Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
kaliszq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2014, o 20:47

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: kaliszq » 17 gru 2014, o 21:09

A ja uważam, że ścieżka rowerowa na Śródmiejskiej jest koniecznie potrzebna. Fakt, że w tym momencie byłaby oderwana od systemu ścieżek rowerowych, ale tylko dlatego, że takiego systemu w Kaliszu nie ma. Od czegoś trzeba zacząć, a fakt, że ich nie utworzono przy remoncie Górnośląskiej i Harcerskiej był dla mnie głównym powodem, przez który głosowałem przeciwko Pęcherzowi. Śródmiejska się nie korkuję (ja przynajmniej nigdy nie widziałem) i zwężenie jej do jednego pasa w żaden sposób jej nie zakorkuje, a poprawi tylko bezpieczeństwo (nie będzie wyprzedzania na przejściach dla pieszych, które są tam co kawałek). Poza tym przez Górnośląską da się przejechać rowerem ulicą w dwie strony, na śródmiejskiej tylko w stronę rynku. I nie argumentujmy, że rowerzysta niech sobie jeździ dookoła, równie dobrze można powiedzieć, żeby sobie chodził pieszo, skoro samochód mu się nie podoba.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 17 gru 2014, o 21:21

Zgadza się, nie podoba mi się pomysł zwężania ulic, ale akurat zwężenie Śródmiejskiej do jednego pasa, kosztem ścieżki rowerowej wydaje się rozsądne. Bo co do Górnośląskiej to już raczej nie. Ale na Śródmiejskiej chodniki są i tak bardzo wąskie, a ta generalnie powinna przypominać deptak do centrum.
Poza tym zwężenie tej ulicy mogłoby właśnie wymusić wolniejszą jazdę w tym miejscu i może nieco mniejszy ruch...
Trzeba przyznać, że zapowiadają się coraz trafniejsze inwestycje.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 17 gru 2014, o 23:47

nadal nie widzę, kto by miał tamtędy jeździć...

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 18 gru 2014, o 12:26

Sam głosowałem za tą ścieżką. Mam jednak mieszane uczucia, jak będzie można dojechać do niej bezpiecznie w okolice Rogatki. Górnosląska, Harcerska to bardzo ruchliwe ulice. Tu nie pomyślano o ścieżkach, więc kicha. Tym bardziej że w ulice modernizowane z funduszy Unijnych przez bodajże 5 lat nie można ingerować.
Jedynie co to ta ścieżka powinna być dwukierunkowa. Często spotykam ludzi którzy jadą chodnikiem na tym odcinku właśnie pod prąd, ale czy to jest możliwe. Wreszcie projekt powinien być skonsultowany ze środowiskiem rowerowym aby później nie okazało się że cały projekt jest do d...y i niczego nie rozwiązuje.
Prezydent Pęcherz mimo wielu apeli organizacji Rowerem do Nowoczesności by przemyśleć budowę ścieżek rowerowych przy ulicy Górnośląskiej odpowiedział "nie będziemy budować niczego co będzie stało puste w roku 10 miesięcy". Tak właśnie wyglądała wizja przyszłościowa dla Kalisza Pęcherza. Miejmy nadzieję że Sapiński którego stowarzyszenie wspierało w wyborach okaże się lepszym gospodarzem. Natomiast nowo powołany specjalista ds. rewitalizacji Ziental sam przyznał "Życiu Kalisza" że w Kaliszu jest duży problem usamochodownienia w Kaliszu i jakie miejsce w panującym systemie zajmują piesi i rowerzyści.

nadal nie widzę, kto by miał tamtędy jeździć...
Jeżeli miałaby zostać tylko i wyłącznie tam ścieżka to pewnie nikt. Ale mam nadzieję że będzie ona początkiem inwestycji rowerowych w Kaliszu, które w perspektywie paru lat na pewno zachęcą ludzi do jeżdżenia na rowerze choćby do pracy. Ja sam do tej pory jeżdżę na rowerze, więc nie ma co argumentować że rowerzyści są tylko latem. W Holandii jest bardzo podobny klimat a jednak ludzie mogą cały rok poruszać się po mieście rowerem jak choćby we Wrocławiu czy Gdańsku które są zdecydowanie powierzchniowo większe od Kalisza w którym jest raptem 2,5 km z jednego końca do drugiego.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 20 gru 2014, o 01:13

Planowane do remontu skrzyżowanie 3-go Maja z Placem Kilińskiego dziś znów zalało... Ci co zdążyli omijali pasem do jazdy na wprost, reszta wpadała w te wodę.. Mam tu na myśli lewoskręt od owego Placu.
Chyba czas od tego zacząć najbliższe przebudowy!

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 gru 2014, o 08:31

Jacenty pisze:Planowane do remontu skrzyżowanie 3-go Maja z Placem Kilińskiego dziś znów zalało... Ci co zdążyli omijali pasem do jazdy na wprost, reszta wpadała w te wodę.. Mam tu na myśli lewoskręt od owego Placu.
Chyba czas od tego zacząć najbliższe przebudowy!
Dobrze byloby wlaczyc obszar Placu Kilinskiego i okolic fontanny ''rozstroje'' do planu ''rewitalizacji'' Srodmiescia. Warto bylo by zastanowic sie nad nowym wygladem tego miejsca i nowym ukladem komunikacyjnym, bo chyba wszyscy zgodza sie, ze to miejsce potrzebuje zmian. Osobiscie zyczylbym sobie wywalenie okropnych schodow spod Domu Towarowego i wyznaczeniw pasa zieleni pomiedzy jezdniami, z miejscem na laweczki, elementy malej architektury. Wystarczyloby gdyby miastu sie chcialo.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 gru 2014, o 09:06

A mi się marzy, aby za pomocą odpowiednich materiałów, zaznaczyć gdzie przebiegały mury. No i gdzie znajdowała się Brama Toruńska. :D
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 20 gru 2014, o 14:47

Zgadze się Plac Kilińskiego potrzebuje rewitalizacji. Trochę zaniedbany ostatni czas. Ale remont skrzyżowania, o którym pisałem wczoraj, którego pogania brak odwodnienia lub zapchane studzienki wraz z remontem nawierzchni Mostu na Warszawskiej wydaje się być bardzo trafną inwestycją, dobrze, że jest w planach na 2015r!

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 25 gru 2014, o 18:13

Najbliższą inwestycją w Nowym Roku pewnie będzie ulica Niecała, bo to chyba jej remont ostatecznie przesunęli na rok 2015. Ale właściwie pierwszą powinno być to słynne Rondo, co ma już ponoć swoją nazwę...
Nie ma na co czekać, z początkiem nowego roku powinien ruszać przetarg na jego budowę,co oznacza, że i tak zanim wejdą z robotami na drogę będzie wiosna.
Na ten moment to chyba najbardziej potrzebna inwestycja drogowa w Kaliszu, powinna go nieco odkorkować.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 26 gru 2014, o 16:57

Wiadomo coś o poprawie stanu skrzyżowania Wodna-Szopena? Jeździ się tam FATALNIE

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 gru 2014, o 00:52

No i tak jak mowil Pan Galka (ku ogolnemu zdziwieniu, gdyz to mialo byc juz zrobione) droga serwisowa na AWP :)

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 27 gru 2014, o 12:44

Na tym skrzyżowaniu Wodna-Szopena asfalt się rozpłynął i kompletnie pofałdował, zresztą jak cała Szopena (ilość przeplatających się ze sobą łat i rozmaite ich kształty robią wrażenie w okolicy Liceum Kościuszki). Szopena jest najprawdopodobniej w planach na 2015r.
Drogę serwisową chyba prędzej czy później zrobią bo muszą połączyć ja ze skrzyżowaniem z MCS.

Na ten moment moim zdaniem najpilniejszym zadaniem to jest to Rondo przy Piłsudzkiego-Złota, jedno skrzyżowanie blokuje te naszą "obwodnice", zresztą skrzyżowanie z Majkowską też jest niebezpieczne, ciężko z niej w godzinach szczytu włączyć się do ruchu. Tylko tam, wtedy co? Światła, zlikwidujemy na Złotej, a zrobimy na Majkowskiej? A jak znowu zacznie się korkować ?!?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 gru 2014, o 15:29

Mlynarska i Dobrzecka tez by sie przydaly bo bez wysokiego zawieszenia tam ani rusz. Takich wyliczanek mozna robic nieskonczenie niestety :)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 gru 2014, o 15:52

Mlynarska, Polna, Ostrowska. Szczegolnie Mlynarska wyskocznia na wysokosci Biedronki:) no i Polna tez jest tragiczna

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 gru 2014, o 17:01

Można odnieść wrażenie, że drogi to jedyne co w Kaliszu wymaga nakładów finansowych. Wiecznie drogi i drogi niekończąca się opowieść.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 27 gru 2014, o 17:34

:D Zgadza się, drogi to wciąż wzięty temat :lol: Mamy nadal parę ulic w mieście, z którymi trzeba by coś zrobić.
Ale wiecie może czy zrobią coś ze skrzyżowaniem Majkowskiej z Piłsudzkiego, gdy już powstanie to rondo ze Złotą? Słyszałem, że ma powstać prawoskręt w Majkowską, tylko czy jakieś światła tam powstaną czy zostawią jak jest?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 gru 2014, o 18:04

tam rondo tez by pasowalo wedlug mnie, chyba spokojnie miesci sie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 gru 2014, o 20:40

Majkowska/ Pilsudskiego to naprawde niebezpieczne skrzyzowanie. Jak budowali ''obwodnice'' to ruch byl tam mniejszy, dzis w godzinach szczytu ciezko jest sie tam wlaczyc do ruchu czy skrecic. Coezko byloby chyba tylko tam rondo umiejscowic.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 27 gru 2014, o 21:28

Dokładnie Majkowska-Piłsudzkiego to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, samochody jeżdżą tam szybko od strony tej górki z Majkowa, sporo TIRów też tam jeździ, a Ci z Majkowskiej próbują wskoczyć między nich, bo kolejka się robi i presja niecierpliwych...
Pewnie zrobią światła, po czym zaczną znowu myśleć z dekade o następnym rondzie. Chociaż pewnie lepsze byłyby te światła niż to co jest teraz...

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 27 gru 2014, o 22:01

Jacenty pisze:Dokładnie Majkowska-Piłsudzkiego to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, samochody jeżdżą tam szybko od strony tej górki z Majkowa, sporo TIRów też tam jeździ, a Ci z Majkowskiej próbują wskoczyć między nich, bo kolejka się robi i presja niecierpliwych...
Pewnie zrobią światła, po czym zaczną znowu myśleć z dekade o następnym rondzie. Chociaż pewnie lepsze byłyby te światła niż to co jest teraz...
Gdyby tam zrobili światła, to rondo na Złotej nie miałoby sensu. Będzie jedynie prawoskręt w Majkowską - bez świateł.

ODPOWIEDZ