Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 maja 2014, o 23:32

ANewDay pisze:tylko nie wiem po co sadzili nowe, skoro były tam stare i je wywalili przed remontem, a przecież one były w calkiem niezłym stanie, a z nowymi to się zgodzę, bez sensu wsadzać, jeśli nie zamierza się o nie dbać przynajmniej w początkowym okresie
Starych drzewek było już niewiele. Wandale połamali znaczną część. Pozostałe były bardzo cherlawe. Jeździłem tam często rowerem i z przykrością obserwowałem jak obumierają. Nie wiem czy z wyniku braku wody czy źle dobranego gatuneku. Natomiast na Podmiejskiej od Amber do ronda nowo nasadzone drzewka przy okazji budowy ścieżki rowerowej bardzo ładnie rosną.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 sie 2014, o 14:14

Wielkimi krokami zbliża się czas, kiedy przy ul. Korczak i Stanczukowskiego wreszcie powstanie rondo
Kierowcy wyjeżdżający z ulicy Korczak w Stanczukowskiego, szczególnie w godzinach szczytu, oczekują kilka, a nawet kilkanaście minut, by móc włączyć się do ruchu. Wszystko ma się zmienić, kiedy na skrzyżowaniu powstanie rondo. Zanim jednak takowe w tym miejscu powstanie, kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. – Jesteśmy na etapie końcowego projektu ronda u zbiegu ul. Korczak i Stanczukowskiego. Jednak w pierwszej kolejności powstanie rondo na skrzyżowaniu ul. Złotej i Piłsudskiego. To rondo jest obecnie priorytetem – poinformował Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
Wracając jednak do ronda planowanego przy ul. Korczak i Stanczukowskiego. Ma być ono dwupasmowe, a termin jego powstania zależny jest od przyszłorocznego budżetu.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=194&id=176410" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 sie 2014, o 17:36

Cristof pisze: Jednak w pierwszej kolejności powstanie rondo na skrzyżowaniu ul. Złotej i Piłsudskiego. To rondo jest obecnie priorytetem – poinformował Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
Widać jak wygląda priorytet po kalisku,zamiast robić rondo od razu to wywalają kasę na nowe-nowe :D :D :D chodniki na Górnośląskiej.Pisałem o tym rondzie już 2 lata temu i co :?: i nic.
Gumiś pisze:Przybędzie kolejne rondo w ciągu drogi nr.25

http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2012-018" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... &start=640" onclick="window.open(this.href);return false;
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 wrz 2014, o 22:52

Nie chcę nic mówić, ale priorytetem to jest dorobienie drugiej jezdni w ciągu całej Trasy Stanczukowskiego oraz przebicie się z nią do Stawiszyńskiej... Nie wiem jakie oni tam z ZDMie priorytety mają, ale chyba inne niż mieszkańcy Kalisza.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 11 wrz 2014, o 20:17

dziś patrze a na moście na Piłsudskiego znów malują most.
Na początku zrobili z szarego na czerwony a dziś czerwony zamalowują jakimś szarym, czyżby to tylko grunt przed zimą czy tak regularnie pęka że tak często go malują..masakra
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 12 wrz 2014, o 15:42

<Przemek> pisze:Nie chcę nic mówić, ale priorytetem to jest dorobienie drugiej jezdni w ciągu całej Trasy Stanczukowskiego oraz przebicie się z nią do Stawiszyńskiej... Nie wiem jakie oni tam z ZDMie priorytety mają, ale chyba inne niż mieszkańcy Kalisza.
z tego chyba sobie nie zdają sprawy... :(

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: fernir » 19 wrz 2014, o 20:23

damianfarba pisze:dziś patrze a na moście na Piłsudskiego znów malują most.
Na początku zrobili z szarego na czerwony a dziś czerwony zamalowują jakimś szarym, czyżby to tylko grunt przed zimą czy tak regularnie pęka że tak często go malują..masakra
To była poprawka..

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 paź 2014, o 15:39

Dziś jadąc zauważyłem prace drogowców na Piłsudskiego nieopodal skrzyżowania ze Złotą. Wybierana jest ziemia z pasa zieleni obok ścieżki rowerowej. Wygląda jakby przygotowanie do poszerzenia o jeszcze jeden pas ruch. Tylko obawiam się o stan chodnika i ścieżki rowerowej bo zasuwają po niej maszyny z budowy. Czego akurat nie widać na zdjęciach.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 5 paź 2014, o 12:18

robią pewnie lewoskręt do tej stacji co to niby od dwóch tygodni budują a tak naprawdę ponad roku :D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 paź 2014, o 12:23

damianfarba pisze:robią pewnie lewoskręt do tej stacji co to niby od dwóch tygodni budują a tak naprawdę ponad roku :D
Ale stacja jest chyba po przeciwnej stronie :P
g13k

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: fernir » 5 paź 2014, o 17:11

A mnie to bardziej pasuje jako zjazd do Składów Budowlanych, które się tam budują...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 paź 2014, o 21:46

fernir pisze:A mnie to bardziej pasuje jako zjazd do Składów Budowlanych, które się tam budują...
Tak zgadza się. Dziś tam przejeżdżałem i jest już wytyczony wjazd na posesję powstających składów budowlanych.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2014, o 02:19 przez Cristof, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 7 paź 2014, o 23:17

gawronik13kalisz pisze:
damianfarba pisze:robią pewnie lewoskręt do tej stacji co to niby od dwóch tygodni budują a tak naprawdę ponad roku :D
Ale stacja jest chyba po przeciwnej stronie :P
Gawronik jeśli faktycznie byłby to lewoskręt to nie było by w tym nic dziwnego ponieważ zewnętrzy nas byłby do jazdy na wprost a srodkowy własnie do skrętu jako wspomniany lewo skręt. Jednak ja się tu myslę i faktycznie nie bedzie to lewo skręt.
fernir pisze:A mnie to bardziej pasuje jako zjazd do Składów Budowlanych, które się tam budują...
I to jest prawdą, zwracam honor :) pozdrawiam
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 paź 2014, o 15:00

damianfarba pisze:
gawronik13kalisz pisze:
damianfarba pisze:robią pewnie lewoskręt do tej stacji co to niby od dwóch tygodni budują a tak naprawdę ponad roku :D
Ale stacja jest chyba po przeciwnej stronie :P
Gawronik jeśli faktycznie byłby to lewoskręt to nie było by w tym nic dziwnego ponieważ zewnętrzy nas byłby do jazdy na wprost a srodkowy własnie do skrętu jako wspomniany lewo skręt. Jednak ja się tu myslę i faktycznie nie bedzie to lewo skręt.
A racja! Źle to sobie obmyśliłem i źle ułożyłem przestrzennie w głowie :roll:
Dzięki za sprostowanie :D Dobrze że fernir i Cristof nas naprowadzili na właściwą "drogę" :D
g13k

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 paź 2014, o 17:46

W sprawie ronda u zbiegu tych ulic pisałem już chyba z rok temu do najwyższych władz w mieście, chyba po 4-tym razie otrzymałem odpowiedź, iż budowa ronda na ten rok nie jest przewidziana z uwagi na "bum budowlany" 8) Dziwne, że władze odpuściły sobie te swoistą obwodnice, ale i tak ważną drogę w mieście na później.. Przecież korki tworzą się tam nie od wczoraj, ale od niepamiętnych lat... To powinien być priorytet !!
Skoro się nie wyrobili, może warto by było przedłużyć te wykopki, z okolicy tej stacji, ten kawałeczek dalej, tworząc porządny lewoskręt (to chyba nie jest wielki koszt) do skrzyżowania ze Złotą.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 paź 2014, o 20:13

Jacenty pisze:W sprawie ronda u zbiegu tych ulic pisałem już chyba z rok temu do najwyższych władz w mieście, chyba po 4-tym razie otrzymałem odpowiedź, iż budowa ronda na ten rok nie jest przewidziana z uwagi na "bum budowlany" 8) Dziwne, że władze odpuściły sobie te swoistą obwodnice, ale i tak ważną drogę w mieście na później.. Przecież korki tworzą się tam nie od wczoraj, ale od niepamiętnych lat... To powinien być priorytet !!
Skoro się nie wyrobili, może warto by było przedłużyć te wykopki, z okolicy tej stacji, ten kawałeczek dalej, tworząc porządny lewoskręt (to chyba nie jest wielki koszt) do skrzyżowania ze Złotą.
Rondo odłożone w czasie
Rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego i Złotej powinno służyć kaliszanom od dawna. Już we wrześniu 2013 roku Miasto zabezpieczyło w budżecie 2,5 mln zł. Kolejne 2,3 mln wyniosła dotacja ogólna z budżetu państwa. Teraz przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej. – Musimy to ująć w budżecie na 2015 rok. Prace w tym miejscu rozpoczniemy na wiosnę, nie wcześniej – mówi dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Krzysztof Gałka. Skrzyżowanie planowo przebudowane zostanie na dwupasmowe rondo. Powstanie dodatkowy prawoskręt w ul. Majkowską. Pociągnięte dalej zostaną także ścieżki dla rowerzystów. Koszt całkowity tej inwestycji wyniesie ok. 4 mln.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=192&id=178654" onclick="window.open(this.href);return false;

Bo tą drogę nie jeżdżą nasi prominenci. Pan prezydent wyremontował sobie wylot do Kościelnej Wsi a w-ce prezydent wylot na Śliwniki.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 paź 2014, o 20:55

Ale jaki ma sens mówienie dziś, że z pracami ruszamy na wiosnę, (czytaj początek lata tak jak z remontem 4 ulic) skoro w międzyczasie są wybory samorządowe.. Kadencja władz samorządowych kończy się bodajże z końcem roku. Jeśli przyjdą nowe władze, wtedy mogą wybrać sobie nowych szefów drogowców, a wtedy takowe obietnice będą warte funta kłaków! :lol:

Poza tym taki lewoskręt należało zrobić już lata temu.. A tak, dalej czekamy za rondem stojąc w korkach, podobna sytuacja jest ze skrzyżowaniem Legionów z Nowym Światem, tylko tyle, że tam się tak nie korkuje..

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: fernir » 8 paź 2014, o 22:05

Hmm....Tak na zdrowy, chłopski rozum to budowa ronda Złota/Piłsudskiego w czasie remontu Ciągu P-H-G-W to by było samobójstwo. Wszyscy uciekali na Piłsudskiego i Stanczukowskiego! Tymczasem Centrum miasta było wolne :))))))

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 paź 2014, o 08:38

fernir pisze:Hmm....Tak na zdrowy, chłopski rozum to budowa ronda Złota/Piłsudskiego w czasie remontu Ciągu P-H-G-W to by było samobójstwo. Wszyscy uciekali na Piłsudskiego i Stanczukowskiego! Tymczasem Centrum miasta było wolne :))))))
Skoro pieniądze były zarezerwowane już w 2013 roku, to czemu nie powstało tam rondo przy remoncie tych ulic. Były wtedy znaczne utrudnienia w ruchu na tym odcinku i trzeba było remont robić po całości trasy. Teraz ponownie będą utrudnienia dla kierowców, ale kto takimi sprawami przejmuje .

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont ulicy Piłsudskiego i ul. Stanczukowskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 9 paź 2014, o 16:35

To rondo Piłsudzkiego-Złota pewnie miało być petartą na wybory.. Dlatego zabrakło w tym roku podziału na zadania piorytetowe i dodatkowe.. Co nam dziś daje obietnica wiosny?? Wybory są po to by urzędującą władze rozliczyć z działań dokonanych!
Masz racje Cristof, dlatego jego brak skłania do podsumowań. W 2013 A.D zrobili raptem tylko Stańczukowskiego i ten kawałek Częstochowskiej; w 2012 Podmiejską-która już ma garbo-koleiny, w 2011r. most w Piwonicach i Księżnej Jolanty tak?..
Dobrze, że teraz chociaż trochę tej AWP zrobią... Jeszcze Łódzka i most na Warszawskiej są w stanie już chyba agonalnym..

Ale spójrzmy na mniejszy od Kalisza, Konin ,z 2 stron autostrada i jeszcze obwodnica wzdłuż, także na jego tle jesteśmy 100 lat za murzynami :P
Jutro Ostrów podpisze umowę na budowę 2 etapu obwodnicy-kolejne miasto- co na to Kalisz? A gdzie my?

ODPOWIEDZ