Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3649
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 mar 2017, o 16:34

AniaR pisze:od razu byliśmy informowani o konieczności utworzenia wspólnoty i ustalenia niskiego czynszu
We wspólnocie nie ma czynszu. Czynsz to opłata za wynajęcie mieszkania, a tu są przecież własne. We wspólnocie ponosi się koszty eksploatacji, konserwacji i zarządzania nieruchomością, niekiedy modernizacji, ale to nie jest czynsz! Nikt kosztów utrzymania własnego domku nie nazwie czynszem, nawet gdyby wynajął zarządcę. Tutaj jest analogiczna sytuacja. W interesie właścicieli jest niedeprecjonowanie własnej pozycji, więc lepiej używać precyzyjnych określeń.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 22 mar 2017, o 22:42

kaliszanin2 pisze:
AniaR pisze:od razu byliśmy informowani o konieczności utworzenia wspólnoty i ustalenia niskiego czynszu
We wspólnocie nie ma czynszu. Czynsz to opłata za wynajęcie mieszkania, a tu są przecież własne. We wspólnocie ponosi się koszty eksploatacji, konserwacji i zarządzania nieruchomością, niekiedy modernizacji, ale to nie jest czynsz! Nikt kosztów utrzymania własnego domku nie nazwie czynszem, nawet gdyby wynajął zarządcę. Tutaj jest analogiczna sytuacja. W interesie właścicieli jest niedeprecjonowanie własnej pozycji, więc lepiej używać precyzyjnych określeń.
tak jest! 8)
(co nie zmienia faktu,że chyba kazdy zdawał sobie sprawę,ze własne mieszkaniem własnym mieszkaniem ale części wspólne nie utrzymają się same)
Basia pisze:Mury pancerne masakra, co to wogole jest, szczerze wygląda to strasznie, dziwię się że mieszkańcy 1 segmentu nie reagują bo zmiany są spore i odbiegają od projektu bardzo
rzeczywiście nie wygląda to dobrze :roll:

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 23 mar 2017, o 09:16

Na drewniane bariereczki to nie wygląda :roll: Czy mi się wydaje czy pracę są daleko w lesie ? Sądząc po tym zdjęciu termin oddania chyba lipiec/ sierpień

szczepan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 4 gru 2016, o 14:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: szczepan » 23 mar 2017, o 12:39

byłem na miejscu, ten murek nie wygląda tak źle :), polecam zobaczyć na miejscu.

KJD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lut 2017, o 14:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: KJD » 23 mar 2017, o 13:56

Mnie też się murki podobaja, widać, ze deweloper nie oszczędza na nas!!!!!!

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 25 mar 2017, o 01:39

No i rośnie 4 segment :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 25 mar 2017, o 18:05

Szkoda tylko, że mają prawie 3 miesięczne opóźnienie... :(

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 25 mar 2017, o 20:02

Piob pisze:Szkoda tylko, że mają prawie 3 miesięczne opóźnienie... :(
idą jak burza, ja bym się nie przejmowała :lol:

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 25 mar 2017, o 20:57

Witam.
Ja mam mieszkanie w 2 segmencie i dostałem list z biura ze mam dostać mieszkanie do końca kwietnia.
Kto w to uwierzy ze tak bedzie bo bajki to tylko w przeczkolu.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 25 mar 2017, o 21:15

athlon pisze:Witam.
Ja mam mieszkanie w 2 segmencie i dostałem list z biura ze mam dostać mieszkanie do końca kwietnia.
Kto w to uwierzy ze tak bedzie bo bajki to tylko w przeczkolu.
Orientuje się ktoś co zostało do zrobienia w środku w 1 i 2 segmencie? Wydawało nam się,że tylko elewacja jest do zrobienia i teren przed budynkami, więc ten termin kwietniowy wydaje się całkiem realny. :roll:

athlon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 1 sty 2017, o 18:32

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: athlon » 26 mar 2017, o 09:29

Witam,
z moich informacji wynika iż hydraulik jest w połowie drugiego rzędu od strony zachodniej, elektryk podobnie. Tynki wewnętrzne też już w 2 segmencie są robione.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 26 mar 2017, o 19:04

Dzisiaj byłem na budowie i oglądałem murki przed segmentem 1. Nie podoba mi się to co zrobili. Pomiędzy segmentami przestrzeń będzie wyglądać jak jakiś murowany labirynt ...

Obrazek

Obrazek

do tego skrzynka gazowa i złącze z licznikami stoi równo poziomo, a od nich murek już idzie po skosie w dół
Obrazek

w segmencie 4, parter pierwszych 2 mieszkań wymurowany
Obrazek

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 26 mar 2017, o 20:55

Niestety, kupowanie mieszkania od dewelopera to trcohę jak kupowanie kota w worku. Co innego na wizualizacji co innego w realizacji.
Nie mówie tylko o tej inwestycji.

Chociaż zastanawiający jest fakt jakie umowy były podpisane, że mogą aż tak drastycznie zmieniać projekt oraz jakie terminy oddania podane były w tychże umowach, bo przecież chyba jakieś były :roll:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 26 mar 2017, o 21:54

Piob pisze:Dzisiaj byłem na budowie i oglądałem murki przed segmentem 1. Nie podoba mi się to co zrobili. Pomiędzy segmentami przestrzeń będzie wyglądać jak jakiś murowany labirynt ...
nie wygląda to źle chociaż IMO powinno być coś lżejszego wizualnie 8)
natomiast murki wyglądają jakby były źle postawione i uważam,że poszli na łatwiznę (argument o ukształtowaniu terenu mnie nie przekonuje)
edwardos pisze:Niestety, kupowanie mieszkania od dewelopera to trcohę jak kupowanie kota w worku. Co innego na wizualizacji co innego w realizacji.
Nie mówie tylko o tej inwestycji.
Chociaż zastanawiający jest fakt jakie umowy były podpisane, że mogą aż tak drastycznie zmieniać projekt oraz jakie terminy oddania podane były w tychże umowach, bo przecież chyba jakieś były :roll:
zobaczymy jak skończą na ile będzie calość odbiegała o projektu natomiast opóźnienie po zimie to norma na wszystkich budowach w Kaliszu więc tego bym za mocno nie analizowała :lol:

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 26 mar 2017, o 21:56

athlon pisze:Witam,
z moich informacji wynika iż hydraulik jest w połowie drugiego rzędu od strony zachodniej, elektryk podobnie. Tynki wewnętrzne też już w 2 segmencie są robione.
a orientujesz się czy już są wylewki zrobione?

Wojtek 86ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 09:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Wojtek 86ww » 26 mar 2017, o 22:09

No ale ludzie jak może deweloper odbiegać tak od wizualizacji. Zamiast plotkow mury zamiast drewna na elewacji słyszałem że będzie tylko inny kolor tynku. Jak wcześniej ktoś pisał kostka inna jest kladziona niż powinna. A może ktoś właśnie przy zakupie kierował się tymi szczegółami i absolutnie nie wchodzi w grę taki wygląd. Jestem przekonany że jest parę osób które właśnie kupiło mieszkanie ze względu na taki wygląd jaki nam pokazywali w biurze. I jest pewnie grono ludzi którzy nie śledzą wogóle budowy i przyjadą dopiero na odebranie mieszkania i ostro się zdziwia wyglądem jaki zastana.

AniaR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 2 lis 2016, o 01:21

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: AniaR » 26 mar 2017, o 22:49

Wojtek 86ww pisze:No ale ludzie jak może deweloper odbiegać tak od wizualizacji. Zamiast plotkow mury zamiast drewna na elewacji słyszałem że będzie tylko inny kolor tynku. Jak wcześniej ktoś pisał kostka inna jest kladziona niż powinna. A może ktoś właśnie przy zakupie kierował się tymi szczegółami i absolutnie nie wchodzi w grę taki wygląd. Jestem przekonany że jest parę osób które właśnie kupiło mieszkanie ze względu na taki wygląd jaki nam pokazywali w biurze. I jest pewnie grono ludzi którzy nie śledzą wogóle budowy i przyjadą dopiero na odebranie mieszkania i ostro się zdziwia wyglądem jaki zastana.
Niestety podpisaliśmy umowy,w których te elementy nie są opisane :|

Obrazek

KJD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2 lut 2017, o 14:02

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: KJD » 27 mar 2017, o 13:14

Polacy - ponuracy!!
Czytam forum i przyszli mieszkańcy osiedla ...wieczni malkontenci odbijają mi się już czkawką, wiecznie tylko marudzenie, niezadowolenie. Proponuję Państwu wybudowanie własnego domu wtedy będziecie mogli zadbać o każdy szczegół :). Nadal uważam, ze za rozsądną cenę mieszkań na os. Amelia będziemy mieć dobrą jakość!!!

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 mar 2017, o 19:54

W cywilizowanym krajach deweloper sprzedaje wybudowane domki. Klient przed zakupem może dokładnie obejrzeć to co chce kupić. Ewentualnie uzgodnić wykończenie wewnątrz domku. U nas pseudo-deweloperzy sprzedają dziurę w ziemi a później walą w rogi swoich klientów.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 27 mar 2017, o 20:37

Tu się zgadzam, ale też należy wspomnieć, że rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija i popyt jest tak duży, że mieszkania się sprzedają jak są na papierze.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2017, o 21:30 przez ochotnik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ