Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 12 lut 2014, o 14:28

http://www.zyciekalisza.pl/index.php?str=202&id=169232" onclick="window.open(this.href);return false;

Pan Prezydent odpowiadał na pytania redakcji Życia Kalisza. Mi zabrakło kilku pytań, jak choćby "gdzie podziało się rzekome 40 mln ze sprzedaży Ciepła kaliskiego, a na następnie te niby 20 mln, które miały pójść na rewitalizację starówki?". To jest dobre pytanie, bo Prezydent zapytany o rewitalizację odpowiada, że czeka na nowe rozdania unijnych środków? To o co tu w końcu chodzi? Pieniądze sobie zniknęły, czy jak?
– Aktualny problem, często ostatnio dyskutowany – demografia. Ma Pan pomysł, jak zatrzymać młodych ludzi, którzy wyjeżdżają na studia do Poznania, Łodzi czy Warszawy i często już do Kalisza nie wracają?
– Zacznijmy od tego, że to nie tylko problem Kalisza, ale Polski i Europy. Co prawda na demograficznej mapie Polski są wyjątki, miasta, które nie tracą mieszkańców.
Cyt. za Życie Kalisza.

Genialna odpowiedź, nic dodać nic ująć.
A: "Dlaczego młodzi uciekają z Kalisza do większych miast?"
B: "Proszę zauważyć, że to nie tylko nasz problem. Dziękuję za uwagę".
A: "Ja również dziękuję."

...

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: fernir » 28 lut 2014, o 20:08

Coś w stylu: "Miałem jeszcze jedno pytanie, ale nie wyraźnie Pan napisał" ;)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 1 mar 2014, o 00:00

fernir pisze:Coś w stylu: "Miałem jeszcze jedno pytanie, ale nie wyraźnie Pan napisał" ;)
Na stronie internetowej Życia Kalisza pojawił się później komentarz, mniej więcej brzmiący tak: "ale redaktor przesiał te pytania". Bowiem nie wszystkie pytania, które pisali internauci, zostały zadane. No, ale cóż, może zbyt kontrowersyjne?. :)

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: A » 26 maja 2014, o 22:15

Eurowybory za nami.. przed nami wybory samorządowe!
dla mnie najważniejsze! czas na zmiany. mysleliscie jak obalić rządzacą władzę i zmobilizować ludzi (hejterów JP) do pojscia na wybory?

mój pomysł to spisanie wszystkich niespełnionych obietnic rzadzacej władzy i formie ulotki kto moze niech drukuje, kseruje i wklada sasiadom do skrzynek
udostepnianie na portalach spolecznosciowych tez mile widziane.
co WY na to?

P.S. nie naleze do zadnego ugrupowania politycznego
pozdrawiam
A.

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1884
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: tomash » 26 maja 2014, o 23:06

A pisze:Eurowybory za nami.. przed nami wybory samorządowe!
dla mnie najważniejsze! czas na zmiany. mysleliscie jak obalić rządzacą władzę i zmobilizować ludzi (hejterów JP) do pojscia na wybory?

mój pomysł to spisanie wszystkich niespełnionych obietnic rzadzacej władzy i formie ulotki kto moze niech drukuje, kseruje i wklada sasiadom do skrzynek
udostepnianie na portalach spolecznosciowych tez mile widziane.
co WY na to?

P.S. nie naleze do zadnego ugrupowania politycznego
wszystkich łączy jedno, zmiana mentalna zarządzania naszym miastem. Jeśli miałbyś ochotę pogadać o pomysłach na Kalisz to z chęcią dołączę się do dyskusji.
rządzący zrobili z Kalisza prywatny folwark

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: aldi » 20 cze 2014, o 20:18

W Kępnie nie uchwalono absolutorium dla władzy.
Jak będzie w Kaliszkowie w czwartek????
Przypuszczam że CIEPŁO!!!!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 wrz 2014, o 14:44

Ach ten Sztandera...
Nie rozumiem tylko jednego. Gdybym to ja tam zaparkował, policjanci na pewno nie szukaliby mnie i nie przyszli, grzecznie prosząc o przestawienie auta, tylko bez namysłu rąbnęli by mandatem:
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/wi ... 7d31,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 2 wrz 2014, o 16:20

gawronik13kalisz pisze:Ach ten Sztandera...
Nie rozumiem tylko jednego. Gdybym to ja tam zaparkował, policjanci na pewno nie szukaliby mnie i nie przyszli, grzecznie prosząc o przestawienie auta, tylko bez namysłu rąbnęli by mandatem:
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/wi ... 7d31,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
To to już są jaja :evil: prawo jest prawem i powinno być respektowane niezależnie od sprawowanego stanowiska.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 wrz 2014, o 10:20

Myślę, że warto kupić najnowszy numer Ziemi Kaliskiej
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/zi ... 7d31,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 5 wrz 2014, o 10:41

K-man pisze:Myślę, że warto kupić najnowszy numer Ziemi Kaliskiej
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/zi ... 7d31,1,3,5" onclick="window.open(this.href);return false;
Rozumiem, że chodzi szczególnie o to?
Posady dla swoich, czyli koalicja może wszystko!

Żona radnego Platformy Obywatelskiej została wicedyrektorką szkoły. Córka radnej z Wszystko dla Kalisza trafiła do rady nadzorczej KPT. - To zawłaszczanie miasta! - grzmi opozycja.
Cyt. kalisz.naszemiasto.pl

Co z tego, że takie artykuły się publikuje skoro ludzie na to uwagi nie zwracają! Zwrócą, ale tacy zdesperowani jak my, ale co z tego, skoro co chwilę słyszę od ludzi, znajomych, starszych, że przecież dużo się w mieście dzieje, żebym nie przesadzał, że obecną władzę wszyscy lubią. :shock:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 wrz 2014, o 13:15

Bo ludzie po 25 latach głupi nie są i swój rozum mają...
Konferencja SLD o posadach dla swoich to za przeproszeniem jest dobre dla idiotów , dających się nabierać na rzucone przez kieszonkowca hasło "łapaj złodzieja".
Gdzie pracowali i pracują sld-owcy łatwo sprawdzić.
Przemilczę też pisowców i inne elementy politycznej układanki...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 wrz 2014, o 14:10

Ja mam na myśli wszystkie partię w tym moją ukochaną PSL :lol: :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 12 wrz 2014, o 11:25

A ja mam dosc staruchow rzadzacych naszymi miastami tak jak i panstwem Ci ludzie sa niereformowalni a czasem takie glupoty gadaja ze to szkoda mowic. By drgnelo i mlodzi weszli i wygryzli tych staruchow bo to dramat jest jakis

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 wrz 2014, o 21:24

Kiedyś obecny premier Węgier założył partię, do której w chwili założenia nie mógł należeć nikt, kto ukończył 30. rok życia. Chodziło o to, żeby nie było w niej ludzi, którzy brali udział w poprzednim systemie. Sama osoba Orbana może wzbudzać najrozmaitsze reakcje, od zachwytu do skrajnego potępienia, ale jego metoda zdobycia władzy sprawdziła się doskonale, może nawet zbyt dobrze.

Nie ma żadnych przeszkód, żeby młodzi ludzie, nieufni wobec "starych dziadów", a potrafiący udokumentować swoje wysokie kwalifikacje, założyli podobne ugrupowanie w Kaliszu i opanowali Radę Miejską. Jako "stary dziad" nie mógłbym w tym uczestniczyć, ale mogę kibicować i popierać na forum.

Do dzieła więc, młodzi, chociaż zapewne już po nadchodzących wyborach samorządowych, które, jak przewiduję, zapewne bez większego trudu wygra obecny prezydent Pęcherz i jego ugrupowanie, w Kaliszu bez problemu dominujące nad rachitycznymi lokalnymi organizacjami partyjnymi, zupełnie niezdolnymi do konkurencji z żadną jako tako zmotywowaną organizacją jakiejś trochę liczniejszej grupy interesów.

Jeśli tak się stanie, a prawie na pewno się stanie, to działać trzeba natychmiast po wyborach budując stowarzyszenie albo partię zamkniętą dla ludzi urodzonych przed określoną w statucie datą. Przyjmować np. tylko tych, którzy pełnoletniość uzyskali już w XXI w. (urodzonych po roku 1982) albo nawet dopiero po dojściu prezydenta Pęcherza do władzy (urodzonych po roku 1984). Jeżeli sąd nie pozwoli zarejestrować organizacji z takim zapisem statutowym, to trzeba go zastąpić polityką nieprzyjmowania nikogo starszego, sformułowaną w uchwałach o polityce kadrowej.

Organizacja powinna być ugrupowaniem elitarnym, wymagającym od swoich członków wykazania się kwalifikacjami fachowymi i moralnymi przydatnymi w sprawowaniu władzy (od lokalnej do krajowej). Od początku trzeba takie ugrupowanie popularyzować, sprawdzać w wyborach do rad osiedlowych i najrozmaitszych inicjatywach społecznych, współpracować z różnymi organizacjami społecznymi, zabierać publicznie głos na ważne dla miasta tematy, zgłaszać dotyczące ich projekty, stale zabiegać o obecność w mediach nie dając się zignorować, od początku mówić, że chodzi o zorganizowanie nowej władzy miasta. W działalności można i trzeba korzystać z najrozmaitszych przydatnych wysoko wykwalifikowanych doradców niekoniecznie spełniających kryteria wiekowe członkostwa, szczególnie spośród prawdziwej elity intelektualnej Kalisza (ewentualnie także gospodarczej, choć bardzo ostrożnie). W razie zdobycia władzy można im także powierzać odpowiedzialne funkcje. Decyzje polityczne powinny być jednak w ręku nowego pokolenia. Z biegiem czasu kryterium wiekowe będzie tracić na znaczeniu. Nie chodzi o "wadzę młodzieży" (to pomysł absurdalny), tylko o ustanowienie cezury, odcięcie niekorzystnych zaszłości, o pozostawienie decyzji w rękach ludzi nieuwikłanych.

Po okrzepnięciu i trwałym zaistnieniu w krajobrazie politycznym miasta organizacja powinna dokonać przeglądu potencjalnych kandydatur na stanowisko prezydenta miasta. Szukać trzeba niekoniecznie w Kaliszu. Jest w świecie wielu kaliszan, których walory moralne, osobowościowe, polityczne i fachowe kwalifikowałyby na to stanowisko. Być może odwołując się do jej sentymentu udałoby się nakłonić do ubiegania się o prezydenturę Kalisza osobę dużego formatu.

Program takiego ugrupowania siłą rzeczy musiałby być dość eklektyczny, ukierunkowany przede wszystkim na przerwanie wieloletniego procesu stałego obniżania krajowej pozycji miasta i nadanie mu właściwej dynamiki. Jego sformułowanie musiałoby być poprzedzone dogłębną analizą możliwości i rozpoznaniem najbardziej dotkliwych braków, przyczyn dotychczasowych porażek, żeby nie występować z obietnicami gruszek na wierzbie, a sprawy szczególnie trudne załatwiać w kolejności zapewniającej najlepszą efektywność. Dlatego właśnie tak wielki nacisk na kwalifikacje członków ugrupowania i jego doradców. Natomiast spośród kryteriów ściśle politycznych w działalności samorządowej naprawdę ważne są tylko niektóre, więc tylko niektóre wąsko ukierunkowane środowiska nie pasowałyby do takiej organizacji.

Zaproponowana metoda została, jak wskazywałem powyżej, sprawdzona w praktyce. Uważam, że Kalisz nie upadł jeszcze tak bardzo, żeby nie był w stanie wyłonić dostatecznie dużej grupy młodych, ale już bardzo sprawnych ludzi zdolnych do pracy na rzecz przełomu. Do dzieła, młodzi przyjaciele!

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: aldi » 14 wrz 2014, o 16:07

Witam.
Ciekwy ten pomysł. Szczególnie - jak dla mnie - trafny w stwierdzeniu dotyczącym Rad Osiedlowych.
Jestem przewodniczącym jednej z tych rad i jestem przekonany że każdy kto myśli o tworzeniu struktur władzy i uczestniczeniu w tym, powinien zaczynać od podstaw, od najniższego szczebla. Po zweryfikowaniu mógł by myśleć o podniesieniu poprzeczki i starcie do wyższych form. Jednak doświadczenie praktyka mówi mi że to chwilowo utopia.
Jednak chętnie podyskutuję o tym na PW.
WK

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: aldi » 14 wrz 2014, o 16:08

[quote="aldi"]Witam.
Ciekwy ten pomysł. Szczególnie - jak dla mnie - trafny w stwierdzeniu dotyczącym Rad Osiedlowych.
Jestem przewodniczącym jednej z tych rad i jestem przekonany że każdy kto myśli o tworzeniu struktur władzy i uczestniczeniu w tym, powinien zaczynać od podstaw, od najniższego szczebla. Po zweryfikowaniu mógł by myśleć o podniesieniu poprzeczki i starcie do wyższych form. Jednak doświadczenie praktyka mówi mi że to chwilowo utopia.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 wrz 2014, o 09:40

W każdej zwycięskiej idei można znaleźć echa, a nawet elementy jakiejś utopii.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 wrz 2014, o 20:19

http://www.calisia.pl/articles/mamy-gle ... ze-wygramy" onclick="window.open(this.href);return false;

... ... ... (...) ...

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 wrz 2014, o 20:32

Tow. prezesowi Rogowskiemu jakaś tam beznadziejnie blada kaliska Platforma nie podskoczy. Powyżej pisałem, że prezydent Pęcherz jest poza zasięgiem żałośnie słabych, pozbawionych jakiegokolwiek wpływu i pomysłu kaliskich oraganizacyjek partyjnych. Nie wiązałbym też z nimi żadnej nadziei na przyszłość. Tylko nowa siła może się kiedyś uporać z ugrupowaniem pana Pęcherza (czyt. p. Rogowskiego) i jego głęboko zakorzenioną w kaliskich instytucjach si..., tj. organizacją.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Zmienić prezydenta Pęcherza i jego ekipę

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 wrz 2014, o 08:30

Sapiński musi czytać nasze forum oto fragment jego wypowiedzi z facebook której myśl pojawiła sie niedawno u Nas na forum,

"(...)Młodzież proponowała żeby sprzedać ratusz na biedronkę, może wtedy budżet wzrósł by(...)"


link do tego: (zauważyłem że ten link jest sponsorowany, Pan Sapiński kupił sobie reklamę na facebooku bo nawet na moim prywatnym koncie się pojawia)

https://www.facebook.com/grzegorz.sapin ... 3391384963
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Zablokowany