Remonty dróg miejskich

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 13 wrz 2014, o 19:56

Zresztą odnośnie odbiorów. Nie dawno była robiona Górnośląska przy Amber, zauważcie jak zrobione tam te studzienki, które są tam co kawałek po prawej stronie, jak się zjeżdża w TB . Nie wiem czy tak to powinno wyglądać :?

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 13 wrz 2014, o 22:02

<Przemek> pisze:
Cristof pisze:Przy ulicy Podmiejskiej powstaje nowe rondo. Skrzyżowanie bezkolizyjne ma ułatwić ruch przy Zespole Szkół nr 10 w Kaliszu. Oprócz tego, wokół placówki już stworzono kilkanaście nowych miejsc parkingowych.
Prace trwają. W pierwszym etapie zwiększono liczbę miejsc postojowych. Po stronie szkoły zlikwidowano chodnik, a na jego miejscu powstał parking umożliwiający ukośne parkowanie. Przebudowano też parking po drugiej stronie, a nowe miejsca postojowe powstały na terenie, który do tej pory był niezagospodarowany. Na końcu przebudowywanej drogi powstaje nieduże rondo.
http://www.faktykaliskie.pl/cms/doc/57566" onclick="window.open(this.href);return false;
No i fajnie, dobry pomysł. Już od dłuższego czasu tam grzebali, ale nie spodziewałem się, że planują postawić rondo. Pamiętam jak jeszcze byłem mały i chodziłem do "10", że zawsze zastanawiałem się dlaczego tam po środku, gdzie teraz będzie rondo, stały betonowe kwietniki.
Proszę was :lol: Ronda na osiedlu?
A obwodnica?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 wrz 2014, o 10:08

Caspress pisze:
<Przemek> pisze:
Cristof pisze:Przy ulicy Podmiejskiej powstaje nowe rondo. Skrzyżowanie bezkolizyjne ma ułatwić ruch przy Zespole Szkół nr 10 w Kaliszu. Oprócz tego, wokół placówki już stworzono kilkanaście nowych miejsc parkingowych.
Prace trwają. W pierwszym etapie zwiększono liczbę miejsc postojowych. Po stronie szkoły zlikwidowano chodnik, a na jego miejscu powstał parking umożliwiający ukośne parkowanie. Przebudowano też parking po drugiej stronie, a nowe miejsca postojowe powstały na terenie, który do tej pory był niezagospodarowany. Na końcu przebudowywanej drogi powstaje nieduże rondo.
http://www.faktykaliskie.pl/cms/doc/57566" onclick="window.open(this.href);return false;
No i fajnie, dobry pomysł. Już od dłuższego czasu tam grzebali, ale nie spodziewałem się, że planują postawić rondo. Pamiętam jak jeszcze byłem mały i chodziłem do "10", że zawsze zastanawiałem się dlaczego tam po środku, gdzie teraz będzie rondo, stały betonowe kwietniki.
Proszę was :lol: Ronda na osiedlu?
A obwodnica?
Obejrzałem sobie to cudo i stwierdziłem że jest bez sensu. Rondo jak mówi definicja to skrzyżowanie z ruchem okrężnym. Tam nie ma żadnego skrzyżowania poza zamkniętym na głucho wjazdem na boisko. Będzie ono służyć chyba tylko nawracaniu . Miasto ma za dużo pieniędzy że serwuje takie bzdury. Jeszcze zamiast zasiać trawkę na środku , wykłada kostką . Po co? Przejazdu do Górnośląskiej też nie będzie.To popieram bo zrobił by się sporawy ruch pod wieżowcami a tam bardzo ciasno. Tylko po co zrobiono ten wystający krawężnik. Czasami gdy były jakieś wykopki ten przejazd był udrażniany . Teraz będzie problem. Jedyny plus tej inwestycji to nowe miejsca parkingowe bo było tam bardzo ciasno , zwłaszcza w godzinach rozpoczęcia i kończenia lekcji.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 wrz 2014, o 11:23

Łee, ja myślałem, że tam będzie chociaż przebicie do Górnośląskiej, a tu lipa. W takim razie cofam swoje słowa, rondo na końcu ślepej uliczki to chyba nie jest trafiony pomysł. Jedynie dobrze, że coś remontują na tym osiedlu bo drogi wewnętrzne w okolicy są w nieciekawym stanie.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 14 wrz 2014, o 18:14

"Lada dzień ruszy przebudowa alei Wojska Polskiego od Ronda Westerplatte do obwodnicy, łącznie z remontem samego ronda."

http://www.rc.fm//polityczne/kolej-na-rondo.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 15 wrz 2014, o 21:04

Po oględzinach z placu boju tj remontu skrzyżowań w ciągu AWP, przypominam że remont skrzyżowań miał trwać około 3 tygodni, pozostał jeszcze tydzień zgodnie z deklaracjami, krzyżówka z Piskorzewiem jeszcze daleko w polu, o nowym asfalcie choć po stronie zewnętrznych pasów nie wspominam.. A jeszcze późniejsze przerzucenie sił na pasy wewnętrzne.. Skrzyżowanie ze Staszica wygląda na bardziej zaawansowane. Dobrze ze robią lewoskręty, takowy przydałoby się jeszcze przy Polnej, tam duża aut skręca, włączając migacz po hamulcu :evil: Ktoś wie może które skrzyżowania na AWP podlegają jeszcze rewitalizacji?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 16 wrz 2014, o 08:24

chyba skrzyzowanie z Poznanska bo wymieniaja juz krawezniki, i przy Mcdonaldzie bo tam sa krawezniki na paletach, a dalej to zostaje skrzyzowanie z Majkowska i dalej juz nie ma nic :) chociaz nic o Majkowskiej nie slyszalem

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 wrz 2014, o 09:22

Jacenty pisze:Po oględzinach z placu boju tj remontu skrzyżowań w ciągu AWP, przypominam że remont skrzyżowań miał trwać około 3 tygodni, pozostał jeszcze tydzień zgodnie z deklaracjami, krzyżówka z Piskorzewiem jeszcze daleko w polu, o nowym asfalcie choć po stronie zewnętrznych pasów nie wspominam.. A jeszcze późniejsze przerzucenie sił na pasy wewnętrzne.. Skrzyżowanie ze Staszica wygląda na bardziej zaawansowane. Dobrze ze robią lewoskręty, takowy przydałoby się jeszcze przy Polnej, tam duża aut skręca, włączając migacz po hamulcu :evil: Ktoś wie może które skrzyżowania na AWP podlegają jeszcze rewitalizacji?
Wykonywane prace są częścią projektu pod nazwą Zintegrowany System Zarządzania Ruchem drogowym – etap I.
Projekt ten obejmuje tzw. I etap realizacyjny i uwzględnia objęcie nim 23 skrzyżowań wyposażonych w sygnalizacje świetlną na głównych arteriach miasta – m. in. na ulicach Górnośląskiej, Wrocławskiej, al. Wojska Polskiego.
viewtopic.php?f=4&t=1065&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzeba trochę poczytać forum .

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: fernir » 17 wrz 2014, o 21:45

Takie coś: http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -destruktu" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 wrz 2014, o 22:12

fernir pisze:Takie coś: http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -destruktu" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgadza się :D jeżdżę po wielu tych ulicach wymienionych w artykule i muszę przyznać,że jest o niebo lepiej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 21 wrz 2014, o 11:39

Po ostatnim nocnym przejeździe ulicą Polną powiem Wam, że przynajmniej na tej ulicy Policja nie musi łapać.. Różnice poziomów na tej ulicy są tak duże, że działa to jak spowalniacz dla kierowców, prawie nikt tam nie zasuwa.. Swoją droga z końcem października koniec sezonu remontowego, a miasto ma jeszcze w planach 5 ulic w remoncie tj: AWP, Niecałą, Legionów i Ułańską, Obozową połączyć z "wiaduktem" a wybory 13 listopada :roll: zdążą?

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 27 wrz 2014, o 15:05

Czy kojarzycie może czy ten przetarg doszedł do skutku? :roll:

http://www.zdm.kalisz.pl/2008_092.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 29 wrz 2014, o 19:44

Jutro dzień przecinania wstęg, ja już ostrze nożyczki.. Czyli tak, podsumujmy oficjalne komunikaty: wsio zrobione prócz Wrocławskiej-ta przedłużona o miesiąc?
Czy jutro będą nowo nowe wytyczne?
Żeby nie było, że jestem taki malkontent w weekend jechałem plantami wystawił bym za całokształt 5 :shock:
Teraz ciekawe co uda im się jeszcze zdążyć przed wyborami, plany są ambitne: AWP, Niecała, Legionów-Ułańska (nie ma przetargu jeszcze) no i Obozowa, ewentualnie rondo Poznańska :?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 wrz 2014, o 21:22

Na Podmiejskiej trwa montaż masztów i latarni LED-owych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 paź 2014, o 17:22

Ulica Będzińska-wyrwa w jezdni ogrodzona juz drugi tydzień i nic się w tym temacie nie dzieje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 paź 2014, o 17:59

Gumiś pisze:Ulica Będzińska-wyrwa w jezdni ogrodzona juz drugi tydzień i nic się w tym temacie nie dzieje.

Okazuje się, że wyrwa to skutek awarii kolektora sanitarnego na głębokości 5,5 metra. - Kolektor należy do Spółki Wodno-Ściekowej Prosna, to ona jest odpowiedzialna za jego naprawę – mówi Roman Wiertelak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu. Awarię w ciągu najbliższych dni ma zlikwidować firma Ekologia. - Wykonawca musi dobrze przygotować się do naprawy tego kolektora, bo to bardzo trudny teren. Firma z pewnością będzie miała utrudniony dostęp do kolektora – dodaje Wiertelak. Do tej pory mieszkańcy ulicy Będzińskiej muszą omijać przeszkodę, która zajmuje niemalże cały pas ruchu.
http://www.faktykaliskie.pl/gleboka-zap ... -winiarach" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 876
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 7 paź 2014, o 22:25

Właśnie jechałem Piłsudzkiego, i co zauważyłem-przed skrzyżowaniem ze Złota ryją jakiś dodatkowy pas; czyżby miał powstać lewoskręt w Złotą?!? Jeśli tak, to byłaby świetna wiadomość; przy tej ciągle zatłoczonej ulicy.. Tylko wtedy po co były te wszystkie seregiele, pozwolenia od wojewody, plany, projekty etc.
Jeśli zdecydowali by się na wariant porządnego lewoskrętu teraz, niż rondo w bliżej nieokreślonej przyszłości; wolałbym zdecydowanie to pierwsze ! :roll:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 paź 2014, o 23:33

Jacenty pisze:Właśnie jechałem Piłsudzkiego, i co zauważyłem-przed skrzyżowaniem ze Złota ryją jakiś dodatkowy pas; czyżby miał powstać lewoskręt w Złotą?!? Jeśli tak, to byłaby świetna wiadomość; przy tej ciągle zatłoczonej ulicy.. Tylko wtedy po co były te wszystkie seregiele, pozwolenia od wojewody, plany, projekty etc.
Jeśli zdecydowali by się na wariant porządnego lewoskrętu teraz, niż rondo w bliżej nieokreślonej przyszłości; wolałbym zdecydowanie to pierwsze ! :roll:
Dyskusja jest w tym wątku.
viewtopic.php?f=5&t=2542&start=100" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 paź 2014, o 22:11

Chłopaki działają :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remonty dróg miejskich

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 paź 2014, o 10:22

Wczoraj trwały intensywne prace na Polnej na wysokości przychodni zdrowia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ