Osiedle Amelia

To co już wybudowano.
adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 25 sty 2016, o 23:29

Witam
Coś teraz kojarzę o tym osiedlu zalewanym we Wrocławiu .

Co do Kalmedica to Plan zagospodarowania Przestrzennego pozwala im budować na tym terenie tylko do dwóch kondygnacji plus poddasze użytkowe także tylko bardzo dobre układy by ........................................
:D

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 6 lut 2016, o 20:44

alaskan pisze:Próbowałem znaleźć informacje na temat rozbudowywanego szpitala za kalmedicą. Nie ma żadnej tablicy informacyjnej na temat budowy. Tak duży obiekt będzie dominował nad powstającym osiedlem. Rzekomo miał mieć dwie kondygnacje ale dowiedziałem się z pewnego źródła, że inwestor zamierza podwyższyć do 4, choć pierwotnie dostał zgodę na 2. Zobaczymy jak się spiszą urzędnicy :)
Tamtejsze tereny przeznaczone są pod zabudowę niską więc nic 4 piętrowego tam nie powstanie.

Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma pozwolenia na budowę osiedla. Za to wszystkie mieszkania na parterze już sprzedane.

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 9 lut 2016, o 19:30

powiem szczerze, że jestem mocno zdziwiony tym jak szybko tam zostały sprzedane te mieszkania.
Sporo ich jest do kupienia na wszelakich portalach gdzie sprzedawane są domy z drugiej ręki - więc jak mniemam kupił je jakiś pojedyńczy cwaniak - albo dla pozoru że tak szybko idzie sprzedaż pokazane jest że są już sprzedane....

Skąd ten wniosek ano bo jeteśmy w trakcie zastanawiania się się żeby kupić własnie tam mieszkanie
jedyny plus jaki nam w rezultacie wychodzi na ten moment to taki że nie ma tam czynszu- ale zarazem jest to minus bo wszelkie naprawy itd ponosić będą włąsciciele.
Do tego mieszkania są chaotycznie zaprojektowane :( bo umówmy się korytarz z klatką schodową 10m2 za które trzeba zapłacić a wogołe nie do wykorzystania powierzchnia to prawie jak jeden mały pokoik - i te piece w łazience ... do tego niby nie bloczysko ale sąsiad na sąsiedzie - więc kwestia ogródka czy balkonu mało do wykorzystania , ogródek nawet z samej trawy to już będzie problem - bo gdzie tam trzymać kosiarke - jedyne sensowne miejsce to znowu łazienka bo chyba nie w pokoju - brak jakiekolwiek pomieszczenia"gospodarczego" na wspomnianą kosiarkę czy chociażby rower- zamiast tego ogródka już lepiej bylo zaprojektować podjazd albo dobudować garaż do samochodu a tak trzeba popylać z końca osiedla na początek z parkingu :roll:

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 10 lut 2016, o 16:17

edwardos pisze:powiem szczerze, że jestem mocno zdziwiony tym jak szybko tam zostały sprzedane te mieszkania. (...)
A ja nie. Sam tam będę posiadaczem parterowego prawie 67 m2 mieszkania do tego 44 m2 ogródka z trawą za 220 tys co daje 3300 zl/m2. Prawie tyle samo (3250 zl/m2) trzeba płacić mieszkanie w Boczkowie/Nowych Skalmierzycach. Nie mówiąc już ile Antczak sobie będzie życzył na nowe mieszkania na Korczaku. A i lokalizacja o wiele lepsza.
edwardos pisze:
Do tego mieszkania są chaotycznie zaprojektowane :( bo umówmy się korytarz z klatką schodową 10m2 za które trzeba zapłacić a wogołe nie do wykorzystania powierzchnia to prawie jak jeden mały pokoik
No niestety taki urok mieszkań tych na piętrze, na parterze nie ma z tym problemu, dlatego wszystkie parterowe mieszkania z ogródkami już sprzedane.
edwardos pisze: - i te piece w łazience ...
te większe mieszkania mają oddzielną garderobę, w której będzie umieszczony piec gazowy. W tym mniejszych mieszkaniach piec umieszczony w łazience to rzeczywiście porażka
edwardos pisze: ogródek nawet z samej trawy to już będzie problem - bo gdzie tam trzymać kosiarke - jedyne sensowne miejsce to znowu łazienka bo chyba nie w pokoju - brak jakiekolwiek pomieszczenia"gospodarczego" na wspomnianą kosiarkę czy chociażby rower-
Wszystkie mieszkania na parterze w przedpokoju posiadają wnękę pod schodami, którą można fajnie zabudować. Wejdą tam spokojnie 2 rowery, kosiarka i jeszcze kilka drobiazgów, więc nie ma problemu z tym o czym piszesz.
edwardos pisze: zamiast tego ogródka już lepiej bylo zaprojektować podjazd albo dobudować garaż do samochodu a tak trzeba popylać z końca osiedla na początek z parkingu :roll:
Już wolę iść te 50-100 metrów na parking do auta niż mieć zamiast trawy beton pod oknami i hałas samochodów. Poza tym garaże = mniej miejsca na mieszkania = mniej mieszkań = większa cena za metr kw.
Jak ktoś chce domek z garażami to nie jest to osiedle dla niego.

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 10 lut 2016, o 20:40

szkoda, że w Kaliszu tak mało się buduje i albo drogie mieszkania, albo wybór kiepski - trochę rozwiałeś moje wątpliwości, ale tylko trochę - no ale i tak na parterze już nic nie ma a piętra to sam przyznajesz że przepłaca się za ten korytarz 10m...zresztą czego nie pisałem wcześniej - z piętrem jest jeszcze jeden problem balkon wprost pod ogródkiem sąsiada z dołu - wyjść zero prywatności dla obu , pranie wywiesić a niech ci sąsiad grilla rozpali itd itd chyba sobie tą amelie odpuszcze poczekamy na coś ciekawszego :roll: ( a 220 tyś to dokladając troche mozna działke kupić i dom wybudować ) może nad tym lepiej pomyśleć....

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 10 lut 2016, o 21:52

Witam
Kolego jakby tak każdy miał budować domy za 200 tys., ??? , to by dookoła same domy były a nie mieszkania w blokach już nie jedna osoba przekonała i przeliczyła się, żeby wybudować dom + działka + wykończenie, ogrodzenie to minimum od 350 tys -550 tys., i to nie będą pałace w tej cenie , chyba że sposobem spartańskim i kleceniem przez 10 lat samemu,ale rozglądając się dookoła to raczej samych domów nie widać czyli nie są tak tanie w budowie !!!! Po drugie uważnie czytaj projekt bo do powierzchni korytarza jest liczona tylko posadzka a nie schody , powierzchnia schodów, stopni jest w gratisie mieszkania , przy górnych mieszkaniach jest dość duży korytarz także miejsce na rower, szafę itp., idzie wygospodarować , w dolnych mieszkaniach jest kawałek korytarza i całe miejsce pod schodami do wykorzystania także . Kolego osiedle to będzie Enklawą spokoju i ciszy w centrum miasta ( można tak powiedzieć wszędzie blisko a dookoła prawie będzie zieleń ), twój post pachnie mi chyba trochę konkurencją hm......., ale niech każdy sam oceni.

Pozdrawiam
:D :lol:

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 11 lut 2016, o 07:49

edwardos pisze:zamiast tego ogródka już lepiej bylo zaprojektować podjazd albo dobudować garaż do samochodu a tak trzeba popylać z końca osiedla na początek z parkingu :roll:
z końca osiedla na początek nie trzeba wędrować, bo parking biegnie również wzdłuż wszystkich czterech segmentów.

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 11 lut 2016, o 07:52

adi00 pisze:Witam
Kolego jakby tak każdy miał budować domy za 200 tys., ??? , to by dookoła same domy były a nie mieszkania w blokach już nie jedna osoba przekonała i przeliczyła się, żeby wybudować dom + działka + wykończenie, ogrodzenie to minimum od 350 tys -550 tys., i to nie będą pałace w tej cenie , chyba że sposobem spartańskim i kleceniem przez 10 lat samemu,ale rozglądając się dookoła to raczej samych domów nie widać czyli nie są tak tanie w budowie !!!! Po drugie uważnie czytaj projekt bo do powierzchni korytarza jest liczona tylko posadzka a nie schody , powierzchnia schodów, stopni jest w gratisie mieszkania , przy górnych mieszkaniach jest dość duży korytarz także miejsce na rower, szafę itp., idzie wygospodarować , w dolnych mieszkaniach jest kawałek korytarza i całe miejsce pod schodami do wykorzystania także . Kolego osiedle to będzie Enklawą spokoju i ciszy w centrum miasta ( można tak powiedzieć wszędzie blisko a dookoła prawie będzie zieleń ), twój post pachnie mi chyba trochę konkurencją hm......., ale niech każdy sam oceni.

Pozdrawiam
:D :lol:
a ten mi pachnie dla odmiany drugą stroną, podobnie jak poprzednie :) pozdrawiam

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 11 lut 2016, o 09:06

a tam wcale nie jestem z żadnej konkurencji po prostu wydając tyle pieniedzy trzeba przanalizować wszystko, na dowód mogę dodać że u antczaka też się orientowałem co i jak i jest tam strasznie opryskliwa obsługa :mrgreen: nie mówiąc o cenach ale to nie w tym temacie .... tutaj przynajmniej cena jest adekwatna do Kalisza

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 11 lut 2016, o 09:24

Po prostu jako przyszły mieszkaniec tego osiedla, zanim się zdecydowałem na zakup musiałem przeanalizować wszystkie za i przeciw, dowiedzieć się wszystkiego dokładnie, porównać ceny z konkurencją. I nie będę nikogo zachęcał do kupna mieszkania na tym osiedlu bo od tego jest deweloper i biuro sprzedaży :) Sama lokalizacja i cena jest już wystarczającą zachętą :)

mieszkaniec69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2016, o 10:54

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: mieszkaniec69 » 11 lut 2016, o 10:09

Piob pisze:Po prostu jako przyszły mieszkaniec tego osiedla, zanim się zdecydowałem na zakup musiałem przeanalizować wszystkie za i przeciw, dowiedzieć się wszystkiego dokładnie, porównać ceny z konkurencją. I nie będę nikogo zachęcał do kupna mieszkania na tym osiedlu bo od tego jest deweloper i biuro sprzedaży :) Sama lokalizacja i cena jest już wystarczającą zachętą :)
dokładnie, moje zestawienie zalet/wad również wykazało, że warto tam zamieszkać.
Odnośnie pieca CO: tego typu piece montuje się nawet w aranżacjach kuchni/salonu. Polecam sprawdzić stronę viessmana.

alaskan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:11

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: alaskan » 12 lut 2016, o 14:57

mieszkaniec69 pisze:
edwardos pisze:zamiast tego ogródka już lepiej bylo zaprojektować podjazd albo dobudować garaż do samochodu a tak trzeba popylać z końca osiedla na początek z parkingu :roll:
z końca osiedla na początek nie trzeba wędrować, bo parking biegnie również wzdłuż wszystkich czterech segmentów.
Nie przesadzajmy, uważam że w dzisiejszym świecie zaletą są domy jak najbardziej oddalone od parkingów. Ludzie gdyby mogli to parkowali by w salonie :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 lut 2016, o 22:09

alaskan pisze:
mieszkaniec69 pisze:
edwardos pisze:zamiast tego ogródka już lepiej bylo zaprojektować podjazd albo dobudować garaż do samochodu a tak trzeba popylać z końca osiedla na początek z parkingu :roll:
z końca osiedla na początek nie trzeba wędrować, bo parking biegnie również wzdłuż wszystkich czterech segmentów.
Nie przesadzajmy, uważam że w dzisiejszym świecie zaletą są domy jak najbardziej oddalone od parkingów. Ludzie gdyby mogli to parkowali by w salonie :)
Jak dla mnie brak garażu przy domku dyskwalifikuje to osiedle. Pewnie chodziło o obcięcie kosztów. Kupując takie mieszkanie chciało by się mieć garaż obok domu. Fajnie jest zima wsiąść do w miare ciepłego samochodu. Służy on nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywanie wyposażenia rekreacyjnego. Mam na myśli rowery, może jakiś skuter deskę windsurfingową narty czy boks dachowy. Pełni tez role domowego warsztatu gdzie można trochę pomajsterkować nie martwiąc się o zabrudzenie mieszkania.

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 12 lut 2016, o 23:25

Witaj
Kolego to nie jest osiedle domków jednorodzinnych, tylko są to mieszkania w budynkach o niskiej zabudowie dwukondygnacyjnej poczytaj uważnie na stronie Developera jaki produkt jest do sprzedaży !!!
Po drugie co z tego że Developer wybuduje garaże jak w dzisiejszych czasach na garaż stać tylko 2% osób !!
To widać po sprzedaży garaży w stosunku do ilości mieszkań na stronach developerów , mieszkania się sprzedają a garaże nie .
Pozdrawiam.
:D

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: Piob » 13 lut 2016, o 16:06

Niestety, niektórzy nie rozumieją idei tego osiedla :)
Jezeli ktoś chce domek jednorodzinny z własnym garażem to powinien szukać na http://osiedleceltyckie.pl/ (no i mieć portfel 2 razy grubszy :) )

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 14 lut 2016, o 15:46

no właśnie ja jestem jedną z tych osób co nie rozumie idei tego osiedla :roll: pogadamy jak rok pomieszkacie i stwierdzicie że był to strzał w kolano ....
Z ideą jak z idą - może i jest to jakieś fajne wyjście nie mniej jednak nadal uważam że projektant odwalił fuszerkę , zresztą ja podawałem swoje obiekcje czyli minusy tego projektu plusów ani ja nie widzę ani nikt nie jest w stanie ich podać co by oprócz niskiej ceny miało przemawiać żeby tam się przeprowadzić ..... :roll:

Oni budują tanio ale korzystają ze słabych projektantów - w blokach w Boczkowie też te mieszkania chyba jakiś dziadyga z czasów komuny projektował bo kto to widział żeby teraz budować "pokoje przechodnie " wejście z jednego do drugiego pokoju a nie z korytarza ?

btw jeszcze raz zapewniam że nie jestem z konkurencji tylko oceniam fakty szukajac mieszkania :)
Nietety w Kaliszu jesteśmy chyba skazani na 3 monopolistów najtanśzy własnie deweloper od amelii - z najgorszymi projektami, dużo droższe mieszkania SM Dobrzec - wcale nie lepiej zaprojektowane, i całkiem przyzwoite nowoczense antczaka - ale drogie jak w Warszawie :) - przydałby się ktoś 4 kto zrobi ładnie - modnie i tanio :) :mrgreen:

alaskan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:11

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: alaskan » 14 lut 2016, o 20:40

Z tymi od A... to bym tak nie popadał w zachwyt. Mnie się osobiście nie podobają, od wyglądu zewnętrznego po układ mieszkań. Fakt, wybór w kaliszu bardzo okrojony

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 14 lut 2016, o 21:29

Kolego to tak samo jak jednemu podoba się córka a drugiemu teściowa i nie wie na którą się zdecydować .......
W projektowaniu obligują cie przepisy Prawa Budowlanego i niestety musisz się ich trzymać, to nie
szałas z drewna gdzie można robić sobie co się chce i jak się chce , jest wolny rynek w wolnym jeszcze kraju także
każdy kupuje co mu się podoba i na co ma ochotę.
:lol:

edwardos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 1 sty 2016, o 17:46

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: edwardos » 14 lut 2016, o 23:43

ja nikogo nie zachęcam ani nie odradzam, wyraziłem tylko swoją i opnie że mi osobiście się nie podoba.

Wiadomo coś kiedy zaczną budować - na ich stronie jest termin oddania 2 kwartał 2016 ?

adi00
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 18 kwie 2012, o 20:10
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Osiedle Amelia

Nieprzeczytany post autor: adi00 » 15 lut 2016, o 06:48

Witaj
W biurze sprzedaży mówią że po 20-tym lutego wchodzą w teren, to wszystko zależy teraz od tępa prac
Wydziału Budownictwa, a znamy już opieszałość i tępo naszych kochanych urzędników z ratusza ............
:lol: :D

ODPOWIEDZ