Sklep z dopalaczami

To co już wybudowano.
d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 2 gru 2008, o 16:14

Czaja, Twój awatar wygląda jakbyś lubił takie zabawy ;)

http://www.dopalacze.com/sklepy-partner ... ja/34.html
no rzeczywiście jest informacja o tym, że sklep w Kaliszu jest w budowie...

moje zdanie na ten temat jest takie, że skoro coś takiego może legalnie funkcjonować w Polsce, to znaczy tylko tyle, że jest bezpieczniejsze w użyciu w porównaniu ze zwykłymi dragami

poza tym dragi obecnie są tak powszechnie używane, że otwarcie takiego sklepu nic nie zmieni, "starzy wyjadacze" i tak będą się zaopatrywać w tradycyjne, nielegalne używki u swoich dealerów ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 gru 2008, o 16:14

JP dobrze napisałeś o tym braku klientów,ale edukacja jest najważniejsza.Nałóg zaczyna się niewinnie od właśnie takich dopalaczy a każdy wie jak się kończy.
A właśnie tutaj podam przykład jak to się może skończyć....reszte pozostawię bez komentarza.
Kierował samochodem pod wpływem narkotyków


Policjanci Posterunku Policji w Opatówku w niedzielę o godz. 1.00 w nocy zatrzymali do kontroli drogowej VW Polo. Kierowca samochodu został zbadany alkometrem. Wynik badania nie wykazał, aby mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Jednak to nie dało spokoju funkcjonariuszom, gdyż mężczyzna dziwnie się zachowywał. Tak jak przypuszczali stróże prawa, wynik badania narkotesterem wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Ponadto w samochodzie policjanci znależli woreczki z marihuaną i amfetaminą. Do policyjnego aresztu trafił 24-letni kierowca oraz czterej pasażerowie w wieku od 24-27 lat, wszyscy znajdowali się pod wpływem narkotyków. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Źródło: K.M.P. w Kaliszu
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 2 gru 2008, o 21:37

Mam nadzieję, że ten sklep nie powstanie!

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 2 gru 2008, o 21:49

Rozumiem, że sklepy monopolowe też nie powinny powstawać?
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 2 gru 2008, o 23:41

Ciekawe jak się ma właśnie towar oferowany w tym sklepie do prowadzenia pojazdu.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 gru 2008, o 23:47

Nie wiem jak pod względem prawnym ale raczej jest zakazane kierowanie pojazdem po spożyciu takiego gówna. Piszecie tu o narkotykach miękkich a nie tylko takie można dostać w tym sklepie. Dopóki skład tych środków nie zostanie zakazany dopóty na ulicach miast pojawiać się będzie więcej legalnie naćpanych dzieciaków.

[ Dodano: Wto, 02.12.2008, 23:53 ]
fajny filmik mają na stronce :)

http://czego.lepiej.nie.brac.przed.randka.patrz.pl

[ Dodano: Wto, 02.12.2008, 23:54 ]
aha i ps do sectora:

napisz gdzie u Was w ostrowie budują sklep z dopalaczami??

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 gru 2008, o 00:03

Ale podobno wszystko jest okej tak bynajmniej jest napisane na tej stronie,pozwolę się zacytować z poprzedniej strony to co znalazłem na oficjalnej stronie sklepu.

Legalność

Wszystkie podukty oferowane w sklepie internetowym www.Dopalacze.com są legalne i dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polski zgodnie z obowiązującym w Poslce prawem.

Firma World Wiede Supplements Importer jedyna w Polsce przebadała swoje produkty na obecność substancji zakazanych przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne. Wynik wszystkich tych badań był negatywny, co oznacza że żaden z Dopalaczy nie zawiera w sobie niedozwolonych składników. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, która dysponuje takimi badaniami i certyfikatami.

Sorry ale dla Mnie to jest jedno wielkie pieprzenie nie można nazwać czegoś legalnym skoro z samego założenia jest to nielegalne bynajmniej w świetle polskiego prawa.

Badania pod względem legalności przeprowadzone przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne obejmują również produkty oferowane w sklepach stacjonarnych (funshop) pod szyldem Dopalacze.com.
_________________

[ Dodano: Sro, 03.12.2008, 0:15 ]
Jeżeli macie wątpliwości to zapraszam do lektury.
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /759074800

http://www.narkomania.org.pl/czytelnia/52

Składniki opisane tutaj są zawarte w produktach dostępnych w tym sklepie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 11 gru 2008, o 22:01

Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 gru 2008, o 23:40

Mniej więcej to samo napisali w ZK.Tylko ze Mi się wydaje że dziennikarze zajrzeli najpierw na nasze forum i wzorowali się na naszych postach.Wystarczy popatrzeć co napisali o BZP i innych inhibitorach.Ja wrzuciłem ten artykuł wcześniej 03.12.08.Pomyślcie.....

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=54&id=30013
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

zibi465
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 sie 2007, o 19:38
Lokalizacja: nad rzeką w śródmieściu

Nieprzeczytany post autor: zibi465 » 12 gru 2008, o 18:48

dzisiaj w RMF FM mówili ze w sejmie coś debatuja nad ustawa zakazującą handlu dopalaczami
Żądamy przystanku KDP w Kaliszu
http://www.koniecpzpn.pl/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 gru 2008, o 18:47

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 15 gru 2008, o 23:11

od nowego roku takie środki będą zakazane w Polsce , czyli ten sklep nie powstanie ustawa już miała jedno czytanie jak szybko otworzą to szybko zamkną :lol:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 15 gru 2008, o 23:20

Tak oglądałem właśnie na TVN program Teraz My i dziennikarze przeprowadzili test na sobie i nie wyszedł on dobrze.I bardzo dobrze że zamkną jestem jak najbardziej tak.Nie można propagować narkomanii.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 16 gru 2008, o 16:32

Gumiś ten test był śmieszny. Przecież ludzie którzy biorą te dopalacze nie biorą ich po to żeby robić sobie testy, tylko idą na imprezę itp. Nie wiem co dziennikarze chcieli pokazać przez ten test!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 gru 2008, o 17:00

Może i był śmieszny dla Ciebie,ale jak ktoś zażyje takie gówno i potem wsiądzie za kierownice i spowoduje wypadek to nie wiem czy to będzie takie śmieszne.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 16 gru 2008, o 17:04

No chyba że ich celem było pokazanie iż nie należy prowadzić po tym auta! To ok. Również nie jestem za tym aby po spożyciu tych dopalaczy prowadzić. Ale jak ktoś chce sie tym nawalić to niech się nawali, ale tylko wtedy kiedy nie robi nic złego drugiej osobie!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 gru 2008, o 17:10

Ja to widzę inaczej,kto chce to i tak zażyje,jego sprawa.Osobiście jestem przeciwny bo to pierwszy krok w kierunku narkomanii,miałem kilku przyjaciół którzy zażywali narkotyki niestety 50% z nich gryzie ziemie,też się zaczynało niewinnie klej i te sprawy.Potrzebne nam to???

[ Dodano: Sro, 07.01.2009, 17:57 ]
Policjanci wkroczyli do sklepów z "dopalaczami"
O godzinie 14 służby skarbowe i celnicy wkroczyli do wszystkich sklepów, które w Polsce oferują tzw. dopalacze, czyli legalne zamienniki narkotyków - informuje serwis wyborcza.pl.
Akcjia objęła około 40 sklepów całym kraju należących do firm dopalacze.com i smileshop. Celnicy i policjanci chcą skontrolować sklepy pod kątem legalności pochodzenia sprzedawanego tam towaru, zgodności dokumentów celnych z asortymentem, ilości towaru na półkach i w magazynie w stosunku do towaru w dokumentacji.

Jak przyznają funkcjonariusze, celem akcji jest uniemożliwienie funkcjonowania tego typu sklepów do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o narkomanii, delegalizującej sprzedawany tam towar.

Dopalacze to pigułki, kapsułki i zioła, które w Polsce nie są zakazane, ale mogą szkodzić i działać podobnie jak narkotyki.

Więcej jutro w ''Gazecie Wyborczej''
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 3 lut 2009, o 22:55

Legalny odlot! Jak mu zapobiec?
W Kaliszu ma powstać sklep z dopalaczami, czyli substancjami działającymi podobnie do narkotyków. Sytuacją zaniepokoili się kaliscy radni, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się sprawie. Problem jest o tyle złożony, że podobne sklepy jak grzyby po deszczu pojawiają się ostatnio w całej Polsce, a produkty, które oferują – pomimo że są grożne dla zdrowia i życia – nie są zakazane.

Dopalacze, to środki psychoaktywne działające podobnie do narkotyków. Jednak w ich składzie nie znajdują się substancje zabronione. Uwagę kaliskich włodarzy na fakt, że w grodzie nad Prosną ma powstać sklep z tego typu produktami, zwrócił na ostatniej sesji radny Dariusz Grodziński. – To są sklepy, które fałszywie nazywają miękkie, „legalne” narkotyki materiałami kolekcjonerskimi. Ze strony internetowej związanej z tą branżą wynika, że taki sklep ma niebawem zostać otwarty w Kaliszu – niepokoił się radny PO. W ostatnim czasie podobny sklep pojawił się w Lesznie. To już kolejny punkt z dopalaczami, jaki otwarto w trakcie ostatnich sześciu miesięcy. Jeszcze w połowie ubiegłego roku istniał zaledwie jeden sklep z dopalaczami (w Łodzi). Dziś jest ich ok. 40, a do końca bieżącego roku ma być 100. Wcześniej przez dwa lata tego typu środki można było bez problemu kupić za pośrednictwem internetu.

Kuleje prawo
Miasta i samorządy, które mierzą się z tym problemem, robią co mogą, ale póki co walkę skutecznie utrudniają przepisy. Spółka World Wide Supplements Importer z siedzibą w Manchesterze, właściciel sieci sklepów FUNSHOP i portalu internetowego oferującego dopalacze, która swój biznes chce rozkręcić również w Kaliszu, na swojej stronie zamieszcza komunikat następującej treści: „Wszystkie produkty oferowane w sklepie internetowym są legalne i mogą być sprzedawane na terenie Rzeczpospolitej Polski zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Firma RANCARD TRADING LTD przebadała swoje produkty na obecność substancji zakazanych w laboratorium Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Wyniki badań były negatywne, co oznacza że żaden z przebadanych produktów, znajdujących się w ofercie dopalaczy, nie zawierał niedozwolonych składników (na które przeprowadzono badania). Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, która dysponuje takimi badaniami i certyfikatami. Badania przeprowadzone przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne obejmują również produkty oferowane w sklepach stacjonarnych (funshop)”. (…) Więcej w Nowych Faktach Kaliskich

--------------------------------------------------------------------------------
Jak szybko otworzą tak szybko zamkną :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lut 2009, o 23:50

Andrzej obyś miał racje.

http://uwaga.onet.pl/15429,wideo,77579, ... ortaz.html



Dopalacze na cenzurowanym

O ochronę kaliskiej młodzieży przed reklamą i sprzedażą „dopalaczy” zaapelował do władz miasta radny Dariusz Grodziński. Kłopot w tym, że sprawa ta raczej nie leży w gestii władz Kalisza

– Substancje te, perfidnie nazywane materiałami kolekcjonerskimi, działają podobnie jak narkotyki. Zmieniają świadomość człowieka, dają sztuczną siłę i energię, oszukują i niszczą organizm, rujnują psychikę i kontakt z rzeczywistością, a co gorsza, prowadzą do uzależnienia i twardych narkotyków – charakteryzuje zagrożenie kaliski radny. Powołuje się przy tym na stronę internetową www.dopalacze.com, na której pojawiła się informacja, że w naszym mieście wkrótce powstać ma sklep oferujący wspomniane specyfiki. – Proszę o szczególną analizę problemu, w oparciu o doświadczenia innych miast w Polsce, w jaki sposób chronić kaliską młodzież przed agresywną i zakłamaną reklamą oraz sprzedażą tego typu używek – zwrócił się do władz miasta D. Grodziński. Prezydent i jego urzędnicy mogą oczywiście wszcząć akcję uświadamiającą wśród młodzieży szkolnej i apelować o nieużywanie „dopalaczy”. Nie mogą jednak zabronić ich sprzedaży ani reklamy tak długo, jak długo są one legalne w Polsce. – Wiem, że inne samorządy mają już wypracowane pierwsze rozwiązania w tym zakresie. Wiem też, że w parlamencie, w komisji zdrowia toczą się dyskusje na ten temat – mówi radny poproszony o uszczegółowienie swojego wystąpienia. (kord)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Demonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 29 lis 2005, o 16:05
Lokalizacja: :)

Zrealizowane

Nieprzeczytany post autor: Demonek » 3 cze 2009, o 08:09

http://www.smartszop.pl/?kalisz,48 - możne przenieść do zrealizowanych
Demonek

ODPOWIEDZ