Sklep z dopalaczami

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 31 mar 2010, o 23:54

szymkalisz pisze: Zwiększanie obrotów to rzecz naturalnie dobra, ale obroty z rzędu kilkudziesięciu tysięcy na kilku sklepach per miesiąc to dużo.
Jeśli jest możliwość zarobić jeszcze więcej to muszą czynić działania w tym celu i nic w tym dziwnego.

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 1 kwie 2010, o 21:50

Dziś o tym "naszym" sklepie z wypalaczami w Faktach TVN mówili:
http://www.tvn24.pl/28377,1650471,0,1,w ... omosc.html
od komentarza się powstrzymam :(

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 maja 2010, o 19:13

Ho ho ho w Irlandii poszli w tym kierunku na całego.

http://wiadomosci.onet.pl/2169270,28351 ... osceu.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 wrz 2010, o 21:48

W Bydgoszczy zdaje sie znalezki sposob na to świnstwo ?
W Bydgoszczy zakaz obrotu dopalaczami

Zakaz wprowadzania do obrotu w Bydgoszczy tzw. dopalaczy uchwaliła w środę rada miasta. Inicjatorem uchwały był prezydent Konstanty Dombrowicz. Zakaz wprowadzono w reakcji na zatrucie się takimi środkami dwóch bydgoskich gimnazjalistów.
.
Jako cel wprowadzenia zakazu radni wskazali "ochronę życia i zdrowia obywateli oraz zapewnienie porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego".

Dopalacze w uchwale zdefiniowano jako "substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego działające na organizm człowieka w sposób wywołujący zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu i postrzeganiu rzeczywistości", a za obrót uznano "nieodpłatne lub odpłatne udostępnianie osobom trzecim".

Radni wskazali, że naruszenie zakazu będzie podlegać karze grzywny w trybie i na zasadach określonych w Kodeksie wykroczeń. Uchwała ma wejść w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zgodność z prawem uchwały musi jeszcze ocenić wojewoda kujawsko-pomorski w ciągu 30 dni od jej otrzymania. Wojewoda Rafał Bruski (PO) podobnie jak Dombrowicz (niezależny) w wyborach będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta.

Za przyjęciem uchwały głosowało 17 radnych, przeciw - trzech, a jeden wstrzymał się.

Od wtorku prezydent miasta zarządził "działania nękające" sprzedawców i klientów sklepów z dopalaczami. Przed sklepami dyżurują strażnicy miejscy, którzy mają legitymować młode osoby wchodzące i wychodzące ze sklepów, a także rejestrować kamerą klientów. Prezydent nakazał także komunalnej spółce administrującej miejskimi budynkami natychmiastowe wypowiedzenie umów najmu firmom handlującym takimi środkami.

O dwóch zamroczonych i leżących na chodniku przy głównej ulicy Bydgoszczy gimnazjalistach powiadomiła w poniedziałek policję przechodząca w pobliżu kobieta. Chłopcy w wieku 12 i 13 lat zostali przewiezieni do szpitala, gdzie stwierdzono u nich ostre zatrucie nieznanymi substancjami.

Gimnazjaliści mieli przy sobie susz roślinny i puste opakowanie po tzw. dopalaczu. Dzięki szybkiej pomocy medycznej ich stan poprawia się i w najbliższych dniach zostaną wypisani do domów. Jak jednak podkreślają lekarze, przypadków zatruć dopalaczami jest w Bydgoszczy coraz więcej - tylko we wrześniu szpital udzielił pomocy kilkunastu dzieciom.

W środę pięciu białostockich licealistów i dwóch nastolatków z Mielca trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia tzw. dopalaczami.
http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i ... ml#comment

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 wrz 2010, o 22:09

Na podstawie art. 40 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym rada gminy może stanowić przepisy porządkowe (w drodze uchwały – art. 41 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym), jeżeli uzna, że jest to niezbędne dla życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Dodatkowo materia, której dotyczą przepisy porządkowe, nie może być uregulowana w odrębnych ustawach ani innych przepisach powszechnie obowiązujących. Ponadto przepisy porządkowe, o których mowa w ust. 3, mogą przewidywać za ich naruszanie karę grzywny wymierzaną w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach (art. 40 ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym).

Przepisy dotyczące narkotyków nie obejmują dopalaczy, zatem rady gmin mogą to regulować tak jak Rada Miasta Bydgoszczy.

Wojewoda kujawsko-pomorski kandyduje na stanowisko prezydenta Bydgoszczy. Jeśli uchyli uchwałę, będzie miał przechlapane. Jak widać, walka polityczna miewa (nierzadko) pozytywne aspekty.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 wrz 2010, o 22:39

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: dybek » 30 wrz 2010, o 12:36

Dopalacze to niezły biznes więc samorządy zamiast nastawiać na walkę z nimi powinny pomyśleć nad koncesjami skoro tak ich to boli.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 wrz 2010, o 13:08

Genialne. Tylko póżniej wszyscy będziemy płacić za to podwójnie. Najpierw gruba kasa pójdzie na leczenie na odtrucie(niestety możliwe, że część się uzależni). Ludzie uzależnieni są praktycznie nieprzydatni gospodarce. No jak widać grabarze też nieżle zarobią. Kilka zgonów już mamy. O dramacie ludzkim nie wspominając. Ciekaw jestem tłumaczenia przed taka rodziną, no przecież chcieliśmy tylko dorobic kilka zł do budżetu, nie wiedzielismy, że pani syn umrze.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 30 wrz 2010, o 17:24

Skoro to są ,,artykuly kolekcjonerskie'', to ich częsć moze pochodzić z przestępstw. Policja powinna robić przeszukania w takich sklepach - moze być na podstawiew donosow i moze być 4-5 razy w tygodniu.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 30 wrz 2010, o 18:00

Nie, nie może, bo te sklepy działają legalnie. Równie dobrze mogliby robić przeszukania 4-5 razy w tygodniu w monopolowych, bo wódka i papierosy mogą pochodzić z przemytu.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 30 wrz 2010, o 21:17

K-man pisze:Genialne. Tylko póżniej wszyscy będziemy płacić za to podwójnie. Najpierw gruba kasa pójdzie na leczenie na odtrucie(niestety możliwe, że część się uzależni). Ludzie uzależnieni są praktycznie nieprzydatni gospodarce. No jak widać grabarze też nieżle zarobią. Kilka zgonów już mamy. O dramacie ludzkim nie wspominając. Ciekaw jestem tłumaczenia przed taka rodziną, no przecież chcieliśmy tylko dorobic kilka zł do budżetu, nie wiedzielismy, że pani syn umrze.
Dokładnie, to samo z alkoholem i papierosami. Należy wszystkiego zakazać.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 wrz 2010, o 23:17

No wybacz, ale z tego co kojarze od doplaczy w niedługim czasie zmarło sporo młodych ludzi, lub leżą w szpitalu i sa odtruwani. Sądzę, że narkotyki wykańczają ludzi znacznie szybciej, niż alkohol, czy papierosy. Zwyczajnie sieją większe zniszczenie w organizmie. I znów sie pytam, gdzie pisałem o tym, a by wszystko zakazać. Miałem na mysli, rzeczy które niszczą zdrowie, oraz niosą śmierć. Chyba dostrzegasz róznicę, między wszystko, a narkotyki. Prawda?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 30 wrz 2010, o 23:27

Nie wiem na co nasze wspaniale władze czekają, musi naćpać się polityk PO lub afera związana z ta partią to się raz dwa wezmą i wprowadza zakaz, tak jak to zrobili z jednorękimi bandytami

Przecież jest to trucizna na lekach psychotropowych.

Głupich ludzi mi nie żal , jeżeli się na kuszą

Każdy ma swoje lata wie co robi ze swoim zdrowiem, za parę lat będzie bardzo żałował że to brał i będzie bardzo chciał cofnąć czas ale już go nie cofnie
Andrzej

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 30 wrz 2010, o 23:43

K-man pisze:No wybacz, ale z tego co kojarze od doplaczy w niedługim czasie zmarło sporo młodych ludzi, lub leżą w szpitalu i sa odtruwani. Sądzę, że narkotyki wykańczają ludzi znacznie szybciej, niż alkohol, czy papierosy. Zwyczajnie sieją większe zniszczenie w organizmie. I znów sie pytam, gdzie pisałem o tym, a by wszystko zakazać. Miałem na mysli, rzeczy które niszczą zdrowie, oraz niosą śmierć. Chyba dostrzegasz róznicę, między wszystko, a narkotyki. Prawda?
A alkohol i papierosy nie niosą śmierci? Proponuję sprawdzić jaka grupa ludzi korzysta z Poradni Uzależnień i ile osób na co umiera.

Co do młodzieży to się zgadzam. Osobiście uważam, że powinien być zakaz spożywania tego typu używek (wspomagacze, alkohol i narkotyki itp.) do 21 roku życie. Póżniej niech każdy robi co chce, każdy ma swój rozum, może się zapić na śmierć i zaćpać. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, jak ktoś chce ćpać to i tak ćpa, pomimo tego, że typowe narkotyki są nielegalne.

Co do tych wspomagaczy czy jak się to nazywa. To są jednak sporadyczne przypadki, tyle, że medialne. Ciekawe ile w tym czasie młodych ludzi zalało się do nieprzytomności, ale o tym nikt tak nie trąbi.

Ja nigdy narkotyków w ustach nie miałem i nie mam zamiaru próbować, no, ale cóż każdy ma swój rozum i sam wybiera drogę.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 1 paź 2010, o 09:16

K-man pisze:No wybacz, ale z tego co kojarze od doplaczy w niedługim czasie zmarło sporo młodych ludzi, lub leżą w szpitalu i sa odtruwani. Sądzę, że narkotyki wykańczają ludzi znacznie szybciej, niż alkohol, czy papierosy. Zwyczajnie sieją większe zniszczenie w organizmie. I znów sie pytam, gdzie pisałem o tym, a by wszystko zakazać. Miałem na mysli, rzeczy które niszczą zdrowie, oraz niosą śmierć. Chyba dostrzegasz róznicę, między wszystko, a narkotyki. Prawda?
Po pierwsze nie zapominajmy, że alkohol i tytoń to są narkotyki. I tupanie nóżką, czy inne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Jedyna różnica pomiędzy tymi, a innymi narkotykami, to ich legalność. Po prostu państwo zdecydowało z jakiegoś powodu, że akurat te dwa twarde narkotyki można sprzedawać. Jak już ktoś powiedział, poszukaj ile osób umiera rocznie z powodu alkoholu.
Nie jestem fanem dopalaczy, nigdy żadnego nie próbowałem i nie zamierzam. Ale spójrzmy - jakiś czas temu zdelegalizowano niegrożną szałwie, teraz próbuje zdelegalizować się dopalacze. Piszesz, że nie chcesz zdelegalizować wszystkiego, tylko narkotyki. W takim razie co następne w kolejce? Gałka muszkatałowa, bo też można się nią naćpać? Delegalizacja butaprenu? A może tlenu, bo jak człowiek się uprze, to też może wprowadzić się w stan euforii przy jego pomocy?
Dużo lepszym pomysłem jest po prostu rygorystyczne przestrzeganie zakazu sprzedaży tego typu produktów młodzieży i dzieciakom poniżej 18 (czy nawet 21) roku życia. Może warto też dopuścić mniej grożne (i mniej szkodliwe od dopalaczy, nikotyny i alkoholu) narkotyki, takie jak marihuana do legalnego obrotu? A przede wszystkim powinna nastąpić depenalizacja posiadania niewielkich ilości narkotyków na własny użytek, bo to przede wszystkim ogromny koszt dla państwa, utrzymywanie w więzieniu kogoś, kto miał przy sobie jedną porcję narkotyku. Po prostu, traktujmy ludzi dorosłych jak dorosłych, a nie jak dzieci, które należy wiecznie trzymać za rączkę.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 paź 2010, o 10:29

Przeciez ja doskonale wiem, zreszta jak chyba każdy, że alkohol i papierosy uzalezniają. Problem polega na tym, że tzw. narkotyki z większą siłą niszczą organizm. Ja nigdy nie byłem palaczem, alkohol bardzo rzadko. Narkotyki to widziałem tylko w tv.
Już dziś choroby wywołane paleniem papierosów i piciem alkoholu pochłaniają wielkie koszty. No i ogromna liczbe zgonów, tytoń to chyba zemsta indian, za to co zrobili biali w Ameryce;) Te pieniądze powinny iść na inne straszne choroby jak rak, cukrzyca itp. A tak dojdzie nam jeszcze wydawac kase na uzaleznionych od narkotyków. Pózniej oglada się dzieciaki w szpitalach onkologicznych, które przegrywaja walkę z rakiem bo brak kasy. Wiem, że bardzo upraszczam. Sam NFZ ponosi grom odpowiedzialności. Może zabrzmi to brutalnie, ale człowieka który umiera na raka płuc, ponieważ palił całe życie, nie jest mi żal.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 1 paź 2010, o 11:30

Mi mimo wszystko jest. Łatwo wpaść w szpony uzależnienia tytoniowego, trudniej z tego wyjść. Jeśli już jesteśmy przy tej kwestii, to wydaje mi się, że niedługo będzie podobnie z rakiem skóry - ludzie wychodzący na palące, letnie słońce bez kremu z filtrem, lalki barbie smażące się w każdej wolnej chwili na solarium, to wszystko spowoduje zdecydowany wzrost zachorowań na czerniaka. I tych ludzi też trzeba będzie leczyć. Ale właśnie na to (przynajmniej teoretycznie) idą nasze podatki.
Wracając do tematu, nie zmienia to faktu, że dopóki sklepy z dopalaczami są w świetle prawa legalne, ja będę się sprzeciwiał rozmaitym formom nękania właścicieli tych sklepów (czy to przez nadmierne kontrole urzędu skarbowego, czy policji). A przy tym nie uważam żeby delegalizacja była najlepszym sposobem walki z tym zjawiskiem. Przeciwnie, przypomina mi to bardziej zamiatanie sprawy pod dywan.
I jeszcze jedno - te pieniądze na uzależnionych od narkotyków wydajemy i tak już dzisiaj. Gdyby państwo wprowadziło akcyzę na te produkty (i ewentualnie marihuanę po jej ewentualnej legalizacji), tych pieniędzy na leczenie byłoby więcej.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 paź 2010, o 15:34

Masz swoje zdanie okey. Moje poglądy w tej kwestii są inne. Dopiero czas pokaże kto miał rację. Mimo wszystko mam nadzieję, że znajdzie się jak najlepsze rozwiązanie tego problemu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 2 paź 2010, o 00:21

Glootech te dwa twarde narkotyki jak je nazywasz są obciążone podatkiem akcyzowym i państwo zarabia na tym całkiem duże pieniądze, jeżeli chodzi o dopalacze to jak na razie tylko sprzedawcy dopalaczy zarabiają i to duże pieniądze, Moja propozycja to obciążyć dopalacze podatkiem akcyzowym i wprowadzić obowiązek rejestracji specyfiku na koszt sprzedawcy, wprowadzi to porządek w obrocie tymi specyfikami, bo jak na razie to jest zabawa w kotka i myszkę państwo zabrania sprzedaży jakiegoś specyfiku to zmienia się nieco nazwę i hulaj duszo piekła nie ma.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 2 paź 2010, o 00:30

MirekDB pisze:jak na razie to jest zabawa w kotka i myszkę państwo zabrania sprzedaży jakiegoś specyfiku to zmienia się nieco nazwę i hulaj duszo piekła nie ma.
Chyba raczej chodzi o małą zmianę w strukturze chemicznej związku (na przykład dodanie jakiegoś podstawnika). Właściwości pozostają bardzo podobne, a związek z chemicznego, a co za tym idzie z prawnego punktu widzenia, zupełnie inny.

ODPOWIEDZ