Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: milo » 24 cze 2015, o 11:40

Mrc86 pisze: przez 7 lat nie zauważyłem jakiegoś większego spadku pasażerów busy w godzinach szczytu jeżdżą wypełnione po brzegi ....a teraz władza zabiera prawko za byle co + setki tys pijanych kierowców wiec.... nie martw sie nie braknie pasażerów :)
Mrc86 - są gdzieś dostępne dane na temat ilości przewiezionych pasażerów ogółem w poszczególnych latach ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 cze 2015, o 14:15

Ktoś się wybiera?
http://www.calisia.pl/articles/to-juz-d ... koscielnym" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 24 cze 2015, o 19:19

Nie ma, ale pamietam ze w ktoryms temacie na faktykaliskie mówili ze kla rocznie przewozi 10mln pasażerów rocznie

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 24 cze 2015, o 19:46

jesli mowisz ze 5 mln kupuje rocznie bilety u kierowcy to daje ponad 13 tys dziennie, jest to liczba nierealna.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 cze 2015, o 19:49

Panowie zrobił nam się wątke o KLA, może moderator przeniesie do odpowiedniego działu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 24 cze 2015, o 19:53

Mrc86 pisze:Nie ma, ale pamietam ze w ktoryms temacie na faktykaliskie mówili ze kla rocznie przewozi 10mln pasażerów rocznie
Chyba nie potrafisz obiektywnie ocenić sytuacji. Pasażerów jest coraz mniej, ludzie masowo przesiadają się na samochody, w efekcie przez ostatnich 5 lat, ilość przegubowych autobusów na ulicach Kalisza zmalała z 11(!) do zaledwie 4. Wpływy z biletów są coraz mniejsze, więc dotacja z UM dla KLA z roku na rok coraz większa. W szczycie tłoku nie ma już od co najmniej kilku lat, chyba że dyspozytor upadnie na głowę i wyśle Urbino 10 na szczytową brygadę np. linii 2. Mam wrażenie, że ktoś w KLA ciągle traktuje te wozy jak zwykłe dwunastometrowe. Mocno przesadzasz też w tak pozytywnej ocenie Walczyńskiego, sukcesów kilka miał, ale dominowały porażki. Kompletnie nie radził sobie w zarządzaniu PKS-em, natomiast w KLA poza osiągnięciem dobrego finansowego wyniku, też było słabo. Mogę wyróżnić chyba tylko uruchomienie nocnej linii i zniesienie opłaty manipulacyjnej, ale to akurat nie były jego decyzje...

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 24 cze 2015, o 20:38

Bez wyjścia?

http://www.faktykaliskie.pl/miasto-nie- ... prezydenta" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 cze 2015, o 20:42

Podobno podczas dzisiejszego spotkania z Piotrem Kościelnym, powiedział on, że targowisko zniknie z Nowego Rynku do końca 2015 roku.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 cze 2015, o 22:10

jasiek20 pisze:Podobno podczas dzisiejszego spotkania z Piotrem Kościelnym, powiedział on, że targowisko zniknie z Nowego Rynku do końca 2015 roku.
Dokładnie!
Komunikacja miejska, drogi, targowisko pod galerią Tęcza i miejskie finanse - to tematy, które poruszają kaliszanie na spotkaniu z wiprezydentem Piotrem Kościelnym. Samorządowiec odpowiadał na pytania dotyczące m.in. dalszego losu placu targowego przy Nowym Rynku, gdzie miał powstać naziemny lub podziemny parking. - Decyzję o budowie parkingu, który miał pojawić się kilka lat temu przy galerii Tęcza, a nie powstał z powodu zaniedbań, podejmiemy, wtedy gdy będziemy wiedzieć, gdzie ostatecznie zostanie zlokalizowane nowe targowisko - mówił Piotr Kościelny. - Zależy mi, żeby sprawę zakończyć jeszcze w 2015 roku.
http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkanc ... -w-calisii" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 24 cze 2015, o 23:25

Kod: Zaznacz cały

Chyba nie potrafisz obiektywnie ocenić sytuacji. Pasażerów jest coraz mniej
Co jak co ale ja jednak wiem lepiej jak jest w KLA ..... no kurrrde litosci ja tam pracuje :D owszem jest mniej ale niezauważalnie mniej
ilość przegubowych autobusów na ulicach Kalisza zmalała z 11(!) do zaledwie 4
Ale to nie zasluga zmniejszajacej sie liczby pasazerow tylko
a) Reorganizacja linii przez te lata ...czesciej puszczane za sobą krótkie busy zauważ ze czasami na nowym rynku podjeżdżają 3a,b,c w krótkim odstępie czasowym później 1 1a 1b a na najbardziej obciazone linie puszczane sa przeguby co nie znaczy ze przegubów jest w sam raz JEST ICH MAŁO!! czasami jak jade 12m to ludzie mi siedza na przedniej szybie ... wiec?
b) Przeguby sa dużo droższe od 12 m
Wpływy z biletów są coraz mniejsze, więc dotacja z UM dla KLA z roku na rok coraz większa
Znowu bład ... dotacja jest wieksza bo dodawaja co chwile jakies rodzine 3+, darmowe weekendy, staruszkow przybywa czyli ZEROWEK i za to jest większa dotacja przypominam ze społeczeństwo sie starzeje ... a autobusy nie młodnieja ... Nowe solarisy maja juz po 250tys przejechane a niektore juz ponad 300... a nowych nie widac na horyzoncie a masz pojecie ile kosztuje utrzymanie starych busow do których często gęsto juz nie ma czesci i trzeba stawac na głowie ?
W szczycie tłoku nie ma już od co najmniej kilku lat
Jak bede mial czas podam ci kilka linii na ktore zwroc uwage zajrzyj do busa np na rogatce ;) gwarantuje ci ze palca nie wlozysz do tego autobusu
ocno przesadzasz też w tak pozytywnej ocenie Walczyńskiego, sukcesów kilka miał, ale dominowały porażki. Kompletnie nie radził sobie w zarządzaniu PKS-em,
Bo PKS to padaka !! tego w ogole nie powinno byc i tym sie nie zajmował bo reanimowanie trupa nie ma sensu .... Nie radzil sobie bo zapewne chcial to w pizdu zamknac ... zostawic najbardziej dochodowe linie i ok .... poprzedni prezes pks zostawił takie bagno ze nawet Walczyński nie bardzo wiedział co z tym robic
natomiast w KLA poza osiągnięciem dobrego finansowego wyniku, też było słabo

A mam ci napisac ile nowych autobusów dostalismy za poprzednich prezesow ? 0 ..... za Walusia jednak ten tabor odzyl i to bardzo i to ze z 1 mln długu zaczelismy przynosic zyski... co wczesniej bylo jakas abstrakcja
Mogę wyróżnić chyba tylko uruchomienie nocnej linii i zniesienie opłaty manipulacyjnej, ale to akurat nie były jego decyzje..
Gdyby nie jego niektore decyzje uwierz mi Komunikacji miejskiej prawdopodobnie juz by nie było zNOWU MUSZE PRZYPOMINAC ZE PREZEZ PRZED WALCZYNSKIM ZAMKNAL DWIE NAJBARDZIEJ DOCHODOWE LINIE PPL I ZBIERSK .... rano kierowcy na ppl mieli wiekszy utarg niz obecnie na ostrowach przez caly dzien
jesli mowisz ze 5 mln kupuje rocznie bilety u kierowcy to daje ponad 13 tys dziennie, jest to liczba nierealna
moge ci w tajemnicy powiedziec ze jest duzo wyzsza kwota ;) moj dzisiejszy urtarg to 258zł(NIE LICZAC KART BO TEGO NIE WIEM) z groszami policzmy 250zł sredni utarg dla powiedzmy 70 kierowcow dziennie ktorzy jezdza (Wiadomo ze uatg jest czasami 80zł ale 500zł tez sie czestob trafia wiec 250zł x70 kierowcow (chociaz jezdzi wiecej dziennie) daje ile ? kto policzy ;)
Niektorzy po prostu nie zdaja sobie sprawy ze w KLA nie pracuje 2 kierowcow na dzien....
Tylko co z tego jak utrzymanie tych padak zjada caly zarobek ze nie wspomne o tym ze niektore autobusy pala 55l ON na 100km podczas gdy jak jezdze Solarem udaje mi sie zejsc do 33-35 l bez trudu dlatego uwazam ze miasto powinno stanac na głowie i wymienic te autobusy bo raty zwrocily by sie z samego zaoszczedzonego paliwa....

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 cze 2015, o 17:19

tomash pisze:możecie mi wierzyć bądź też nie jednak akurat Pan Andrzejewski jest specjalistą w swoim fachu i naprawdę jest to dobry wybór. Mam nadzieję że niedługo przyznacie mi racje :)
Specjalista od promocji Kalisza po zawodówce. Zaledwie takim wykształceniem może się pochwalić Marcin Andrzejewski, który w ratuszu zarządza grupą 10 pracowników i decyduje o metodach promocji i kreowania wizerunku Kalisza. Radnych opozycji oburza nie tylko jego wykształcenie, ale i to że zatrudniony jest na umowę zlecenie, a na jego stanowisko nie ogłoszono konkursu. Awantura wokół Andrzejewskiego zdominowała czwartkową sesję Rady Miejskiej.
http://www.faktykaliskie.pl/mechanik-pr ... cji-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś to brzydko pachnie!!

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: klocek » 27 cze 2015, o 12:34

https://www.youtube.com/watch?v=8ZN5HFYBeWg

Prezydent w nowej roli.

Nie wiem, czy przeczytał i zrozumiał tę bajkę. Bije sam w siebie.
"inne miasta mają deptaki", "inne miasta mają leżaki", "inne miasta ..."
To nie są jego słowa, ale ekipy która pracuje pod Jego przewodnictwem.

Tak z innej beczki - sam zwracał uwagę, że DG gra na gitarze, a tu?

Chociaż dykcję i wymowę ma lepszą niż poprzedni :lol:

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: aldi » 30 cze 2015, o 18:43

Cristof pisze:
tomash pisze:możecie mi wierzyć bądź też nie jednak akurat Pan Andrzejewski jest specjalistą w swoim fachu i naprawdę jest to dobry wybór. Mam nadzieję że niedługo przyznacie mi racje :)
Specjalista od promocji Kalisza po zawodówce. Zaledwie takim wykształceniem może się pochwalić Marcin Andrzejewski, który w ratuszu zarządza grupą 10 pracowników i decyduje o metodach promocji i kreowania wizerunku Kalisza. Radnych opozycji oburza nie tylko jego wykształcenie, ale i to że zatrudniony jest na umowę zlecenie, a na jego stanowisko nie ogłoszono konkursu. Awantura wokół Andrzejewskiego zdominowała czwartkową sesję Rady Miejskiej.
http://www.faktykaliskie.pl/mechanik-pr ... cji-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś to brzydko pachnie!!
Sorki "Cristof", w każdej grupie, czy to z wyższym, średnim czy zawodowym odsetek idiotów jest statystycznie taki sam:-)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 30 cze 2015, o 20:45

aldi pisze:
Cristof pisze:
tomash pisze:możecie mi wierzyć bądź też nie jednak akurat Pan Andrzejewski jest specjalistą w swoim fachu i naprawdę jest to dobry wybór. Mam nadzieję że niedługo przyznacie mi racje :)
Specjalista od promocji Kalisza po zawodówce. Zaledwie takim wykształceniem może się pochwalić Marcin Andrzejewski, który w ratuszu zarządza grupą 10 pracowników i decyduje o metodach promocji i kreowania wizerunku Kalisza. Radnych opozycji oburza nie tylko jego wykształcenie, ale i to że zatrudniony jest na umowę zlecenie, a na jego stanowisko nie ogłoszono konkursu. Awantura wokół Andrzejewskiego zdominowała czwartkową sesję Rady Miejskiej.
http://www.faktykaliskie.pl/mechanik-pr ... cji-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś to brzydko pachnie!!
Sorki "Cristof", w każdej grupie, czy to z wyższym, średnim czy zawodowym odsetek idiotów jest statystycznie taki sam:-)
Zgadzam się całkowicie z Tobą. Jest wiele geniuszy samouków. Ale chyba nie ten Pan.
Nie wiem jakie były jego dotychczasowe promocyjne osiągnięcia zawodowe, skoro w dziwny sposób poza konkursem zdecydowano się go zatrudnić. Na celebrytę również nie wygląda co by po części usprawiedliwiało decyzję. Takie nominacje niepotrzebnie nadszarpują autorytet obecnej władzy. Mówiła ona dużo przed wyborami o transparentności decyzji.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 lip 2015, o 11:05

http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/ ... oszczeniom" onclick="window.open(this.href);return false;
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 16 lip 2015, o 18:52

Zdaniem prezydenta Kalisza jego decyzja jest zgodna z interesem lokalnej społeczności i polskim prawem. Według Sądu, właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnię praw jest miasto Kalisz.
Wielkie brawa Panie Prezydencie. Oczywiście, że taka decyzja jest zgodna z polskim prawem. A prawo mówi, że miasto nabyło na własność określoną nieruchomość poprzez zasiedzenie. No więc nie za bardzo widzę powód, dla którego miasto miałoby być zobligowane do oddania gruntu, zwłaszcza jeżeli prawdą jest, że roszczenia z czasem się zwiększyły. Dla mnie sprawa jest jasna i oczywista, miasto jest właścicielem i koniec tematu.

Rzecz jasna można upamiętnić jakoś to miejsce, myślę, że nawet byłoby to wskazane, w końcu wielokulturowość to dziedzictwo historyczne naszego miasta. Ale oddawaniu ziemi mówię stanowcze NIE.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 lip 2015, o 10:16

Cristof pisze:
tomash pisze:możecie mi wierzyć bądź też nie jednak akurat Pan Andrzejewski jest specjalistą w swoim fachu i naprawdę jest to dobry wybór. Mam nadzieję że niedługo przyznacie mi racje :)
Specjalista od promocji Kalisza po zawodówce. Zaledwie takim wykształceniem może się pochwalić Marcin Andrzejewski, który w ratuszu zarządza grupą 10 pracowników i decyduje o metodach promocji i kreowania wizerunku Kalisza. Radnych opozycji oburza nie tylko jego wykształcenie, ale i to że zatrudniony jest na umowę zlecenie, a na jego stanowisko nie ogłoszono konkursu. Awantura wokół Andrzejewskiego zdominowała czwartkową sesję Rady Miejskiej.
http://www.faktykaliskie.pl/mechanik-pr ... cji-miasta" onclick="window.open(this.href);return false;
Marcin Andrzejewski, koordynator Biura Promocji i Informacji Miejskiej otrzymał w czerwcu blisko 76 tysięcy złotych wynagrodzenia. Przedmiotem umowy jest kilka zadań: wdrożenie nowej witryny internetowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu, wdrożenie systemu monitoringu głosowań elektronicznych i imiennych, systemu audio, systemu prezentacji wizualnej w Sali Recepcyjnej oraz w Sali nr 36 kaliskiego ratusza, opracowanie koncepcji Informatora Miejskiego, opracowanie identyfikacji wizualnej Kalisza oraz wdrożenie informatycznych narzędzi na potrzeby budżetu obywatelskiego miasta Kalisza. Z tych zadań Marcin Andrzejewski powinien wywiązać się do 15 grudnia 2015 roku.
http://www.faktykaliskie.pl/kto-za-ile- ... -juz-jawne" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 lip 2015, o 15:05

Ostatnio dostałem coś takiego, jak dla mnie słabe niemiłosiernie. Nie dorasta do pięt Nowej Kalisii, no i ta cena ile to nas podatników kosztowała jest maskaryczna. Kolejny wielki minus dla nowych władz. :(
http://www.calisia.pl/articles/blisko-5 ... wy-magazyn" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 lip 2015, o 15:40

Zawsze, kiedy slysze takie wyjasnienia, ze zrobilismy cos, bo takie potrzeby zglaszali sami mieszkancy, zadaje sobie pytanie - jacy mieszkancy? Ani ja, ani nikt z moich znajomych (mieszkancow) nie mial takiej potrzeby. Potrzeba mieszkancow Kalisza sa drogi ekspresowe i nowi inwestorzy, ktorzy skuszeni dobrymi warunkami mogliby u nas otworzyc nowe zaklady i stworzyc miejsca pracy. 55 mozna wydac na wiele innych sposobow, moim zdaniem pozyteczniejszych. Niedobrze oj niedobrze.

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Kadencja 2014-2018 (Sapiński + WK, PiS, SLD)

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 24 lip 2015, o 15:52

Jak zobaczyłem pierwszy numer natychmiast do mnie dotarło, że to pismo ma najprawdopodobnie promować jedynie obecnie rządzących. Natomiast szkoda Kalisi, bo była wartościowa.

ODPOWIEDZ