Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 kwie 2014, o 12:39

Tomy pisze:
Cristof pisze:
ben1302 pisze:Czy sytuacja pieszych i rowerzystów poprawi się na Górnośląskiej, czy miasto dalej tylko myśli o kierowcach samochodów?
Na Górnośląskiej zostanie zmieniona nawierzchnia oraz krawężniki. Powstaną też nowe miejsce parkingowe.
Na Wrocławskiej przebudowa będzie kompleksowa. Położona zostanie nowa nawierzchnia oraz chodniki, wykonana będzie kanalizacja i nowe oświetlenie. Na całej długości modernizowanego odcinka wybudowana zostanie ścieżka rowerowa - w sumie 3 kilometry.

Chyba już wszystko wiesz.
Cristof skąd masz takie informację, bo jak się patrzy na plany ze strony ZDM
( http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2014-011" onclick="window.open(this.href);return false;) to na Górnośląskiej nie widać tam zaprojektowanej ścieżki rowerowej.
A te 3 kilometry ścieżki o których piszesz, jeśli się nie mylę a chciałbym , to chodzi o odcinek Wrocławskiej od Zachodniej do Skalmierzyc.
Nie twierdziłem że będzie ścieżka rowerowa na Górnosląskiej. "Na Górnośląskiej zostanie zmieniona nawierzchnia oraz krawężniki. Powstaną też nowe miejsce parkingowe." reszta była o Wrocławskiej.
Chciałem wskazać jedynie że ta szumna modernizacja w centrum ogranicza się do położenia nowego asfaltu. Dziurawe chodniki , zwłaszcza Poznańska, Harcerska pozostaną.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 kwie 2014, o 21:15

to chodniki nie będą robione?! :shock:

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 21 kwie 2014, o 20:12

Mam pytanie.
Ktoś wie jak będzie wyglądał gruntowny remont Wrocałwskiej do Skalmierzyc?.
Chodzi mi o to, czy bedzie to remont z zachowaniem aktualnego układu drogi?.
Czy też bedzie to remont podobny do remontu ulicy Łódzkiej, czyli zwężenie jedni do jednego pasa w każdą stronę z zachowaniem wysepek dla przejść dla pieszych?.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 kwie 2014, o 23:46

Ulica Łódzka od mostu na Swędrni jest dwupasmowa tzn. jeden pas dla każdego kierunku więc o jakim zwężaniu jest mowa ?Co tu można zwęzić ?

Co do Wrocławskiej to szczegółowe informacje znajdziesz w zamówieniach na stronie ZDM-u ale z tego co kojarzę ulica będzie czteropasmowa.

Skovron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 13 lis 2011, o 11:43
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Skovron » 22 kwie 2014, o 09:32

Pawel pisze:Ulica Łódzka od mostu na Swędrni jest dwupasmowa tzn. jeden pas dla każdego kierunku więc o jakim zwężaniu jest mowa ?Co tu można zwęzić ?

Co do Wrocławskiej to szczegółowe informacje znajdziesz w zamówieniach na stronie ZDM-u ale z tego co kojarzę ulica będzie czteropasmowa.
Co do Łódzkiej to chodziło mi o odcinek od Winiar do Zdun, była jednopasmowa z szerokim poboczem spełniającym rolę pasa dodatkowego (gdzie mieściły się spokojnie dwie osobówki). Teraz to likwidują i będsie wąska kiszka.

Próbowałem znaleźć gdzieś w na stronach ogłoszeń ZDM-u cokolwiek odnośnie informacji szczegółowych na temat remontu. Ale tak jest naćkane pełno informacji ogólnych typu: wymagania, obwarowania prawne itp. dotyczące wszystkich 4 ulic. Dałem sobie więc spokój, można cały dzień siedzieć i nic nie znaleźć.
Dlatego też postanowiłem zapytac się na forum licząc że, będą tutaj osoby bardziej poinformowane odemnie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 kwie 2014, o 12:36

http://zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2014-011" onclick="window.open(this.href);return false; w załącznikach są wszystkie dane.

Jeśli chodzi o Łódzką to pewnie kosztem pobocza powstają chodniki i ścieżki rowerowe a sama jezdnia pozostanie z dotychczasową szerokością.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 kwie 2014, o 10:41

To widzę, że faktycznie z szumnie zapowiadanej modernizacji Górnośląskiej wyjdzie jedna wielka... lipa. Nie wiem ile te chodniki mają lat, na pewno nie są najnowsze, nie dosyć, że w wielu miejscach są dziurawe, to jeszcze ich wygląda nie powala na nogi. Co do chodników to pomiędzy Prosną a Polną na Górnośląskiej zerwali trochę kostki chodnikowej i coś tam majstrują.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 kwie 2014, o 11:04

<Przemek> pisze:To widzę, że faktycznie z szumnie zapowiadanej modernizacji Górnośląskiej wyjdzie jedna wielka... lipa. Nie wiem ile te chodniki mają lat, na pewno nie są najnowsze, nie dosyć, że w wielu miejscach są dziurawe, to jeszcze ich wygląda nie powala na nogi. Co do chodników to pomiędzy Prosną a Polną na Górnośląskiej zerwali trochę kostki chodnikowej i coś tam majstrują.
O ile pamięć mnie nie myli to chodniki na Górnośląskiej były kładzione w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, część nieco później, te od Domu Usług w górę. Przydało by się je przynajmniej w niektórych miejscach przełożyć bo są nierówne od wielokrotnego rozkopywania. Patrz pozapadane chodniki wkoło studzienek telekomunikacyjnych Górnośląska a Dworcowa pod Amber i w innych miejscach. Jestem ciekaw jak równe będą po naprawie w związku z ciągnięciem światłowodów przez całe miasto i ponownym okablowywaniem skrzyżowań ze sygnalizacją świetlną.
Najgorzej chodniki wyglądają na Harcerskiej i Poznańskiej. Cieszy mnie jako zmotoryzowanego że drogi będą równe, ale nie wolno zapominać o pieszych. Jeśli będzie realizowana najtańsza oferta ,t o może warto przeznaczyć zaoszczędzone środki na remont dodatkowych chodników.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 kwie 2014, o 11:40

Myślę, że ta sprawa jest o wiele pilniejsza http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ul ... .html#plus" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 kwie 2014, o 12:40

K-man pisze:Myślę, że ta sprawa jest o wiele pilniejsza http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ul ... .html#plus" onclick="window.open(this.href);return false;
Dyskusja w tej sprawie toczy się w wątku: Przebudowa ul.Łódzkiej. Wyszły wieloletnie zaniedbania władz miejskich. Uskok w jezdni i późniejsza awaria wodociągowa nie spowodowały właściwej reakcji drogowców. W myśl zasady byle jak szybko naprawić a resztę zrobią następcy.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 24 kwie 2014, o 10:40

Cristof pisze:
<Przemek> pisze:To widzę, że faktycznie z szumnie zapowiadanej modernizacji Górnośląskiej wyjdzie jedna wielka... lipa. Nie wiem ile te chodniki mają lat, na pewno nie są najnowsze, nie dosyć, że w wielu miejscach są dziurawe, to jeszcze ich wygląda nie powala na nogi. Co do chodników to pomiędzy Prosną a Polną na Górnośląskiej zerwali trochę kostki chodnikowej i coś tam majstrują.
O ile pamięć mnie nie myli to chodniki na Górnośląskiej były kładzione w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, część nieco później, te od Domu Usług w górę. Przydało by się je przynajmniej w niektórych miejscach przełożyć bo są nierówne od wielokrotnego rozkopywania. Patrz pozapadane chodniki wkoło studzienek telekomunikacyjnych Górnośląska a Dworcowa pod Amber i w innych miejscach. Jestem ciekaw jak równe będą po naprawie w związku z ciągnięciem światłowodów przez całe miasto i ponownym okablowywaniem skrzyżowań ze sygnalizacją świetlną.
Najgorzej chodniki wyglądają na Harcerskiej i Poznańskiej. Cieszy mnie jako zmotoryzowanego że drogi będą równe, ale nie wolno zapominać o pieszych. Jeśli będzie realizowana najtańsza oferta ,t o może warto przeznaczyć zaoszczędzone środki na remont dodatkowych chodników.
Wczoraj był obszerny wywiad z panem Gałką w telewizji kablowej Multimedia. Mówił że ul. Harcerska , Poznańska mają mieć kompleksową przebudowę łącznie z wymianą latarni. To i chyba chodniki pod to podchodzą.
Odnośnie Górnośląskiej to chodniki mają być robione tylko w obrębie modernizowanych skrzyżowań ze sygnalizacją świetlną. Oraz od Legionów w górę. Ciekawe dlaczego tylko te skoro były układane najpóźniej.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 kwie 2014, o 16:15

ja jestem za asfaltem na chodnikach niz kostkom. Sa trwalsze.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 kwie 2014, o 22:56

Kudlaty pisze:ja jestem za asfaltem na chodnikach niz kostkom. Sa trwalsze.
Jak wyzej, w wielu miejscach w Norwegii widzialem, ze chodniki sa albo z asfaltu albo z porzadnych plyt, a nie tego tworu zwanego poz brukiem. Ta kostka to nasze polskie przeklenstwo...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 kwie 2014, o 09:30

<Przemek> pisze:
Kudlaty pisze:ja jestem za asfaltem na chodnikach niz kostkom. Sa trwalsze.
Jak wyzej, w wielu miejscach w Norwegii widzialem, ze chodniki sa albo z asfaltu albo z porzadnych plyt, a nie tego tworu zwanego poz brukiem. Ta kostka to nasze polskie przeklenstwo...
Przemku a czy widziałeś za granicą aby chodniki asfaltowe składały się z samych łat po uprzednim rozkopywaniu . Do tego niechlujnie zalanych masą asfaltową. Widziałem też drogi i chodniki asfaltowe za granicą i po naprawie praktycznie nie ma żadnej różnicy w jakości masy ani wyczuwalnych nierówności. U nas wszystko robi się na odpieprz. Załatać to załatać byle jak bo i tak nikt jakości łat nie sprawdza.Liczy sie załatana dziura. Niedawny przykład dziur po uszkodzeniach przy wycince drzew nad Prosną. Załatano ale jak. Powinno się wyciąć regularny kształt piłą , zalać masą i dokładnie uwałować. Tak aby jadąc rowerem nie czuć było różnicy w nawierzchni. Tutaj prawdopodobnie zastosowano mieszankę do łatania na zimno i wygląda to niezbyt estetycznie. Przejdź się ul. Widok od W.P. w dół gdzie chodniki są jeszcze częściowo asfaltowe, nierówna łata na łacie. Ostatnio łatano asfaltowe chodniki na W.P. między Kielecką i Staszica po wykopie na światłowód, bynajmniej nie jest to perfekcyjna robota.
Wyobraź sobie teraz chodnik na Podmiejskiej. W przeciągu kilku lat po zrobieniu był kilkakrotnie rozkopywany. Ciągnięto : dwa niezależne zasilania do Amber po bokach chodnika, później miejscami rurki pod światłowód i magistrale gazową. Wyobraź sobie jak by wyglądał asfalt po tych pracach. Kostka też jest obecnie niezbyt równa co wyczuwają przede wszystkim rowerzyści , ale daje możliwość ponownego równego położenia. Estetycznie lepiej wygląda niż połatany byle jak asfalt.
Pisałem też już kiedyś o nierównym asfalcie na ścieżce rowerowej na Piłsudskiego od mostu w kierunku Majkowskiej. Cały ten nowy odcinek jest pofalowany co się czuje jadąc rowerem. Więc i nową ścieżkę rowerową z asfaltu można z pieprzyć.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 kwie 2014, o 17:21

Ano widzisz Cristof, ja tylko mówię, że za granicą nie mają z tym problemu (tj. z porządnym wykonaniem robót). Dlatego to nie narzędzia trzeba dostosowywać do warunków (kostka zamiast asfaltu), ale wykonawców (zmienić podejście, kładzenie nacisku na lepsze wykonanie). A nawet jeśli nie asfalt to dla mnie mile widziane były by porządne płyty chodnikowe, równo ułożone, a nie zapadające się po pierwszych paru miesiącach.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 27 kwie 2014, o 23:38

Mysle ze jesli juz robimy remont drog, warto przyjac dobre rozwiazania komunikacyjne tu jest dobra filmik jak to wszystko fajnie pogodzic. http://www.protectedintersection.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5006
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 kwie 2014, o 14:45

Prawdopodobnie we wtorek poznamy wykonawcę największej kaliskiej inwestycji drogowej ostatnich lat. Z przedstawionych ofert wynika, że remont dziewięciokilometrowego odcinka ulic od Poznańskiej do Wrocławskiej może kosztować o 13 mln złotych mniej niż zakładano!
Obrazek
http://wkaliszu.pl/8028523/DROGI_Wielki ... nosci.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5006
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 kwie 2014, o 14:51

Przydało by się wybudować 2 dodatkowe pasy których brakuje do granic tak by 4 były do granic to jakieś 750m
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 kwie 2014, o 16:25

Caspress pisze:Przydało by się wybudować 2 dodatkowe pasy których brakuje do granic tak by 4 były do granic to jakieś 750m
Uważam że w obecnej chwili nie ma sensu poszerzać do czterech pasów. Nie ma tam już firm przylegających do ulicy, z których pojazdy spowalniały by ruch. Ruch pojazdów na tym odcinku zwalnia i uspokaja się przed wjazdem do Skalmierzyc. Jest to teraz droga lokalna do Skalmierzyc o niezbyt dużym natężeniu ruchu. Tranzyt idzie obwodnicą.
Jest natomiast sporo ulic w mieście gdzie się aż proszą o poszerzenie, które by znacznie usprawniły ruch:Podmiejska,Stańczukowskiego,Piłsudskiego, Sikorskiego.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5006
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Pozna

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 kwie 2014, o 16:51

Co do ruchu się zgadzam ale może w przyszłości coś tam powstanie.
A obecnie jest miejsce a potem się okaże że domy wyrosły przy drodze :wink:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ