Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Główne forum, poświęcone wątkom dotyczących Kalisza.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lut 2015, o 20:27

Ale ludzie w całej Polsce uciekają z miast. Marzy im się amerykański styl życia, ewentualnie ciągnie ich na wieś, bo wiadomo, że do II w.sw. około 70% Polaków mieszkało na wsi. W genach widać ludzie to mają :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 lut 2015, o 20:53

K-man pisze:Ale ludzie w całej Polsce uciekają z miast. Marzy im się amerykański styl życia, ewentualnie ciągnie ich na wieś, bo wiadomo, że do II w.sw. około 70% Polaków mieszkało na wsi. W genach widać ludzie to mają :)
Co rozumiesz przez Amerykański styl bycia?
Mieszkanie w domku jedno rodzinnym?

Wydaje mi się że to normalna sprawa, każdy chce polepszyć swój dobrobyt...
Gdybym miał możliwość mieszkania w domku jednorodzinnym również bym go wybrał.

bo co tu porównywać?

Jak widać mieszkańcy Polski darzą w ten sposób w dobrym kierunku Europejskim lub jak wolisz Amerykańskim.
Tylko władze Polski tego nie rozumieją dajemy wam marne grosze a wy robocie coś z niczego?

Wydaje mi się ze problem jest oczywisty koszty... a nie ucieczka na wieś...

Więc czas pomyśleć jak taką Amerykę można zgotować im w mieście...
Inaczej jesteśmy skazani na wyludnianie...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 23 lut 2015, o 09:10

Nie jestem za tym żeby przyłączać wielkie tereny, ale korekty granic w postaci przyłączenia osiedla na przeciwko Cmentarza Komunalnego czy np. Kolonii Skarszewek, Niedźwiad- uważam za jak najbardziej zasadne.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 lut 2015, o 09:16

To chyba oczywiste mieszakanie na przedmieściach. Pisałem już tyle razy o negatywnych aspektach, ze nie będe sie znów produkował. Mądrzejsi ode mnie się o tym rozpisują. Chyba nie czytasz dokładnie tego co napisałem, że ta zabudowa (domki jednorodzinne) jest ekonomicznie gorsza. Chyba szybciej zwróci się budowa mediów na 0.5 km odcinku drogi gdzie stoją bloki np.6 piętrowe, niż domki jednorodzinne. To samo dotyczy komunikacji miejskiej, obsługa tak mało zaludnionych terenów jest zwyczajnie nieopłacalna. A więc, większość posiada samochód, lub więcej raczej z konieczności. Wiem, że blokach też są takie asy, ale tu niestety czesto winna jest kiepska kom. miej. Większość ludzi w tych domkach pali w piecach bo jak pisałem, bo pociągnięcie tam linii ciepłowniczej się nie opłaca. A jak było zpodłączaniem do kanalizacji sciekowej w Kaliszu? Wielu włascicielu domków ie chciało, bo musieli zapłaciś kilka tyś. zł. Ogrom wyrzucanych śmieci w lasach to zasługa tych właścicieli domków jednorodzinnych. Nie mówiąc o zajmowaniu tysięcy he ziemi, o chaosie urbanistycznym. WIle państw na zach. walczy z efektem rozlewających się miast, głównie s powodu ekonomicznych.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 23 lut 2015, o 09:26

Caspress pisze:Tylko władze Polski tego nie rozumieją dajemy wam marne grosze a wy robocie coś z niczego?
hmm Byłem pewny, że w Polsce socjalizm się już skończył, ale może się mylę? Nic nie wiem, żeby państwo mi coś dawało. Może jakieś pijaki, narkomani czy wykolejeńcy życiowi dostają coś od Państwa (chyba by ich zachęcić do kontynuacji takiego stylu życia), ale normalny człowiek sam zarabia i do dokładnie tyle na ile zasługuje. Zarabiasz za mało? Zmień pracę! Nie potrafisz? Widać, że nie zasługujesz na lepsze wynagrodzenie. To tylko kwestia zaakceptowania swoich możliwości, a nie zganianie winy na innych.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 23 lut 2015, o 10:14

sector-ostrow pisze:
Caspress pisze:Tylko władze Polski tego nie rozumieją dajemy wam marne grosze a wy robocie coś z niczego?
hmm Byłem pewny, że w Polsce socjalizm się już skończył, ale może się mylę? Nic nie wiem, żeby państwo mi coś dawało. Może jakieś pijaki, narkomani czy wykolejeńcy życiowi dostają coś od Państwa (chyba by ich zachęcić do kontynuacji takiego stylu życia), ale normalny człowiek sam zarabia i do dokładnie tyle na ile zasługuje. Zarabiasz za mało? Zmień pracę! Nie potrafisz? Widać, że nie zasługujesz na lepsze wynagrodzenie. To tylko kwestia zaakceptowania swoich możliwości, a nie zganianie winy na innych.
Miałem na myśli chociaż by ustawę która przewiduję marną najniższą krajową, za która robi większość Polaków.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 kwie 2015, o 13:16

http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-wiekszy-kalisz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Szkoda, że to żart na 1.04 bo byłbym za!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 kwie 2015, o 13:43

jasiek20 pisze:http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-wiekszy-kalisz.html

Szkoda, że to żart na 1.04 bo byłbym za!
Opatówek to praktycznie dzielnica Kalisza, więc za kilka lat może i faktycznie tak się stanie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 kwie 2015, o 14:05

Miałem poruszyć tę kwestię dziś, ale widzę ze panowie ja poruszyliście. A po co nam Opatówek? Wiem, że to żart, ale po co na nowe tereny. Wystarczy przejść sie po Kaliszu, nawet w ścisłym centrum sa wolne działki. Mamy ogrom parterowych, lub jednopiętrowych ruin, w miejscu których można pobudować np. 4 piętrowe kamienice,lub bloki. Mamy multum ziemi na Sulisłwaicach, Rypinku, Chmielniku, Tyńcu. Za cholerę nie mogę pojąć co WY macie ludzie z tymi poszerzaniem granic. Nie będźmy żałośni jak Zielona Góra. W obecnych granicach Kalisza mogłoby luzem mieszkać z 250 tyś. ludzi. Tylko trzeba zagęścić zabudowe, a nie robić miasto, które są same wille i wygląda jak więkoszość paskudnych miast w USA.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 kwie 2015, o 14:18

Dziś nowe tereny nie są potrzebne. Ale jeżeli miasto będzie się rozwijać, zagospodarowywać nowe tereny, to naturalną koleją rzeczy stanie się poszerzenie granic administracyjnych. No ale do tego długa droga. Na razie potrzeby wielkiej nie ma.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 1 kwie 2015, o 17:05

K-man pisze:więkoszość paskudnych miast w USA.
Skoro amerykańskie miasta są paskudne to jakiego słowa użyć do opisania miast w Rosji...
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 kwie 2015, o 17:17

K-man pisze:Tylko trzeba zagęścić zabudowe, a nie robić miasto, które są same wille i wygląda jak więkoszość paskudnych miast w USA.
Zabudowa miast amerykańskich nie wygląda wcale tak źle jak to się próbuje przedstawiać.
Oczywiście nie ma tam ulubionej przez nas zabudowy pierzejowej , lecz na dobrą sprawę gdzie po II wojnie światowej w Polsce taką zabudowę tworzono ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 kwie 2015, o 19:19

Milo tak na dobre to suburbanizacja dotknęła USA po 1945r. Wczesniej mieli miasta takie jakie lubie, a przecież Boston, Filadelfia, czy NY, to miasta jak się patrzy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 gru 2015, o 13:14

Nie do końca w temacie rozszerzenia Kalisza...
http://www.zyciekalisza.pl/?str=241&id=192162" onclick="window.open(this.href);return false;

Po 145 latach Opatówek może odzyskać prawa miejskie. Dążą do tego opatóweccy radni, którzy podczas swojej niedawnej sesji przyjęli deklarację w tej sprawie

Chodzi o deklarację w sprawie podjęcia działań proceduralnych w zakresie nadania miejscowości Opatówek statusu miasta. Gościem sesji była Jadwiga Miluśka-
-Stasiak, regionalistka i wieloletnia dyrektorka opatóweckiej biblioteki. Przygotowała ona prezentację multimedialną dotyczącą historii Opatówka. Przypomniała przy tej okazji, że miejscowość ta posiadała prawa miejskie od XVI wieku. Utraciła je w roku 1870 wskutek decyzji władz carskich i w odwecie za udział opatówczan w powstaniu styczniowym. Podobny los spotkał w tym okresie kilka innych podkaliskich miejscowości.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 gru 2015, o 15:04

Możemy im zaproponować, że po włączeniu w granice Kalisza od razu będą miastem. I to 100-tysięcznym :mrgreen:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 sty 2016, o 13:20

Kolejna ekipa śpi...a tymczasem:

List prezydenta Słupska, w sprawie poszerzania granic miasta
http://10minut.tv/wiadomosci-codzienne/ ... ic-miasta/" onclick="window.open(this.href);return false;

Oraz znowu Rzeszów!

Mniej i bardziej poważne wizje wielkiego Rzeszowa
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;


A Ty śpij Kaliszu, niech Twoje przedmieścia będą się nadal rozrastały i byli kaliszanie zasilali budżety sąsiednich gmin.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 sty 2016, o 13:41

Kto by chciał być włączonym do tego bankruta jakim jest Słupsk ?

A niedaleko może pojawi się kolejne miasto - Koźminek.

http://www.calisia.pl/articles/czy-kozm ... ie-miastem" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 sty 2016, o 13:52

Poszperałem trochę po necie i oprócz powiększonych już w ostatnim czasie: Zielonej Góry, Białegostoku, Rzeszowa czy Koszalina takie plany są też w Opolu (co już wrzucałem gdzieś na forum)- http://www.opole.pl/radni-poparli-proje ... nic-opola/" onclick="window.open(this.href);return false;, a także były/są m.in w: Tarnowie (http://www.temi.pl/temi/tarnow/28-tarno ... ie-wiekszy" onclick="window.open(this.href);return false;) i Dębicy (http://ziemiadebicka.pl/stefan-bieszcza ... e-granice/" onclick="window.open(this.href);return false;).
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 sty 2016, o 15:15

Jasiek20 w wielu kwestiach się zgadzamy, ale w tej absolutnie nie. Kalisz ma setki hektarów pod zabudowę, które wymagą setki mln zł doinwestowania. A Ty chcesz kolejne setki hektarów, na które będzie potrzeba koljenych setek mln? Po co? Bo inne miasta powiększają granice?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Poszerzenie granic Kalisza - Koscielna Wieś

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 13 sty 2016, o 15:20

K-Man ja cały czas powtarzam (jak mantrę), że chodzi mi TYLKO o osiedle na przeciwko Cmentarza Komunalnego, które zamieszkują byli kaliszanie. Nie chcę włączać Opatówka, Skalmierzyc, czy Ostrowa.
Pisałem już, ze tym przyłączeniem ODzyskamy TYLKO byłych kaliszan i ich podatki, które powinny zasilać budżet Kalisza.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ