyjne i jeden Straży Miejskiej. Przez radio mówili (o ile dobrze poskładałem strzępki obrzydliwie podsłuchanych rozmów) o zatrzymaniu właściciela sklepu w związku ze złamaniem pieczęci Sanepidu.

Awatar użytkownika
Obbrus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 27 cze 2010, o 20:29

Nieprzeczytany post autor: Obbrus » 4 paź 2010, o 22:38

sobieray-3 pisze:Nie ładnie jest podsluchiwac rozmowy telefoniczne nawet przy niedomknietych drzwiach rozmownicy
Rozmawiał na środku ulicy, sztuką było nie słyszeć przechodząc koło niego :).
sobieray-3 pisze:jezli wyczuwasz, że facet mial zamiar popelnić przestepstwo
Właśnie myślę, że chodziło mu o bezsilność prawa wobec sprzedaży "artykułów kolekcjonerskich", że będzie mógł potem otworzyć znów sklep bez konsekwencji - żadnych znamion zamiaru popełnienia przestępstwa to nie miało.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 paź 2010, o 11:14

No właśnie - postęp (?) cywilizacyjny gruntownie zamiesza nam w systemie wartości. Jak tu nie podsluchiwać, jak wszyscy ,,do kołnierza'' zbyt głośno gadają wokół?
Jeśli vhodzi o resztę, tośmy się nie zrozumieli . Ale jak facet mogł na coś takiuego liczyć kiedy Premier osobiście powiedzial, że będzie działał ,,na granicy'' obecnie pobowiązującego prawa by wytępić ten prroceder?

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Re: Sklep z dopalaczami

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 22 wrz 2013, o 13:07

Ile razy idę ulicą Czaszkowską i dochodze do skrzyżownia z Nowym Światem to aż mi się rzygać chcę, wiedzę nie raz starych znajomych którzy kiedyś byli normalni a teraz jest to kawał narkomańskiego ścierwa, która za trochę tego gówna by sprzedała swoją siostrę i matke do burdelu. Ja rozumiem, że jest wolność w dokonywaniu wyboru ale na rany chrystusa, to aż obrzydza widoki miasta, po za tym miej takiego fleta w domu co Ci pół chałupy wyniesie by zajarać ten szajs. Na detoks przymusowy z takimi delikwentami i już. A te lokale pozamykać w pizdu, albo zalegalizować heroinę i krokodyla by to padło szybciej uśmiercić, bo człowiek już patrzeć na to nie może.
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sklep z dopalaczami

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 maja 2015, o 22:30

I znów problem. Przy dwóch szkołach:
http://www.faktykaliskie.pl/nowy-punkt- ... -za-szkola" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

ODPOWIEDZ