Sklep z dopalaczami

To co już wybudowano.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 24 cze 2009, o 10:46

Sorry, TO JEST FORUM INWESTYCYJNE !!! Przenieście się Panowie na calisia.pl i tam poruszajcie swoje problemy ogólnospołeczne.
Moderatorze proszę o STOP :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 cze 2009, o 11:39

Ja nie mam żadnych nałogów.Czy się mi podoba sklep z dopalaczami? Nie, ale to są dorośli ludzie.Alkohol i papierosy też uzalezniają.Mają na swoim koncie mln ofiar.Panowie dla mnie nie ma róznicy, czy na mieście zostane pobity przez człowieka pod wpływem alkoholu, czy srodków odurzających.Bedzie boleć tak samo ;) To samo dotyczy kierowcy który zabiję na drodze ponieważ coś jarał, lub sobie strzelił setke.
Zwyczajnie każda uzywka wpływa żle ma zdrowie, w mniejszym lub większym stopniu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 cze 2009, o 15:08

Z opisu wynika , ze produkt jest chemicznym syfem ( te placówki badawcze :-) , produkowanym przez koncern a jego kupowanie ma dodatkowo wspierac podatkami "państwową mafię"...
To już lepsze własne uprawy - produkt naturalny , nieopodatkowany i wytwarzany na małą skalę a nie komercyjny badziew :-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 lip 2009, o 23:16

Dopalacze w Kaliszu
Nie ma skutecznych metod walki z legalną sprzedażą środków odurzających

Dwa pierwsze sklepy z tzw. dopalaczami zostały otwarte w Kaliszu. Jeden w bezpośrednim sąsiedztwie gimnazjum przy ulicy Ciasnej. Niestety, policja jest bezradna, bo handel sprzedawanymi w sklepach środkami nie jest przestępstwem

Stało się to, o czym ,,Życie Kalisza’’ pisało już dawno – sklepy sprzedające środki odurzające w biały dzień zostały otwarte w Kaliszu.
Policja jest bezradna, ponieważ właściciele sieci World Wide Supplements Importer wykorzystują luki prawne i zupełnie legalnie handlują środkami odurzającymi.
– Dopalacze są produktem kolekcjonerskim, nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi w Polsce – mówił w mediach Piotr Domański, rzecznik prasowy World Wide Supplements Importer. – Natomiast w innych krajach Unii Europejskiej takie produkty są sklasyfikowane jako suplement diety i ludzie mogą je spożywać. Dlatego my zalecamy ich kolekcjonowanie, a nie spożywanie... Oczywiście informacja o kolekcjonerskim charakterze to furtka (brakuje jedynie znaczącego mrugnięcia okiem sprzedawcy), dzięki której specyfiki oferowane przez sklep mogą sobie spokojnie leżeć na półkach i wystawach oraz być sprzedawane. Sprzedający dopalacze okazali się wyjątkowo sprytni – najpierw zlecili specjalistom Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego przeprowadzenie badań i okazało się, że w składzie chemicznym sprzedawanych produktów, nie ma substancji nielegalnych. Jednak zdaniem farmaceutów, patrząc na niektóre produkty – włos jeży się na głowie. Grożna jest np. benzylpiperazynę (BZP) – substancja psychoaktywna o działaniu stymulującym, działająca w sposób zbliżony do MDMA (znane głównie jako pigułki ecstasy) i amfetaminy. Natomiast BZP w połączeniu z TFMPP (które też jest dostępne w funshopie) może powodować wiele efektów ubocznych jak: bezsenność, niepokój, mdłości i wymioty, bóle mięśni i głowy, drgawki, okresowa impotencja, a rzadziej psychoza. W innych specyfikach można znależć np. porcję około 12,5 grama kapelusza z muchomora czerwonego (Amanita muscaria), grzyba bardzo silnie trującego. (q)

Więcej w Życiu Kalisza

Panowie Ja tam nie mam więcej pytań.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

wolnywybor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2009, o 02:48
Lokalizacja: Piskorzewie

Nieprzeczytany post autor: wolnywybor » 21 sie 2009, o 21:48

Brawa dla autora artykułu za stek bzdur. (ŻK to szmatławiec?)

BZP i TFMPP są nielegalne od pół roku. A muchomor czerwony niby w czym? Jakieś żródło badań, cokolwiek?
wiele efektów ubocznych jak: bezsenność, niepokój, mdłości i wymioty, bóle mięśni i głowy, drgawki, okresowa impotencja, a rzadziej psychoza.
Majaczenie alkoholowe, majaczenie drżenne, biała gorączka (łac. delirium tremens) – stan zaburzeń świadomości z iluzjami i omamami oraz urojeniami trwający do tygodnia. Często towarzyszą mu zaburzenia wegetatywne i inne objawy somatyczne. Jest spowodowany nagłym odstawieniem lub zmniejszeniem dawki alkoholu. Prawdopodobnie grają rolę również czynniki toksyczne. Śmiertelność wynosi poniżej 3-4%. Burzliwa symptomatologia delirium tremens rozwija się zwykle 2-3 dni po zaprzestaniu picia alkoholu. Do objawów wiodących delirium zalicza się zaburzenia świadomości z halucynacjami i lęk, który przechodzi w niepokój ruchowy, podniecenie a nawet agresję. U 25 procent chorych występuje napad drgawek o charakterze dużego ataku padaczkowego. W badaniu fizykalnym stwierdza się tachykardię i wzrost ciepłoty ciała, a w badaniach laboratoryjnych hiperglikemię, podwyższony poziom mocznika, bilirubiny, aminotransferaz a także leukocytozę i wzrost OB. Hipokaliemia i hipomagnezemia stanowią poważne ryzyko zaburzeń rytmu serca, powodujących zatrzymanie krążenia. U osób wyniszczonych objawem towarzyszącym delirium może wystąpić zapalenie płuc, niewydolność krążenia, wątroby lub nerek. Na podstawie wywiadu ustalono, że w części letalnych przypadków delirium zgon poprzedzony był obezwładnieniem pacjenta lub jego unieruchomieniem w kaftanie czy pasach.

Na zdrowie!
wolnekonopie.pl

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 wrz 2009, o 11:36

No cóż, to była tylko kwestia czasu.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... czach.html
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 4 wrz 2009, o 13:53

Wczoraj w radiu dużo mówiono o akcjach łapania uczniów podstawówek które zażywają dopalacze. Same dopalacze podobno są bardzo żle tolerowane przez ich organizmy.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lut 2010, o 14:37

Chyba dobrze postąpili.....

Radni walczą z dopalaczami
25 lutego, 2010 - 12:44 — [email protected]

Kaliscy radni wypowiadają wojnę dopalaczom. Na dzisiejszej sesji uchwalili apel w sprawie wycofania z legalnej sprzedaży substancji psychoaktywnych. Dokument trafi do Rządu i Parlamentu.

"W trosce o losy mieszkańców Kalisza, a w szczególności dzieci i młodzieży, Radni Rady Miejskiej Kalisza oraz Prezydent Miasta apelują o podjęcie działań legislacyjnych mających na celu zniesienie legalności sprzedaży i promocji tzw dopalaczy" - czytamy w apelu.

Władze Kalisza domagają się szybkiej reakcji, która ma wyeliminować ze sprzedaży środki psychotropowe.
Radni przez aklamację przyjęli apel na dzisiejszej sesji.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lut 2010, o 14:44

Ostatnio na ciasnej widziałem jak policja trzepała młodych chłopaków wychodzących z tego sklepu ;) powinni postawić obok posterunek i trzepać każdego kto wychodzi z tego sklepu :D
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 25 lut 2010, o 21:21

Kolejny sklep ma powstać (lub powstał) przy ulicy Sukienniczej :(

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 19 mar 2010, o 00:58


Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 19 mar 2010, o 01:00

LUK pisze:Kolejny sklep ma powstać (lub powstał) przy ulicy Sukienniczej :(
Ten sklep to ten sam, który był obok więzienia. Zmienili lokalizacje, aby zwiększyć obroty. Centrum to centrum.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 mar 2010, o 18:42

A jednak SENS JEST, bo już mamy bezsensowną śmierć :

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ekcja.html
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 30 mar 2010, o 19:38

Nie wiem czy widzieliście ale w Kaliszu na przeciwko stokrotki powstał coffeeshopy.pl

http://coffeeshopy.pl/

czy to jest to o czym myślę. Reklamują się mocno że otwarcie itp na telebimie koło Carrefour'a.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 mar 2010, o 20:07

KalishaQ pisze: Ten sklep to ten sam, który był obok więzienia. Zmienili lokalizacje, aby zwiększyć obroty. Centrum to centrum.
A po co im zwiększać obroty? Ja słyszałem, że obroty tej tylko sieci sklepów na terenie wielkopolskiego i łódzkiego to 5-cyfrowa liczba per miesiąc

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 30 mar 2010, o 20:40

sobieray-3 pisze:A jednak SENS JEST, bo już mamy bezsensowną śmierć :

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ekcja.html
A ja tylko zacytuję sensowny komentarz z forum:
"Ofiara była ubrana w jasne dżinsy - czy były one przyczyną zgonu?
Ofiara miała postawione włosy na żelu - czy były one przyczyną zgonu?
Ofiara była spod znaku koziorożca w koniunkcji z saturnem - czy było to
przyczyną zgonu? Beznadziejne tezy, bez poparcia. Osobiście nie używam
dopalaczy, nie palę, piję oszczędnie i jak ktoś chce się truć, na
własne życzenie to ja nie widzę przeszkód."
Podejrzewam, że gość był napruty do granic możliwości i umarł, co się często zdarza. Ewentualnie umarł po zmieszaniu dopalacza z alkoholem. I co teraz, zakazać alkoholu, czy dopalaczy?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 mar 2010, o 20:54

A mnie wcale nie chodzi o degeneratów! Myślę wyłącznie o ,,malolatach'' zażywających początkowo ... ,,na próbę''.

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 30 mar 2010, o 23:39

szymkalisz pisze:
A po co im zwiększać obroty? Ja słyszałem, że obroty tej tylko sieci sklepów na terenie wielkopolskiego i łódzkiego to 5-cyfrowa liczba per miesiąc
Ale Ty dziwny jesteś. Jak to po co zwiększać obroty?

Awatar użytkownika
INSULTER OF JESUS CHRIST
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1626
Rejestracja: 8 lut 2010, o 21:56
Lokalizacja: AUTONOMIA KALISKA

Nieprzeczytany post autor: INSULTER OF JESUS CHRIST » 31 mar 2010, o 09:55

zawsze przybedzie nowych miejsc pracy
Obrazek

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 31 mar 2010, o 17:00

KalishaQ pisze:Ale Ty dziwny jesteś. Jak to po co zwiększać obroty?
Zwiększanie obrotów to rzecz naturalnie dobra, ale obroty z rzędu kilkudziesięciu tysięcy na kilku sklepach per miesiąc to dużo.

ODPOWIEDZ