Kaliskie Linie Autobusowe

Wszystko o naszych lokalnych przewoźnikach.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 15:58

Volvo 7700 też do najmłodszych autobusów nie należy :D Dobrze, że na Solariski jeszcze ręki nie podnieśli! :!:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 sty 2015, o 17:21

Co racja to racja, ale nie wygląda jak te dziadki, i jest w miarę utrzymany na moje oko. Czego nie można powiedzieć np. o całym niebieskim Volvo, który był obklejony w reklamę Panorami Firm, litery zniknęły, a niebieski kolorek zostawili.
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 17:24

Chyba jeszcze jeździ to Volvo (albo 7000 albo 7700), które kiedyś zaliczyło bardzo krótki epizod we flocie... PKS Kalisz :) Od tego czasu pozostały mu takie chamskie naklejki, zasłaniające ongiś napis KLA :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 sty 2015, o 17:25

Tak, tak jeździ jeszcze. Jedną połowę ma "poPKSową" drugą już swoją... misz masz! :D
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 sty 2015, o 23:00

Trwa wymiana wiat przystankowych w Kaliszu. Kolejne pojawią się w połowie roku. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 200 tysięcy złotych. Stare, które można naprawić zostaną wyremontowane, pomalowane i ustawione tam, gdzie do tej pory wiat nie było.
http://www.faktykaliskie.pl/jeszcze-wie ... stankowych" onclick="window.open(this.href);return false;

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 26 sty 2015, o 10:06

to Volvo co wspominacie co mialo epizod w PKSie, wyglada strasznie, ochydnie.

a druga sprawa: kiedys praktycznie kazdy autobus byl oklejony reklama, teraz mala czesc. Czym to jest spowodowane? brakiem reklamodawcow, za wysoka cena? czy juz KLA odchodzi od tego? Bo patrzac w telewizji np. na Warszawe to tam chyba zaden pojazd nie jest oklejony.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 sty 2015, o 14:11

kaczorkalisz pisze:to Volvo co wspominacie co mialo epizod w PKSie, wyglada strasznie, ochydnie.

a druga sprawa: kiedys praktycznie kazdy autobus byl oklejony reklama, teraz mala czesc. Czym to jest spowodowane? brakiem reklamodawcow, za wysoka cena? czy juz KLA odchodzi od tego? Bo patrzac w telewizji np. na Warszawe to tam chyba zaden pojazd nie jest oklejony.
Faktycznie, kiedys oklejonych autobusow bylo o wiele wiecej we flocie KLA. Ale czy to zle? Dla przewoznika z pewnoscia tak, dla przecietnego Kowalskiego raczej bez roznicy. Ja natomiast sie ciesze, bo reklamy, szczegolnie na kaliskich autobusach, czesto szpecily i tak szpetne juz autobusy. Czasami cale pojazdy potrafily byc oklejone, co bylo nieco wkurzajace, bo siedzac w srodku mozna bylo dostac oczoplasu, probujac zobaczyc, co jest za oknem i gdzie teraz jestesmy (bardzo niefajnie patrzy sie przez te dziurkowane naklejane reklamy). W Poznaniu rzadko widze jakikolwiek obklejony autobus, moze dla tego ze po miescie smiga ze 300 mniej lub bardziej nowych Solarisow.A jesli juz sa obklejone, to na tylniej scianie :)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 sty 2015, o 14:17

Kiedyś mówiłem by przedłużyć 19 na Majków p. Toruńską :)
Tym czasem mamy dobre wieści
Z Parczewskiego na Toruńską
Kaliskie Linie Autobusowe przedłużają linie kursujące na trasie Kalisz-Ostrów. Teraz autobusy będą zaczynały swoją trasę nie przy ulicy Parczewskiego, tylko przy Toruńskiej.
Zmiany zaczną obowiązywać 1 lutego i dotyczyć mają linii KLA - 19E i E - oraz MZK Ostrów Wielkopolski - M oraz ME. Wydłużenie linii spowoduje, że przystanek przy ulicę Parczewskiego będzie przystankiem przelotowym, a autobusy kursować zaczną przez plac Kilińskiego ulicę Warszawską do szpitala przy ulicy Toruńskiej. Trasa zostanie wydłużona o dwa przystanki - Toruńska-Gdańska Toruńska-Pucka. Autobusy jadące w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymywać się będą dodatkowo na przystankach Babina i Nowy Rynek-Babina.
Dodatkowo, także 1 lutego, wprowadzone zostaną zmiany w sobotnim i niedzielnym rozkładzie jazdy linii nr 6. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Kaliskich Linii Autobusowych lub w punkcie obsługi klienta przewoźnika pod numerem telefonu 62 768 00 91.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 sty 2015, o 14:21

Caspress pisze:Kiedyś mówiłem by przedłużyć 19 na Majków p. Toruńską :)
Tym czasem mamy dobre wieści
Z Parczewskiego na Toruńską
Kaliskie Linie Autobusowe przedłużają linie kursujące na trasie Kalisz-Ostrów. Teraz autobusy będą zaczynały swoją trasę nie przy ulicy Parczewskiego, tylko przy Toruńskiej.
Zmiany zaczną obowiązywać 1 lutego i dotyczyć mają linii KLA - 19E i E - oraz MZK Ostrów Wielkopolski - M oraz ME. Wydłużenie linii spowoduje, że przystanek przy ulicę Parczewskiego będzie przystankiem przelotowym, a autobusy kursować zaczną przez plac Kilińskiego ulicę Warszawską do szpitala przy ulicy Toruńskiej. Trasa zostanie wydłużona o dwa przystanki - Toruńska-Gdańska Toruńska-Pucka. Autobusy jadące w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymywać się będą dodatkowo na przystankach Babina i Nowy Rynek-Babina.
Dodatkowo, także 1 lutego, wprowadzone zostaną zmiany w sobotnim i niedzielnym rozkładzie jazdy linii nr 6. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Kaliskich Linii Autobusowych lub w punkcie obsługi klienta przewoźnika pod numerem telefonu 62 768 00 91.
niestesty nie jest to spowodowane Twoja inicjatywa, jest to efekt uboczny remontu na Parczewskiego...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 sty 2015, o 14:27

Ta informacja byla juz podawana, chyba w watku o Parczewskiego :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 sty 2015, o 14:28

I bardzo dobrze, będzie dobre połączenie z jedynym w regionie szpitalem onkologicznym :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 sty 2015, o 14:36

Kaczor tak mam tą świadomość...
Szkoda że wzięli się tylko za 19E.

i szkoda że nie zatrzymuje się na rondzie Westerplatte :D
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 sty 2015, o 17:14

Caspress pisze:Kaczor tak mam tą świadomość...
Szkoda że wzięli się tylko za 19E.

i szkoda że nie zatrzymuje się na rondzie Westerplatte :D
To jest w sumie ciekawa sprawa, bowiem na chwile obecna nie widze powodu, aby 19E zatrzymywalo sie nie na wszystkich przystankach. Kiedys, kiedy smigalo jeszcze 19O do Ostrowa, cos takiego powiedzmy, ze mialoby jeszcze jakis sens. Z reszta z tym niezatrzymywaniem sie to roznie bywa i bywalo, jeden stanie jak poprosisz, drugi stanie nawet jak nie poprosisz, a trzeci stanie :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 sty 2015, o 19:57

Rezygnację z pracy w radzie nadzorczej Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego złożył jej dotychczasowy przewodniczący Andrzej Rogowski - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezydent Kalisza - G. Sapiński.
http://www.rc.fm/polityczne/dymisja-rogowskiego.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tego to nie wiedziałem ale jak to mówią Pecunia non olet.

Zresztą dość ciekawy miała ta rada skład.
Jej przewodniczącym został Andrzej Rogowski, wiceprzewodniczącym – Daniel Sztandera, sekretarzem – Krzysztof Leń. Ponadto w radzie zasiadają prof. Edward Cyrson i Czesław Panek.
http://www.um.kalisz.pl/portal.php?aid= ... b46efd8898" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5007
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 sty 2015, o 22:10

Troszkę mi się nudziło...
A więc proponuję... (Takie małe zmiany :lol: )
1.Wydłużyć 1 i 10 przez przejazd osiedlem Winiary.
2.Wydłużyć 12 i 12K z Wojska Polskiego do pętli Hanki Sawickiej p. Armii Krajowej
3.Wydłużyć 17 do Pólko (Jeśli Półko zaliczane jest do strefy miasta, a jak nie to do Godebskiego) Przez 3 Maja-Toruńską-Stawiszyńską
4.Wydłużyć 19E i E do Godebskiego oczywiście p. Toruńską
5.Dodatkowe postoje 19E mówię tu oczywiście o standardowych przystankach np: Podmiejska rondo czy Kaliniec


I nieco inny projekt który zapewne nie znajdzie nawet u was poparcia...
Jest to włączenie zakola Sikorskiego do głównego ruchu.
Czyli...
Ożywienie chyba najbardziej zmęczonej części miasta.

Czyli... Autobusy które dziś jadą z centrum do Winiar miały by jechać przez Stawiszyńską-Skarszewską-Toruńską-Warszawską
A autobusy jadą z centrum do majkowa miały by jechać przez Warszawską-Toruńską-Skarszewską
Tyczy się to również powrotnych relacji.
Obrazek

A więc co by dał taki wariat?
Jedynym minusem chyba tej koncepcji jest wydłużenie kursów o parę minut...
Zysk dla mieszkańców:
Dojazd do szpitala,krwiodawstwa...
Nie mówiąc już oczywiście o generalnej poprawie komunikacji z tym i z tej części miasta.
Trzeba wsiąść pod uwagę że Chmielnik cały czas się rozbudowuje...

Proponuję również nowy przystanek który przedstawiłem na zdjęciu...
Przystanek miałby zastąpić przystanek na Toruńskiej i przystanek przy Więzieniu.

Dziś kursuje tam tylko 6 która ma chyba 38 kursów.
Od 1 lutego dołączy tam również 19E i E łącznie z 6 w dzień roboczy w dwie relacje będzie tam kursowało około 80 kursów autobusów.

Wdrażając mój projekt...
Sam wariant autobusów z/do Majkowa to 140 dodatkowych kursów w tej okolicy.. łącząc go z rozkładem od lutego byłoby to już 220 kursów...

A wariant do Winiar liczył by ok. 176 kursów czyli łącznie 396 było by to około 390 kursów bo niektóre zaczynają się prędzej itd.

Czyli było by ok 390 kursów, jadących przez tą okolicę...

Oczywiście w soboty i niedziele liczba by była mniejsza...

A więc..
Wariant od lutego zakłada: 6,19E,E

Mój wariant:
Majków: 15,17,18,19,22,S3
Winiary: 1,1A,1B,10,S1

@Aktualizacja Postu
W sumie do tego wariantu mogły by dojść jeszcze 12stki
12- 16kursów
12K- ok.48

Czyli 454 kursy...

Zapomniałem jeszcze o małej zmianie 8.
Mianowicie chodzi o odcinek na osiedlu WDK
Generalnie jestem za tym by autobusy jeździły głównymi drogami...
Ale na odcinku Wojska Polskiego na WDK generalnie są same działki...

Więc proponował bym 8 przenieść przez Serbinowską-Widok...
Przystanek byłby nadal w tym rejonie...
A duże osiedle wraz ze szkołami zyskało by fajnego połączenia.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re:

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 sty 2015, o 10:11

Caspress pisze:
Kaliskie Linie Autobusowe planują podwyżkę cen biletów
Rekordowo wysokie ceny paliw sprawiają, że przedsiębiorstwa komunikacyjne podnoszą ceny biletów. W niektórych miastach podwyżki sięgają kilkunastu procent
Na stacjach benzynowych panuje drożyzna. Na niektórych za litr benzyny trzeba płacić nawet 5,7 zł. W Południowej Wielkopolsce jest nieco taniej - 5,49 zł.
Inaczej wygląda sytuacja w KLA. Jak zapewnia Roman Machowiak, dyrektor operacyjny tej firmy, a obecnie członek zarządu KPT, w kaliskim ratuszu leży od dawna wniosek o podwyżkę cen biletów w autobusach miejskich o 8 proc. Jeśli miasto go zaakceptuje, to cena biletu normalnego wzrośnie z 2,40 zł do 2,60 zł. Bilet ulgowy będzie kosztował 1,30 zł (obecnie 1,20 zł) Dyrektor przekonuje, że KLA czekały z podwyżką bardzo długo.
Wniosek KLA o podwyżkę może bulwersować, gdyż celem utworzenia nowego KPT była racjonalizacja kosztów przewożników. Zapewniano, że bilety nie będą drożeć.
Rok temu za paliwo Polacy płacili w niektórych rejonach Polski nawet ponad 5,50 zł. Od dłuższego czasu cena paliwa jest niższa o ok. 1 zł. Na ile tak drastyczny spadek wpłynął na obniżkę cen produktów, towarów i świadczonych usług?...
W przeszłości nieraz wmawiano nam, że rosnące ceny usług i towarów to skutek zwyżki cen paliw, bo koszty paliwa są jednym z najważniejszych czynników cenotwórczych. Gdyby temu wierzyć, to aktualnie powinniśmy obserwować zjawisko odwrotne. Czy tak rzeczywiście się dzieje? W pierwszej kolejności do obniżek cen powinno dojść w firmach świadczących usługi transportowe. Dowiadywałem się, czy Kaliskie Linie Autobusowe i Polska Komunikacja Samochodowa planują w najbliższym czasie obniżyć ceny biletów. Nieoficjalnie poinformowano mnie, że ani KLA, ani PKS nie zamierzają podejmować takich decyzji.

http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=182798" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 sty 2015, o 10:32

A z jakiej okazji mają podejmować decyzje o obniżce cen biletów? Przecież to by im się nie kalkulowało, albo jak mówi Mix Colanko "to by się nie dodawało" :) Nie spodziewałbym się obniżek cen biletów nawet gdyby paliwo było po 3.5, tak to już bowiem u nas jest. A swoją drogą jak z cenami w Kaliszu? Chodzi mi o te najtańsze punkty dystrybucji, czyli stacja KPT, Orlen przy Wieży Ciśnień oraz Neste (jeszcze się to tak nazywa?) przy Tesco starym oraz Statoil. W Poznaniu najniżej widziałem na Statoilu właśnie 4.19, ale to też zależy od części miasta, bo przy głównej drodze paliwo na Orlenie było za 4,35...

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 sty 2015, o 13:16

<Przemek> pisze:A z jakiej okazji mają podejmować decyzje o obniżce cen biletów? Przecież to by im się nie kalkulowało, albo jak mówi Mix Colanko "to by się nie dodawało" :) Nie spodziewałbym się obniżek cen biletów nawet gdyby paliwo było po 3.5, tak to już bowiem u nas jest. A swoją drogą jak z cenami w Kaliszu? Chodzi mi o te najtańsze punkty dystrybucji, czyli stacja KPT, Orlen przy Wieży Ciśnień oraz Neste (jeszcze się to tak nazywa?) przy Tesco starym oraz Statoil. W Poznaniu najniżej widziałem na Statoilu właśnie 4.19, ale to też zależy od części miasta, bo przy głównej drodze paliwo na Orlenie było za 4,35...

polecam stronke http://www.stacjebenzynowe.pl/ uzytkownicy aktualizuja ceny paliw na stacjach w swoich okolicach, tez tam od czasu do czasu wstawiam cenki jak mi sie przypomni.

Najsmieszniejsze jest to ze w Płocku gdzie jest siedziba Orlenu paliwo jest bardzo drogie ;) tutaj cena z wczoraj na PB95 4,43 :) a we Wroclawiu na Orlenie 4,19.

Ceny sa w calej Polsce bardzo zroznicowane, nawet w danym miescie sa nie raz duze roznice. Z moich obserwacji wychodzi ze najtaniej oprocz stacji marketowych i samoobslugowych jest zawsze na Lukoilu.


Zeby nie bylo nie na temat to ceny biletow na pewno nie pojda w dol. Rynek kaliski takie ceny przyjal i tyle. Chleb w sklepie tez nie potanial a podobno maka jest tania i w dystrybucji spadly koszty. Jak klient taka cene przyjal to juz nie pojdzie w dol:) a takie pytanie: w Kaliszu kiedys bilety zmienialy wartosc na nizsza?

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: klocek » 28 sty 2015, o 21:25

kaczorkalisz pisze:Jak klient taka cene przyjal to juz nie pojdzie w dol:) a takie pytanie: w Kaliszu kiedys bilety zmienialy wartosc na nizsza?
Wiem, że głupio to zabrzmi, ale tak, przy denominacji złotówki. :D nie mogłem się powstrzymać.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 29 sty 2015, o 09:32

klocek pisze:
kaczorkalisz pisze:Jak klient taka cene przyjal to juz nie pojdzie w dol:) a takie pytanie: w Kaliszu kiedys bilety zmienialy wartosc na nizsza?
Wiem, że głupio to zabrzmi, ale tak, przy denominacji złotówki. :D nie mogłem się powstrzymać.
no nie wpadlem na to :)

a wiecie dlaczego w Płocku jest najdrozej? Bo maja najświeższe :)

A z innej beczki zachecam do aktualizowania cen na kaliskich stacjach na tej stronie co podalem http://www.stacjebenzynowe.pl/ Kazdy z nas bedzie widzial gdzie jest tansze paliwo :)

a kto ma samochod na gaz to moze wejsc na strone statoila http://www.statoil.pl/pl_PL/pg133408474 ... t-lpg.html wydrukowac kupon, musi zatankowac samodzielnie gaz i z kuponem ma 10gr rabatu na kazdy litr :) kto jezdzi duzo to moze wykorzystac :)

ODPOWIEDZ